5 nejstarších mužských dvouhry ve Wimbledonu

Roger Federer slaví v roce 2017 svůj rekordní 8. titul ve Wimbledonu.

Roger Federer slaví v roce 2017 svůj rekordní 8. titul ve Wimbledonu.

Wimbledonské mistrovství je nejstarší a nejprestižnější tenisový turnaj.

22 hráčů bylo pozváno k účasti na úvodním vydání Wimbledonu v roce 1877, kde byl účastnický poplatek jedné guineje.

Turnaj na travnatém hřišti urazil od svých skromných začátků dlouhou cestu. Novak Wimbledonský vítěz mužské dvouhry Novak Djokovič si za své vítězné tažení loni v létě vydělal 2,35 milionu liber.

65 různých hráčů zvedl titul dvouhry mužů ve Wimbledonu, přičemž 19 z nich hrálo výhradně v otevřené éře. Na posvátném trávníku Wimbledonu hrálo mnoho velkých šampionů.

V tomto ohledu se podívejme na pět nejstarších mužských wimbledonských šampionů ve dvouhře.

Pět nejstarších vítězů dvouhry mužů ve Wimbledonu:

#5: Roger Federer (36 let, 173 dní) v roce 2017

Roger Federer se po výhře wimbledonských mužů 2017 usmívá

Roger Federer se po výhře wimbledonského mužského singlového titulu 2017 usmívá.

specifikace raketového míče

Je to další pírko v čepici nejúspěšnějšího mužského singlu v historii Wimbledonu, které představuje v pěti nejstarších šampionech soutěže.

Roger Federer zlomil remízu s dalšími sedminásobnými wimbledonskými šampiony Williamem Renshawem a Petem Samprasem, když ve finále 2017 porazil Marina Cilice. Díky tomuto triumfu se šestatřicetiletý Federer stal druhým nejstarším hráčem v otevřené éře, který zvedl grandslamový titul ve dvouhře, a pátým nejstarším hráčem v historii Wimbledonu.

Po ukončení čtyř a půl roku trvajícího sucha na grandslamovém šampionátu dříve v sezóně na Australian Open, imperior Federer projel sedm zápasů ve Wimbledonu, aniž by upustil set, aby se stal prvním 8násobným šampionem v historii soutěže . Poprvé od Bjorna Borga (1976) to bylo poprvé, kdy kterýkoli hráč vyhrál titul dvouhry ve Wimbledonu, aniž by připustil set.

Federer je držitelem mnoha dalších rekordů ve Wimbledonu. 12 finále dvouhry švýcarské legendy na turnaji je o čtyři více než další dva muži na seznamu všech dob. Dvacetinásobný grandslamový šampion má nejvíce zápasových výher (101) v historii Wimbledonu, což je o více než 20 výher lepší než kdokoli jiný.


#4: Herbert Lawford ( 36 let, 53 dní) v roce 1887

Herbert Lawford

Herbert Lawford

Herbert Lawford je jedním z 12 mužů ve wimbledonské historii, kteří na turnaji odehráli nejméně 12 finále mužské dvouhry; šest z těchto hráčů tak učinilo v otevřené éře.

jak hrát stolní tenis

S charakteristicky vypadajícím knírem na řídítkách byl Lawford průkopníkem zavedení 'topspin' ve sportu.

Lawford však drží docela nechtěný rekord v tom, že prohrál nejvíce wimbledonských finále mužské dvouhry (5). Po porážkách ve svých prvních čtyřech finále získal svůj osamělý titul na turnaji v roce 1887 ve věku 36 let.

Lawford porazil Ernesta Renshawa v pětisetovém finále, aby se stal nejstarším wimbledonským vítězem mužské dvouhry, což je rekord, který by vydržel téměř tři desetiletí.

Příští rok, v obrácení bohatství, Ernest Renshaw rozdal Lawfordovi pátý reverz ve finále dvouhry mužů ve Wimbledonu. Mimochodem, tři ze čtyř dalších finálových porážek Lawforda na turnaji přišly do rukou Renshawova bratra Williama.

Porážky Lawforda s Williamem Renshawem v zápasech o titul ve Wimbledonu 1884-86 znamenaly první z pouhých tří případů, kdy hráč prohrál tři po sobě jdoucí finále na souboji.


#3: Norman Brookes (36 let a 234 dní) v roce 1914

Norman Brookes

Norman Brookes

Během prvních třiceti edic soutěže neměl Wimbledon vítěze dvouhry zámořských mužů. Skleněný strop rozbil Australan Norman Brookes v roce 1907.

Dva roky poté, co ve dvou setech přešel na Laurence Dohertyho, porazil Brookes šampiona 1901 Arthura Gorea ve dvou setech, aby se stal prvním ze 14 různých ne-britských zemí, které budou zastoupeny na stupních vítězů dvouhry mužů ve Wimbledonu.

náhrada tenisových míčků v sušičce

O sedm let později Brookes ukončil čtyřletou vládu Anthonyho Wildinga ve dvou setech, aby získal svůj druhý titul na turnaji. Triumf učinil šestatřicetiletého Brookese nejstarším wimbledonským mužským singlovým šampionem.

Mimochodem, Wilding, který zemřel ve věku 31 let při první světové válce, je prvním a jediným novozélandským hráčem, který získal grandslamový titul ve dvouhře. Jeho další dva grandslamové tituly ve dvouhře, kromě čtyř ve Wimbledonu, přišly na Australian Open (1906, 1909).


#2: Bill Tilden ( 37 let a 146 dní) v roce 1930

Bill Tilden

Bill Tilden

americký Bill Tilden byl přezdíván 'Big Bill' pro jeho tyčící se přítomnost na hřišti. Tilden se stal prvním Američanem, který vyhrál Wimbldeon, když v roce 1920 zachytil první ze dvou titulů dvouhry back-to-back na turnaji.

Devět let po zisku druhého wimbledonského triumfu se sedmatřicetiletý Tilden stal třetím nejstarším hráčem, který na turnaji získal titul ve dvouhře poté, co ve dvou setech porazil krajana Wilmera Allisona.

Je zajímavé, že mezi 27 hráči, kteří mají ve Wimbledonu ve dvouhře mužů perfektní bilanci, si Tildenův součet tří triumfů bez porážky polepšil pouze jeho krajan Pete Sampras, který ve wimbledonském finále šel 7: 0.


# 1: Arthur Gore (41 let a 184 dní) - 1909

Arthur Gore (obrázek s laskavým svolením Getty Images)

Arthur Gore (obrázek s laskavým svolením Getty Images)

jak prát polštáře bez tenisových míčků

Je nepředstavitelné, že čtyřicetiletý muž zvedl wimbledonskou trofej ne jednou, ale dvakrát, ale přesně to britský hráč Arthur Gore dosažené před více než stoletím.

Čtyřiačtyřicetiletý Gore, který ve finále 1909 sledoval vítěze All Comers Major Ritchieho o dvě sady, připustil v následujících třech setech pouze dvě hry, aby překonal svůj vlastní rekord nejstaršího wimbledonského vítěze mužské dvouhry.

Když o rok dříve získal svůj druhý titul na turnaji, jeho triumf v roce 1909 z něj také udělal nejstaršího hráče, který úspěšně obhájil svůj wimbledonský titul dvouhry mužů.

Ve finále 1910 a 1912 však Gore prohrál s Anthonym Wildingem, který nedokázal přidat ke svým třem wimbledonským singlovým titulům. Jeho ztráta ve Wimbledonu 1912 udělala z Gora jediného hráče po Herbertu Lawfordu, který na turnaji prohrál pět finále dvouhry.

Populární Problémy

Zde budete vědět o 10 nejlepších tenisových šatech.

Jak někoho naučit, aby se miloval. Sebeláska je někdy odmítána jako sobecká nebo arogantní. Je to však zásadní a často přehlížený aspekt duševního zdraví. Pokud chcete někoho naučit milovat se, pomozte mu vybudovat ...

Jak rozštěpit psí nohu. Řekněme, že váš pes zlomí kost v noze jako jeho holenní nebo loketní kost, a pak se pokusí stát a chodit po poškozené kosti. Umístění váhy na zlomenou končetinu nejen zvýší bolest vašeho psa ...

Gilles Simon otevřeně hovořil o relativním nedostatku popularity Novaka Djokoviče na turné v nedávném rozhovoru. Podle Francouze není světová jednička tak diplomatická jako Roger Federer nebo Rafael Nadal.

Se šesti vítězstvími za posledních sedm se Iowa vydává na cestu, aby se zúčastnil středy Purdue. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.