French Open 2014: Roger Federer a Novak Djokovic přežili náročné testy, aby dosáhli posledních 16Roger Federer v akci proti Dmitriji Tursunovovi

Po krátkém slunečním kouzlu kolem Roland Garros dnes ráno začalo počasí opět zešedivět. Roger Federer a Novak Djokovic byli v bitvě - na Phillippe Chatrierovi a Suzanne Lenglenové - a jejich soupeři začali klást záludné otázky. Ale přestože každý ztratil set a byl tvrdě tlačen, oba muži našli odpovědi potřebné k překonání překážky a postupu do osmifinále. Djokovič porazil Marin Cilic, 6-3, 6-2, 6-7 (2), 6 -4 o něco později, než si Federer poradil s Dmitrijem Tursunovem 7-5, 6-7 (7), 6-2, 6-4.Djokovič porazil Federera ve vedení dvou setů a rychle získal převahu na nervózním Cilicovi. Ale nebyl zdaleka nejlepší; jen dělal to, co bylo potřeba, aby se udržel před nevyrovnaným Cilicem.jak udržet skóre v tenise pro začátečníky

Mezitím, co hraničil velmi těsný první set, který se vyřešil až s přestávkou ve 12. hře, Federer bojoval v dalším těsném setu. Na obou koncích nebyl uveden ani centimetr a Tursunov držel Federera na uzdě svou neúnavností.

Federer se snažil získat kontrolu tím, že ve druhém setu přerušil vedení 4-1. Ale Rus, který ráno sdílel cvičné kurty s Federerem, vypadal, že se něčeho v repertoáru Švýcara ujal. Získal pět z dalších šesti bodů, aby získal svůj první setbol za stavu 6: 5.Federer to rychle zachránil, ale nedokázal moc vytěžit svůj vlastní setpoint, který si užíval za stavu 7-6. Povzbuzený Tursunov získal tři body za běhu, aby nakonec sadu zastavil vítězstvím na jističi 9: 7. Hráči již strávili na kurtu téměř dvě hodiny, přičemž každý měl k dispozici pouze sadu.Přibližně ve stejnou dobu začal Cilic zpřísňovat svoji hru a zůstával krk a krk s Djokovičem. Po výměně přestávek v polovině třetiny Cilic zintenzivnil svoji hru, aby v jističi získal výhodu 5: 1. I pro Djokoviče to byla příliš velká mezera, protože podlehl 2-7, aby Chorvatům vdechl nový život.

jak skórujete v tenise?

Na Chatrierovi to byl Federer, kdo vyhrál třetí set, přičemž 6-2 potvrdil svou převahu nad Rusem. Federer s Tursunovem nikdy neprohrál a nechystal se zde začít na French Open. Švýcaři zlomili v sedmé hře čtvrtého setu, aby získali rozhodující náskok. Sloužil v 10. hře k uzavření zápasu za 3 hodiny a šest minut.Stále usiloval o vítězství, Djokovič byl stále na kurtu se čtvrtým setem na podání 5: 4. Cilic, který sloužil, aby zůstal v zápase, byl zklamán jeho největší zbraní. Chorvat hodil dvojchybu, aby po 3 hodinách a 10 minutách vzdal zápas.

Novak Djokovič uznává dav na Suzanne Lenglen

Sternerovy bitvy byly před námi, zvláště pro Federera. Mistr roku 2009 se ujímá stále sebevědomého Ernestese Gulbisa, který se dostal do čtvrtého kola vítězstvím 6-3, 6-2, 7-5 nad Radkem Štěpánkem. Ti dva se od té doby nesetkali třikrát v roce 2010, ale každý z těchto zápasů šel do třetí sady.

Bude to jejich čtvrté setkání, první na grandslamové akci. Federer porazil Gulbisa v Dauhá, ale prohrál v Římě a poté zvítězil v Madridu 2: 1. Slibuje to zajímavou bitvu, když bojují o právo na místo ve čtvrtfinále.

Djokovič se musí vypořádat s Jo-Wilfriedem Tsongou, který by v příštím kole mohl představovat vážné ohrožení Srbska. Na tomto rušném French Open je všechno opravdu vzrušující.

Populární Problémy

Roger Federer má v cestě spoustu překážek, když se počtvrté pokouší vyhrát Miami Open.

Zde je návod, jak sledovat Khabib vs Gaethje a UFC 254 na televizi, Roku, Firestick nebo jiném streamovacím zařízení.

Jak vyrobit jednoduché kravatové barvivo. Barvení kravat je zábavný a kreativní způsob, jak přidat oblečení a látkám osobnost. Pomocí gumiček nebo provázku je materiál položky, která má být obarvena, spojen dohromady, aby vytvořil různé vzory, tvary a ...