Citát dne: „Byl to pekelný boj“ Karolíny Muchové o postup do finále Roland Garros

Poté, co lékaři zraněné Češce řekli, že „možná už nebude sportovat“, byla Muchová ještě odhodlanější vrátit se zpátky. O rok později je ve svém prvním grandslamovém finále v Paříži.údery stolního tenisu
SLEDUJTE: Karolína Muchová mluví s médii po svém semifinálovém vítězství na Roland Garros v roce 2023.

Jaký rozdíl přinesl rok Karolína Muchová .Loni na Roland Garros Češka ve druhém kole naštvala nasazenou č. 4 Marii Sakkariovou a zdálo se, že je připravena k zásadnímu průlomu – předtím, než musela odstoupit ve třetím kole kvůli příšernému kotníku. Byla to další rána pro zranění hadem uštknutý Čech , která se také potýkala s poraněním břicha a zad v roce 2022. Byla ale odhodlaná vrátit se tam, kam patřila, a dokázat lékařům a pochybovačům, že se mýlili.'Bylo mnoho momentů, mnoho pádů, od jednoho zranění ke druhému,' přemítala Muchová na pozápasové tiskové konferenci. „Určitě, když jsem loni vynechal Australian Open a byl jsem na tom zdravotně dost špatně, hodně jsem dřel, abych se pokusil vrátit. Nikdy nevíš.

'Někteří lékaři mi řekli, že už možná nebudeš sportovat.' Ale vždy jsem to měl v mysli pozitivně a snažil jsem se pracovat a dělat všechna cvičení, abych se mohl vrátit.“  Muchová po výhře 7-6 (5), 6-7 (5), 7-5 nad Sabalenkovou prodloužila svou působivou bilanci proti top 3 WTA na 5-0.

Muchová po výhře 7-6 (5), 6-7 (5), 7-5 nad Sabalenkovou prodloužila svou působivou bilanci proti top 3 WTA na 5-0.Šestadvacetiletý hráč na 43. místě letos uzavřel kruh – začal dalším rozčilením nad Sakkari v prvním kole. Muchová se poté probojovala do svého druhého grandslamového semifinále, kde byla ohromený č. 2 semena Aryna Sabalenka 7-6 (5), 6-7 (5), 7-5 .Díky vítězství si nepřipsala jen místo ve svém prvním grandslamovém finále – prodloužila přitom působivou sérii:Otázka: Víte o tom, že jste nikdy neprohráli s hráčem v top 3? Co z vás dělá tak dobrého hráče velkého zápasu?

KAROLINA MUCHOVÁ: No, o [té statistikě] jsem nevěděla (s úsměvem).

Myslím, že je to možná moje hra a bojovnost a všechno dohromady. Dnes to byl pekelný boj a dal jsem tam všechno. Vyplatilo se to. Jo, to může být důvod.

Ve skutečnosti je impozantní bilance Muchové proti top 3 WTA nyní 5:0, vítězná série sahá až do roku 2019 ve Wimbledonu – kdy ohromila krajanku a světovou trojku Karolínu Plíškovou v zápasech 4-6, 7-5, 13. -11 kousače nehtů.

Od té doby Muchová pokračovala ve sbírání velkých vítězství, když sestřelila jedničku Ashleigh Bartyovou na domácí půdě na Australian Open a druhou Naomi Ósakaovou v Madridu v roce 2021. Loni na Roland Garros porazila č. 3 Sakkari a přidal ve čtvrtek do počítání č. 2 Sabalenka.

'Prostě mi to ukazuje, že proti nim můžu hrát,' vysvětlila. „Dokážu soutěžit a zápasy jsou samozřejmě velmi těsné. Dokonce i dnes, zápas [bod] dolů, opravdu nikdy nevíte, jestli vyhraju nebo prohraju…

'Je skvělé vědět, že mám šanci vyhrát a vyhrát proti nejlepším hráčům, a to mi určitě zvýší sebevědomí.'

Její sérii čeká poslední zkouška v sobotu, kdy přebírá světovou jedničku Igu Swiateka v ženském finále Roland Garros. Obhájkyně titulu Swiatek porazila Beatriz Haddad Maiaovou 6-2, 7-6 (7) a dosáhla svého čtvrtého velkého finále.

Muchová, která usiluje o svůj první grandslamový titul, je zároveň pátou Češkou, která se do mistrovského zápasu v Paříži dostala, ve stopách Martiny Navrátilové, Lucie Šafářové, Markéty Vondroušové a Barbory ​​Krejčíkové.

Populární Problémy

Rogera Federera dělí od vítězství desátého titulu v Basileji už jen vítězství! .

„Little People Big World“ je zpět na 20. sezónu, která začíná v úterý večer. Zde je návod, jak sledovat nové epizody online bez kabelu.

Dlouholetý trenér a přítel Rogera Federera Severin Luthi nedávno poskytl aktualizaci plánu fitness a tréninku švýcarského maestra.

Vše, co potřebujete vědět o filmu The Muppet Christmas Carol, včetně toho, jak jej streamovat, obsazení, čísel pokladen a zábavných informací.

Pokud jste divoký individualista, který má ve světě založeném na zisku kosti, které si můžete vybrat, možná jste pankáč. Zde je rychlý úvod do punkové módy, životního stylu a hudby. Mít stav mysli. Punk znamená nezajímat se o to, co říkají ostatní ...