Australian Open 2021: Denis Shapovalov vs Felix Auger-Aliassime náhled, souboj a předpověď

Denis Shapovalov (L) a Felix Auger-Aliassime

Denis Shapovalov (L) a Felix Auger-Aliassime

Podrobnosti zápasu

Svítidlo : (11) Denis Shapovalov vs (20) Felix Auger-Aliassime

Datum: 12. února 2021

Turnaj : Australian Open 2021

Kolo : Třetí kolo (kolo 32)

Místo : Melbourne, Austrálie

Kategorie: Grand Slam

Povrch : Venkovní hardcourt

Finanční odměna: 80 milionů AUD

Živé televizní vysílání : USA - ESPN / Tenisový kanál | Indie - Sony Six / Sony Ten 2

Ukázka Denis Shapovalov vs Felix Auger-Aliassime

V čistě kanadské záležitosti se světová jednička 11 Denis Shapovalaov v pátek utká s 20. nasazeným Felixem Augerem-Aliassimem ve třetím kole Australian Open.

Navzdory tomu, že Shapovalov prohrál všechny své zápasy na ATP Cupu v Melbourne, dostal Australian Open na leták. Rostoucí talent Jannik Sinner porazil hned v prvním kole v pětisetovém trháku.

Zápas proti Sinner - který trval téměř čtyři hodiny - by Kanaďanovi nepochybně dodal sebevědomí. Svou hybnou silou uvolnil místního oblíbence Bernarda Tomiče a zahájil střetnutí ve třetím kole se svým krajanem.

tenisový jazyk
Denis Shapovalov a Felix Auger-Aliassime

Denis Shapovalov a Felix Auger-Aliassime

Felix Auger-Aliassime klepe na dveře top 10 ATP za posledních pár let. V současné době je široce uváděn jako jeden z nejlepších mladých hráčů na turné a sezónu 2021 odstartoval solidním startem do finále Murray River Open v Melbourne.

Ale Auger-Aliassime nedokázal zpečetit svůj rodný titul, protože prohrál rekordní sedmé finále turné a sestoupil ve dvou setech na Dan Evans.

To znamená, že se zdá, že dvacetiletý mladík překonal zklamání z minulého týdne docela rychle. Má za sebou úžasný start na Australian Open, když v prvních kolech projížděl kolem Cedrika-Marela Stebeho a Jamese Duckwortha, aniž by zahodil jedinou sadu.

Denis Shapovalov vs Felix Auger-Aliassime hlava-nehlava

Setkání ve třetím kole na Australian Open je čtvrtým setkáním obou hráčů. Denis Shapovalov v současné době vede 2: 1 nad Felixem Augerem-Aliassimem.

Shapovalov vyzvedl obě svá vítězství nad svým krajanem na US Open, a to ve vydáních 2018 a 2019. Auger -Aliassime mezitím získal jedinou výhru nad svým protějškem na antuce - v prvním kole Madrid Masters v roce 2019.

Predikce Denis Shapovalov vs Felix Auger-Aliassime

Zatímco oba Kanaďané navzájem znají hru naruby, Denis Shapovalov přichází do zápasu proti Felixu Augerovi-Aliassimemu jako nepatrný favorit. Shapovalov má více zkušeností s hraním na velkém pódiu a jeho nejlepší rekord z pěti proti 20letému hráči je bezchybný 2: 0.

Ačkoli Shapovalovův tenis nebyl v počátečních fázích zápasu proti Sinner na nejvyšší úrovni, Kanaďan prokázal hodně odvahy, aby přežil svého talentovaného soupeře. Auger-Aliassime naopak minulý týden neuspěl v další tlakové zkoušce, když prohrál své sedmé finále na turné.

Mladší Kanaďan bude muset být zapnutý a v nejlepším stavu po dlouhou dobu, aby přežil Shapovalov.

Felix Auger-Aliassime

Felix Auger-Aliassime

Shapovalovova tvrdá úderná hra zaznamenala mnoho úspěchů na tvrdých hřištích a jeho levé podání může způsobit nejrůznější problémy na rychlých kurtech v Melbourne. Ale Auger-Aliassime má ve své zbrojnici spoustu zbraní, které by odpovídaly Shapovalovovi; jeho dobře zaoblená základní hra a útočný styl hry jsou dost na to, aby zrušily většinu sil jeho soupeře.

Návratová hra Augera-Aliassimeho byla v prvních kolech také bezvadná a při svém podání se dokáže více než udržet.

Tato napjatá raná soutěž mohla v daný den dojít ke spuštění, vyrovnanost pod tlakem a fyzická zdatnost. A pokud jde o poslední část, mladík může mít jen malou výhodu.

dobré boty na tenis

Předpověď: Felix Auger-Aliassime k vítězství v pěti setech.

Populární Problémy

Pokud čtete tento článek, můžete mít pocit, že vám něco chybí, že nemáte něco, co máte rádi a o co byste ve svém životě chtěli usilovat. Pravděpodobně vám bylo řečeno, abyste „následovali svou vášeň“, ale to může být rozhodně ošidné, pokud ...

Sýr a vejce jsou klasickou kombinací, pokud jde o výrobu omelet. Můžete je jíst nejen k snídani, ale také k obědu a večeři. Svou omeletu můžete dokonce ještě více naplnit přidáním dalších přísad, jako je ...

Tvrdý úder v Rugby: The Dump Tackle Co potřebujete vědět: Řešení je klíčovým prvkem ve hře ragby. Efektivní zvládnutí soupeře může mít za následek důležitou hru pro váš tým, jako je pokus, otočení míče nebo ...

Hamou vstoupil na French Open jako zástupný znak a prohrál v prvním kole.

V neděli to bude Herbert vs. Tua, když se v 10. týdnu Chargers postaví delfínům. Zde je návod, jak zdarma sledovat živý přenos hry online.

Nicku Kyrgiose mohla hrozit pokuta za porušení kodexu chování v jeho zápase s Richardem Gasquetem.