Australian Open 2018: 15letá Marta Kostyuk překonala rekord Martiny Hingisové a stala se nejmladší ženou, která dosáhla 3. kola

Kostyuk je na 521. místě na světěJaký je příběh?

Australian Open se po dvou kolech intenzivních tenisových bitev pěkně formuje a losování je pro některé špičkové hráče této akce teprve náročné. Pro jednoho teenagera však byly šance zpočátku náročné.

Patnáctiletá Marta Kostyuk se zapsala do historie na Aussie Open poté, co se od roku 1997 stala nejmladší ženou, která se po vítězství 6-3 7-5 nad Olivií Rogowskou dostala do třetího kola grandslamového závodu. Poté, co triumfovala, ukrajinská mládež tomu nemohla uvěřit a její reakce ukázala, jak moc to pro ni a její trenérský tým znamenalo.V případě, že jste nevěděli ...

Kostyuk byla loňskou juniorskou šampionkou v Rod Laver Arena a získala zástupný vstup do hlavního slosování, ale její světový žebříček 521 ukazuje, že nikdo nečekal, že vpluje do třetího kola grandslamu.

Srdcem věci

Kostyuk ve své bitvě ve druhém kole prokázala obrovskou zručnost, což ukazuje, že do turnaje má daleko k pushoveru. Její triumf ve dvou setech měl okamžiky lesku, které zdůrazňovaly kvalitu, kterou má ve velmi mladém věku.Kostyukovo vítězství z ní udělalo nejmladší ženu, která dosáhla posledních 32 v Melbourne, protože jedna Martina Hingisová v roce 1996 tento čin stihla.

Co bude dál?

Kostyukova nezapomenutelná cesta bude ještě těžší, když se v posledních 32 turnajích utká s ukrajinskou Elinou Svitolinovou, kde slíbila, že si tuto chvíli užije, ale také se pokusí předvést svůj nejlepší tenis, jaký měla v předchozích dvou kolech.

Autorský záběr

Když si myslíte, že jste všechno viděli, tenisový svět stále přináší nová překvapení. Bude zajímavé sledovat, jak daleko může tento teenager postoupit na Australian Open.Populární Problémy

Harrison jde z US Open sideshow na headlinera s vítězstvím

Itálie hostí v sobotu důležité utkání Ligy národů s Portugalskem. Zde je návod, jak sledovat živý přenos online bez kabelu v USA.

Analýza losování dvouhry mužů na turnaji Shanghai Masters 2019, kde je obhájcem titulu Novak Djokovic.

Ohio State a Nebraska zahájily v sobotu fotbalové sezóny 2020. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online zdarma.