Rally Roland Garros: Diskuse o napínavém čtvrtečním semifinále a doufejme, že fascinujícím ženském finále

Iga Swiatek odrazil tvrdou výzvu Beatriz Haddad Maia, zatímco Karolína Muchová vstala z mrtvých proti Aryně Sabalenkové.HLAVNÍ: Pozoruhodný návrat Muchové proti Sabalence

Rally se vrací po čtvrtečním semifinále žen, které vidělo Karolína Muchová šokuje Arynu Sabalenku a Iga Swiatek nejvyšší Beatriz Maddad Maia – a udržet si pozici č. 1 . Pro další Rallye si přečtěte knihu Joela a Steva myšlenky v zápase Novak Djokovič vs. Carlos Alcaraz semifinále.ahoj Steve,Díky mnoha věcem bylo dnešní ženské semifinále Roland Garros vzrušující.

Napínavý čtvrtek začal neuvěřitelnou výhrou Karolíny Muchové 7:6 (5), 6:7 (5), 7:5 nad Arynou Sabalenkovou – více než tři hodiny silného, ​​dramatického tenisu, díky kterému je tento zápas jedním z nejlepších zápasů roku 2023. Od jeho význam jako semifinále Slam, různé výkyvy hybnosti, návraty každého z nich, byl to také jeden z těch zápasů, kde se tento koncept objevil: Je škoda, že někdo musel prohrát.Celé toto Roland Garros bylo úžasné vidět Muchovou, jak je zdravá poté, co během své kariéry utrpěla zranění, včetně toho, které ji vyřadilo ze hry na sedm měsíců v roce 2021. Doufejme, že dobré zdraví bude pokračovat i pro bilanci Muchové kariéry.'Člověk nikdy neví,' řekla Muchová po zápase. 'Někteří lékaři mi řekli, víš, možná už nebudeš sportovat.' Ale vždy jsem to měl v mysli pozitivně a snažil jsem se pracovat a dělat všechna cvičení, abych se mohl vrátit.“

Vždy jsem velmi obdivoval celodvořovou hru Muchové. Její eklektický herní styl je stejně blízký Ashleigh Bartyové jako kterýkoli současný hráč, vrstvený mix rotace, tempa, umístění a taktické důvtipu. Nazvěte hru Muchova duhou textur a barev. Dnes se například Muchová dostala k síti 28krát (21 výher) a trefila 19 drop shotů.„I když se podíváme zpět na videa, když jsem byla opravdu mladá,“ řekla Muchová začátkem tohoto týdne pro WTA Insider Courtney Nguyen, „stále byste mě našli, jak jdu k síti a hraji drop shoty. Takže to tam bylo, řekl bych, vždycky.'

Ve stejném příběhu Martina Navrátilová řekla: 'Cítí se pohodlně kdekoli na kurtu a tenis je o tom, aby vaše soupeřka střílela údery, které nechtějí.'

Z toho všeho bude muset Muchová čerpat, když půjde hrát své první grandslamové finále dvouhry proti velmi impozantnímu a zkušenému Igovi Swiatekovi. Hráli spolu jen jednou. Muchová vyhrála, ale to bylo v roce 2019, kdy sedmnáctiletý Swiatek byl sotva mimo juniory.

Steve, co si myslíš o Swiatekovi, během celého turnaje i během dnešního semifinále?

  Poté, co byla Sabalenka po většinu této sezóny pod tlakem mnohem klidnější, nedokázala na konci prvního setu ani na konci třetího úplně uklidnit své nervy.

Poté, co byla Sabalenka po většinu této sezóny pod tlakem mnohem klidnější, nedokázala na konci prvního setu ani na konci třetího úplně uklidnit své nervy.

Ahoj Joeli,

Začnu tím, že mi bylo líto Sabalenkové, když vypadla z Chatrier po prohře 5-2, 0-30 ve třetím setu. Většinu tohoto zápasu na tom nebyla úplně nejlépe, ale chtěla se dostat do bodu, kdy by se splnil vysněný finálový zápas se Swiatekem. Poté, co byla většinu této sezóny pod tlakem mnohem klidnější, nedokázala na konci prvního setu ani na konci třetího úplně uklidnit své nervy.

golfový míček x tenisový míček

To znamená, že souhlasím s tím, že toto semifinále bylo jedním z nejlepších zápasů, pokud ne a zatím nejlepší zápas roku 2023 a bylo uspokojující vidět Muchovou ve 26 letech, jak konečně předvádí svůj plný rozsah talentů na pódiu, jako je toto. Pamatuji si, že jsem ji poprvé viděl ve Wimbledonu v roce 2019, kdy ve třetím setu naštvala svou Češku Karolínu Plíškovou 13:11. Muchova už měla hladkou, opojnou, podhodnocenou, ale kompletní hru, kterou popisujete výše. Můžete jí říkat „hráč hráče“. Nedělá žádnou věc okázale, ale dělá vše, co se od tenistky má, a dělá to všechno dobře.

Lhal bych, kdybych řekl, že jsem si nepřál, abychom měli šanci vidět Swiateka a Sabalenku, jak jdou od hlavy k patě o slamový titul ao umístění číslo 1. Muchová je ale důstojná náhražka a nové hvězdy se musí někde zrodit

Nyní, poté, co porazila číslo 2, se Muchová dostane na číslo 1. Ptali jste se mě, co jsem zatím udělal z výkonu Swiateka na Roland Garros; Když jsem ji dnes sledoval, stále jsem myslel na to, jak by mohl reagovat trenér, který viděl mladého juniora se Swiatekovou formou pozemního úderu.

'Možná bys neměla mít tak extrémní západní přilnavost na forhendu,' řekl by jí trenér.

Nebo: 'Možná byste se měli pokusit navázat kontakt trochu dále od svého těla.'

Jinými slovy, Swiatekovy údery nejsou učebnicí plynulosti, přesto vytvářejí bezkonkurenční směs síly a přesnosti.

Beatriz Haddad Maiaová ve čtvrtek bojovala tak tvrdě, jak jen můžete, zejména ve druhém setu. Sama trefila spoustu velkých, agresivních forhendů a bekhendů a v tiebreaku dosáhla setu. Ale vždycky to vypadalo, jako by Brazilka plavala proti proudu Swiatek a že v podstatě musela být perfektní, aby ji porazila. Swiateková minula o něco více než obvykle, ale nikdy neváhala jít pro dalšího vítěze a častěji se jí to podařilo. Ve své drzé sebedůvěře a schopnosti ji podpořit je velmi podobná své kolegyni nové generace č. 1, Carlosu Alcarazovi.

Joeli, na co se těšíš v tomto napůl překvapivém zápase finálového kola mezi dvěma hráči s různými způsoby přístupu ke hře?

  Ve finále hledejte Muchovou, aby se pokusila prozkoumat a provést kreativní vzory, které drží Swiateka mimo rovnováhu.

Ve finále hledejte Muchovou, aby se pokusila prozkoumat a provést kreativní vzory, které drží Swiateka mimo rovnováhu.

Steve,

Tyto stylové kontrasty jsou fantastické na sledování. Nemůžu se dočkat, až to všechno bude hrát.

Začněme tím, že se zaměříme na jednu část mentálního obrazu: Nervy. Moje první naděje je, že po tom všem, čím si Muchová prošla – od zranění po semifinále na horské dráze versus Sabalenka – bude dostatečně uvolněná, aby si ten okamžik užila a soutěžila co nejsvobodněji.

Totéž pro Swiateka. Všichni víme, jak těžké je zůstat jedničkou. A po celý rok 2023 nebyla Swiatek tak dominantní jako loni. Ale byl jsem velmi ohromen tím, jak uzavřela zápas proti Haddad Maia. Jaký to byl skvělý tiebreak. Pokud jde o zrnitost i hru, Swiatek je úžasný.

koupit raketu na stolní tenis

Pak je tu další mentální faktor – taktika. Jako favoritka Swiatek otevře se svými silnými kartami: tvrdými, hlubokými a velmi silnými údery do země, podpořenými její vynikající prací nohou a pohybem. Swiatek se bude snažit neustále přirážet Muchovou zpět za základní čáru, možná i tím, že hodně míčků bude mířit blízko středu kurtu jako způsob ubírání úhlů. Swiatek také počítá, že je docela agresivní s returnem při druhém podání. To je další způsob, jak zabránit Muchové ve snaze vytvořit ty rušivé sekvence, které má tak ráda.

Mezitím se Muchová pokusí prozkoumat a realizovat kreativní vzorce, které Swiateka drží mimo rovnováhu. Některé by mohly zahrnovat řezný bekhend, možná úder po lajně a nízko k forhendu Swiateka, který je zasažen extrémním západním úchopem. V dalších chvílích by se Muchová mohla probít k síti. Bez ohledu na to musí být v tomto zápase inovátorem. A s ohledem na sázky a zkušenosti Swiateka z finále Slamu by to mohlo skončit jako největší úsilí Muchové kariéry.

Steve, je v tomto zápase nějaký další technický, taktický nebo psychologický faktor, který tě zajímá?

Joeli,

Tenis je hlavně mentální, jak víme. Ale ve finále grandslamu to pravděpodobně platí trojnásobně nebo více. Nejste tam jen tak sami; také (a) víte, že se dívá celý svět, a (b) víte, že jste jen o jeden solidnější výkon od dosažení snu, který jste pravděpodobně měli od svých 5 let. A po tom všem byste to měli brát jako další den v kanceláři.

V případě sobotního finále žen by Swiateková měla mít definitivní psychologickou výhodu, jednoduše proto, že tu už byla a její soupeřka ne. Ještě lepší je, že z pohledu Swiatekové je v hlavním finále 3:0 a v žádném z nich neztratila ani set. Její dva předchozí zápasy o titul na Roland Garros byly výhrami nad Sofií Keninovou a Coco Gauffovou.

Takže si myslím, že máte pravdu, když vyjadřujete opatrnou naději, že Muchová hraje dobře. Viděli jsme další hráče, kteří v těchto situacích měli vážné případy trémy, a víme, že Swiatek je ještě nemilosrdnější, když má sadu v zadní kapse. Je zřejmé, že Muchová potřebuje v sobotu dobře začít, ale to neznamená, že to není pravda.

Přesto má Muchová hru, která se dokáže postavit komukoli, a má více ofenzivních schopností než Gauff nebo Kenin. Muchovou vždy považuji především za jemnou hráčku, někoho, kdo masíruje míček po kurtu, takže mě opět překvapila její schopnost vyměňovat si se Sabalenkou prskající základní vítěze. Potřebuje stejnou kombinaci velkého útoku a úskočné obrany proti Swiatekovi. Nemůže dát vrchnímu semenu volnost, aby diktovala, protože pravděpodobně nebude chybět tak často jako Sabalenka ve čtvrtek.

Lhal bych, kdybych řekl, že jsem si nepřál, abychom měli šanci vidět Swiateka a Sabalenku, jak jdou od hlavy k patě o slamový titul ao umístění číslo 1. Muchová je ale důstojná náhražka a nové hvězdy se musí někde zrodit. Dělat to proti nejlepším ve hře je perfektní způsob, jak toho dosáhnout.

Populární Problémy

Závod GOAT mezi Rogerem Federerem, Rafaelem Nadalem a Novakem Djokovičem v poslední době zaujal představivost tenisové komunity.

Ať už jste v golfu nováčkem, nějakou dobu jste nehráli, nebo se jen snažíte trochu vylepšit svou hru, je třeba udělat několik kroků, abyste mohli dobře řídit golfový míček. Uvedení odpaliště do hry je kombinací znalosti ...

Juan Carlos Ferrero věří, že Rafael Nadal bude nadále vyhrávat French Open, pokud zůstane fyzicky fit. Guillermo Garcia Lopez dodal, že je nepravděpodobné, že by jakýkoli hráč zopakoval Nadalovy úspěchy na Roland Garros.

Profesionální kuchaři obvykle používají jednu ruku k rozbití vajec jako způsob úspory času. Může to však být také zábavný způsob, jak zapůsobit na přátele a členy rodiny. S praxí můžete dokonce začít rozbíjet dvě vejce najednou! S těmito...

Novak Djokovic se po dvouměsíční přestávce vrací tento týden do akce na Masters Monte Carlo.