Fiesty Cibulkova udeřila nad svou váhu, aby získala korunu WTA Finals

Dominika Cibulkova

Zatímco rok 2016 patřil z velké části Angelique Kerber (L), Dominika Cibulkova ukradla show v Singapuru (R)V asi nejkrásnějším okamžiku její profesionální tenisové kariéry porazila sedmadvacetiletá Slovenka Dominika Cibulková světovou jedničku Angelique Kerberovou ve dvou setech, aby včera vyhrála finále WTA v Singapuru. Tím byla Cibulkova, která se v žebříčku WTA vyšvihla na nejlepší 5. místo v kariéře, a zároveň zaznamenala svůj nejvyšší počet titulů - čtyři - v roce 2016.Měl jsem to štěstí, že jsem byl na singapurském krytém stadionu, protože Cibulkova zahajovala zápas proti Kerberové hned ve druhém zápase turnaje na začátku týdne. Před touto soutěží duo rozdělilo osm zápasů, které proti sobě hrálo, ale Němec přišel jako mnohem sebevědomější hráč, když vyhrál poslední čtyři zápasy rivality.Čtěte také: Angelique Kerberová si udržuje první místo v žebříčku

V sestavě zápasu byla Cibulková, nejkratší hráčka v poli, dotázána, jak si poradí s takovými Kerbery, které vypadaly fyzicky silnější. Objevil se návrh, že Cibulkova musí být vždy v nevýhodě vůči ostatním hráčům, vzhledem k její výšce 5'3 ', 121 liber vážící rám.Slovák však na tiskové konferenci otázku odbyl a vyvolal několik úsměvů, když poznamenal, že je zvyklá být nejkratší osobou, ať jde kamkoli. A její hra tento týden určitě naznačuje, že si na tu nevýhodu už zvykla a provedla všechna nezbytná nastavení.Dominika Cibulkova

Jakmile jsou podpatky pryč, Cibulkova (R) je nejkratší ze šarže

video s tipy na raketbal

Jakmile vstoupila na kurt, všechny pochybnosti o tom, jak se vyrovná se svými vyššími protivníky, byly rozptýleny. Cibulkova projevovala agresivní značku tenisu a ochotu mířit do rohů při hledání vítězů, což jí automaticky dávalo přednost ve většině základních rally.24. října se za světla před kapacitním davem ukázalo, že soutěž mezi Cibulkovou a Kerberovou byla epická. Byl to přesně ten typ zápasu, který turnaj potřebuje hned na začátku, aby se do něj zapojilo, investovalo a ohromilo publikum. Davy byly přilepené ke svým sedadlům, když si duo obléklo klasiku, přičemž Kerber právě vyšel na vrchol po dvou a půl hodinovém slugfestu.Rychlý posun vpřed o týden a ti dva na tom byli znovu. Cibulkova si po svém prvním zápase v Singapuru oblíbila masy a dosáhla konečného Houdiniho aktu tím, že dosáhla semifinále, přestože prohrála dva ze svých tří zápasů každý s každým.

Slovenka jela na vlně hybnosti a s pomstou v mysli odehrála ve finále téměř dokonalý zápas s 28 vítězi proti pouhých 14 nevynuceným chybám. Kerber neodpověděla na palebnou sílu Cibulkové, která při svém prvním vystoupení na turnaji zvedla trofej WTA Finals a stala se první hráčkou, která tak učinila od Petry Kvitové v roce 2011.

„Nemám slov, přijít sem poprvé, největší turnaj mého života. Pořád nevím, jak jsem vyhrál, dal jsem míč přes síť a on šel dovnitř; je to nejšťastnější okamžik mého života, “řekla hned po zápase.

Její cesta do finále nebyla nic jiného než přímá. Poté, co ve svém prvním zápase neuspěla proti Kerberové, byla málem vyhozena ze sváru po ztrátě dvou setů proti Madison Keysové z USA. Ve své závěrečné hře každý s každým si udržela záblesk šance, když vyhrála nad Simonou Halepovou, ale aby postoupila dál, stále musela doufat, že Kerber porazila Keys ve dvou setech.

jak se dívat na play-off nfl bez kabelu

Je ironií, že Kerber pomohla Cibulkové právě tím. Zpětně by toho Němce bylo líto toho zvratu? Těžko říct.

V semifinále na Cibulkovou čekala Ruska Svetlana Kuzněcovová. Kuznetsova zapískla do finále WTA zvednutím titulu v Moskvě minulý týden a v Singapuru pokračovala ve své dobré formě s výhrami proti Agnieszce Radwanské a Karolině Plíškové ve fázi každý s každým.

Poté, co byla Cibulkova v prvním setu zdecimována na 6: 1, předvedla velkou jistotu, že v zápase vydrží, když druhý set vyhrála v tie-breaku. Ve třetím se Slovenka opět musela zúčastnit comebacku, když se vrátila z 2: 4 dolů, aby nakonec vyhrála zápas a vstoupila do finále.

Jakmile dosáhla vrcholového střetu, nebylo možné zastavit její ofenzivní juggernaut. Odehrála svůj nejlepší zápas turnaje, aby překonala Kerberovou a odešla s trofejí a šekem na 2 miliony dolarů.

Cibulkova byla po celou dobu své kariéry sužována zraněními, zejména v roce 2015 - kde zmizela po dobu pěti měsíců se zraněním Achilles. Možná bylo vhodné, že i ve finále musela trpět, než se mohla radovat - promrhala tři mečboly, než si konečně připsala vítězství, a míč přistál síť před přistáním na Kerberově polovině.

Slovenka bojovala o to, aby se udržela na špici ženské hry; nikdy se nedostala do top 5 před rokem 2016 a dosáhla pouze jednoho velkého finále ve své kariéře. Ale toto vítězství, proti světové špičce, na turnaji určeném speciálně pro ty nejlepší na světě, jí musí dodat potřebnou důvěru a víru, že patří na samý vrchol.

Všechny bannery v Singapuru na finále WTA s nápisem „Největší osmička ženského tenisu“. Cibulkova si ale uzurpovala světovou jedničku, aby odešla jako „největší mezi osmičkou ženského tenisu“ v Singapuru. A ona si to zasloužila.

Nejkratší se tyčil nad zbytkem a nakonec stál nejvyšší.

Mezitím ve čtyřhře opětovné shledání Sanie Mirzy a Martiny Hingisové neproběhlo podle plánu, protože v semifinále prohrály s eventuálními šampionkami Ekaterinou Makarovou a Elenou Vesninovou. Duo Makarova a Vesnina porazilo ve finále Bethanie Mattek-Sands a Lucii Safarovou, čímž završilo báječný rok, ve kterém si na olympiádě v Riu také vyzvedlo zlato pro Rusko.

Čtěte také: Sania Mirza zůstává druhým rokem na prvním místě

Navzdory semifinálové porážce však Mirza druhý rok v řadě zakončil rok světovou jedničkou ve čtyřhře.

stolní tenis doma

Populární Problémy

Zde je návod, jak streamovat 'D. Dokumentární film Wade: Life Unexpected online.

Federer na své tiskové konferenci po včerejší prohře s Milošem Raonicem pobavil publikum a uklidnil obavy.

Jak vypracovat množství občerstvení. Pokud zajišťujete akci a chcete naplánovat, kolik jídla se bude podávat, existuje několik jednoduchých způsobů, jak získat přesný odhad. Prvním krokem je zjistit počet lidí, kteří budou ...

Novak Djokovič předvádí opravdové sportovní výkony během vítězství nad Radkem Štěpánkem ve 2. kole wimbledonského mistrovství 2014.

Pohled na 5 záznamů Martiny Navrátilové, které snad nikdy nebudou překonány :.