Nerozumíte, proč je služba v podpaží nebo SABR Rogera Federera považovány za neúctivé: Andy Murray

Roger Federer na Australian Open 2015

Roger Federer na Australian Open 2015

uvidíte hrát tenis na wii

Andy Murray nedávno prohlásil, že nerozumí rozruchu ohledně taktik překvapení, jako je SABR (Sneak-Attack-By-Roger) Rogera Federera, vzhledem k tomu, že jsou v mezích zákonů hry. Murray také bránil podání v podpaží, které hráči v posledních měsících poměrně často využívali.

Roger Federer odhalil výstřel SABR v roce 2015, kdy se po návratu dostal velmi blízko k čáře služeb a vzal ji na poloviční volej, než zaútočil na síť. Strategie se setkala se značným úspěchem, ale mnoho odborníků - včetně šestinásobného grandslamového vítěze Borise Beckera (tehdy trenéra Federerova rivala Novaka Djokoviče) - to označilo za neúctivé.

'Pamatuji si, že před několika lety stál Roger Federer opravdu blízko, aby vrátil druhé podání, a někteří lidé říkali, že to bylo neúctivé,' Řekl Murray na chatu Twitch s Gaelem Monfilsem . „Prostě to nevidím. Nechápu, proč to tak bylo. Nerozumím tomu Nechápu, proč je neuctivé to dělat. Pokud jste schopni to udělat a je to úspěšné, tak proč ne. '

Roger Federer již dříve hovořil o původu SABR, který vznikl během tréninku s Benoit Paire v Cincinnati 2015. Švýcar se ke konci tohoto zasedání cítil unavený, ale jeho trenér Severin Luthi trval na tom, aby zahrál několik cvičte hry, abyste si zvykli na podmínky.

Roger Federer se tedy pokusil chipovat a dobíjet na oplátku tím, že běžel blízko servisní linie, a podařilo se mu získat pár bodů. To se nakonec stalo SABR.

nejlepší způsob, jak ošetřit tenisový loket

Poté, co to Roger Federer zkusil znovu v příštím tréninku, ho Luthi přesvědčil, aby to použil v zápase. A zbytek je historie.

Nejpamátnější příklad Rogera Federera využívajícího SABR se stal během finále Cincinnati Masters 2015 proti Novakovi Djokovicovi. Švýcar získal rozhodující bod ve druhém setu tiebreaker útokem na síť z returnu a nakonec vyhrál ve dvou setech.

Myslel jsem, že to byla chytrá hra: Murray na Medveděvově podpaží sloužil proti Zverevovi

Daniil Medveděv

Daniil Medveděv

Andy Murray, který má proti Rogeru Federerovi bilanci 11–14, si také myslí, že podání v podpaží je naprosto legitimní taktika. Tato strategie rozdělila tenisové fanoušky poté, co je nasadili jako Nick Kyrgios (v době před COVID), Alexander Bublik a dokonce Daniil Medvedev, kteří ji použili proti Alexandru Zverevovi na finále ATP tohoto týdne.

jak trefit plátek v tenise

Murray, stejně jako samotný Roger Federer, tvrdil, že podání v podpaží je platná taktika vzhledem k tomu, že někteří hráči stojí při návratu dobře za základní čárou.

„Vždycky, když se to stane, slyšíte, jak komentátoři vždy začnou chodit:„ Ach, je to neuctivé zasáhnout službu v podpaží? “ Nerozumím tomu, “řekl Murray. „Pokud budou hráči stát šest nebo sedm metrů za základní čárou, aby vrátili podání, myslím si, že je to zcela legitimní hra a jak jsme viděli, někdy byla docela úspěšná. Není to tak, že by to hráči dělali kvůli nepořádku. '
'Používá se jako legitimní taktika, když hráči stojí tak daleko za základní čárou.' Myslel jsem, že je to chytrá hra, rozhodně jsem to nečekal, když jsem sledoval zápas a on [Medvedev] evidentně získal bod, takže je to dobrá hra, “dodal.

Murray připustil, že hráči by mohli vypadat hloupě, pokud by nefungovalo podání v podpaží, ale dodal, že když ho použijí, nakonec získají polovinu bodů.

'Dokážu si představit, že by ti to také chybělo - nepamatuji si, že bych to někdy dělal na profesionálním zápase - asi by ses cítil docela hloupě,' řekl Murray. „Cítíš se trochu jako idiot. Řekl bych, že často, když to vidíte hodně často, vidíte hlavní body a lidé to tam rádi dávají, když to funguje. Ale řekl bych, že je to docela úspěšná taktika a není to tak, že by kluci vyhráli jen jeden z každých 10 bodů, když to dělají. Myslím, že vyhrají alespoň polovinu. '

Populární Problémy

Váš průvodce streamováním 'Iron Man 3' online, v hlavních rolích Robert Downey Jr. jako Tony Stark a Gwyneth Paltrow jako Pepper Potts. Uzavřel trilogii 'Iron Man'.

Ve věku 54 let zemřel šéf ATP Brad Drewett

Během Wimbledonu 2013 byly boty Rogera Federera zakázány, protože na nich bylo příliš mnoho oranžových barev, což bylo v rozporu s pravidlem celoanglického klubu oblékat se téměř úplně bíle při cvičení nebo hraní na trávníku.

Lvi a Packers se setkají v neděli v zápase NFC North. Zde je návod, jak zdarma sledovat živý přenos ze hry, pokud nemáte kabel.

NASCAR míří v neděli do Charlotte na Coca-Cola 600. Pokud nemáte kabel, podívejte se, jak sledovat závod naživo online.

Jak na sněžnici. Sněžnice jsou skvělou outdoorovou aktivitou na jakémkoli místě se sněhem. Začátek je stejně snadný jako nalezení sněžnic a chůze, ale při cvičení začněte na pevně zabalené stezce. Jakmile ucítíte ...