Elena Baltacha: Odvážná osobnost, na kterou se bude vždy pamatovat

Elena Baltacha

Elena Baltacha

V nekonečném cyklu zrození a smrti zasahuje mnohem silněji právě to druhé a zanechává po sobě dojem, který navždy mění vnímání života a života.

jak prát tenisky

Nečekané úmrtí Eleny Baltachy počátkem tohoto měsíce přišlo jako rána do střeva. Začátkem roku byla diagnostikována rakovina jater a Baltachaova slova-naplněná její značkou asertivního optimismu-slíbila svým fanouškům a příznivcům, že se nakonec probojuje. To je jeden z důvodů, proč našim očím a uším trvalo nějakou dobu, než si přizpůsobily zprávy o jejím odchodu, jakmile do něj pronikly.

Během jejího života byl Baltacha profesionální život docela pod radarem; byla pravděpodobně jednou z nejvíce podceňovaných hráčů tohoto sportu. Ale zatímco na mezinárodní úrovni zůstala z očí veřejnosti skryta, zůstala nedílnou a důležitou součástí britského tenisu - zejména týmu British Fed Cup.

Mimochodem, přesně v době, kdy Bally - jak jí říkali její blízcí - debutovala v týmu British Fed Cup, jí byla diagnostikována primární sklerotizující cholangitida (PSC), což je onemocnění jater, které jí výrazně omezilo herní obzory. Její kariéra byla posetá minimy - žádná z nich nebyla její vlastní - ještě předtím, než dosáhla maxima. Byly to však tak nepříznivé okolnosti, které ukázaly Baltacha pro bojovníka, že byla.

Ani jednou se neomluvila; citovat zdravotní problémy kvůli jejím výkonům prostě nebylo její věc. Vždy ze sebe vydala maximum, nikdy se nevyhýbala žádné tvrdé práci. Nemyslela ani na budoucnost a její nesčetné nejistoty. Přestože věděl, že PSC je téměř vždy předchůdcem rakoviny jater a cirhózy, Baltacha nepřestal přemýšlet a obávat se možných scénářů, ale koval přímo vpřed.

Její vytrvalý závazek ke sportu - a ke své zemi - sklízel odměny, což jí umožnilo vyhrát 11 titulů ITF a současně zajistit držení britského žebříčku číslo 1 a solidní rekord Fed Cupu 33 výher na pouhých 16 ztrát.

Přesto, i když se Baltacha snažila plnit své povinnosti vůči své profesi, nemoci a zranění se neustále prolínaly a zasahovaly do sebe, což ji nutilo dělat dlouhé přestávky mimo hru, aby se vzpamatovala. Její houževnatost byla symbolem jakési vzpoury její silné vůle nad jejím rozrušeným tělem, která byla jedinečným příkladem pro každého, aby si z něj vzal ponaučení; i těm, kteří o ní nevěděli tolik jako její fanoušci.

Nemoci, které si vybírají daň na našem fyzickém já, mají také způsob, jak ovlivnit našeho ducha a mysl. Mnohokrát se také stává, že řeč trpícího o boji s ním a o tom, že zůstane veselý, je jen fronta, maska ​​statečnosti, která se snaží skrýt ochromující důsledky nemoci. Baltacha však vypadala skutečně optimisticky až do samého konce, aniž by kdykoli naznačovala vážnost svého stavu.

sledovat hru o trůny sezóna 8 epizoda 3 zdarma

Vzhledem k tomu, že rakovina jater je známá jako jedna z nejsmrtelnějších forem utrpení, která nepředstavuje žádné rané příznaky, které by někoho varovaly, zdálo se, že Baltachaův stoicismus doprovázející její oznámení byl jistotou, že její fanoušci - dokonce i její vrstevníci, kteří zařídili Akce Rally for Bally v červnu - potřeba udržet si naději na její šance na přežití.

Není to tak dávno, na konci sezóny 2013, kdy se s tímto sportem rozloučila po dalším problému souvisejícím se zraněním, takže bylo zcela jasné, že zatímco se profesionálně vzdalovala od sportu, její vášeň a odhodlání vůči tomu zůstalo jako vždy neporušené. Tentokrát by však její vášeň směřovala jiným směrem, zaměřená výhradně na rozvoj její tenisové akademie v jejím rodném Ipswichi, která by sloužila jako cvičiště pro všechny mladé, kteří mají zájem začít se sportem učit.

Že nebude schopna dohlížet na tyto ambice, zůstane pro Ballyho fanoušky věčnou připomínkou prchavosti života. Na druhou stranu však stále mají něco, kvůli čemu by měli fandit, když uvážíme, že Baltacha a její neúnavná horlivost nikdy nezmizí.

Unikátní prozíravost Eleny Baltacha poskytuje další vhodnou monografii o její odvážné osobnosti, monografii, kterou si vždy zapamatuje každý, kdo o ní někdy něco věděl.

Populární Problémy

Zde je návod, jak můžete sledovat novou show Starz 'Men in Kilts online, pokud nemáte kabel.

Jak vypadat jako muž. Mnoho lidí rádo experimentuje se vzhledem. Někteří to dělají kvůli halloweenským kostýmům nebo divadlu a někteří transgender muži to dělají, aby své pohlaví prezentovali navenek světu. Naštěstí existuje řada ...

Pokud trávíte hodně času venku v jarních a letních měsících - například pořádáním venkovní večeře nebo víkendovým kempováním - určitě narazíte na nějaké včely. Pokud vás znepokojuje včely napadající váš společenský ...

Zde je návod, jak sledovat živý přenos Knicks vs Nets online bez kabelu, ať už jste v New Yorku, Brooklynu nebo mimo trh.

Bývalý šampion French Open Adriano Panatta nedávno vytvořil lyriku o schopnosti útočníka Jannika Sinnera při míči a základní hře.

Jak rozmotat Newtonovu kolébku. Newtonova kolébka může sloužit jako dekorace, vzdělávací hračka nebo vědecký nástroj k prokázání fyzikálních principů. Jeho základní funkcí je ukázka principu zachování hybnosti ...