5 záznamů Rogera Federera, o kterých jste pravděpodobně nevěděli

Wimbledonské mistrovství 2006 - 13. den

Wimbledonské mistrovství 2006

Jak švýcarský maestro Roger Federer pokračuje ve své snaze vyhrát grandslamy i ve věku 37 let, podíváme se na 5 jeho záznamů, o kterých si většina lidí nemusí být vědoma. Dvacetinásobný grandslamový šampion má na svém kontě mnoho prvenství a zdá se, že mnoho z těchto rekordů nebude nikdy překonáno.

Od zisku svého prvního grandslamového titulu na posvátných trávnících středního soudu ve Wimbledonu před deseti lety a půl, Federer znovu definoval velikost a jeho rivalita s kolegy současnými velikány Rafaelem Nadalem a Novakem Djokovičem definovala celou éru.


#1 Všechna 4 grandslamová finále v jediné sezóně třikrát

V letech 2004-2007 byl švýcarský maestro ve své nelítostné nejlepší formě a získal neuvěřitelných 11 grandslamových titulů. Znamenalo to jeho vzestup k velikosti a udělalo z něj oblíbeného davu. V letech 2006 a 2007 se Federer představil v 8 po sobě jdoucích grandslamových finále začínajících na Australian Open 2006.

V roce 2009 by tento čin, kdy dosáhl všech 4 grandslamových finále, zopakoval.


#2 Po většinu týdnů zařazen do top 3

Švýcarská legenda, která definovala měřítko dlouhověkosti ve fyzicky vyčerpávajícím sportu, stále posouvá hranice tím, že vzdoruje času a věku tím, že své turnaje vybírá a vybírá moudře.

gripy na stolní tenis

Skutečností, která svědčí o jeho mimořádné dlouhověkosti ve sportu, je skutečnost, že byl v červenci 2003 zařazen do top-3 na mamutí 689 týdnů.

ATP Tennis Masters Hamburg: finále

Roger Federer s trofejí Hamburg Masters, 2003


#3 Většina olympijských zápasů vyhrává - 13

Přestože velký Roger Federer dosud nevyhrál olympijské zlato ve dvouhře, je držitelem jedinečného rekordu v účasti na 13 olympijských zápasech ve dvouhře - nejvíce ze všech hráčů v historii tohoto sportu.

V Sydney 2000 se dostal do semifinále a prohrál s Němcem Tommy Haasem. V následujícím zápase o bronz prohrál s Francouzem Arnaudem di Pasquale. V Aténách 2004 byl nejlepším semenem a sebevědomě překypoval tím, že toho roku vyhrál Australian Open a Wimbledon. Ukázalo se však, že to byl turnaj, na který se Švýcary zapomnělo, když prohrál s Čechem Tomášem Berdychem.

Rok 2008 byl pro Federera zklamáním, když se vzdal svých titulů z Australian Open i Wimbledonu. Federer mířil do Pekingu a hledal nápravu. Štěstí mu ale nepřálo, protože ve čtvrtfinále prohrál s Američanem Jamesem Blakem. Jedinou útěchou mu bylo vítězství ve čtyřhře se Stanislasem Wawrinkou.

V Londýně 2012, čerstvě po rekordním sedmém vítězství ve Wimbledonu a znovuzískání žebříčku č.1, se Federer představil v nejdelším zápase v historii olympijských her, když porazil Juana Martina Del Potra za 4 hodiny a 26 minut. Vyčerpávající soutěž vzala páru z Federerovy hry v zápase o zlatou medaili, když prohrál s Andy Murrayem a musel se spokojit se Silverem.

Poté, co v 5. sadě svého semifinále ve Wimbledonu proti Miloši Raonicovi zaznamenal pád, byly pro Švýcary znamení zlověstné a zavolal si čas na zotavení a zmeškal olympijské hry v Riu 2016.

Olympiáda 9. den - tenis

Roger Federer se svou stříbrnou medailí v Londýně 2012.


#4 Většina tie-breaků vyhrála v kariéře

Další statistika, která dokládá jeho dlouhověkost na nejvyšší úrovni, R-Fed odehrál 664 tie-breaků (s přesností k 22. září 2018) a vyhrál 432 z nich (65,1% úspěšnost). Jeho bilance 664 tie-breaků od roku 1998 do dnešního dne je také nejvyšší ze všech. To skutečně ukazuje, že švýcarský velikán je určitě také králem tie-break!

2017 Australian Open - 5. den

Roger Federer na Australian Open 2017.


#5 10+ titulů na 3 různých površích

Žádný muž v historii kromě Rogera Federera nezískal 10 a více titulů na 3 různých površích. Roger získal neuvěřitelných 67 titulů na tvrdých kurtech (nejvíce ze všech hráčů), 18 travnatých kurtů (opět nejvíce mezi všemi hráči) a 11 antukových titulů. Federer také získal více titulů v hale (24) než kterýkoli jiný jedinec.

ATP Davidoff Swiss Indoors Tournament - šestý den

Roger Federer

slavit

jeho Swiss Indoors triumfují s míčem děti

Populární Problémy

Jak udělat kaši. Ach, kaše. Snídaně už není klasičtější. Protože je to však tak jednoduché, každý má svůj vlastní způsob, jak to udělat (a jíst). Pokryjeme tři různé druhy kaše (ovesné vločky, rýži a ...

Ljubicic je považován za jeden z motivačních faktorů návratu Rogera Federera do formy.

Polykarbonát je druh plastu, který se běžně používá k výrobě nebo úpravě okenních tabulí. Téměř vždy je dodáván v listech a je poměrně snadné ho řezat. Tenčí polykarbonátové listy lze nařezat a zacvaknout nožem. Můžeš...

Stát Iowa pořádá v sobotu odpoledne UL Monroe. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online bez kabelu.

Karolina Plíšková a Dominika Cibulková vyhrály ve dvou setech, než byla hra ve čtvrtek zrušena kvůli špatnému počasí v Miami.