Australian Open 2019, Čtvrtfinále: Serena Williams vs Karolina Plíšková: Náhled a předpověď

Serena Williams a Karolina Plíšková na US Open 2018

Serena Williams a Karolina Plíšková na US Open 2018

Třiadvacetinásobná grandslamová šampionka dvouhry Serena Williamsová se ve čtvrtfinále střetnutí vysokého napětí na Australian Open utká s bývalou světovou jedničkou Karolínou Plíškovou.

Překvapivě hráli proti sobě pouze třikrát, přičemž Serena překonala rekord 2: 1. K jejich dvěma posledním setkáním došlo na US Open. V semifinále US Open 2016 to byla Plíšková, kdo předvedl Sereně porážku na sety před ohromeným domácím publikem. Serena tuto ztrátu oplatila vlastní výhrou ve dvou setech ve loňském čtvrtfinále US Open.

Serena vychází ze třísetového thrilleru proti světové jedničce Simoně Halepové. Poté, co prošla první sadou, čelila svému prvnímu skutečnému odporu ve čtyřech zápasech, kdy Halepová dostala do popředí její A-game.

2019 Australian Open - 8. den

2019 Australian Open - 8. den

Poté, co prohrála druhou sadu proti Halepové, její první na turnaji, byla Serena vystavena obrovskému tlaku. Její nejdůvěryhodnější zbraň, její velký vzkvétající servis, jí začal selhávat a počty nevynucených chyb začaly stoupat.

Ale velká šampionka, kterou je, odolala výzvám, které Halepová představovala v raných fázích rozhodující sady, ušetřila si pár brejkbolů a poté Halepovou zlomila. Tato klíčová fáze zápasu ukazuje, jak Sereně nejde jen o sílu a rychlost, ale také o odvahu a odhodlání.

Určitě by ale doufala ve zlepšení svého nízkého procenta prvního podání proti hráči, který vypadá, že hraje nejlepší tenis svého života. Plíšková je na sérii devíti zápasů vítězných zápasů, poté, co přišla na Australian Open, a to díky titulu, který získala v Brisbane International.

Český hráč předvede jinou výzvu než tu, kterou Halep představil Sereně. Návratová hra Plíškové možná není tak dobrá jako Halepova, ale její podání je mnohem lepší, a pokud je v dobrém rytmu, bude její zlomení herkulovským úkolem i pro Serenu.

Místo svých obvyklých agresivních výnosů by Serena měla zvážit udržení míče ve hře při vracení prvních podání, protože jakmile se zapojí do obchodování s údery země, očekává se, že Serena bude mít navrch. Může si však dovolit zaútočit na druhé podání Plíškové.

rozměry kurtu pro kyvadlovou dopravu
2019 Australian Open - 8. den

2019 Australian Open - 8. den

Pokud jde o Plíškovou, je jí po nedávné vítězné sérii rozhodně sebevědomí a zvláště poté, co zdecimovala Garbine Muguruzaovou ve svém zápase čtvrtého kola. Má sílu a rychlost obtěžovat kohokoli, včetně Sereny.

Vzhledem k tomu, že má tendenci trefovat naplocho, je náchylná k mnoha nevynuceným chybám, když je zápas těsný. Bude muset zajistit, aby se Serena nedostala do letmého startu, jak to dělala ve všech svých dosavadních zápasech.

Předpověď: Serena Williamsová vyhraje ve třech setech.

Populární Problémy

Chcete streamovat díry právě teď? Máme pro vás průvodce, který obsahuje informace o tom, kam streamovat díry, obsazení, kritický příjem a další!

Rostoucí jednotka námořnictva se v sobotu vydává na jižní Floridu domů. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Brewers a Dodgers se setkávají v sérii NL Wild Card. Zde je návod, jak sledovat každou hru živě online, pokud nemáte kabel.

V sobotu je čas na Clean, Old-Fashioned Hate mezi intenzivními rivaly Georgia a Georgia Tech. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Jak narovnat prsty na nohou. Prsty na nohou se mohou zkřivit, když jsou vystaveny chronickému tlaku a stresu, což je běžný důsledek nošení obuvi s úzkými špičkami a vysokými podpatky. Vazy a šlachy obklopující klouby se zdeformují, což způsobí ...

Jak najít berle. Berle jsou běžným lékařským vybavením, které je obvykle zapotřebí po úrazech nebo při zotavování se z chirurgického zákroku. Umožňují lidem chodit bez vážení na zraněnou nohu nebo nohu. Přestože lékaři ...