Ben Shelton jen o vlásek unikl Danu Evansovi v Acapulcu poté, co Tommy Paul propadl Jacku Draperovi

Jednadvacetiletý Američan přežil soupeřovo podání na zápas, než se v pondělí prosadil v rozhodujícím tiebreaku.

Ben Shelton se při odchodu z úvodního kola turnaje Abierto Mexicano Telcel v pondělí večer vyhnul spojení s krajanem Tommym Paulem. 21letý hráč těsně unikl Danu Evansovi, který sloužil na jejich zápas v Acapulcu, než se Shelton vyhrabal z problémů a zvítězil 2-6, 7-5, 7-6 (5).

'Určitě je to pro mě opravdu složité utkání,' řekl Shelton poté World Feed. 'Dane chlap, kterého dobře znám.' V šatně máme spoustu žertů. Chlap [jehož] hra představuje spoustu výzev.

'Vyjít z tohoto prvního zápasu v Acapulcu s výhrou po prohraném prvním setu je pro mě velký úspěch.'

Evans naservíroval světla, aby zveřejnil dominantní úvodní set. Ale poté, co se zlomil v lásce k ukončení druhého setu, byl v nebezpečí, že se odehraje stejný scénář jako v sázce, když podával za stavu 4-5, 0-40 v rozhodnutí. Po opraveném prvním podání se Shelton při druhém mečbolu nestihl podívat na bekhendové podání a poté byl přemožen forhendem po lajně, aby viděl, jak se zlatá příležitost vypařila.

Shelton naposledy soutěžil v Dallasu, kde se dostal do semifinále (ř. na Paula)

33letý hráč se držel, pak těžil z nedbalé hry od Sheltonova konce na kurtu, aby se zlomil v lásce. Přesto ani Evans nedokázal zavřít, když ztratil podání na 15, když Sheltonova palebná síla překonala jeho změnu tempa a přivedl rozhodující tiebreak.

Na začátku si vyměnili dva mini přestávky, než se server držel na dalších sedmi bodech. Za stavu 5-4 si Shelton vyložil vnitřní forhend, který byl vrácen dlouho, aby získal další dva mečboly. Při pátém dotazování nakonec proťal cílovou páskou v čase 2:43 učebnicovým podáním a volejem.

Semifinalista US Open 2023 skončil s 43 vítězi a 40 nevynucenými chybami. Shelton se ve druhém kole střetne s Taylorem Fritzem, pokud jeho krajan postoupí přes Mattea Arnaldiho.

Předtím Jack Draper předběhl loňského finalistu Paula 6:0, 6:4 za 85 minut, aby oplatil jeho porážku ve druhém kole na Australian Open. Levák zachránil všechny tři brejkboly, kterým čelil v úvodní sadě, a počtvrté brejkl Paula, aby zápas ukončil, když jeho sedmý nasazený soupeř škubl forhendem mimo.