Karolína Muchová zachraňuje zápasový bod, vyhrává posledních 5 zápasů, aby překonala Sabalenkovou v semifinále Roland Garros

Češka dosáhla svého prvního velkého finále ve čtvrtek v maratonu 7:6 (5), 6:7 (5), 7:5.Na ročníku Roland Garros v roce 2022 byla Karolína Muchová vykázána z kurtu ve třetím setu zápasu ve třetím kole s Amandou Anisimovou poté, co si převrátila pravý kotník.Muchová ve čtvrtek přidala další kapitolu k mnohem památnějšímu čtvrtečnímu výletu do Paříže, když postoupila do svého prvního velkého finále tím, že ukončila snahu Aryny Sabalenkové dokončit double Australian Open-Roland Garros.'V životě je to neustále nahoru a dolů. Teď si užívám, že jsem teď nahoře,' řekla Muchová na své tiskové konferenci.

'Byl jsem připraven to všechno tam nechat. Nechal jsem to.'Světová 43. hráčka porazila nasazenou dvojku, 7-6 (5), 6-7 (5), 7-5, čímž si zachránila zápasový bod a stala se čtvrtou ženou s nejnižším hodnocením, která dosáhla mistrovského zápasu na Paříž major. Je třetí odlišnou Češkou, která se objevila ve finále za posledních pět let, po vicemistryni z roku 2019 Markétě Vondroušové a šampionce z roku 2021 Barboře Krejčíkové a nyní vede oslnivě 5:0 proti soupeřkám z Top 3.  Muchová skončila s 38 vítězi a 27 nevynucenými chybami (včetně šesti es a nuly dvojchyb).

Muchová skončila s 38 vítězi a 27 nevynucenými chybami (včetně šesti es a nuly dvojchyb).Vyzbrojená různými vzhledy, Muchova mix off-speed řezů, vyrovnaných bekhendů, hlubokých topspinových forhendů a ořezávání úhlů pomocí jejích síťových spěchů se pro Sabalenku ukázal jako impozantní výzva.Když se její náskok vypařil, Muchová udělala dobře, že udržela kurz. Při podání za stavu 5-4 Muchová minula set point, aby se zlomila, ale zůstala selektivní ve výběru momentů, kdy mačkala spoušť. V tie-breaku se výhoda 4:2 brzy změnila na 4:5. Když Sabalenkové šel forhend mimo mantinely, Muchová zúročila svůj druhý setbol zakřiknutým bekhendovým winnerem po lajně.

Další totéž následovalo ve druhém setu. Převahu brejku Muchové setřela surová síla Sabalenkové. Zdálo se, že Běloruska převzala kontrolu, když se posunula vpřed na podání za stavu 4-3, ale opět ji zrušila forhendem. Muchová neustále dařilo absorbovat tempo přicházející z druhé strany sítě, dokud nenastal čas rozehrát druhý brejk v řadě.

Vzdálila se od okusování bekhendu a porouchala se jí obouruč. Sabalenka se ujistila, že nenechala svou mini přestávku zmařit a vyrovnala soutěž. A jak se odvíjel třetí set, těžký stoper pokračoval v tlaku na returnu. Sabalenková byla v šesté hře odměněna brejkem a dorazila k mečbolu s Češkou podávající za stavu 2-5, 30-40.

'V tu chvíli, 2:5, jsem vlastně nevěděla, jestli to zvládnu, nebo ne. Říkala jsem si, že to zkusím, a pak, že mi zlomila podání a já můžu prolomit i její podání,' řekla Muchová. 'Snažil jsem se uhrát každý bod a dostat ji pod tlak, pokusit se vrátit do hry a zamíchat ji plátky a nedávat jí lehké míče, protože podávala opravdu dobře. Myslím si, že a pocitově ano. , sem tam jsem to musel vypustit a trochu zakřičet. Celý zápas jsem se snažil zachovat klid a mít to pod kontrolou.“

Podívejte se na tento příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený tenisem (@tennischannel)

Záplava nevyzpytatelných pozemních úderů však dala Muchové nový život ve střetu. Když se Sabalenkova hra rozpadla, Muchová stála vysoko. Po sobě jdoucí dvojchyby od Sabalenky za stavu 5-5, 40-15 byly poslední kapkou, když se Muchová zlomila a skončila odtáhnutím 20 z konečných 24 bodů, aby zpečetila fyzickou bitvu po třech hodinách a 13 minutách.

'Já jsem podával na zápas, takže si myslím, že po té hře nějak nastoupila a začala hrát trochu agresivněji a já jsem tak nějak, jo, ztratil rytmus. Jo, nebyl jsem tam,' přiznal Sabalenka. později.

Mezi závěrečnými statistikami Muchové: 21 za 28 u sítě, nula dvojchyb, použití 19 drop shotů a 14 lobů a pět za pět na brejkboly. Čeká na vítěze dvojnásobné vítězky Igy Swiatekové a nasazené č. 14 Beatriz Haddad Maiaové.

Populární Problémy

'E! True Hollywood Story 'se vrátil. Získejte přehled o tom, jak sledovat všechny nové epizody roku 2019 online prostřednictvím živého streamování bez kabelů.

Jak zjistit, zda si s vámi hraje. Pokud se opravdu cítíte jako chlap a nejste si jisti, zda je na stejné stránce, může vám to způsobit velký stres a pochybnosti o sobě. Pokud si nejste jisti, jestli si s vámi ten chlap hraje, pak musíte přemýšlet ...

Britská č. 4 získala titul před příští týden akcí ATP Challenger v Pune.

„Celebrity Call Center“, nová série od E!, Má premiéru v pondělí večer. Pokud nemáte kabel, zde je návod, jak sledovat epizody online nebo na vyžádání.