Coco Gauff je prvním americkým teenagerem od Sereny Williamsové, který se dostal do čtvrtfinále US Open v řadě

Coco Gauff se stala první americkou teenagerkou od Sereny Williamsové před více než dvěma desetiletími, která se v po sobě jdoucích letech dostala do čtvrtfinále US Open.NEW YORK (AP) —Coco Gauff je prvním americkým teenagerem od Sereny Williamsové před více než dvěma desetiletími, který dosáhl

US Open čtvrtfinále dva roky po sobě, takže devatenáctiletá rodačka z Floridy zná cestu z problémů na tenisovém kurtu.

Jak se druhý set vytratil protiCaroline Wozniacká v neděli ve čtvrtém kole

tenisový sklad wiki

na stadionu Arthura Ashe Gauffová potřebovala šanci si věci promyslet poté, co předala pauzu s dvojicí dvojitých chyb a klopýtnutím, které ji nechalo dělat mezičasy.

Gauff se tedy otočil směrem k téměř neustálému klábosení od Brada Gilberta, jednoho z jejích dvou trenérů sedících na sedadle v první řadě, a řekl: 'Prosím, přestaňte.' O pár minut později Gauff řekl: 'Přestaň mluvit.'To bylo v době, kdy Wozniacki chytal čtyři po sobě jdoucí hry, aby si ve třetím setu oddechl. A pak, právě když se zdálo, že zápas utíká zčásti díky spoustě nevynucených chyb, Gauffová narovnala své údery a zatáhla. Posbírala posledních šest zápasů za vítězství 6-3, 3-6, 6-1 nad Wozniackou, 33letou matkou dvou dětí, která nedávno odešla z důchodu.

'Začínal jsem být frustrovaný. Nebylo to ve skutečnosti namířeno na něj. Jen jsem potřeboval resetovat,' řekl šestý nasazený Gauff. 'V tu chvíli jsem prostě nechtěl nic slyšet. Chtěl jsem jen přemýšlet o tom, co dělám.'

Její další soupeřkou bude obhájkyně titulu Iga Swiatek nebo nasazená dvacítka Jelena Ostapenková. Nejlépe nasazený Swiatek se měl v neděli večer utkat s Ostapenkovou po 23násobném grandslamovém šampionovi

Novák Djokovic potkal kvalifikanta Borna Gojo.

Gauffová, jejíž nejlepší vystoupení na majoru bylo dosažení finále na French Open 2022 před prohrou se Swiatekovou, nyní vyhrála 15 z posledních 16 zápasů.

Tento běh následuje po výjezdu z prvního kola ve Wimbledonu v červenci a zahrnuje dva největší tituly její kariéry, na DC Open a v Cincinnati. To se také shoduje s přidáním Pere Riby jako jejího trenéra na plný úvazek a Gilberta v roli, která byla popsána jako dočasný konzultant.

Televizní mikrofony zachytily Gilberta během uplynulého týdne opakovaně, jak Gauffovi během zápasů nabídl své myšlenky.

Proti Wozniacké, šampionce Australian Open z roku 2018 a dvojnásobné vicemistryně v New Yorku, se Gauffová snažila najít správnou rovnováhu mezi tím, že je agresorem (co chtěla) a nešel za příliš (co chtěl Gilbert).

Karolína Muchová postoupila do čtvrtfinále US Open s 3setovým vítězstvím
/

Gilbertovy „výzkumné zprávy jsou docela přesné,“ řekl Gauff. 'Někdy musíte věci změnit. Dnes jsem to musel změnit.'

Byl to zatím nejteplejší den závodu, kdy teplota dosahovala 90 stupňů Fahrenheita (32 Celsia) a Gauffovi ve druhém setu unikal cíl až do 22 nevynucených chyb. Ale vyčistila to výrazně v průběhu, s pouhými osmi chybami v posledním setu. Také klíč ve třetí: Gauff sestavil náskok 11-2 na vítěze.

'Vždy byla skvělá atletka. Vždycky měla bekhend, podání, bojovnost,' řekla Wozniacká. 'Mám pocit, že právě teď se jí to všechno nějak slučuje.'

Ve třetím setu, kdy byla hrací plocha pokryta stíny, Wozniacki řekl předsedajícímu rozhodčímu Louise Azemar Engzellovi, že je těžké míč vidět, a požádal, aby se rozsvítila světla na stadionu.

nejlepší loketní ortéza pro zánět šlach

'Opravdu bych to ocenil,' řekl Wozniacki.

Nestalo se.

'Je zpět a je to, jako by nikdy neodešla,' řekl Gauff. 'Být dnes s ní na kurtu byla čest.'

Dalším čtvrtfinálovým zápasem žen bude 10 Karolína Muchová proti 30 Soraně Cirsteaové.

Muchová, finalistka červencového Wimbledonu, se poprvé dostala do čtvrtfinále US Open, když porazila Wang Xinyu 6-3, 5-7, 6-1. Cirsteaová se nedostala do osmifinále na žádném majoru od French Open v roce 2009 a vrátila se do tohoto kola porážkou č. 15 Belindy Bencicové 6-3, 6-3.

V semifinále už druhý rok po sobě zaručeně bude minimálně jeden Američan. Je to proto, že č. 10 Frances Tiafoe, který se do této fáze dostal před 12 měsíci, a nenasazený Ben Shelton uspořádali čtvrtfinálové setkání s výhrami v neděli.

A č. 9 Taylor Fritz dotáhl ve čtvrtfinále tři muže ze Spojených států – nejvíce od doby, kdy se tam v roce 2005 dostali Andre Agassi, James Blake a Robby Ginepri – drtivým švýcarským kvalifikantem Dominicem Strickerem 7-6 (2), 6-4 , 6-4.

pravidla stolního tenisu pro dvouhru

Tiafoe vyřadil australskou divokou kartu Rinky Hijikata 6-4, 6-1, 6-4.

V prvním zápase dne v Ashe zasáhl 20letý Shelton pár es rychlostí 149 mph (240 km/h) – nejrychlejší ze všech turnajů – v jediném zápase a vysloužil si premiérovou cestu do čtvrtfinále ve Flushing Meadows. vyřazením č. 14 Tommy Paul 6-4, 6-3, 4-6, 6-4.

Když zápas skončil, Shelton ve svalnatém tričku si prohnul levý biceps, když stál pod sedadly, kde byl jeho otec, bývalý profesionální profesionál, který nyní trénuje Bena, matku a sestru.

'Přímý adrenalin,' řekl Shelton o těch velkých podáních pro leváky.

___

AP tenis:

https://apnews.com/hub/tennis

Populární Problémy

Výroba samurajského brnění může vypadat zastrašující, ale s trochou kreativity to může být docela snadné. K výrobě hrudní desky potřebujete pouze kartonovou nebo řemeslnou pěnu, falešnou kůži, spoustu lepidla a barevné šňůry. Pokud máte dost ...

Jak vytvořit jeden servírovací cookie. Občas se dočkáte touhy po sušenkách, ale zdá se, že námaha vykrajovat a tvarovat těsto na tolik drobných kousků nestojí za to. Proč si tedy místo toho neudělat jednu velkou sušenku? ...

Díváme se na šance na špičkové hráče před antukovým grandslamem s možným semifinálovým střetem mezi Nadalem a Djokovičem.

ACL je vaz v kolenním kloubu, který spojuje stehenní kost (stehenní kost) s tibií (holenní kost). Pomáhá stabilizovat koleno tím, že mu brání v pohybu dovnitř nebo ven. Jakmile jednou roztrhnete ACL, bohužel ...

Cormier vs Miocic 2 a Pettis vs Diaz dělají z UFC 241 jednu z nejočekávanějších událostí roku. Zde je návod, jak koupit UFC 241 PPV právě teď.