Jak si vybrat ředkvičky

Ředkvičky jsou skvělou zeleninou pro svačiny, saláty, dušené maso a pro přidání trochu koření a křupavosti do pokrmů. Pokud jste ředkvičky ještě nekoupili, možná nevíte přesně, jak najít ty nejlepší. Pouhý pohled na ně vám poskytne dobrý první dojem o jejich kvalitě. Cítit je je dalším krokem a hlavně kontrolujete pevnost a těžkost ředkvičky. Je důležité je správně skladovat, pokud je hned nebudete jíst.

jak cvičit tenis sám

Část 1 ze 3: Při pohledu na ředkvičky

 1. Obrázek s názvem Zvolte ředkvičky Krok 1

  1 Pro nejlepší chuť vyberte malé až středně velké ředkvičky. Pro běžně vybranou ředkvičku z červeného glóbu si vyberte ty, které jsou velké přibližně jako pingpongový míček. Menší je lepší, pokud jde o výběr ředkviček. Odrůdy jako bílý daikon rostou, ale vybírejte takové, které jsou pro každý typ ve střední velikosti.
  • Větší ředkvičky nemusí být nutně horší, ale malé až středně velké ředkvičky k nim mívají lepší chuť.


 2. Obrázek s názvem Zvolte ředkvičky Krok 2

  2 Zkontrolujte ostré, zelené listy. Pokud si koupíte svazek ředkviček s neporušenými listy, listy by měly vypadat tuhé a být jasně zelené. Ochablé nebo hnědé listy jsou jistým znakem toho, že je ředkvička za svým vrcholem. Pokud listy vypadají špatně, nebudou křupavé ani nebudou mít dobrou chuť.
  • Pokud ředkvičkám již byly odstraněny svršky, věnujte velkou pozornost ostatním faktorům.
 3. Obrázek s názvem Zvolte ředkvičky Krok 3

  3 Hledejte nejživější barvu. Barva ředkvičky je výrazným ukazatelem její chuti. Pokud hledáte červené ředkvičky, vyberte si ty syté, plné červené. Vyberte bílé ředkvičky, které jsou jasně bílé, téměř průsvitné. Vyhněte se nudným nebo tmavým ředkvičkám.
 4. Obrázek s názvem Zvolte ředkvičky Krok 4

  4 Zkontrolujte, zda plísňové ředkvičky nejsou plísně. Některé ředkvičky se prodávají ve svazku v plastovém sáčku. Vždy otevřete sáček a ředkvičky od sebe odtrhněte, abyste se ujistili, že v sáčku nenarostla plíseň. Ředkvičky jsou často udržovány vlhké, což je dobré pro čerstvost, ale také dává plísni místo pro růst. reklama

Část 2 ze 3: Pocit ředkvičky

 1. Obrázek s názvem Zvolte ředkvičky Krok 5

  1 Třete prsty o kůži ředkvičky. Uchopte ředkvičky s neposkvrněnou slupkou a vyhněte se těm s popraskanou, vrásčitou nebo hrbolatou kůží. Přejeďte rukou po kůži, abyste zjistili, zda je hladká. Kupujte jen ředkvičky, jejichž slupka je hladká.
 2. Obrázek s názvem Zvolte ředkvičky Krok 6

  2 Posuďte těžkost ředkvičky. Chcete ředkev, která je plná šťávy, což ji činí těžší. Když si vezmete ředkvičku, podívejte se, jestli je na svou velikost těžká. Tato tíha znamená, že její kořen je hustý a zdravý. Pokud vám to připadá lehké, nechápejte to.
  • Nehledáte konkrétní váhu, takže musíte posoudit. Zamyslete se nad rozdílem mezi pingpongovým míčkem a golfovým míčkem.
 3. Obrázek s názvem Zvolte ředkvičky Krok 7

  3 Ředkvičku vymačkejte, abyste posoudili její pevnost. Pevná ředkev je zdravá a kvalitní ředkev. Jemně zmáčkněte a uvidíte, jestli to vůbec dává. Pokud se cítí pevně, je to dobré. Pokud se cítí houbovitě, není to dobrá ředkev a neměli byste si ji kupovat.
  • Pokud se ředkev cítí pevná, vnitřek je křupavý, což je to, co chcete.
 4. Obrázek s názvem Zvolte ředkvičky Krok 8

  4 Zkontrolujte úplnost dna kořene. Konec kořene vám dává dobrou představu o kvalitě ředkvičky. Vadlé kořenové konce jsou znakem, že je ředkev za svým vrcholem. Uchopte vyčnívající prst na konci kořene a zjistěte, zda se cítí tuhý a pevný.
  • Nekupujte ředkvičky, pokud se konec kořene cítí zmačkaný a zvadlý.
  reklama

Část 3 ze 3: Skladování ředkviček

 1. Obrázek s názvem Zvolte ředkvičky Krok 9

  1 Pro zachování čerstvosti odřízněte vršky. Pokud necháte vršky na ředkvičkách, rychleji se zkazí. Listy úplně odřízněte. Nezaškodí ani pro jistotu uříznout kousek horní části ředkvičky. Vyhoďte je do kompostovacího koše, vyhoďte je na trávník nebo je vyhoďte do odpadu.
  • Ředkvičky lze jíst také. Ujistěte se, že je budete jíst během několika dní, protože nezůstanou dobré tak dlouho, jak to dělají kořeny.
 2. Obrázek s názvem Zvolte ředkvičky Krok 10

  2 Vložte je do otevřeného plastového sáčku. Některé ředkvičky zakoupené v obchodě jsou již sáčkované, takže je nechte v sáčku. Pokud je kupujete nebalené, pořiďte si v obchodě s potravinami plastový sáček. Ředkvičky uchovávejte v sáčku, mírně zabalené, ale ne vzduchotěsné.
 3. Obrázek s názvem Zvolte ředkvičky Krok 11

  3 Uchovávejte je v chladu. Nejlepších výsledků dosáhnete, když čerstvé ředkvičky uložíte do lednice. Pokud je vynecháte, mohou trvat několik dní, ale obvykle to není dobrý nápad. Uchovávejte je v zásuvce na ostří, které jim pomáhají udržovat vlhkost.
 4. Obrázek s názvem Zvolte ředkvičky Krok 12

  4 Jezte ředkvičky do deseti dnů až dvou týdnů. Skladované ředkvičky kontrolujte každých pár dní, abyste se ujistili, že jsou stále v dobrém stavu. Je na vás, abyste se ujistili, že vypadají dobře k jídlu, protože jejich trvanlivost se pohybuje od čtyř nebo pěti dnů do dvou týdnů.
  • Pomocí testů vybírejte ředkvičky, abyste se ujistili, že jsou při skladování stále dobré.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Jak bezpečně spadnout. Pád může představovat vážné riziko zranění, i když je pouze ze stojné výšky. V závislosti na vašem věku, zdraví a kondici se závažnost těchto zranění může lišit. Existuje však několik technik, které ...Serena Williamsová měla ve svém rohu na Roland Garros Mika Tysona, když připravovala bitvu se starou rivalkou Marií Šarapovovou.Jak zvýšit mobilitu ramen. Pohyblivost ramen může být snížena z celé řady důvodů, mimo jiné včetně nadměrného používání, nepoužívání, artritidy a poranění kloubů. Pokud omezená pohyblivost ramen ovlivňuje váš život, navštivte svého lékaře ...

Jak bojovat s více odpůrci. Na rozdíl od toho, co můžete vidět ve filmech, je boj s více útočníky téměř vždy ztracený návrh a poškození, kterému čelíte, bude pravděpodobně vážnější, než kdybyste čelili pouze jednomu protivníkovi ...Jak vyrobit vycházkovou hůl. Pokud rádi chodíte na túry nebo se jen procházíte po nerovném terénu, může být vycházková hůl velmi užitečným doplňkem. Dobrá vycházková hůl zlepšuje vaši rovnováhu, více zapojuje paže a lze ji použít k uvolnění ...