Fakta a čísla o Wimbledonu, grandslamu, který stojí o třídu dál

Logo WimbledonuTenisová hra se vrací na své nejprudší bojiště, do zeleně zabarvených kurtů ve Wimbledonu. Zde se „vytvořila historie“; toto je opravdové královské bitevní pole, kde nepřevládá nikdo jiný než nejlepší.

Tenisoví komentátoři a odborníci jej považují za nejprestižnější Grand Slam ze všech, Wimbledon ztělesňuje skutečnou obohacující historii této hry. Šampión ve Wimbledonu je šampionem tohoto sportu. Neúspěšného Wimbledona nelze nikdy považovat za velkého v tomto sportu - to je prestižní ocenění, které Wimbledon drží sám o sobě.Wimbledon vznikl v roce 1877 a od té doby se každoročně koná v All England tenisovém klubu. Podle tenisového jména se ve Wimbledonu vytvořil termín tenis na trávě a toto je jediný major, který se stále hraje na trávě.

Co odlišuje Wimbledon od ostatních, je „královská hodnost“, kterou přirozeně obsahuje. Od povinného bílého oděvu hráčů až po jahody a smetanu s chutí konzumované diváky a královskou záštitou jsou tradice ve Wimbledonu časově uznávané a dobře zachované.

Centrální dvůr ve WimbledonuSoudy: Nejdůležitějším kurtem na turnaji ve Wimbledonu je Center Court, kde se odehrávají všechny hlavní zápasy. V roce 2009, aby se zabránilo přerušení zápasů na středním hřišti z důvodu zpoždění deště, byla instalována zatahovací střecha, která potřebuje 20 minut otevírací/zavírací doby pro případ, že by déšť přestal hrát.

Center Court má kapacitu 15 000 a má Royal Box na jižním konci, odkud členové královské rodiny a hodnostáři sledují jednání.

Po Centrálním soudu je Soud č. 1, který sám o sobě pojme kapacitu 11 000 diváků. V roce 2009 byl místo starého soudu č. 2 zaveden nový dvůr č. 2, který má kapacitu 4 000 osob. Dříve soud č. 2 byl přejmenován na soud č. 3 a má 2 192 + 770 křesel; tento dvůr je také označován jako hřbitov šampionů, protože v průběhu let se mnoho velikánů této hry stalo obětí šokujících rozrušení na tomto hřišti.Obří televizní obrazovka: Na severním konci areálu je obří televizní obrazovka, která ukazuje nejdůležitější odehrávající se zápas. Tato plocha trávy je z velké části obklopena tenisovými fanoušky po celých 14 dní turnaje a je běžně označována jako Henman Hill po bývalém britském tenistovi Timu Henmanovi.

aircast pažní ortéza

Ples chlapci a dívky: Míč a kluci hrají velmi důležitou roli v hladkém průběhu turnaje. Těmito slovy jsou informováni o své práci - neměli byste být vidět, měli byste splynout s pozadím a potichu pokračovat ve své práci. Určitě to není jednoduchá práce, ale kluci a dívky na ples nikdy nezapomenou. Jsou také označovány jako BBG.

Od roku 2005 pracuje BBG ve skupině 6 osob a jejich role se dále dělí na dvě - u sítě, čtyři v rozích a dvě rotující v rozmezí 1 hodiny nebo 2 hodin, v závislosti na soudu.

Aby byli studenti vybráni jako kluk nebo dívka na ples, jsou nejprve nominováni svými třídními učiteli a dále musí absolvovat písemný test z tenisových pravidel, po kterém následuje test kondice, který zahrnuje fyzické, procedurální a teoretické pokyny.

Barevné schéma turnaje a uniforma hráčů: Tmavě zelená a fialová jsou tradiční barvy Wimbledonu. Židle rozhodčí, čároví rozhodčí, míčoví chlapci a dívky nosili do roku 2005/06 zelené oblečení, ale to se změnilo a nyní bylo oblečení změněno z na uniformu tmavě modré a krémové barvy - tyto uniformy navrhl Ralph Lauren, jehož smlouva platí do roku 2015.

Hráči mají mít na turnaji bílé oblečení. Oblečení může mít nějaké barevné akcenty, ale primární barvou uniformy musí být bílá - dlouhověká tradice ve Wimbledonu.

Královská rodina: Před několika lety, pokud byl někdo z královské rodiny přítomen v Royal Boxu, se hráči museli této osobě uklonit nebo uklonit. V roce 2003 však bylo toto pravidlo změněno a od té doby se hráči mají POUZE klanět nebo uklonit princi z Walesu nebo jejímu majestátu Královně.

Vstupenky na turnaj: Vstupenky na středový soud a na kurty se prodávají široké veřejnosti od roku 1924 prostřednictvím veřejného hlasování, které na začátku každého roku pořádá celoanglický tenisový a korketový klub.

Kromě toho All England Lawn Tennis Club plc vydává dluhopisy tenisovým fanouškům každých pět let, aby získal finanční prostředky na kapitálové výdaje. Fanoušci, kteří investují do klubu, tak získají prospěch a dostanou dva lístky na každý den mistrovství.

Wimbledon a French Open jsou jediné grandslamy, kde se fanoušci bez lístků mohou postavit do fronty a v den zápasu přesto získat místa na třech výstavních kurtech.

Vzrušení pro Wimbledon nemá obdoby, a proto někteří fanoušci stojí ve frontě na poslední noc samotných zápasů, což The All England Club umožňuje; ve skutečnosti dokonce poskytují aktivistům záchod a vodní zařízení. Těm fanouškům, kteří se přes noc postaví do fronty, se doporučuje, aby si přinesli stany a spacáky, a pokud se aktivistovi podaří získat lístek na zápasy, jeho zavazadla (položky, které nejsou povoleny na stadion) jsou uloženy v bezpečí klubu.

kolik setů v tenise

Pokud se lidé vrátí brzy a odevzdají své lístky, tyto lístky se znovu prodají a jakékoli peníze se z tohoto prodeje vydělají - přispěje to na charitu.

Dámská dvouhra a pánské wimbledonské trofeje

Trofeje a finanční odměny:

Šampion gentlemanské dvouhry obdrží stříbrný pozlacený pohár, který je vysoký 18,5 palce a široký 7 cm. Tato trofej se předává vítězi od roku 1887 a je opatřena slovy All England Lawn Tennis Club Single Handed Championship Of The World.

Mistr dámské dvouhry dostává stříbrný salát známý jako Venušina růžová voda. Salver je ozdoben postavami z mytologie.

Vítězové pánské čtyřhry, dámské čtyřhry a smíšené čtyřhry získávají stříbrné poháry. Druhý v každé z těchto událostí obdrží stříbrnou desku s nápisem.

Trofeje obvykle předává prezident All England Clubu, Jeho královská výsost vévoda z Kentu.

Prize Money (dvouhra):

Vítěz 1 600 000 GBP
Finalista 800 000 liber
Semifinalisté 400 000 liber
Čtvrtfinále 205 000 liber
Poražení čtvrtého kola 105 000 liber
Poražení ve třetím kole 63 000 liber
Poražení druhého kola 38 000 liber
Poražení prvního kola 23 500 liber

(Zdvořilost - Wikipedie)

Pořadí bodů:

ATP WTA
První kolo 10 10
Druhé kolo Čtyři pět 70
Třetí kolo 90 130
Čtvrté kolo 180 240
Čtvrtfinále 360 430
Semifinalista 720 780
Runner-up 1200 1300
Mistr 2000 2000

(Zdvořilost - Wikipedie)

Wimbledon 2014 - kdo jsou obhájci titulu?

Do Wimbledonu 2014 zbývá jen pár dní a ruch kolem turnaje již začal. Hráči, kteří to letos budou potit uprostřed, aby obhájili své tituly z loňského roku, jsou:

  • Andy Murray - pánské dvouhry
  • Marion Bartoli - dvouhra žen (v důchodu)
  • Bryan Brothers - Džentlmenská čtyřhra
  • Hsieh Wui a Peng Shuai - dámská čtyřhra
  • Daniel Nestor a Kritstina Mladenovic - smíšená čtyřhra

Vzrušení je na vrcholu! Kterého hráče podporujete v letošním mistrovství?

Populární Problémy

Jak spát po operaci ramene. Operace na rameni jsou hlavní lékařské zákroky, které obvykle vedou k bolesti, otoku a výrazně snížené pohyblivosti, zatímco se tělo během několika měsíců uzdravuje. Http://www.drdavidgeier.co ...

V šampionátu 2020 Big 12 Wrestling Championship se představí mnoho nejlepších zápasníků v zemi. Zde je návod, jak sledovat celý turnaj.

Jak natáhnout kotníky. Dynamické protahování zahřívá svaly a zvyšuje prokrvení kloubů, svalů a pojivových tkání. To jim pomáhá připravit se na intenzivnější akci a protahování. Abyste si řádně zahřáli kotníky, ...

Plstěné boty jsou stále populárnější a můžete najít spoustu stylových možností pro běžné sportovní boty, které lze nosit se spoustou různých outfitů. Mnoho z nich je dokonce vyrobeno z udržitelnějších materiálů a procesů, což ...

Jak zmírnit bolest v krku. Bolest v krku je běžná a může být vyvolána různými problémy, včetně svalového napětí, podvrtnutí vazů, zaseknutých páteřních (fazetových) kloubů, hernií ploténky, „skřípnutých“ nervů a nemocí, jako jsou ...

Tiger Woods na titulní stránce hvězdně obsazeného pole na World Hero Challenge 2018. Zde je návod, jak sledovat turnaj online bez kabelu.