Davis Cup 2016: Juan Martin del Potro hrany Andy Murray v epickém zápase

Juan Martin del Potro

Juan Martin del Potro slaví se zbytkem argentinského týmu

Obhájci titulu Davis Cupu Velké Británie se setkali s Argentinou v semifinále Světové skupiny v Glasgow, všechny oči byly upřeny na ten důležitý úvodní střet mezi dvěma grandslamovými šampiony Andy Murrayem a Juanem Martinem del Potrem. Poté, co jsme byli svědky jejich ohňostrojů pouhý měsíc zpět ve finále olympijských her v Riu, byla vždy fascinující bitva a oba oddaní zcela splnili očekávání.tenisový loketní pásek nike

Del Potro, který se umístil pouze na 64. místě, pomstil svou olympijskou porážku v Riu, když překonal svého dlouholetého rivala, 6-4, 5-7, 6-7 (5), 6-3, 6-4 v soutěži, která trvala pět hodiny a sedm minut. Byl to výsledek, který nešel ve prospěch davu, který stále hlasitě fandil trojnásobnému grandslamovému šampionovi, narozenému ve vlastním městě. Nakonec nedokázali zabránit první prohře Murraye z druhého místa v 21 zápasech dvouhry doma.Nelze však popřít, že tito dva muži udělali každou minutu tohoto epického setkání hodnou duelu Davis Cupu.

Je třeba ocenit houževnatost a vytrvalost Argentince. Byl to ten, kdo byl vždy pod tlakem poté, co se světová dvojka ujala vedení dva sety k jednomu. Odmítl se však vzdát a vyvolal vzpomínky na to zásadní finále US Open 2009, které pro sedmadvacetiletého hráče začalo. I v tomto střetu byl jeden z těch, kteří podlehli nejvyššímu nasazenému Rogeru Federerovi.Ale otočil to pozoruhodným způsobem, aby si zajistil svůj dosud jediný grandslamový titul.Každopádně dnešní Davis Cup přinesl stejné vlastnosti z Tower of Tandil, který kvůli dvěma operacím zápěstí musel vynechat velkou část svých posledních dvou sezón. Tyto těžké měsíce mimo soutěž a zátěž hry ani trochu nesnížily jeho vášeň pro jeho sport. A my jako tenisoví fanoušci bychom za to měli být vděční.

Del Potro důkladně zdůraznil, co jsme v minulých měsících zmeškali, a vydal se na misi, aby nahradil ztracený čas. Nebylo to snadné vzhledem k Murrayovu rozkvětu v létě, který mu podruhé v kariéře přinesl Wimbledon a olympijský titul. Devětadvacetiletý také vedl svá vzájemná setkání, 6-2 před tím.Del Potro se ale neměl čeho bát. Jako smolař byl absolutně bez tlaku, zatímco bylo na Britovi, aby poskytl výhodu jejich obhajobě titulu.Argentinec dával od začátku jasně najevo své záměry. Poté, co se vrátil z 0-2 dolů, Murray dvakrát zlomil. Bekhend je stále rozpracovaný, ale jeho projev agresivity stačil na ukrácení prvního setu 6: 4. Andyho počet 13 nevynucených chyb jeho věci vůbec nepomohl.

Murry se vrací do hry

V aréně, kde vás zpěvy Andyho milujeme! ozvěna ve vzduchu, bylo jen spravedlivé, že se Skot vrátil.

A udělal to, protože srdce fanoušků Murrayových stále bušila. Druhý set byl těžce vybojovanou záležitostí, kde nikdo netoužil dát tomu druhému palec prostoru. S Del Potro selhal bekhend, World č. 2 vyrovnal záležitosti na jednu sadu za kus.

Třetí set byl místem, kde drama dosáhlo svého vrcholu. V přestávce fest měl jasnou převahu Argentinec po vedení 5-3. Del Potro dokonce držel setpoint, ale Murray použil svou lstivost, aby vyvedl z míry svého vytáhlého rivala zasažením laloku, který setpoint zachránil.

jak hrát tenis začátečník

To obrátilo příliv k domácímu hrdinovi a nikdy nebylo pochyb, že Brit tuto hybnou sílu pustí. Odlomil se a 85minutový třetí set zpečetil v tie-breaku (7-5).

Stále to neodradilo Del Potra, aby to zkoušel dál. Koneckonců má po tak dlouhé přestávce obnovenou důvěru a elán. Hned od začátku čtvrté sady zatlačil na svého výše postaveného rivala.

Čtěte také: Andy Murray je právě teď tenisovým králem, ale může se někdo podívat na neuvěřitelný příběh Juana Martina del Potra?

Unavený Murray praskl, když jeho procento prvního podání kleslo na mizerných 50 a Del Potro na tom okamžitě vydělal. Světová jednička 64 neztrácela čas pečetěním čtvrté sady a vynucením rozhodujícího, který si tak podmanivý střet zasloužil.

Jak Del Potro rostl v sebevědomí, jeho forhend se stal ještě ničivějším. Murray už nebyl stejný hráč. Rodák z Tandilu cítil pokles Murrayovy úrovně, který vypadal vyčerpaněji než Del Potro, přestože oba v této fyzické bitvě potřebovali masáž.

Del Potro nakonec zasáhl jeden ze svých sedmi smrtelných forhendů v kritickém bodě rozhodujícího místa, odkud Murray nenašel způsob, jak se vrátit. Na bodu zlomu v sedmé hře to byl jeho křičící forhend-down-the-line, který Del Potrovi vynesl rozhodující brejk. Murray poté jedním ze svých 35 es zachránil mečbol, ale bylo jen otázkou času, kdy jej Argentinec zavře.

V rozpětí zhruba šesti týdnů nyní Del Potro představoval tři těžké váhy hry - Novaka Djokoviče a Rafaela Nadala na olympiádě a nyní Andyho Murraye. Můžeme jen doufat, že v žádném případě se zdraví bývalého světového č. 4 opět nestane překážkou pro výrobu takové magie na hřišti. Pokud je to ten typ výkonu, který může předvést za pouhých sedm měsíců zpět, určitě se dokáže vyrovnat se svými dny před zraněním, pokud ne ještě lépe, když se vrátí do plné síly.

Populární Problémy

'Vikingové' se vrací pro sezónu 6 s dvouhodinovou premiérou ve středu. Zde je návod, jak sledovat streamování online bez kabelu.

Hard Knocks 2020 míří do Los Angeles na dílčí sezónu s Rams and Chargers. Zde je návod, jak sledovat nové epizody online, pokud nemáte HBO.

Jak vyrobit nudle Hibachi. Hibachi nudle jsou chutným pokrmem, který se snadno a rychle připravuje, a je vítanou změnou vašich klasických jídel kdykoli. Sladké a slané, tyto nudle jsou lahodné a jednoduché na přípravu, skvělé jídlo k ...

Jak hrát Spud. Spud je zábavná venkovní hra pro děti. Je to nejen zábava, ale také skvělá forma cvičení! A je to také velmi jednoduchá hra. Na hraní spudu potřebujete minimálně 5 lidí! Přečtěte si tedy pokyny, jak hrát ...