5 antukových tenisových bot pro muže a ženy

5 antukových tenisových bot pro muže a ženy | Nejlepší možnosti + průvodce

5 antukových tenisových bot pro muže a ženy

Nejlepší možnosti + průvodce

Doufáme, že se vám tento článek bude líbit. Abyste věděli, TennisCompanion může shromažďovat malou část tržeb z odkazů na této stránce, aby pomohl udržet tento web v provozu. Další informace .

Tenisové boty na antukovém hřišti se vyznačují unikátními designovými vlastnostmi, které umožňují tenistům předvést to nejlepší a udržet si maximální pohodlí na tomto hladkém a často náročném povrchu.

Pokud často hrajete tenis na antukových kurtech, zvažte nákup páru. Než se však vrhnete do nákupu a koupě, měli byste mít na paměti několik věcí.

V této příručce zkoumáme téma antukových tenisových bot, diskutujeme o tom, čím jsou jedinečné a v čem se liší od ostatních, a sdílíme užitečné aspekty nákupu.

Navíc kontrolujeme naše nejlepší tipy na nejlepší pánské a dámské antukové tenisové boty, které najdete shrnuté níže.

PánskéHmotnost při velikosti 10,5
Asics Court FF 2 14,5 oz
Nike Air Zoom Vapor X 13,6 oz
Adidas SoleCourt Boost 15,7 oz
Asics Gel Resolution 8 14,7 oz
Adidas Adizero Ubersonic 3 14,3 oz
ŽenyHmotnost při velikosti 8,5
Asics Court FF 2 12,4 oz
Nike Air Zoom Vapor X 11,5 oz
Adidas SoleCourt Boost 13,7 oz
Asics Gel Resolution 8 12,7 oz
Adidas Adizero Ubersonic 3 11,0 oz

Co je to antuková tenisová obuv?

Obuv na antukový povrch je specifická povrchová obuv, která nabízí jedinečné designové vlastnosti, které splňují požadavky jílu.

Stejně jako všechny tenisové boty vytvořené pro tento sport, antukové boty nabízejí základní přísady, jako je stabilita, pohodlí a odolnost.

Následující atributy jsou však běžné a odlišují je od ostatních druhy tenisek .

Podešev

Bez ohledu na povrch hřiště, na kterém hrajete, je vynikající trakce zásadní. Nicméně, poskytovat optimální trakci, populární značky tenisových bot vyladit jejich podrážky pro každý typ soudu.

Tenisové boty na antuce mají nejčastěji vzor běhounu, který probíhá po celé délce podrážky.

Podešev Nike Air Zoom Vapor X - Clay Court

Ačkoli to není jediný stylový běhoun používaný na antukových botách, je to nejpopulárnější, protože umožňuje hráčům uchopit kurt a rychle zrychlit při pohybu vpřed a vzad nebo ze strany na stranu.

Vzor běhounu rybí kosti je také ideální, protože umožňuje jílu pohybovat se podešví během skluzu. Výsledkem jsou konzistentní a předvídatelné snímky, které jsou na tomto povrchu hřiště běžné.

V neposlední řadě dezén uvolňuje hlínu, která se přirozeně ukládá mezi hřebeny, když se bota ohne. Pokud se v dezénu zasekne příliš mnoho jílu, hráč ztratí trakci.

Užitečný tip
I ty nejlepší antukové tenisové boty skončí s přilepením hlíny mezi drážky běhounu podrážky - zvláště pokud je povrch vlhký a hrajete na jemnější antuce. Jednoduchým řešením je poklepat raketou o stranu boty, abyste uvolnili hlínu.

Tight Knit Upper

Ačkoli to není exkluzivní pro boty na antuce, je těsnější pletený nebo tkaný svršek, který brání vstupu hlíny a prachu do horní části boty během hry.

Na první pohled se to může zdát jako nepodstatný detail. Je to však neuvěřitelně užitečný designový prvek, který pomáhá zajistit, aby vaše nohy zůstaly v pohodlí, a zároveň se vyhnout mentálnímu rozptýlení, které přichází s hlínou, která si najde cestu pod vaše nohy uvnitř boty.

Další méně důležitý vedlejší přínos, který stojí za zmínku, je, že vaše ponožky zůstanou čistší, což může být pro některé hráče více či méně důležité.

Užitečný tip
Pokud hrajete na antukových kurtech, zvažte nošení černých ponožek, které neznečistí ani neukáží trosky na antukovém dvorci ve stejné míře.

vládne raketovým míčem

Rozdíly mezi antukovými a tvrdými botami

Tvrdé kurty jsou zdaleka nejoblíbenějším povrchem, ale antukové kurty jsou také běžné a převládají v mnoha zemích, zejména v Evropě.

Bez ohledu na povrch hřiště hrajete nejčastěji, je dobré vědět o rozdílech, takže si při nákupu nového páru vyberete správně.

Podešev

Ruce dolů, nejvýznamnějším rozlišovacím faktorem mezi antukovými a tvrdými botami je trvanlivost podešve a dezénu.

Tvrdé kurty jsou neuvěřitelně abrazivní, takže podešev pro tvrdé kurty musí být odolnější, aby boty vydržely.

Naproti tomu antukové kurty jsou mnohem měkčí a shovívavější, takže se podrážka nenosí tak rychle. V důsledku toho jsou kaučukové sloučeniny typicky pružnější, což také napomáhá tahu.

Tenisové boty na tvrdý povrch mají navíc širokou škálu dezénů, které maximalizují přilnavost a trvanlivost v kritických oblastech opotřebení, zatímco boty na antukový kurt téměř výhradně používají vzor rybí kosti.

Výsledkem je, že zatímco tenisky na tvrdý povrch jsou ideální pro tento povrch, mohou také přecházet a poskytovat hráčům adekvátní výkon i na antukových kurtech.

Tenisové boty na antuce bohužel nejsou ideální ani doporučované pro tvrdé kurty, protože jim chybí potřebná odolnost. Pokud hrajete na koberci nebo syntetické trávě, boty na antuku budou fungovat dobře.

Pohodlí

Kromě své abrazivní kvality jsou tvrdé kurty také nemilosrdné a tvrdé na nohy, klouby a tělo hráče jako celku. Ve srovnání je hlína na těle hráče mnohem snazší, protože není tak pevná.

S ohledem na to tenisové boty určené pro tvrdé kurty obvykle nabízejí vyšší úroveň pohodlí, zatímco model antukového hřiště může minimalizovat některé materiály, které zajišťují pohodlí, aby se snížila hmotnost boty.

Větrání

Tenisové boty na antukovém hřišti obvykle nabízejí uzavřené nebo pevně pletené svršky, které zabraňují vniknutí hlíny do horní části boty, což je užitečné, ale může to také snížit prodyšnost obuvi.

Naproti tomu boty na tvrdý povrch se nemusí starat o to, že by se špička a nečistoty dostaly do horní části boty během hry, takže budete více nakloněni botám, které nabízejí uvolněnou nebo otevřenou síťovinu pro zvýšení ventilace.

Neznamená to, že boty na antuce nenabízejí žádnou ventilaci, protože určitě ano. Najdete však více tvrdých bot poskytujících výjimečnou ventilaci, než u hlíny.

Měli byste si koupit vyhrazený pár

Pokud se učíte hrát tenis nebo máte možnost hrát tenis poprvé na antuce, možná vás napadne, zda byste si neměli pořídit nové boty, abyste byli dobře připraveni na svůj čas na hřišti.

Zde je několik faktorů, které byste měli při rozhodování zvážit.

Frekvence hraní

Podle mého názoru rozhodujícím faktorem číslo jedna pro to, zda byste měli nebo neměli investovat do tenisových antukových tenisek, je to, jak často hrajete na tomto povrchu hřiště.

Pokud jsou váš klub nebo místní kurty primárně antukové a je to povrch, na kterém hrajete nejčastěji, doporučil bych vám, abyste si pořídili pár antukových tenisových bot, protože získáte lepší výkon. Navíc si můžete také koupit vybavení, které je ideální pro vaše herní podmínky.

Pokud hrajete na antukových kurtech nejvýše několikrát za rok, pak je nepravděpodobné, že by se investice vyplatila.

kolik vydělají tenisté

Úroveň hry a konkurence

Pokud jste středně pokročilý nebo konkurenceschopný hráč a výhra je pro vás důležitá, doporučil bych vám alespoň zvážit investici do páru antukových bot, abyste maximalizovali svůj výkon na tomto povrchu hřiště - i když ne nehrajte na tom často.

Obuv na antuce rozhodně nezlomí ani nezlomí váš úspěch, ale měli byste využít přidané výhody, pokud nebudete pracovat s omezeným rozpočtem.

Rozpočet

Pokud je váš rozpočet napjatý a vše, co si můžete dovolit, je levný pár tenisek pro tvrdé kurty, kde budete trávit většinu času, pak přeskočte boty na antuce.

Není nic špatného na tom, když použijete své boty na tvrdý povrch na antukových kurtech, a přestože to pro antuku nebude optimální - budou stačit.

Samozřejmě, pokud máte prostředky na nákup pár antukových bot, protože na nich budete pravidelně hrát, pak do toho jděte. Určitě to nebude bolet.

Záruky trvanlivosti

Pokud už nějakou dobu hrajete na tvrdých kurtech, pak je při koupi nového páru tenisek pravděpodobně nejdůležitější trvanlivost.

Většinu času však nenajdete antukové tenisové boty nabízející záruky trvanlivosti, protože se nebudou nosit tak rychle, což z velké části činí problém.

Kombinace méně častého hraní na antukovém hřišti s povrchem, který není tak abrazivní, obvykle u většiny tenistů povede k tomu, že antukové boty vydrží mnohem déle než jejich ekvivalenty na tvrdém hřišti.

Barevné aspekty

Pokud kupujete pár antukových tenisových bot, pak při jejich výběru je třeba mít na paměti jednu barvu.

Jíl může být nepořádný, zvláště pokud hrajete na červené antuce, takže vaše nové tenisky budou po prvních několika sezeních překvapivě špinavé, zvláště ve srovnání s hraním na tvrdých kurtech.

Proto se přikláním k modelům s tmavšími barevnými odstíny, které lépe ukryjí nepořádek než světlejší pár.

Pokud by byly moje možnosti omezené, s barvou bych si příliš hlavu nelámal, ale vzhledem k možnostem můžete ocenit tmavší pár.

5 nejlepších pánských a dámských antukových tenisových bot

Pokud hledáte nový pár antukových tenisových bot, stojí za to vyzkoušet následujících pět možností pro muže a ženy.

Mějte na paměti, že v závislosti na zemi, ve které žijete, může být hledání antukových tenisových bot více či méně náročné.

Například hráči v USA budou mít typicky omezený výběr, zatímco hráči v Evropě budou mít tendenci mít širší škálu založenou na popularitě antukových kurtů.

BotyMuži @ 10.5Ženy v 7.5
Asics Court FF 214,5 oz12,4 oz
Nike Air Zoom Vapor X13,6 oz11,5 oz
Adidas SoleCourt Boost15,7 oz13,7 oz
Asics Gel Resolution 814,7 oz12,7 oz
Adidas Adizero Ubersonic 314,3 oz11,0 oz

Asics Court FF 2 - antuka

Asics Court FF 2: Muži

Náš oblíbený tip na nejlepší antukové tenisové boty pro muže a ženy je Asics Court FF 2 , který vyniká plošně.

Podrážka využívá Asics High Abrasion Rubber v dvoudílném dezénu ve stylu rybí kosti pro vynikající trakci na hlíně. Uprostřed chodidla najdete jeho systém Twisstruss, který zabraňuje kroucení boty, což pomáhá zajistit stabilitu.

Pokud jde o mezipodešev, Asics zachází s hráči FlyteFoam pro maximální lehký komfort, zatímco jejich gelová technologie zajišťuje tlumení nárazů na patě a přední části chodidla. Velkorysá stélka Ortholite také poskytuje od začátku trochu extra polštáře.

V neposlední řadě svršek poskytuje pohodlí díky systému Mono-Sock fit, který také usnadňuje nazouvání a obouvání boty. Síťová konstrukce a vnější vrstva TPU se zároveň spojují, aby vám bylo v teplejších podmínkách bez obětování trvanlivosti.

brejle

Velikost Skutečný
Šířka Střední
Podpora oblouku Střední
Váha mužů 14,8 uncí při velikosti 10,5
Váha ženy 12,4 unce při velikosti 8,5

Nike Air Zoom Vapor X - antuka

Nike Air Zoom Vapor X: Muži

Jeden z nejprodávanějších modelů na trhu, Nike Air Zoom Vapor X je lehká tenisová obuv který nabízí skvělý komfort a stabilitu.

Podrážka pro Air Zoom Vapor využívá extra trvanlivou gumu Nike v dezénu ve stylu rybí kosti, který běží po celé délce boty. Tato konkrétní podrážka je však jedinečná v tom, že se vyznačuje generativním designem, což znamená, že běhoun prochází okrajem podrážky boty a je zvláště užitečný na antukových tenisových kurtech.

Mezipodešev obsahuje mezipodešev Phylon EVA pro pohodlí, zatímco jednotka Nike Zoom Air v patě poskytuje hráčům citlivé nízkoprofilové tlumení nárazů.

Na svršku najdete pevně tkanou syntetickou síťovinu, která zabrání vniknutí hlíny do boty, a rám nohy TPU na vnitřním i vnějším okraji boty pro stabilitu. Systém šněrování Dynamic Dynamic od společnosti Nike umožňuje hráčům přizpůsobit si pocit z boty v různých bodech pro přizpůsobené pohodlí.

brejle

Velikost Skutečný
Šířka Střední
Podpora oblouku Střední
Váha mužů 13,6 unce při velikosti 10,5
Váha ženy 11,5 unce při velikosti 8,5

Adidas SoleCourt Boost - antuka

Adidas SoleCourt Boost: Muži

Adidas SoleCourt Boost je super odolná a stabilní tenisová obuv, která poskytuje vynikající výkon pro hráče v modelech tvrdého i antukového hřiště.

futuro loketní ortéza jak nosit

Podrážka Adiwear je dodávána s běhounem ve stylu rybí kosti, který je ve střední části nohy velkorysejší než model s tvrdým kurtem a poskytuje vynikající trakci a jistý úchop na antuce.

Pro mezipodešev bota integruje technologii Adidas Boost pro pohodlí v patě, která se kombinuje s EVA pěnou v přední části. Rám nohy TPU jezdí těsně nad mezipodešví Boost, aby byla zajištěna stabilita.

Adidas SoleCourt Boost má uzavřený svršek, aby se zabránilo vniknutí hlíny skrz horní část boty. Kolem přední části svršku obuvi najdete tečky Adituff RPU pro ochranný potah, který odolává oděru, spolu s vrchní čepicí, která sedí v přední části boty a zasahuje do vnitřního okraje.

brejle

Velikost Skutečný
Šířka Širší vpředu
Podpora oblouku Středně vysoký
Váha mužů 15,7 uncí při velikosti 10,5
Váha ženy 13,7 uncí při velikosti 8,5

Asics Gel Resolution 8 - antuka

Asics Gel Resolution 8: Muži

Další výkonnou antukovou tenisovou botou je Asics Gel Resolution 8, která nabízí stabilitu a pohodlí.

Podrážka boty je vybavena stejnou gumou Asics High Abrasion Resistance, kterou najdete v Court FF 2, ale nabízí více dezénu ve srovnání s menším výřezem pro stopku midfoot.

Mezipodešev pro Asics Gel Resolution 8 kombinuje gelové odpružení v patě a přední části chodidla pro tlumení nárazů, zatímco FlyteFoam poskytuje vynikající pohodlí, které je lehčí než standardní EVA pěna.

Technologie Flexion Fit na svršku poskytuje pohodlí při přizpůsobení tvaru s extra odolným PU krytem pro odolnost proti oděru, což také zvyšuje stabilitu boty.

brejle

Velikost Skutečný
Šířka Střední
Podpora oblouku Střední
Váha mužů 14,7 uncí při velikosti 10,5
Váha ženy 12,7 uncí při velikosti 8,5

adidas Adizero Ubersonic 3 - antuka

Adidas Adizero Ubersonic 3: Muži

Jednou z lehčích špičkových tenisových bot nabízených společností Adidas je Adizero Ubersonic 3, což je vynikající volba pro antuku.

Podrážka Adiwear na tomto modelu s antukovým kurtem je dodávána s běhounem ve stylu rybí kosti po celé délce boty bez extrémně jemného výřezu uprostřed chodidla pro stabilitu.

Mezipodešev využívá technologii Adidas SprintFrame, která pomáhá udržet nohu hráče blíže k zemi, zatímco PU pomáhá zajistit komfortní odezvu.

Svršek kombinuje prodyšnou síťovinu Primeknit pro pohodlí, zatímco pokročilá vlákna Dyneema a Vectran dodávají svrchní vrstvě lehkou stabilitu a odolnost.

brejle

Velikost Skutečný
Šířka Střední
Podpora oblouku Střední
Váha mužů 14,3 uncí při velikosti 10,5
Váha ženy 11,0 uncí při velikosti 8,5

Balení

Pokud čas od času navštěvujete nebo hrajete závodně na antuce, vyplatí se investovat do páru bot, které poskytují optimální výkon a pohodlí povrchu.

Na první pohled se mohou nuance mezi tvrdými a antukovými botami zdát jemné, ale je dobré si tyto rozdíly uvědomit, aby vám pomohly zajistit informovaný nákup.

Pokud jste se rozhodli, že tenisky na tvrdém povrchu jsou ideální volbou, nezapomeňte se podívat na naše tipy nejlepší tenisky v roce 2020 .

Naštěstí tato příručka pomohla poskytnout užitečný kontext pro to, co jsou antukové tenisové boty a kdy je můžete zvážit. Pokud máte nějaké dotazy, neváhejte napsat komentář níže.

Populární Problémy

Ukázka čtvrtfinále mužské dvouhry na Australian Open 2016.

Jak odstranit likvidaci odpadků. Odstranění likvidace odpadků může být drahé, pokud si najmete instalatéra. Když budete svoji práci dělat sami, ušetříte peníze a je to jednoduchý proces. Použitím několika nástrojů a provedením několika kroků budete ...

Pokud milujete Instagram a chcete se stát influencerem, určitě nejste sami! I když se stát influencerem není žádná věda, můžete v tomto směru podniknout určité kroky tím, že založíte svou značku a upravíte svůj účet tak, aby odrážel ...

Novak Djokovic si v neděli vryl jméno do tenisového folkloru, když vyhrál Wimbledon a remizoval s Rogerem Federerem a Rafaelem Nadalem na 20 grandslamových titulů.

Filmů založených na Tenisu není mnoho. Wimbledon, film z roku 2004 úzce založený na Goranovi Ivanim & scaron; evi? triumf ve Wimbledonu 2001 je možná jediný slušný tenisový film, který jsem viděl. Co kdyby tedy filmové bratrstvo chtělo natočit tenisový film podle skutečné události? Nemusí hledat mimo tento seznam. .

Hledáte v neděli přímý přenos ze hry Steelers vs. Jaguars? Zde je návod, jak sledovat CBS online zdarma, i když nemáte kabel.