Modrý jíl zakázán, protože Nadal a Djokovič si přijdou na své

LONDÝN (AFP) -

nepromokavé tenisky
Tenista trénuje na modrém antukovém tenisovém kurtu

Tenista trénuje na modrém antukovém tenisovém kurtu v Madridu v roce 2009. Kontroverzní modrou antuku používanou hráči Madrid Masters v sobotu zakázala ATP, což je krok, který povede ke zničujícímu bojkotu zásadní zahřívací akce French Open. od předních světových hráčů.

Kontroverzní modrá hlína používaná Madrid Masters byla v sobotu zakázána ATP, což je krok, který bude mít za následek ničivý bojkot zásadní zahřívací akce French Open předními světovými hráči.

Povrch, který byl poprvé představen na letošním turnaji, byl široce odsouzen dvěma nejlepšími světovými hráči, Novakem Djokovičem a Rafaelem Nadalem, kteří trvali na tom, že by se na akci v roce 2013 nevrátili, kdyby zůstala modrá hlína.

Po pečlivém zvážení jsem rozhodl, že příští rok nebudou povoleny modré antukové kurty, řekl výkonný předseda a prezident ATP Brad Drewett.

Velmi věřím v inovace a zkoumání způsobů, jak zlepšit náš sport.

I když modrá hlína možná nabídla lepší viditelnost v televizi, letos byly zjevně problémy s kvalitou kurtů v Madridu, které nebyly přijatelné na turnaji ATP World Tour Masters 1000, jedné z našich nejlepších akcí na celém světě.

Bez ohledu na barvu musíme nejprve zajistit, aby kurty byly pro hráče bezpečné a spravedlivé.

Rozhodnutí bylo velkou fackou pro promotéra turnaje Iona Tiriaca, jehož zavedení modré hlíny následovalo po dřívější, populárnější inovaci, kdy najal modely na přehlídkové molo, aby převzal roli koulí.

můžete běhat v teniskách?

Vím, že Ion Tiriac byl letos také zklamán kvalitou kurtu v Madridu, dodal Drewett.

Ion je velkým podporovatelem hry po mnoho let a já nadále podporuji jeho nápady, včetně testování modré hlíny na akcích World Tour, které nejsou ATP.

V tuto chvíli je však jasné, že je zapotřebí dalšího vývoje, než bude možné uvažovat o použití na úrovni ATP World Tour.

Šampion French Open Nadal prohrál v Madridu svůj jediný zápas v antukové sezóně, když se propadl do porážky třetího kola s krajanem Fernandem Verdascem.

Pohyb je pro mě velmi důležitý a nemohl jsem se hýbat. Nemohl jsem trefovat míč tak, jak bych chtěl, řekla světová dvojka.

ATP a turnaj si mohou dělat, co chtějí… pokud to bude takto pokračovat, bude to velmi smutné. Příští rok to bude pro můj kalendář o jednu událost méně.

Djokovič, kterého ve čtvrtfinále porazil kolega Srb Janko Tipsarevič, podpořil Nadala v jeho odmítnutí návratu do španělského hlavního města.

Pokud má ATP na mysli ochranu hráčů, neexistuje způsob, jak by si Madrid udržel modrou hlínu. V mé mysli není žádná diskuse - pro mě žádná modrá hlína, řekla světová jednička.

jak se stát profesionálním tenistou

Turnaj vyhrál světová trojka Roger Federer.

Populární Problémy

Zde je návod, jak streamovat Wyonna Earp Season 4 online bez kabelu, ať už chcete sledovat epizody naživo nebo na vyžádání.

Zde je návod, jak v sobotu sledovat živý přenos Nunes vs Spencer a všechny hlavní boje o karty UFC 250.

Zde je návod, jak můžete online streamovat temnou novou minisérii FX A Christmas Carol. Série je založena na stejnojmenné novele z roku 1843 od Charlese Dickense.

Podívejte se na dokument HBO „Song of Parkland“, který vypráví příběh o tom, jak studenti divadla Stoneman Douglas inspirovali ostatní.

Kompletní průvodce sledováním živého přenosu Michigan vs Montana v turnaji NCAA 2019.

Fazolové klíčky jsou běžnou přísadou v mnoha asijských kuchyních a často se používají do salátů nebo praženic. Nejběžnější pocházejí z fazolí mungo, které jsou komerčně naklíčeny za specifických podmínek světlo-tma. Vypadají jako bílé kořeny ...