ATP World Tour Awards 2018: Oznámení nominovaní; hlasujte nyní pro své oblíbené hráče

Zadejte titulek

Nominovaní na ceny ATP World Tour 2018, které předává Moet & Chandon, byli vyhlášeni před týdnem. Ceny jsou oceněny nejlepšími hráči a turnaji sezóny, o nichž rozhodují hráči a jejich hodnocení ATP. Vítězové ATP World Tour Awards 2018 budou vyhlášeni před listopadovým finále Nitto ATP.

Asociace tenisových profesionálů (ATP) World Tour udělila hráčům, trenérům a turnajům sezóny několik ocenění.

Zde je seznam všech ocenění, která uděluje ATP World Tour:

1. Hráč roku

Toto ocenění se uděluje hráči, který zakončí rok jako světová jednička v žebříčku ATP ve dvouhře. V loňském roce získal toto ocenění Rafael Nadal, když zakončil rok jako světová jednička v žebříčku ATP.

Mezi Rafaelem Nadalem a Novakem Djokovicem proběhne soutěž o kousání nehtů o získání této ceny. Novak Djokovič bude favoritem na dobytí této ceny, protože v poslední době má neuvěřitelnou formu, zatímco Rafael Nadal se po svém zranění na US Open snaží o návrat.

bodování raquetballu

Pro Španěla bude těžké se vrátit a vyhrát turnaje, na které zbývají do sezóny pouze 3 turnaje, tj. ATP 500 Basel, ATP 1000 Masters Paris a Nitto ATP Finals. Srb je v žebříčku ATP jen 215 bodů za světovou jedničkou Rafaelem Nadalem a bude favoritem na vítězství ve finále Nitto ATP.

2. . Comeback, hráč roku

Comeback Player of the Year se uděluje hráči, který překonal kritické zranění při obnově své formy a vrátil se jako jeden z nejlepších hráčů na turnaji ATP.

Nominovanými hráči roku comebacku roku 2018 jsou - Novak Djokovic, Jason Kubler, John Millman, Kei Nishikori.

Mezi Jasonem Kublerem a Novakem Djokovicem bude těžký boj o získání ceny Comeback Player of the Year. Djokovič má mírný náskok na Jasona Kublera, protože byl mimo sezónu téměř rok. Djokovič byl také mimo top 10, když začínal tuto sezónu, ale udělal prohlášení poté, co vyhrál 2 grandslamy zády k sobě; Wimbledon a US Open. Vrátil se také ke světové dvojce ve světovém žebříčku ATP.

Kubler byl naproti tomu před 14 měsíci zařazen na 945 na světě. Australan během své kariéry absolvoval několik operací. Nebyl si jistý, zda bude i nadále hrát tenis, nebo ne, ale nyní se těší z kariérního žebříčku světového čísla 91.

John Millman byl rád, že byl podruhé nominován na toto ocenění, ale domnívá se, že Jason Kubler je pro toto ocenění tím nejzasloužilejším hráčem, jak řekl pro svého krajana: „Po sobě jdoucí operace, nikdy předtím nebyly uvnitř 100, řekl, že nemůže už hrajte na hardcourt, začali jste bez hodnocení, bez peněz v bance, když jste se vrátili, doslova od nuly. Říkáš mi, že si někdo zaslouží víc než Jason Kubler. '

3. Nejlepším hráčem roku

jak hodit tenisový míček

Toto ocenění uděluje hráči, který po celý rok výrazně zlepšil svůj výkon a má na konci roku lepší hodnocení ATP než v předchozích letech.

Nominováni na nejvíce vylepšeného hráče roku jsou - Marco Cecchinato, Alex de Minaur, Kyle Edmund, Stefanos Tsitsipas.

Stefanos Tsitsipas je pro toto ocenění nejzasloužilejším hráčem, protože se výrazně zlepšil ze světového čísla 91 na světové číslo 15. Neustále se dostává do hlavních tahů a neustále stoupá po žebříčcích. Jeho nejlepší výkon byl v Rogers Cupu, kde byl na druhém místě, prohrál s Rafaelem Nadalem ve finále.

4. Nováček roku

Toto ocenění se uděluje hráčům NextGen, kteří se poprvé v kariéře zapsali do první stovky žebříčku ATP. Pro toto ocenění je vybrán plátce NextGen, který po celý rok nejvíce ovlivnil a propagoval sport.

Kandidáty na nováčka roku 2018 podle ocenění ATP World Tour jsou - Alex de Minaur, Ugo Humber, Hubert Hurkacz, Michael Mmoh, Jaume Munar.

Alex de Minaur je v současné době druhým nejmladším hráčem v první stovce a aktuálně je na kariérním žebříčku číslo 31. Hrál jak čtyřhru, tak i dvouhru, ale všechny zaujal svým výkonem ve dvouhře. 17letý mladík se letos dostal do 3. kola na US Open a Wimbledonu, což je jeho nejlepší výkon na grandslamech. Určitě ho čeká dlouhá cesta a byl jedním z nejvíce se objevujících hráčů na turné pro tuto sezónu.

5. Stefan Edberg Sportsmanship Award

Hráč, který během této sezóny prokázal jistou bezúhonnost a profesionalitu a byl férový, velkorysý a zdvořilý, když soutěžil s ostatními hráči, je oceněn cenou Sportsmanship Award.

Nominovaní na tuto cenu jsou - Kevin Anderson, Juan Martin del Potro, Roger Federer, Rafael Nadal.

Rafael Nadal vždy projevoval sportovního ducha na hřišti i mimo něj a vždy byl jedním ze uchazečů o toto ocenění. Světová jednička svého protivníka vždy chválí, ať vyhraje nebo prohraje. Hru důsledně hraje poctivě se skvělým sportovním duchem.

6. Turnaj roku

Toto ocenění se uděluje turnaji, který ve své kategorii působil na nejvyšší úrovni poctivosti, sjednocení a zdvořilosti a poskytl účastníkům nejlepší podmínky a atmosféru.

Kategorie turnajů jsou - ATP World Tour Masters 1000, ATP World Tour 500, ATP World Tour 250.

Indian Wells se budou těšit na to, že budou oceněni touto cenou už popáté za sebou

7. ATP Coach of the Year

Tuto cenu nominují a hlasují členové trenéra ATP. Toto ocenění se uděluje trenérovi, který po celý rok pomáhal a vedl hráče k výkonu na nejvyšší úrovni.

8. Humanitární cena Arthura Ashe

Toto ocenění se uděluje osobě, která neuvěřitelně přispěla humanitární pomocí. ATP vybere osobu, která má být oceněna humanitární cenou Arthura Ashe.

tenisový míček v pračce

9. Ron Bookman Media Excellence Award

Toto ocenění se uděluje novináři, který významně přispěl ke hře tenisu a hru poctivě propagoval.

10. Cena fanoušků za oblíbený hráč a tým

Fanoušci hlasováním vyberou svého oblíbeného hráče a tým sezóny. Hlasovací řádky pro oblíbené ceny fanoušků 2018 předávané společností Moet & Chandon jsou otevřené a budou uzavřeny ve 23:59 GMT v pátek 2. listopadu.

Rafael Nadal, Novak Djokovic a Roger Federer jsou vždy favority na získání ceny oblíbeného hráče, protože tito tři mají nejvyšší počet fanoušků na celém světě.

Ve čtyřhře jsou bratři Bryanové vždy nejoblíbenějším týmem fanoušků.


Vy můžete hlasovat z ATP World Tour doma nebo z odkazu tady .

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat film „The Sims Spark'd“ online, i když nemáte kabel.

Kampaň na přejmenování St. Jakobshalle v Basileji poté, co Roger Federer narazil na další zátaras. St. Jakobshalle hostí turnaj Swiss Indoors, událost, kterou Federer vyhrál 10krát za svou kariéru.

Neporažený Baylor absolvuje v pondělí večer masivní test proti Kansasu. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos hry online.

Zde je návod, jak sledovat živý přenos miniseries History ve Washingtonu online bez kabelu. Vysílá přes tři noci 16., 17. a 18. února ve 20 hodin. ET/PT.

Marketa Vondrousová přivezla na kurt maximum na 22. místo a vyhrála ve třech setech 4-6, 6-3, 6-4.

Total Bellas je zpět pro 6. sezónu, která má premiéru ve čtvrtek 12. listopadu 2020. Zde je návod, jak můžete sledovat streamování pořadu online, pokud nemáte kabel.