Recenze knihy: Rafa - můj příběhtenisové kurty ala moana

Bojovník, sportovec a člověk, který, jak se říká, se nikdy nevzdává. ' Rafa - Můj příběh ‘ vypráví příběh Rafaela Nadala, jednoho z největších tenistů, jaké tato generace viděla, a možná největšího hráče na antuce, který dává nahlédnout do jeho života. Autobiografie, napsaná spolu s Johnem Carlinem, se skvěle čte, zvláště pro některé, kteří nejsou tak přirozeně nadaní a touží být tenistou. Skvěle se to čte, i když jste trenér, který právě připravuje mladé. Proč?

Na rozdíl od toho, co lidé mohou očekávat, Rafovo dětství na tenisovém kurtu nebylo vůbec růžové. V této knize nastiňuje, jak tvrdý na něj býval jeho strýc a trenér (Toni) a jak by se jeho způsoby neosvědčily se samotným Rafou. Ale jeho láska k tenisu ho donutila pokračovat a navzdory těmto šancím ho donutil pokračovat v boji - nejen aby se zlepšil, ale proti svému strýci, o kterém by věřil, že je vůči němu nefér. Načrtává příklady extrémních způsobů svého strýce, ale vše s velkým cílem, aby Rafa snášel veškerou bolest světa, aby byl připraven na výzvy, které přijdou, aby nebyl zmaten selháním, které život a sport přináší. ke stolu. Toni v podstatě vytesal Rafaův mozek, aby se stal extrémním, tvrdým a tvrdým. Rafa uvádí příklad toho, jak jednou, když byl malým dítětem účastnícím se turnaje, zapomněl na zápas láhev s vodou a jeho strýc mohl jít a dostat mu trochu vody, ale rozhodl se ne - protože chtěl, aby se Rafa stal odpovědným a chtěl, aby snášel bolest, která mu byla způsobena - to byl Toni Nadal, strýc a trenér!Rafa podrobně popisuje své rodinné zázemí, ale nedělá čtení nudným a do hloubky mluví o svém dětství. Popisuje, jak důležitá byla jeho výchova a jak hodnotový systém praktikovaný v jeho domě mu velmi pomohl (a je viditelný pro všechny fanoušky svým chováním na hřišti). Mluví o tom, jak by jeho rodina žila společně (nebo v okolí) a měla velmi silné hodnoty, které ho nikdy nedonutily hodit raketu na hřiště frustrovaně (protože to by znamenalo nerespektování hry a vybavení) a jak respektoval všichni rozhodčí, čároví rozhodčí a děti s míčem.

Když hraji, stavím kolem sebe zeď, ale moje rodina je cement, který drží zeď pohromadě

Dále uvádí další případy, aby nastínil, jak se Toni vždy soustředil na to, aby udržel mladého Rafa přilepeného k zemi a nikdy si nenechal úspěch (i vítězství) stoupnout do hlavy.Rafa poskytuje vhled do sebe, například jak moc nesnáší prohru (jakýkoli zápas) a jak reagoval na prohru jednou, když se vrátil domů se svým otcem, což ve skutečnosti dalo jeho otci představu o tom, jak dospělé může být toto malé dítě mladý věk, a tento příklad změnil způsob, jakým se na něj jeho otec navždy podíval. Žije podle svého hezkého chlapa a chválí pouze své protivníky, zejména svého úhlavního rivala Federera, a to je opět svědectví o hodnotách, se kterými byl vychován, a tento aspekt byl v knize dost zdůrazněn .

Základ knihy začíná podrobnostmi o jeho wimbledonském finále proti Federerovi v roce 2008 a o tom, jak moc si to přál, a tehdy podrobně nastíní své předzápasové rituály. Poskytuje jedinečný pohled na svůj myšlenkový proces, který se téměř zdá být převzat od vojáka, který je připraven na válku. Pravděpodobně (a skromně) přiznává, že není tak přirozeně nadaný jako Federer, a dává svému trenérovi Tonimu maximální uznání za to, že měl vizi vidět, jak se Rafa stane mentálně silnějším než jeho protivníci, přičemž hlavní modus-operandi je porazí pouhou psychologickou houževnatostí, duševním klidem a fyzickou silou, kterou tato strategie vykazuje.

Pokud budu muset počkat, až se rally natáhne na deset ran nebo na dvanáct nebo patnáct, aby se vyhnula mé šanci zasáhnout vítěze, počkám. Jsou chvíle, kdy máte šanci jít na vítěznou jízdu, ale máte 70 procentní šanci uspět; počkáte o pět ran více a vaše šance se zlepší na 85 procent. Buďte tedy ostražití, buďte trpěliví, neunáhlete seVýše uvedené je pro každého fanouška Rafa velmi evidentní už jen tím, jak své soupeře mele a tlačí do podrobení střelou, na kterou soupeř musel jít, aby se vyhnul dalšímu namáhání.

Pokud jste trenér, můžete si tuto knihu přečíst jako Toni Nadal a vzít si z ní list, pokud věříte v jeho přístup, který lze shrnout do tohoto citátu:

mytí tenisek v předním nakladači

Je kruté být laskavý, jak to Toni viděl, bude hrát hry s Rafou, v nichž vítěz vyhraje prvních dvacet bodů. Nechal vzrušené dítě dosáhnout devatenácti, a pak zvedl svoji hru, porazil ho na post a zničil synovci den, právě když si začal vychutnávat vzrušení z nepravděpodobného malého vítězství. Úrazy na morálku a neúnavně tvrdá disciplína, které Rafa podrobil, měly všechny velký strategický účel: naučit ho vydržet

Nebo pokud jste ctižádostivý tenista, pak existuje mnoho citátů, které můžete nalepit na zeď (jako nastíněný dříve a tento další), což bude inspirace.

Musíte se zavřít do ochranného brnění, udělat ze sebe nekrvavého válečníka. Je to druh sebehypnózy, hra, kterou hrajete se smrtelnou vážností, abyste zamaskovali své vlastní slabosti před sebou i svým soupeřem

Rafa nastiňuje, jak Toni a rodina sdílejí zvláštní pouto, a vidí to jako oboustranně prospěšný vztah mezi jeho otcem a Toni. Monetárně to musí říct:

Jedna věc by bez druhé nevznikla. Toni nikdy nedostal žádné peníze ode mě ani od nikoho z rodiny za celoživotní pozornost, kterou mi věnoval, ale dokázal to, protože vlastní polovinu podnikání mého otce a bere polovinu zisku, aniž by dělal cokoli práce. Byla to férová výměna, protože bych nikdy neměl něco jako stejné hodiny koučování od Toniho, kdyby můj otec celý život nepracoval s takovým účelem

Kniha nastiňuje spoustu vhledů do 'warrior-Rafa', které dnes vidíme na kurtu, a hovoří o tom, jak jeho trenér Joan Forcades měl speciální tréninkové režimy, aby vyhovovaly tenisu a jeho stylu hraní hry a jeho 'šťastnému' Davis Cupu v roce 2004

typy střel v badmintonu

Otevřeně hovoří o těžkých chvílích svého života, včetně rozchodu rodičů a krátkého rozhovoru s trenérem Tonim a o tom, jaké faktory za tím stojí, a jako sevřená rodina, jak to na něj zapůsobilo (plus jeho hra) a jeho sestra.

Celkově velmi poutavé a zajímavé čtení, které stojí za všechny peníze. Takže, jak by řekl, Vamos Vamos! (Pojďte, pojďte!) A získejte jeho kopii!

Populární Problémy

Jak naplánovat dovolenou pro více rodin. Sejít se jako rodina na dovolenou je těžké a dostat více rodin dohromady na dovolenou je ještě těžší. Většina lidí žije stále rušnějším životem a rostou náklady téměř ...

Air Zoom Vapor X je populární tenisová obuv, ale není pro každého. Před nákupem si prohlédněte naši recenzi a test, abyste zjistili, zda jsou pro vás to pravé.

Jak vyrobit jagerovou bombu. Jager Bomb je oblíbený výstřel na párty. Klasická Jager Bomb zahrnuje jeden výstřel (1,5 unce) Jägermeistera a polovinu 8,4 unce plechovky Red Bullu. Pusťte Jagera do sklenice Redball ...

„Life in Pieces“ se vrací s premiérou 4. série dnes v noci. Získejte přehled o tom, jak sledovat nové epizody roku 2019 online prostřednictvím živého přenosu.