Anna Kournikova: Nejslavnější tenistka, která nikdy nezískala titul ve dvouhřeAnna Kournikova nikdy opravdu nesplnila svůj slib, ale maximálně využila svého postavení celebrity

Tenis viděl mnoho okouzlujících dam zdobí středovou scénu, včetně osobností jako Maria Sharapova, Anna Kournikova a Eugenie Bouchard v poslední době. Nikdo však nikdy nezaujal pozornost médií a veřejnosti a rozvířil hrnce jako Anna Kournikova.

malé bílé tenisky

Zdá se, že Kournikova, jedna z nejvyhledávanějších sportovců na internetu od doby, kdy ji vzala na tenisový kurt, je vždy ve zprávách. Ozdobila také obálky mnoha časopisů po celém světě.

Dny vzestupu a slávy

Rus vtrhl na tenisovou scénu ve velmi mladém věku. Bylo jí pouhých čtrnáct, když debutovala za Rusko ve Fed Cupu, nejmladším hráči, který kdy debutoval a vyhrál zápas na turnaji.

Hrála svůj první Grand Slam jako 15letá teenagerka na US Open 1996 a dosáhla čtvrtého kola ve Flushing Meadows, kde ji porazil Steffi Graf, který byl v té době nejlépe hodnoceným hráčem.

Vrchol její kariéry byl od roku 1997 do roku 2001, kdy dosáhla svého nejlepšího žebříčku jednotlivců na 8. Dostala se do semifinále Wimbledonu 1997 a v roce 1999 také získala titul Martiny Hingisové na Australian Open ve čtyřhře, což byl výkon, který se opakoval tři let později.

Úspěch na hřišti se také shodoval s mimosoudní slávou a publicitou. V roce 2000 se Kournikova stala tváří sportovních podprsenek Berlei a objevila se v billboardové kampani „Pouze míč by měl odrážet“.

Pokračovala v podpoře Omega, internetového vyhledávače a webového portálu Lycos, tenisových raket Yonex a sportovních oděvů K-Swiss a několikrát se objevila v různých publikacích včetně pánských časopisů, jako je Sports Illustrated, obvykle pózujících v plavkách.

Kournikova was is is the list of 50 nejkrásnějších lidí roku 1998 a byl také zvolen „nejžhavější atletkou“ na ESPN.com. Byla miláčkem všech nejlepších bulvárních plátků pokusil se vydělat na její slávě .

Pokles v tenise, ale ne ve slávě

Problémy se zraněním v roce 2001 znamenaly, že ruská kráska byla nucena odstoupit z několika grandslamových turnajů, přestože se zúčastnila Australian Open 2001, kde podlehla porážce ve čtvrtfinále. Ani v následujících letech nedosáhla velkého úspěchu, s výjimkou jejího druhého vítězství v dvojitých titulech na Australian Open v roce 2002.

Opakující se problémy se zády a páteří způsobily, že od roku 2004 nehrála žádný profesionální tenis, jen občas se objevovala na exhibiční zápasy a pozvánky. Stále však nebyly žádné známky poklesu její slávy.

Anna Kournikova byla v roce 2008, nejspíš i po tenisovém důchodu, stále nejvyhledávanější sportovkyní na internetu. V roce 2011 ji časopis Men's Health označil za jednu ze „100 nejžhavějších žen všech dob“ a umístil ji na 29. místě, což ukazuje, že její popularita od doby, kdy odešla do důchodu ve sportu, který ji přivedl na výsluní, ani trochu neopadla.

Její čisté jmění je v dnešní době vázáno na obrovských 50 milionů dolarů, což ukazuje na současný stav Rusky navzdory její těžké konkurenční tenisové kariéře.Vztah Anny Kournikové a Enrique Iglesiase se zapíná a vypíná od roku 2001

Vliv na populární kulturu

V jazyce pokerové variace Texas Hold 'em jsou karty Ace -King (nevhodné) někdy označovány jako' Anna Kournikova ', termín zavedený pokerovým komentátorem Vince van Pattenem během turnaje WPT, který to komentoval vypadá skvěle, ale nikdy nevyhraje.

Počítačový virus, který vznikl v roce 2001, byl pojmenován Virus Anna Kournikova protože přiměl uživatele e -mailu otevírat zprávy, které podle všeho obsahují obrázek ruské tenisové hvězdy, a poté se odeslal na každý kontakt v adresáři uživatele.

Kournikova je v dnešní době stále velmi populární, soudě podle neustálého vzhledu jejího vztahu s dlouholetým přítelem Enrique Iglesiasem ve zprávách, časopisech a sociálních médiích.

Nepochybně byla nejpopulárnější tenisovou atletkou na planetě, která nezískala titul WTA ani grandslamový titul ve dvouhře žen. Nikdo však nemůže popřít její slávu a odezvu, kterou nadále vytváří v mediálních kruzích i u obyčejných lidí.

nejlepší tenisové boty na bolest dolní části zad

Sama Kournikova byla citována slovy: Jsem jako menu v drahé restauraci. Můžete se na mě dívat, ale nemůžete si to dovolit.

Miluj ji nebo ji nenáviď, prostě ji nemůžete ignorovat.Populární Problémy

Film „Woodstock 99: Peace, Love and Rage“ má premiéru v pátek večer na HBO. Pokud ale nemáte kabel, zde je několik způsobů, jak jej můžete sledovat online.

Roger Federer se ve čtvrtek zúčastnil kontroverzního momentu během své čtyřsetové výhry nad Marinem Cilicem ve druhém kole na Roland Garros.

Jak přežít černý pátek. Pojmenované podle dne, kdy se obchody a maloobchodníci začínají „dostávat do černých“ (dosahují zisku), http: //en.wikipedia.org/wiki/Black_Friday_ (nakupování)#Origin_of_the_name_.22Black_Friday.22 Černý pátek je dnem ...

Pokud se vám stýská po autě, s největší pravděpodobností se děsíte každého prodlouženého výletu. Může to negativně ovlivnit vaše dojíždění nebo zábavné aktivity s přáteli. Nemoc z auta je jen jeden druh pohybové nemoci (nebo kinetózy), který někteří zažívají, když ...

Sezóna 21-22 EPL začíná v pátek hostováním Arsenalu v Brentfordu. Pokud žijete v USA, zde je několik způsobů, jak můžete sledovat živý přenos zápasu online.

James Blake podrobně hovořil o svých zkušenostech s porážkou Rogera Federera na olympijských hrách v Pekingu v roce 2008. V podcastu Blake také zmínil, jak mu basketbalový „Dream Team“ blahopřál k monumentálnímu vítězství.