4 neuvěřitelné výkony, kterých mohl Novak Djokovic dosáhnout v roce 2021 po svém vítězství na Australian Open

Novak Djokovic pózuje na Australian Open 2021

Novak Djokovic pózuje na Australian Open 2021

Novak Djokovič porazil v neděli ve finále Australian Open 2021 Daniila Medveděva a získal tak 18. grandslamový titul. Srb je nyní v historickém žebříčku Slam nápadně blízko Rafaelovi Nadalovi a Rogerovi Federerovi (kteří mají po 20 Majors).

Zatímco Djokovič během svých čtrnácti dnů v Melbourne dosáhl několika neuvěřitelných výkonů, v roce 2021 na něj stále čeká několik památek.

typy úchopů v tenise

Během posledních několika let Novak Djokovič opakovaně naznačoval, že je mužem skutečně modrých rekordů. Jeho úhlavní rivalové Roger Federer a Rafael Nadal, kteří mají podobný hlad po úspěchu, mluvili o záznamech s médii diplomatičtěji. Djokovič si ale nedělal žádné výčitky, když přiznal, že čísla jednoznačně stíhá.

Velká 3 pořádala bitvu ve stylu Godzilla vs Kong vs Mechagodzilla, aby rozhodla o nesporných největších, ale zdá se, že Novak Djokovic je tím, kdo vyjde na vrchol. Na tomto místě je pohled na čtyři historické úspěchy, kterých by Djokovič mohl dosáhnout v roce 2021:

( Poznámka: Již bylo potvrzeno, že dne 8. března 2021 Novak Djokovic překoná rekord Rogera Federera po většinu týdnů ve světové jedničce . Tento záznam proto nebyl zahrnut do tohoto seznamu).

1. Novak Djokovič by se mohl připojit k Rogerovi Federerovi jako jediní hráči, kteří dosáhli 10 semifinále na 3 různých Slamech

Novak Djokovič nyní dosáhl 9 semifinále na všech 4 grandslamech

Novak Djokovič nyní dosáhl 9 semifinále na všech 4 grandslamech

Novak Djokovic důsledně dosáhl pozdějších kol prakticky všech Slamů, které odehrál. Letos se Djokovič stal prvním hráčem v otevřené éře, který na každém ze čtyř grandslamů dosáhl nejméně devíti semifinále.

Roger Federer je v tomto ohledu druhý nejlepší, protože na každém turnaji Major dosáhl nejméně osmi semifinále.

Novak Djokovič také dosáhl 28 grandslamových finále v kariéře, z 63 takových turnajů, které odehrál. Jinými slovy, Djokovič nejenže pravidelně dosahoval obchodního konce velkých akcí, ale také zvládl i tyto etapy.

Novak Djokovic, který dosáhl 10 semifinále na Roland Garros a 11 na US Open, bude muset letos vyhrát prvních pět zápasů ve Wimbledonu, aby si zapsal desáté semifinále v All-England Clubu. Pokud to udělá, Srb se stane po Rogeru Federerovi teprve druhým mužem Open Era, který dosáhne 10 semifinále na třech různých Slamech.

(Federer dosáhl 10 semifinále na Australian Open, Wimbledonu a US Open).

2. Novak Djokovic by se mohl stát prvním hráčem v historii, který dvakrát vyhrál každý „velký titul“

Novak Djokovic líbá trofej Cincinnati Masters

Novak Djokovic líbá trofej Cincinnati Masters

Přestože je Novak Djokovic jedním z nejúspěšnějších hráčů na Slamech, na turnajích Masters 1000 je pravděpodobně ještě lepší. V roce 2018 se Djokovič stal prvním a jediným hráčem v historii, který dokončil 'Career Golden Masters', tj. Vyhrál každý z devíti turnajů Masters 1000.

Svým nedělním 18. grandslamovým vítězstvím získal Srb také zdánlivě nenapadnutelný náskok před svými soupeři z Velké 3 ve vyhraných „velkých titulech“. ATP definuje grandslamy, závody Masters 1000, finále ATP na konci roku a zlatou medaili ze dvouhry jako „velké tituly“.

průvodce výběrem tenisové rakety

Zatímco Novak Djokovič je na prvním místě v seznamu s 59 velkými tituly, Roger Federer a Rafael Nadal získali 54, respektive 56 takových titulů.

Během své nedělní mediální konference Djokovič poznamenal, že nyní má větší motivaci než kdy dříve vyhrát velké trofeje. Zabránit tomu, aby Srb letos hrabal na velkých turnajích, bude vyžadovat obrovské úsilí.

Po dosažení kariérního grandslamu v roce 2016 Novak Djokovic pokračoval v překonávání toho, co znamená být všestranný. V loňském roce Srb vyhrál podruhé ve své kariéře Western & Southern Open, aby dosáhl „Double Career Golden Masters“.

Pokud se Djokovicovi podaří na letošním French Open zajít až do konce, mohl by se stát prvním hráčem v historii, který vyhraje každý velký titul alespoň dvakrát.

3. Novak Djokovic by mohl předjet Rafaela Nadala, aby dosáhl nejlepšího vítězství v kariéře

Novak Djokovič má talent na vyhrávání zápasů

Novak Djokovič má talent na vyhrávání zápasů

Zatímco Novak Djokovic byl na Slamech síla, s níž je třeba počítat, na jiných turnajích byl možná ještě dominančnější. V roce 2011 se Djokovič stal prvním hráčem v historii tenisu, který vyhrál pět titulů ATP Masters 1000 za rok. Na začátku této sezóny Srb dokonce absolvoval sérii 41 neporažených zápasů.

Novak Djokovič pokračoval v lepší sezóně 2011 v roce 2015, když ve všech zápasech sestavil rekord 82: 6. Začátkem roku 2016 se Srbům začaly hromadit milníky, ale jeho nárůst byl na několik let zastaven kvůli zranění lokte spojenému s nedostatečnou motivací.

Novak Djokovič se rozhodl obnovit nadvládu, kterou si vybudoval v dřívějších letech, a loni se vrátil ke svému absolutnímu maximu, pokud jde o míru vítězství v zápase. Třiatřicetiletý fotbalista nasbíral v roce 2020 rekord 41-5 vítězství a dokonce odehrál 26 zápasů bez porážky v jednom bodě.

Za celou svou kariéru vyhrál Novak Djokoivc 83,08% (943-192) ze svých oficiálních zápasů na turnaji ATP. To ho staví těsně za historicky nejvyšší výhru Rafaela Nadala 83,1% (137-74), ale Djokovič by mohl převzít přední místo, pokud by Španěl neměl dobré představení v Rotterdamu.

Přestože světová jednička nebude kvůli svému břišnímu zranění na turné několik týdnů chybět, pravděpodobně letos v určitém bodě v určitém bodě překoná Nadala.

4. Novak Djokovic by mohl překonat rekord ve většině grandslamových turnajů, které kdy vyhrál mužský hráč

Novak Djokovič by mohl zlomit Rafaela Nadala a Rogera Federera

Novak Djokovič by mohl zlomit rekordní bilanci Rafaela Nadala a Rogera Federera

Novak Djokovič poprvé vyvolal možnost, že překoná rekord většiny grandslamů v roce 2016, kdy držel všechny čtyři Majory současně. Srb ale během následujících dvou let zaznamenal nezaměnitelný propad a dokonce vypadl z první dvacítky.

Není třeba říkat, že od Djokoviče bylo zapotřebí velké duševní síly, aby se podařilo oživit kariéru a začít znovu bojovat o velké tituly.

Bylo to ve Wimbledonu 2018, kde Novak Djokovic konečně ukončil své slamové sucho a od té doby šel jen od síly k síle. V neděli získal Djokovič po třicítce svůj šestý grandslamový titul, čímž Nadala přivázal k většině grandslamů, které vyhrál mužský muž ve věku 30 let.

kolik lidí hraje badminton

Vítězství také znamená, že Djokovič ve svých 30 letech získal tři tituly na jediném Slamu (Australian Open); lépe si vedl pouze Nadal, od roku 2017 se čtyřmi tituly na Roland Garros.

Přestože Novak Djokovic již není na vrcholu své kariéry, pokračuje v čerpání svého tvrzení, že je KOZOU.

Mezi hromadou speciálních rekordů, které čekají na Novaka Djokoviče, je rekord pro většinu grandslamů, které vyhrál mužský hráč, ten největší. V současné době jsou Roger Federer a Rafael Nadal na vrcholu s 20 grandslamy, zatímco Srb je na ocasu s 18.

Do roku 2021 zbývají tři Slamy, což znamená, že Djokovič může letos teoreticky předjet Federera a Nadala. To znamená, že Djokovič nikdy nevyhrál všechny čtyři Slamy za jediný rok, takže tento výkon může být i pro něj příliš obtížný.

Srb bude bezpochyby favoritem na Wimbledonu a US Open, zatímco Rafael Nadal bude nejlepším uchazečem na Roland Garros. Ale pokud Nadal nějak spadne brzy v Paříži, pak by Djokovic mohl být ve frontě na skutečně zemětřesení roku 2021.

Populární Problémy

Jak Juke ve fotbale. Americký fotbal často dostává špatnou pověst jako hru, která si cení především brutální, nesoustředěné tělesnosti. Ve skutečnosti i ti nejobjemnější linemen musí hrát s rychlostí, přesností a mentální hbitostí, aby byli ...

Po zahájení sezóny 4: 0 se č. 16 Boise State vydává zpět na silnici, aby v sobotu večer vyrazil na UNLV. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Jak otevřít láhev bez otvíráku na lahve. Pokud se někdy ocitnete bez otvíráku na lahve, existuje mnoho alternativních způsobů, jak sundat uzávěr lahve. Pokud jste kolem domu, můžete k vypáčení čepice použít různé nástroje a náčiní ...

Jak krajky konverzovat. Boty Converse mohou vašemu outfitu dodat trendy a svěží vzhled a skvěle se hodí téměř pro každou příležitost. Šněrování vašich Converse však může být skličující úkol, zvláště pokud zkoušíte novou krajku ...

Tenisová hvězda se vzpamatovala poté, co jí při pokusu o loupež v jejím bytě vyhrožovala kariérou poranění levé ruky.

Jak vypadat skvěle v úzkých džínách. Skinny džíny se poprvé dostaly na výsluní v padesátých letech minulého století a od té doby se stále vyvíjejí. Zatímco skinny džíny mohou jednoho dne vyjít z módy, právě teď jsou pro většinu žen volbou denimu ...