Carlos Alcaraz předvedl své četné akrobatické dovednosti ve vítězství na US Open nad Lloydem Harrisem

'Uděláme lidem radost ze sledování tenisu,' řekl poté nejlepší hráč o kooperativní atmosféře mezi dvěma konkurenty ve čtvrtek večer.NEW YORK – Britský sportovní spisovatel Simon Barnes popisoval hru Rogera Federera spíše jako „spolupráci“ než jako konfrontaci s osobou na druhé straně sítě.'Vytváří iluzi, že jeho protivník mu ve skutečnosti neodporuje,' napsal Barnes o švýcarském velikánovi. 'Že jeho soupeř ve skutečnosti konspiruje s Federerem, aby vytvořil tyto vzorce úhlu a trajektorie, křivek a rovných linií, zpívajících strun.'Ve čtvrtek večer na US Open Carlos Alcaraz znovu připomněl Barnesova slova. Po většinu zápasu ve druhém kole se Alcaraz a jeho soupeř Lloyd Harris spikli, aby umožnili novému španělskému mistrovi předvést své četné akrobatické dovednosti před 23 000 fanoušky, kteří zaplnili každou řadu až po vrchol Arthura Ashe. Stadión.

Alcaraz nabil bekhendem do středu kurtu a odvážil se Harrise vstoupit. Pak počkal na Harrisův přístup, vystopoval ho jedním dlouhým krokem v rohu a zavěsil forhendové podání, které publikum zalapalo po dechu.  Alcaraz vymazal devět z 10 brejkbolů proti svému podání.

Alcaraz vymazal devět z 10 brejkbolů proti svému podání.Oba hráči odpalovali míč sem a tam v sérii rychlopalných salv, ale Harrisův poslední by byl právě na dosah Alcaraze, což mu dalo šanci znovu uchvátit dav střemhlavým topspinovým lobem.Harris by utloukl 125 m.p.h. podávat, ale protože to nebylo umístěno na palec od řady, Alcaraz by to zatloukl ještě tvrději.Harris by vypálil nájezd přímo doprostřed hřiště, což je chytrá hra proti většině soupeřů, protože jim to nedává úhel, se kterým by mohli pracovat při přihrávce. V tomto případě to ale dalo Alcarazovi šanci ukázat, že ve skutečnosti dokáže vytvořit bekhendem úhel tam, kde se zdálo, že žádný neexistuje.

Až do třetího setu se nezdálo, že by se tito dva drželi mezi prsty nebo bojovali zuby nehty. Harris se usmál na vítěze Alcarazu i na své vlastní – vypadalo to, že je rád, že je součástí cirkusu Carlitos. Harris zkusil obligátní, ale beznadějné tweener, aby dav vzrušil. On a Alcaraz se mnohokrát usmívali tam a zpět a plácali raketami po obzvláště brilantní střele. Harris se dokonce omluvil Alcarazovi za to, že trefil směšně perfektní bekhendový úhel vítěze. Bylo to, jako by mu říkal: 'Promiň, že jsem ti nedal šanci udělat neuvěřitelný úspěch a znovu rozdmýchat mysl davu.'

Zatímco Harris vyhrál svůj úvodní gem na podání zápasu, byl to hrozivý začátek. Udělal 75 procent svých prvních podání, ale i tak mu trvalo 10 minut, než se udržel. Alcaraz trestal jeho kop při druhém podání celou noc a Harris se nemohl rovnat Španělově tempu ani konzistenci ze země.

Podívejte se na tento příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Carlosem Alcarazem Garfiou (@carlitosalcarazz)

Až do třetice šel zápas od exhibice k soutěži. Harris šel nahoru 4-2 a měl ještě dva brejkboly, aby se dostal na 5-3. Ale právě tehdy se Alcaraz připoutal a zasáhl vynikající přístup a vítěze služeb, aby se vyhnul problémům. Dva statistiky vyprávějí příběh tohoto zápasu: Harris byl jeden ku 10 na brejkboly a devět ku 29 při druhém podání.

Za stavu 4:4 v tiebreaku třetího setu to Alcaraz nakopl o jeden poslední zářez. Vypálil forhendový return winner na 5-4; dal kop podání na vnější stranu postranní čáry na 6-4 a raketově vystřelil vítěze podání pro vítězství.

kolik setů je v tenisovém zápase

'Uděláme lidem radost ze sledování tenisu,' řekl poté Alcaraz o kooperativní atmosféře mezi ním a Harrisem dnes večer.

Tohle nebyla jeho hra A a pravděpodobně to bude muset zlepšit pro svůj příští zápas proti Danu Evansovi. Ale byla to lepší a čistší úroveň, než jakou předváděl ve většině Toronta a Cincinnati. Alcaraz dosáhl bodu, kdy je mnoho jeho soupeřů šťastných, že mohou být na kurtu s ním. Jak Federer ví, je to dobré místo.

Populární Problémy

Jak zmírnit bolest v krku. Bolest v krku je běžná a může být vyvolána různými problémy, včetně svalového napětí, podvrtnutí vazů, zaseknutých páteřních (fazetových) kloubů, hernií ploténky, „skřípnutých“ nervů a nemocí, jako jsou ...

Zápas Isner-Anderson byl druhým nejdelším grandslamovým zápasem všech dob.

Borat 2, jinak známý jako 'Borat Subsequent Moviefilm' je nyní venku. Zde je kde a jak to sledovat.

Hamou vstoupil na French Open jako zástupný znak a prohrál v prvním kole.

Vévodský basketbal se v sobotu v předsezónní exhibici ujímá státu Northwest Missouri. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.