Leander Paes, Sania Mirza, Rohan Bopanna postupují na French Open

Daniel Nestor (L) a Leander Paes v akci

Paříž, 29. května (IANS)

Indické tenistky Leander Paesová a Rohan Bopannaová vyhrály své mužské čtyřhry, zatímco Sania Mirzaová také v pátek postoupila do třetího kola ženské čtyřhry na French Open, osamělého antukového hřiště Major.

Paes a jeho kanadský partner Daniel Nestor porazili německo-rakouský kombajn Andre Begemann a Julian Knowle 7-6 (3), 6-2 ve čtyřhře mužů ve druhém kole, zatímco devátá semena Bopanna a Rumun Florin Mergea porazili americký kombajn Austina Krajiceka a Donald Young 3-6, 6-3, 7-5.

Nejlepší semena Sania a Martina Hingisová ze Švýcarska ulehčili místnímu páru Stephanie Foretz a Amandine Hesse 6-3, 6-4 na hřišti 3 Stade Roland Garros. Sania a Martina vybojovaly svým soupeřkám v každém setu dva brejkboly - jeden, který stačil na vyrovnání zápasu v jejich prospěch.

Po sdílení prvních dvou sad měl třetí a poslední set kousání nehtů, přičemž Bopanna a Mergea držely nervy, aby odehrály set 7-5 a nakonec i zápas. Ve třetím kole se utkají s Nizozemcem Jeanem-Julienem Rojerem a Rumunkou Horiou Tecauovou.

Paes kráčí dál v mužské a smíšené čtyřhře

Paes a Nestor se zlomili a byli zlomeni jednou v prvním setu, který šel do tie-breaku, kde to měli zkušení desátí hráči snadné, když vyhráli 7-3. Ve druhém setu byli zlomeni jednou, ale ještě dvakrát zlomili Begemanna a Knowleho, aby si zajistili druhý set a zápas. Indo-kanadská dvojice si dále zahraje italské šesté semeno Simone Bolelli a Fabio Fognini o postup do čtvrtfinále.

Ve čtvrtek vstoupil Paes, který je partnerem Martiny, do druhého kola, zatímco jeho krajan Rohan Bopanna s kazašskou Jaroslavou Shvedovou vypadl z prvního kola smíšené čtyřhry.

Osmá nasazená Paes-Hingisová naprosto deklasovala Rusku Allu Kudryavtsevu a jejího kolumbijského partnera Juana Sebastiana Cabala 6-2, 6-3. Indo-švýcarská dvojice se střetne se slovinsko-rumunským kombinátem Katariny Srebotnik a Horia Tecau.

Pro Paese a Hingise to byl snadný úkol, protože měli plnou kontrolu hned od začátku, získali 88 procent bodů za první podání a 62 procent bodů za druhé podání. Své soupeře zlomili třikrát ze sedmi příležitostí vyhrát 53 z 89 odehraných bodů.

Dříve Bopanna-Shvedova tvrdě bojovala, ale jejich úsilí vyšlo naprázdno, protože byly poraženy 6-7 (5), 6-0, 3-10 česko-polskou kombinací Lucie Hradecké a Marcina Matkowského.

První set byl napjatým zápasem, protože pouze ten-break, který šel ve prospěch Hradecké a Matkowského, to mohl urovnat. Indo-kazašská dvojice se však důrazně vrátila, aby vyhrála všech šest her druhého setu a posunula zápas dál. V super tie-breaku se ale neprosadili, prohráli 3: 10.

Populární Problémy

Jak stylovat muly. Mules jsou neuvěřitelně populární díky své pohodlné kvalitě a nazouvacímu stylu. Můžete je nosit při pochůzkách, práci v kanceláři nebo na rande. Tím, že se rozhodnete, jaký styl hledáte a ...

V sobotu večer se Arizona Hotshots a Memphis Express setkají v zápase AAF 2. týdne. Zde je návod, jak sledovat hru online zdarma.

Jak se motivovat k hubnutí. Slíbil jsi si, že tentokrát to myslíš vážně. Další tři dny jíte saláty, běháte a okusujete proteinové tyčinky. Pak jste během několika dní gaučem s vanou zmrzliny Ben & Jerry ...

Zde je návod, jak streamovat nové E! herní show „Celebrity Game Face“ online bez kabelu. Premiéru má v pondělí 6. července ve 22 hodin. ET/PT.

Notheastern a Hofstra se v úterý setkají ve hře CAA Championship. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.