Génius Pete Samprase

1995: Tehdy Pete Sampras oficiálně převzal klíče od centrálního soudu od Borise Beckera.Tento článek není o tom, kolik slamů vyhrál Pete Sampras. Tento článek není o tom, co udělal, na kterém hřišti, proti kterému soupeři a na jakém povrchu. Tento článek nebude mluvit o tom, kolik týdnů zůstal na vrcholu hry. To jsou známá fakta. Statistiky nestačí k tomu, aby se muž, jehož hra posunula tenis skokem, nedostal spravedlnosti.

Tento článek je prostě o kráse jeho hry a o tom, jaký byl jako člověk.Sampras se rozhodl hrát tenis v době, kdy se vždy setkával se všemi ostatními muži, se kterými by byl srovnáván po jeho odchodu do důchodu. Bojoval s trojicí Connors, Borg a McEnroe následovaný Lendlem v osmdesátých a na začátku devadesátých let. Bojoval se svými současnými rivaly, mezi něž patřili Agassi, Courier, Ivanisevic, Rafter a Cash. Oprášil rakety hrdiny z počátku dvacátých let minulého století, které ho viděly čelit Safinovi, Hewittovi, Moyovi, Ferrerovi a mladému Federerovi.

tenisová hra ping pong

Když v roce 2002 hru opustil, opustil hory nad ostatními a dosáhl úspěchů, o kterých by tenis mluvil po zbytek své budoucnosti.

Co dalo muži vůli dostat se na vrchol hry? Zmínil to ve své autobiografii. Abych citoval samotnou legendu, narodil jsem se proto, abych hrál tenis.Sampras sledoval cestu Bjorna Borga, aby vyvinul smrtící kombinaci ledového chování na kurtu a stejně brutální hry, která ovládla tenis téměř dvě desetiletí.

Nejlepší na jeho hře bylo, že jeho hra byla nejotevřenější, jakou tenis viděl. Všichni znali jeho výstřely. Každý věděl, v čem je dobrý. Každý věděl, kde je trochu slabý.

certifikace tenisového trenéra

Byl tak dobrý, že porazit ho navzdory tomuto božskému poznání bylo téměř nemožné.Sampras hrál celý svůj život všemi svými údery jedním úchopem a jedním modelem rakety. Držel kontinentální stisk, což je ideální pro podání a volejbalisty, ale činí základní souboje populární v dnešních dobách topspinu o něco těžší.

Použil raketu Wilson Pro Staff, která vážila téměř 400 gramů a navlékala se v napětí 72. Je třeba zdůraznit, že raketa a napětí stačí k tomu, aby byl forhend normálního tenisty po několika rally v bezvědomí. Samprasovo předloktí mělo na konci kariéry velikost menšího děla.

To, co dělalo Samprase tak impozantním nepřítelem, bylo především jeho služba. Patřil mezi těch pár hráčů, kteří neviděli žádnou zásluhu na rychlosti z druhého podání.

jít na profesionální tenis

Známý zejména pro podávání es v dobách extrémního tlaku, Sampras byl proslulý kombinací podání a volejů. Nakopl druhé podání dobře mimo dosah, nebo chipoval a dobil si cestu k síti, aby dokončil bod. Proto si užil tolik úspěchu na trávě a tvrdých kurtech. Bude hrát body, které jsou rychlé, a dohrávat servisní hry v trojici.

Jeho další nejdůležitější zbraně byly jeho dosah a forhend. Sampras by se vrhal na zdánlivě nedostupné míče, aby zasáhl běžící předpažbí, které byly legendou.

Sampras, nadlidsky vhodný pro sportovce své generace, dodržoval přísnou dietu a tréninkové rutiny a také skvěle spal 13 hodin denně. Jeho každoroční lahůdka na cheeseburger po každém Wimbledonu byla také velmi slavná.

Jeho mentalita na kurtu byla v mnoha ohledech úplně stejná jako Borgova nebo Federerova. Byl neomylný. Lidé ale udělali vážnou chybu v úsudku, když ho nazvali nudným.

Skuteční tenisoví nadšenci vědí, že Peteova hra byla Joga Bonito. Jeho hra byla krásná v každém možném smyslu. I když někdo streamuje jeden ze svých starých zápasů, jednoduchost plochého bekhendu a hlubokých úderů spolu s čistou dominancí u sítě z něj dělají sledování pro oči. Byl tak odlišný od Andreho Agassiho, jeho nejprudšího rivala, že Nike natočila miliony reklam na natáčení s oběma. Byli průkopníky těch nejkultovnějších tenisových reklam Nike všech dob.

Pete Sampras byl nakonec vůči veřejnosti o něco otevřenější. Jeho emocionální zápas s Courier v Austrálii a hravost na jeho nedávných výstavách v Madison Square Garden ukázaly jeho lehčí stránku.

Samprasovi je dnes 42 let. Vždy bude hrdinou pro ty, kteří se narodili v sedmdesátých a osmdesátých letech, kteří vyrůstali a čekali, až Wimbledon každý rok začne, aby viděl jeho hrdinství.

apple tv pay per view

Možná přijde den, kdy bude souhlasit, že se znovu vrátí k tenisu, třeba jako trenér nebo jako odborník na zpravodajský kanál. Ale nikdo nebude nesouhlasit s tím, že v den, kdy znovu vstoupí, tenis uvolní místo králi, který opustil své království se vztyčenou hlavou a bez důvodu ohlížet se zpět a s kapsami plnými 14 major, což je nejvyšší muž ze všech. do té doby dokázal sbírat.

Populární Problémy

Může Dimitrov v bitvě padlých hvězd znovu přežít, nebo by se Stan Wawrinka ukázal být pro něj příliš dobrý? .

Rok 2018 měl svůj spravedlivý podíl na epických grandslamových setkáních. Podívejme se na ty nejlepší, které v nás zanechaly absolutní úžas ze sportu.

Zde je deset případů, kdy hráč vyhrál grandslamové finále, přestože v něm byl v rohlíku.

Pro cvičení na biceps, které nevyžaduje nic jiného než váhu a lavičku k sezení, vyzkoušejte koncentrační kadeře! Toto základní zvlnění koncentrace bicepsu procvičuje sval brachialis. Koncentrace bicepsu zahrnuje pomalu a plynule ...

Jak nosit žlutou tašku. Hra s jasnějšími barvami může být trochu ošidná, zvláště pokud jde o plánování oblečení. Nenechte své žluté kabelky, spojky a další tašky sbírat prach kolem vašeho domova - místo toho si hrajte ...