Dokáže Roger Federer znovu porazit otce Time, na poslední tanec?

ve Wimbledonu 2021 ' />

Roger Federer ve Wimbledonu 2021

V červenavém letním dni Hubert Hurkacz svlékl císaře. Velkého Rogera Federera dokonce nakrmil rohlíkem na svém vlastním wimbledonském hřišti.

Nyní se však ukázalo, že císař už toho dne možná kulhal na nohu a bojoval s otcem Časem stejně, jako bojoval o 15 let mladšího rivala. Dvacetinásobný grandslamový šampion včera večer oznámil, že on podstoupí další operaci na opravu pravého kolena.

badmintonová cvičení

Toto bude třetí postup na stejném koleni, protože po Australian Open 2020 vstoupil do přestávky.

Roger Federer shodil bombu na svou Informační kanál Instagram , což přimělo sociální média a zpravodajské dráty, aby začaly být nervózní. Jakkoli se to mohlo zdát náhle, nebyl to zcela neočekávaný vývoj.

Švýcar se po čtvrtfinálové prohře s Hurkaczem zotavuje doma, odstoupil nejprve z tokijské olympiády a poté Toronta a Cincinnati.

'Chtěl jsem vám jen trochu přiblížit, co se děje od Wimbledonu,' řekl Federer. „Jak si dokážete představit, nebylo to jednoduché. Prováděl jsem spoustu kontrol s doktory také na koleni a získal jsem všechny informace, když jsem se během sezóny trávníků a Wimbledonu dále zranil.
'To není cesta, jak jít dál, takže mi bohužel ve střednědobém až dlouhodobém horizontu řekli, abych se cítil lépe, budu potřebovat operaci.' Rozhodl jsem se to udělat, “dodal.

Basilejskému rodákovi bylo minulý týden 40 let a slavil se svými blízkými přáteli a rodinou. To také znamená, že hodiny tikají a hodiny mají tendenci postrádat milost nebo mysl.

Je lhostejná k velikosti a stává se obzvláště tvrdým na tělo s každou další sezónou.

Roger Federer bojuje s věkem a bolestmi

Roger Federer po prohře Wimbledonu s Hubertem Hurkaczem

Roger Federer po prohře Wimbledonu s Hubertem Hurkaczem

Operace kolen jsou ošidné i pro lidi, kteří se snaží vést pravidelný život, pro lidi, kteří právě berou děti do školy, do práce a domů. V případě sportovce je to dvojnásob obtížné; různé fyziologické ukazatele, které udržují rychlost, vytrvalost a sílu, se začnou zužovat poté, co vynechali pouhé dva týdny tréninku.

Sportovci, jako je Roger Federer, trénují hodiny společně o svých schopnostech, hbitosti, síle a vytrvalosti. Jak jejich tréninková rutina dozrává, rozšiřují režim tak, aby se vešel do pečlivě vypočítaných dávek práce před vyčerpáním. To je zásadní krok v jejich tanci na hraně dokonalosti.

Trénink před vyčerpáním pomáhá jejich svalům a mysli i nadále fungovat na vysoké úrovni výkonu, přestože končetiny škádlí až na doraz. Síla svalů a silná aerobní základna nejsou statickými odměnami za práci, kterou sportovci znecitlivují.

Podle fyziologů stačí dva až osm měsíců necvičení, aby se tělo vrátilo do stavu, kdy žádné cvičení nezažilo. To by byla děsivá vyhlídka pro Rogera Federera, kterému se léta dařilo na vyhrazeném režimu plánování a přípravy, než by dosáhl vrcholu v určitých časech během tenisového kalendáře.

'Budu o berlích mnoho týdnů a mimo hru také mnoho měsíců, takže to bude v některých ohledech samozřejmě obtížné,' pokračoval Federer ve svém instagramovém videu. „Ale zároveň vím, že je to správná věc, protože chci být zdravý, chci také znovu pobíhat a chci si dát záblesk naděje, abych se v nějaké formě vrátil na turné nebo formulář.'

Ale vrátit se na turné, i když v nějaké menší „formě nebo formě“, by nebylo zdaleka snadné. Roger Federer nedávno přiznal, že obnova už trvá déle. Bolestivý proces buněčné atrofie nešetří velké ani se nestará o jejich velikost.

můžete si stáhnout disney plus

Je ve svém charakteru zničit největší stavbu, jíst do cihel jeden malý čip najednou. Přes Federerovu jemnou snahu natáhnout obálku začal čas extrahovat jeho kila masa.

Sportovní vědci se shodují, že přírůstky síly trvají déle než aerobní přírůstky u typického sportovce. Ale nedostatek pohybu na několik týdnů až měsíc může mít za následek ztrátu vytrvalosti, svalové síly, svalové hmoty a nervosvalových tréninků.

tenista provede úspěšné první podání 51krát

Poslední z nich znamená, že se svaly nespálí, jak byly normálně trénovány po době odpočinku. V případě Rogera Federera to může znamenat forhend, který přistane v síti, místo aby se plavil bezpečně na hluboký konec opačné strany, nebo byl mikrosekundu příliš pozdě s nohou nebo raketou, aby vrátil podání.

„Jsem realista, nechápejte mě špatně. Vím, jak těžké je v tomto věku teď udělat další operaci a zkusit to, “navrhl vysloveně opatrný Federer. „Ale já chci být zdravý. Během rehabilitace projdu procesem rehabilitace a myslím si také s cílem, což si myslím, že mi v tomto dlouhém časovém období pomůže. '

Ale když si jeho svaly začínají uvědomovat, že nepotřebují ukládat tolik energie, kolik by mohly mít v minulosti, začnou zadržovat nižší hladiny glykogenu. To by vedlo k atrofii, zmenšení svalových vláken. A jakmile se vlákna zmenší, budou potřebovat podstatně více práce, aby se stáhla.

Proces obnovy může trvat mnohem déle než kdykoli během kariéry Rogera Federera. Když se Švýcarovo srdce přizpůsobí pumpování nižších objemů krve do těla, prah, při kterém může trénovat, by se snížil; zanedlouho ho svaly začaly prosit, aby přestal.

'Budu o berlích mnoho týdnů a poté také několik měsíců mimo hru,' varoval Federer.

Jako elitní sportovec s vynikajícím týmem profesionálů by si 40letý muž byl plně vědom času, který je zapotřebí k tomu, aby nejen namáhal a zatěžoval koleno, ale také aby znovu zahájil vysoce výkonný trénink. To znamená, že jeho fanouškům nezbývá, než se přizpůsobit novému normálu.

Většina z nich už pochopila, že Federerovo nejlepší má hodně za sebou. Ale romantika jejich vztahu s ním je nechává doufat, že to ještě najde někde na cestě, na čtrnáctidenní vysokooktanový tenis s muži o polovinu mladšími.

Sám Roger Federer by si přál, aby mohl příští rok dorazit do Londýna na nezapomenutelný portrét ve Wimbledonu nebo třeba na emocionální rozloučení v Basileji. A pokud Federer stále dokáže porazit čas a pokračovat ve vrstvení svého odkazu na kolébavých kolenou, mohl by být považován za přestrojeného Mariusa Petipu, baletka 20. století.

Populární Problémy

Jak nosit černou koženou bundu. Černé kožené bundy jsou nadčasově cool módní prohlášení. Jejich nošení může okamžitě změnit váš outfit, takže se každý soubor bude cítit nervózněji. Mohlo by být zastrašující nosit koženou bundu pro ...

Zjistěte, jak streamovat a stahovat druhé studiové album Harryho Styles 'Fine Line', jakmile bude vydáno.

Jako každý jiný sport, tenis vyžaduje spoustu praxe, aby se stal zkušeným hráčem. Nicméně, zatímco praxe pomáhá, musíte také identifikovat slabiny ve vaší hře. Jakmile určíte slabá místa ve své hře, můžete začít jednat ...

Caleb Plant dnes v noci staví svůj neporažený rekord proti Calebovi Truaxovi. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos z boje online.

Zajímá vás, jak sledovat Disney Plus na vašem PS4? Připravili jsme pro vás podrobného průvodce, jak stáhnout a sledovat Disney Plus na vašem PS4 v roce 2020.

Dostat se a udržet se ve formě může být pro mnoho lidí obtížné. Existuje spousta informací, které vám říkají „perfektní“ dietu, rozvrh a cvičení pro zdravé tělo. Ale pravdou je, že starat se o sebe a ...