Jak se zbavit komárů

Neustálé vyhánění komárů může být frustrující. Naštěstí, ať už kempujete nebo odpočíváte na dvoře, existuje několik triků, které můžete použít k tomu, abyste zabránili otravným komárům.

Metoda 1 ze 3: Udržujte komáry mimo kůži

 1. Obrázek s názvem Zbavte se komárů Krok 1

  1 Plácněte je plácnutím. Mosquito swatter, obvykle vyrobený z tlustšího kovu nebo plastu než běžný muškař, je namontován na konci pružného drátu. To dramaticky zvyšuje vaše šance na zasažení nepohyblivého komára zvýšením hybnosti swatu.
  • Jakýkoli předmět, který vám prodlouží paži, a tedy i rychlejší švih, bude stačit, pokud nemáte swatter. Zkuste srolovat časopis nebo noviny.
  • Žádný swatter po ruce? Zabijte létajícího komára dvojitým tleskáním. Použití dvou rukou je účinnější než jedna, protože vzduch přicházející z každé ruky vyfoukne komára do protilehlé dlaně.


 2. Obrázek s názvem Zbavte se komárů Krok 2

  2 Používejte chemický repelent proti komárům. Uchránit komáry od těla je nejlepší způsob, jak se vyhnout uštknutí. Když jste venku, zejména přes den, použijte na nekryté povrchy kůže a na oblečení repelent proti hmyzu. Pokud používáte opalovací krém, naneste ho před repelentem.
  • Repelenty obsahující 30% až 50% DEET (N, N-diethyl-m-toluamid) jsou nejoblíbenějším typem repelentů a doporučují se pro dospělé a děti starší 2 měsíců a jsou účinné několik hodin. Repelenty s nižším množstvím DEET nabízejí krátkodobější ochranu a musí být používány častěji.
  • V USA jsou k dispozici repelenty obsahující až 15% picaridinu, které je nutné často aplikovat. Picaridin je bez zápachu, má příjemný pocit a neměkne jako DEET. Studie ukázaly, že je stejně repelentní vůči komárům jako DEET a lze jej také aplikovat na kojence již od 2 měsíců.
  • Chraňte kojence mladší než 2 měsíce pomocí nosítka přehozeného moskytiérou s elastickým okrajem, aby přiléhavě sedělo, spíše pomocí repelentu.
 3. Obrázek s názvem Zbavte se komárů Krok 3

  3 Použijte repelent na bázi oleje. Bezpečnost používání chemických odstrašujících prostředků vyráběných kombinací syntetických chemikálií v laboratoři byla zpochybněna a existuje mnoho přírodních řešení, která můžete místo toho použít. Citronella olej, skořicový olej a ricinový olej jsou považovány za ochranu proti komárům. Většina přírodních repelentů vyžaduje častější aplikaci nebo použití než chemické verze.
  • Olej z citronového eukalyptu se prodává jako produkt s názvem Repel. Repel je 40% formulace přírodního eukalyptu a má příjemnou vůni a pocit bez jakýchkoli plastifikačních vlastností. Je také účinný při odpuzování klíšťat.
  • Dalším užitečným přírodním repelentem může být olej z čajovníku. Podívejte se na komerční repelenty, které jej obsahují.
  • Vyzkoušejte venkovní mýdlo Skin Armor Deep Woods. Výsledkem tohoto společného úsilí vědců z Austrálie a Číny, kteří v posledním desetiletí rozsáhle pracovali na nalezení vhodného přípravku na ochranu proti komárům. Je to zcela přírodní produkt vyrobený ze skupiny silných přírodních olejů a může vám pomoci ochránit vás před útokem komárů při práci nebo kempování venku.
 4. Obrázek s názvem Zbavte se komárů Krok 4

  4 Noste volné oblečení s plným krytím. Košile a dlouhé kalhoty s dlouhým rukávem vás ochrání před komáry, když jste venku. Pokrytí pokožky je klíčovým přístupem k odpuzování komárů.
  • Pro větší ochranu lze oděvy také nastříkat repelentem obsahujícím permethrin nebo jiným repelentem registrovaným v EPA. Nepoužívejte permethrin přímo na kůži.
  • V teplém počasí se vyhněte nošení těžkého, tmavého oblečení. Komáři jsou přitahováni k teplým tělům, takže zůstat v pohodě je účinný způsob, jak se vyhnout kousnutí. Také se zdá, že mají nejraději černou, modrou a červenou.
  • Nosit vůni, když jste venku během sezóny komárů. Komáři jsou přitahováni potem, ale akt pocení může maskovat účinnější atraktory komárů, jako jsou parfémy.
 5. Obrázek s názvem Zbavte se komárů Krok 5

  5 K ochraně se v noci použijte moskytiéry. Pokud spíte v oblasti zamořené komáry, pořiďte si moskytiéru na zavěšení kolem postele nebo podložky, aby se dotýkala podlahy ze všech stran. Toto je jediný opravdu účinný způsob, jak zabránit tomu, aby se dostali dovnitř, aby vás kousli, zvláště pokud jsou v blízkosti otevřená okna nebo dveře.
  • Pravidelně kontrolujte, zda síť nemá otvory; i příliš dlouhé nehty na nohou jim mohou během spánku protrhnout díru.
  • Ujistěte se, že se během spánku nikde nedotýkáte sítě.
  • Chovatelské stanice a další útočiště pro domácí zvířata by měla být také pokryta moskytiérami, když zažíváte napadení komáry.
 6. Obrázek s názvem Zbavte se komárů Krok 6

  6 Váš dům odolný proti hmyzu. Zkontrolujte své obrazovky a opravte všechny, které mají díry nebo slzy, které by dovolily komárům létat dovnitř. Silikonový tmel nebo záplaty na obrazovce fungují dobře. Pomocí těsnění proti povětrnostním vlivům utěsněte mezery dveří, zejména pod dveřmi. Neexistuje žádný jistý způsob, jak zabránit vstupu komárů, ale přijetí těchto opatření může skutečně pomoci.
 7. Obrázek s názvem Zbavte se komárů Krok 7

  7 Zůstaňte uvnitř, když komáři dávají přednost pobytu venku. Mají tendenci vyjít za soumraku, za úsvitu a ve tmě, takže pokud můžete, zůstaňte během těchto časů bezpečně uvnitř. Když jdete ven v době, kdy jsou komáři nejaktivnější, noste více vrstev na ochranu odhalené pokožky. reklama

Metoda 2 ze 3: Jejich odpuzování ze dvora

 1. Obrázek s názvem Zbavte se komárů Krok 8

  1 K jejich odpuzování použijte produkty z citronelly. Komáři se neradi přibližují k citronellovému oleji. Kromě použití na tělo lze citronellový olej použít i následujícím způsobem, aby se komáři nedostali do vašeho majetku:
  • Zapalte citronellovou svíčku nebo pochodeň. Kouř ve vzduchu může pomoci zabránit vniknutí některých brouků.
  • Zasaďte rostlinu citronelly v hrnci na vaší verandě. Chcete -li použít, můžete odtrhnout větvičku a vetřít ji po kůži a po obvodu verandy - vůně může odradit komáry.
  • Použijte kadidlo z citronelly. Zkontrolujte, zda v nich nejsou ostatní přísady, a nesedejte si do řady kouře z nich, protože jakékoli vdechování kouře je potenciálně nezdravé.
 2. Obrázek s názvem Zbavte se komárů Krok 9

  2 Spalte jiné esenciální oleje. Pořiďte si olejový hořák a pomocí svíčky ohřejte trochu vody a esenciální olej, jako je citrónový eukalyptus, levandule nebo koňak (dává se přednost směsi několika typů olejů). Teplo svíčky odpaří olej do vzduchu a jak teplo, tak repelentní oleje pomohou vytvořit poloměr zóny bez komárů 2 až 3 metry (6,6 až 9,8 ft).
 3. Obrázek s názvem Zbavte se komárů Krok 10

  3 Vylijte misku mýdlové vody. Pokud si dáváte venkovní jídlo, můžete komáry odvést tím, že na diskrétní místo poblíž umístíte misku s vodou s trochou mýdla. Komáři budou přitahováni ke zdroji vody a uvíznou v mýdlových bublinách a utopí se.
 4. Obrázek s názvem Zbavte se komárů Krok 11

  4 Používejte osvětlení, které nepřitahuje komáry. Umístěte žlutá LED světla kolem dveří, oken a verand. Komáři nebudou viset, pokud světlo pochází ze žlutých LED diod, chybových světel nebo sodíkových výbojek.
 5. Obrázek s názvem Zbavte se komárů Krok 12

  5 Promítněte nebo zakryjte venkovní prostory. Pokud žijete v místě s velkým zamořením komáry, možná budete chtít použít síť nebo obrazovku venku i uvnitř. Kolem vaší verandy nebo venkovního prostoru umístěte vhodnou síť nebo průhlednou venkovní krytinu. Voděodolný také pomůže zabránit dešti, sněhu a všem broukům.
 6. Obrázek s názvem Zbavte se komárů Krok 13

  6 Vypěstujte si na dvoře česnek. Každodenní konzumace česneku k odpuzování komárů nebyla ve vědeckých studiích prokázána jako účinná, ale někteří lidé věří, že má vliv, když je používán jako bariéra. Vzhledem k tomu, že česnek je lahodný, nemůže uškodit jeho pěstování, ale nespoléhejte na něj jako na jediný zdroj odpuzování škůdců.
  • Pěstujte česnek kolem svého domu, abyste odpudili komáry. Může být integrován kolem vašeho domu, na balkon atd.
  • Česnekový prášek z místního obchodu s potravinami posypaný celým dvorem může vytvořit repelent proti komárům. Posypte trochu extra hustě kolem terasy a verandy. To může chránit domácí zvířata před pokousáním, pokud spí v této oblasti.
 7. Obrázek s názvem Zbavte se komárů Krok 14

  7 Použijte systém pro odchyt komárů. Komáry lze účinně zabíjet pomocí vyhrazeného stroje, který využívá teplo a oxid uhličitý k přilákání komárů a poté je zachycuje nebo zabíjí pomocí sítí, nádob nebo chemikálií. Zatímco tyto systémy zachycování komárů mohou být drahé, jsou docela efektivní a stojí za to se jimi zabývat, pokud jste odhodláni udržovat svůj dvůr bez komárů.
  • Systémy zachycování komárů nebudou eliminovány Všechno komárů z vašeho dvora. Každé sousedství mívá v dané oblasti více než jeden druh chovu komárů a různé druhy odchytových systémů se starají o různé druhy. Zeptejte se ve svém okolí, abyste zjistili, jaký typ odchytového systému fungoval dobře pro ostatní.
  • Vyhněte se používání elektrického „zapperu“. Ukázalo se, že zabíjejí mnoho chyb velmi efektivně, ale obecně jsou tyto chyby neškodné. Navíc hluk, který generují, bývá nepříjemný.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Zapsání jejich chovných stránek

 1. Obrázek s názvem Zbavte se komárů Krok 15

  1 Vyhoďte nebo vypláchněte všechny stojaté vodní zdroje ve vašem dvoře. Komáry často přitahuje voda, zejména stojatá voda. Mezi chovné komáry patří například staré pneumatiky, kaluže příjezdové cesty, ucpané žlaby, nefiltrované rybníky, prázdné květináče a jakýkoli předmět, který dokáže zadržet vodu déle než několik dní v kuse.
  • Pomocí tlačného koštěu rozdělte vodu na malé louže na tvrdý povrch. Na větší louže použijte sifonové čerpadlo.
  • Pokud jste zaplaveni komáry kvůli stojaté vodě z pouličních obrubníků, odvodňovacích příkopů nebo jiných bazénů, které nemůžete ovládat, zavolejte příslušný orgán veřejné moci a vysvětlete, že se domníváte, že se voda stala zdrojem chovu komárů.
  • Pokud není možné odstranit konkrétní vodní zdroj, vložte do vody několik dun/granulí Bacillus thuringiensis israelensis (BTI). BTI je druh bakterie, který funguje jako larvicid a kromě toho, že je bezpečný a netoxický pro děti/domácí zvířata, zabíjí larvy komárů až na měsíc.
 2. Obrázek s názvem Zbavte se komárů Krok 16

  2 Udržujte vodní prvky a bazény. Pokud máte koi rybník nebo bazén, který nevidí velké využití, může se stát živnou půdou pro komáry. Udělejte sobě a svým sousedům laskavost pravidelnou údržbou, aby byla voda svěží a tekoucí.
  • Ořízněte vegetaci z okolí vašeho rybníka nebo jiných vodních prvků.
  • Pokud máte ptačí koupel nebo jiný malý zdroj vody, vodu často měňte nebo ji míchejte, aby tam komáři nenosili vajíčka.
  • Ošetřete svůj bazén vhodnými chemikáliemi, aby byl neobyvatelný pro komáry.
 3. Obrázek s názvem Zbavte se komárů Krok 17

  3 Trávu pravidelně koste a stříhejte keře. Příliš mnoho trávy a keřů může vytvořit živnou půdu a úkryt pro komáry. Nezapomeňte pravidelně kosit trávník a používat nůžky na živý plot ke stříhání keřů a jiné vegetace. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Probudil jsem se s 20 kousnutími, ale bez známky komára - jak zjistím, kde je v mém domě? Mají tendenci viset v nízkých, tmavých oblastech (zejména ve dne), pod postelí a úkryty blízko podlahy jsou dobrým místem pro začátek. Proto mnoho lidí kousne do kotníků.
 • Otázka V autě často nacházím komáry. Může to být z těch příjemných pachů visících ze zrcátek auta? Chovají se tam? Nebo jen vletí dovnitř? Jimmy Sober Přiletět je nejběžnější. Málokdy se chovají v čistém vozidle. Večer, když vozidlo nepoužíváte, zavřete okna.
 • Otázka Mám spálit svůj dům, abych zabil komáry? Ne, samozřejmě že ne. To by byl hrozný nápad.
 • Otázka Odpuzují listy sušičky komáry? V několika kontrolovaných studiích bylo prokázáno, že sušší listy (otřené nebo zavěšené) nemají žádný vliv na počet obdržených kousnutí komárem.
 • Otázka Odpuzuje levandule komáry? Ano, komáři nemají rádi vůni.
 • Otázka Mohu smíchat několik kapek levandulového oleje s vodou v rozprašovači a použít je ve svém pokoji? Denise Coffman Ano. Je také užitečné stříkat na obrazovky a kolem zaseknutí dveří. Můžete jej dokonce nastříkat přímo na postel.
 • Otázka V kolik hodin vyletí komáři? Komáři jsou vzhůru kdykoli během dne, ale nejaktivnější se stávají za soumraku.
 • Otázka Proč mě komáři nenechají na pokoji, když jsem na sebe a své oblečení položil citron? Citron není užitečný. Je to citronella, kterou komáři nemají rádi. Mohla je přitahovat sladká chuť.
 • Otázka Jak mohu zabránit tomu, aby mě komáři kousali, když spím? Spát pod sítí. Ponechte ventilátor zapnutý, protože komáři nemají rádi pohybující se vzduch. Postříkejte místnost vhodným sprejem. Ponechávejte okna na oknech, když necháváte okna otevřená, a opravte malé otvory na obrazovkách.
 • Otázka Jak mohu zabránit tomu, aby mě komáři kousali, když spím, když nemám síť? Vezměte misku a přidejte 1/4 šálku jablečného octa a 3/4 šálku mýdlové vody. Míchejte po dobu několika sekund. Dejte to do svého pokoje, pokud víte, že je v něm komár. Pokud víte, že máte ve svém pokoji komára, nikdy s ním neusněte. Komáři šíří virus východní koňské encefalitidy, Ziku, západonilský virus, malárii a další choroby.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Levandule je skvělá pro odpuzování komárů, stejně jako levandulový olej.
 • Kousnutím potřete zubní pastu, aby přestalo svědit. Většinu času funguje okamžitě.
 • Noste citronellu.
 • Uvařte česnek a uložte do rozprašovače a nastříkejte.
 • V několika kontrolovaných studiích bylo prokázáno, že sušší listy (otřené nebo zavěšené) nemají žádný vliv na počet obdržených kousnutí komárem.
 • Pokud žijete nebo cestujete v oblasti se zvláště špatnými komáry, zvažte nákup moskytiéry.
 • Použití moskytiér, ošetřených i neošetřených, udržuje komáry na uzdě, a proto nedochází k žádnému kontaktu s lidskými bytostmi.
 • Nakupujte a používejte rostliny bazalky, abyste zabránili komárům. Umístěte na venkovní stoly, terasy, paluby nebo verandy. Komáři nesnáší zápach, proto je odhání.
 • Zavěšené uzavřené průhledné plastové sáčky s malým vstupem umístěné kolem oblasti, ve které si nepřejete hmyz, budou zachytávat pouze mouchy, nikoli komáry, včely, vosy nebo prolézačky.
 • Nakousněte citronovou šťávu.
 • Nastříkejte permethrinový produkt na stěny a stropy atd. Kdykoli se komár dotkne ošetřené oblasti, během krátké doby uhyne.
 • Pokud objevíte nechtěný otvor v okně nebo dveřích na obecně vlhkém místě, zkuste najít způsob, jak jej alespoň dočasně v tmavších dobách zakrýt, aby se nedostali dovnitř.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Někdy si komáři vytvoří imunitu vůči určité značce spreje.
 • Citronella svíčky nebo olej v tiki pochodních nemusí ve skutečnosti fungovat tak odlišně od jakékoli jiné svíčky, která vyzařuje teplo, vlhkost a oxid uhličitý, který odvádí komáry.
 • Teorie vitaminu B jsou zajímavé (a vitamín B nemůže uškodit většině lidí, pokud jsou užívány), ale teorie účinnosti vitaminu proti komárům zůstávají neprokázané.
reklama

Populární Problémy

Man City a Fulham se setkají ve čtvrtém kole nedělního FA Cupu. Zde je návod, jak sledovat zápas v USA.

V sobotu se Creighton a Nebraska setkají na státní bitvě. Zde je návod, jak sledovat hru online.

Box

Jak tvrdší úder. Pokud jste někdy bojovali, pravděpodobně jste vymysleli mnoho věcí, kvůli kterým byste se měli trápit. 'Zná útočník nějaké bojové umění?' 'Schovává útočník zbraň?' Zeptali jste se sami sebe: ‚Jsou mé útoky ...

Váš průvodce streamováním Freaky Friday online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a toho, jak byl přijat.

Zde je návod, jak sledovat živý přenos iHeartRadio Jingle Ball 2019 online bez kabelu. Přehlídka představuje vystoupení Jonas Brothers, Taylor Swift, Lizzo a dalších.

Jak se cítit požehnaný. Někdy může být těžké ocenit vše, co v životě máte, zvláště když se doba stává těžkou. Je však možné cítit se požehnaně bez ohledu na to, čím procházíte. Místo toho, abychom se soustředili na negativní, ...