Gael Monfils najímá bývalého trenéra Dominica Thiema Guntera Bresnika

Dominic Thiem a Gael Monfils

Dominic Thiem a Gael Monfils

Francouzská tenisová hvězda Gael Monifls najala Guntera Bresnika, bývalého trenéra šampiona US Open Dominica Thiema. Monfils také přivedl Richarda Ruckelshausena jako součást svého nového trenérského týmu.

Gael Monfils, bývalý světový hráč číslo 6, je v současné době na 11. místě na světě. Přestože Francouz o nových schůzkách neobdržel žádnou oficiální připomínku, na webových stránkách ATP jsou jako trenéři uvedeni Bresnik a Ruckelshausen .

Bresnik byl s Monfilsem viděn na cvičných kurtech v Dubaji začátkem tohoto měsíce. V nedávném rozhovoru Bresnik zmínil, že Monfils s ním trénoval mimo sezónu, ale nepotvrdil, zda šlo o formální nebo dlouhodobé ujednání.

Zatímco Bresnik do Melbourne necestoval, Monfils na nadcházející australské léto doprovázel Ruckelshausen. Ruckelshausen, sám bývalý profík, převezme také roli kapitána francouzského týmu pro ATP Cup - kde je Monfils nejlépe hodnoceným hráčem.

Poté, co zahájil sezónu 2020 ziskem titulů v Montpellier a Rotterdamu a také dosáhl na semifinále v Dubaji, Gael Monfils bojoval po zbytek roku přerušeného pandemií. Po US Open pokračoval v horké sérii čtyř po sobě jdoucích odchodů z prvního kola a zavolal si na sezónu ve Vídni.

Francouz bude doufat, že mu nová trenérská sestava pomůže dostat se zpět do top 10 a oživit jeho vítěznou formu.

Gunter Bresnik a Dominic Thiem se prudce rozešli

Dominic Thiem s tehdejším trenérem Gunterem Bresnikem na finále ATP 2016

Dominic Thiem s tehdejším trenérem Gunterem Bresnikem na finále ATP 2016

Gunter Bresnik, který v mládí studoval medicínu , má za sebou plodnou trenérskou kariéru. Pracoval s několika špičkovými hráči, včetně Borise Beckera, Henriho Leconteho, Patricka McEnroe a Ernestsa Gulbisa.

Nejdelší a nejúspěšnější trenérský vztah Bresniku byl se současnou světovou jedničkou Dominicem Thiemem. Bresnik trénoval Thiema od doby, kdy mu bylo osm let, dokud se pár v roce 2019 nerozešel.

Rozchod se od té doby stal prudkým a obě strany se v současné době účastní soudní bitvy. Gunter Bresnik ve skutečnosti zažaloval Dominica Thiema o 450 000 eur.

Bresnik působil během jejich partnerství jako trenér a manažer Rakušana. Nyní věří, že má nárok na podíl na příjmech Thiema, který vznikl ze smluv, které byly podepsány, když působil jako jeho manažer.

Nedávné zprávy naznačují obě strany by mohly směřovat k mimosoudnímu řešení. Řešení sporů údajně povede soudní mediátor v posledním únorovém týdnu, bez přítomnosti právníků na obou stranách.

Populární Problémy

Jak zacházet s bolavým ramenem. Bolavé rameno je poměrně častým problémem mužů i žen všech věkových kategorií. Bolest ramen může být způsobena svalovými napětími, podvrtnutím vazů, vykloubením kloubů a dokonce i problémy se střední částí zad nebo krku ....

Jak zjistit, kolik něco stojí. Přemýšleli jste někdy o tom, kolik stojí vaše starožitné umělecké dílo nebo jaká je hodnota vaší sbírky karet baseballu? Ať už plánujete věc prodat, nechat si ji pojistit, nebo jste prostě zvědaví, ...

Oceláři 2: 0 se dnes v poutavém úvodním zápase AFC utkají s vítěznými Texany. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online bez kabelu.

Kdo má nejlepší losování v závěrečném turnaji ATP Masters 1000 v sezóně? Zjistěte to zde :.

Chvála Sereny Williamsové z roku 2018 u rozhodčího Carlose Ramose zůstane navždy jako skvrna v jinak slavné kariéře.

V roce 2005 naposledy vyhrál grandslamový hráč mladší 20 let.