5 nerozbitných záznamů Martiny Navrátilové

Navrátilová měla kariéru více než 3 desetiletí a získala celkem 354 titulů ve všech 3 kategoriích

Navrátilová měla kariéru více než 3 desetiletí a získala celkem 354 titulů ve všech 3 kategoriích

Československá občanka Martina Navrátilová bezpochyby patří mezi největší sportovce, jaké tenis ve všech dobách zažil. Poté, co se Navratilova stala profesionálem v roce 1975, měla jednu z nejdelších kariér mezi všemi hrajícími sportovci a stále získávala tituly i do 30., 40. a 50. let! Do důchodu odešla v roce 2006 ve věku 50 let.

Navrátilová, mnohými považovaná za nejkompletnější hráče všech dob, ochutnala pozoruhodný úspěch napříč všemi kategoriemi tohoto sportu. Svědčí o tom skutečnost, že je pouze jednou ze 3 hráček (ve skutečnosti jediné hráčky v otevřené éře), která vyhrála 'boxovanou sadu' grandslamů - vyhrála všechny 4 tituly ve dvouhře, čtyřhře a smíšené čtyřhře napříč všechny grandslamy.

Podíváme se na 5 záznamů Martiny Navrátilové, které snad nikdy nebudou překonány:


1. Nejvíce po sobě jdoucích zápasů vyhrává v otevřené éře

Největší vítězná série v historii tenisu začala 20. února 1984 na halovém mistrovství USA v New Jersey. Právě zde se Navrátilová pustila do řádění nebývalé dominance v profesionálním tenise.

Od 20. února 1984 do 7. prosince 1984 Navrátilová vyhrála 74 po sobě jdoucích zápasů a získala 13 titulů. To zahrnovalo 3 grandslamové tituly - French Open, Wimbledon a US Open. Série skončila, když v semifinále Australian Open prohrála s českou Helenou Sukovou. Ještě zvláštnější na roce 1984 je, že Navratilova získala všechny 4 grandslamové tituly v čtyřhře společně se svou partnerkou Pam Schiver. Za celý rok utrpěla jen dvě porážky, druhou shodou okolností další Češka - Hana Mandliková.

V dnešní době je nemožné pochopit scénář, kdy by hráč mohl dokonce pokračovat v sérii 50 výher, natož v 74.

Populární Problémy

„Cursed Films“ je nový dokumentární seriál, který se zaměřuje na Poltergeist, The Exorcist a další slavné „prokleté“ filmy. Zde to můžete sledovat.

Když se podíváme na to, kolik bodů ztratí Roger Federer za chybějící zbývající část roku. Navzdory své dlouhé nepřítomnosti Roger Federer pravděpodobně neztratí své místo v top 10.

Dnes večer je premiéra filmu Taneční maminky v roce 2019. Získejte přehled o tom, jak sledovat sezónu 8 online prostřednictvím živého přenosu.