Goran Ivanisevic věří, že Andy Murray nemá 'žádnou šanci' vyhrát další Grand Slam

Andy Murray se letos vrátil k tenisu

Andy Murray se letos vrátil k tenisu

Jaký je příběh?

Uprostřed vydání dokumentu Andyho Murraye, který pojednává o jeho turbulentních posledních letech a hrůzách zranění, bývalý wimbledonský šampion Goran Ivanisevic poznamenal, že Murray „nemá šanci“ vyhrát další Grand Slam.

V případě, že jste nevěděli ...

V roce 2012 se Murray stal prvním britským mužem od Freda Perryho v roce 1936, který vyhrál Grand Slam. Pokračoval v tomto úspěchu tím, že vyhrál další dva (oba ve Wimbledonu) a dosáhl světové jedničky v žebříčku.

Tento úspěch však dramaticky zastavilo zranění kyčle, které mělo za následek, že Skot měl několik operací. Na začátku roku 2019 Murray oznámil, že si od sportu nechá pauzu na dobu neurčitou, aby se vypořádal s problémem kyčle.

Srdcem věci

Murray měl v lednu operaci resurface kyčle, která zahrnovala vložení kovového kelímku do jeho pánve. Od té doby udělal malý návrat do mužského tenisu a svůj první titul získal za více než dva roky na European Open ve Stockholmu.

Ale stále je hluboko pod úrovní, kterou kdysi byl, a Ivaniševičem, při projevu v Royal Albert Hall , zavrhl Skotovu šanci dostat se někdy zpět do kruhu vítězných Slamů.

„Slam? Žádná šance. Může udělat nějaká překvapení, může dojít daleko, ale vyhrát Nemyslím si, že by mohl přežít sedm zápasů-nejlepší z pěti, “řekl Ivanisevič.
Goran Ivaniševič

Goran Ivaniševič

Ačkoli se může zdát nefér, aby Ivaniševič úplně odepsal Murrayovy šance, není těžké pochopit, proč řekl to, co řekl.

I na vrcholu zdraví je vítězství na Grand Slamu dost těžké, protože musíte nevyhnutelně projít Velkou 3. Navzdory tomu, že během své kariéry vyhrál tři Grand Slamy, Murray často bojoval proti Rogerovi Federerovi, Rafaelovi Nadalovi a Novakovi Djokovicovi na největších stupních.

Andy Murray (L) bojoval proti Federerovi, Nadalovi a Djokovicovi

Andy Murray (L) bojoval proti Federerovi, Nadalovi a Djokovicovi

Kromě toho je ve 32 letech na vrcholu svých sil, a aby toho nebylo málo, má také NextGen, se kterým se musí vypořádat.

Pokud by Murray vyhrál další Slam, nebyl by to žádný zázrak a pravděpodobně by se stal největším příběhem comebacku v mužském tenise. Šance, že se to stane, jsou však přinejmenším mizivé.

Co bude dál?

Nelze dostatečně zdůraznit, jak vážná a potenciálně kariéra končící Murrayova zranění byla; skutečnost, že vyhrál událost ATP 250, byla sama o sobě obrovským úspěchem. Rok 2020 nám hodně napoví, kde je, co se týče zdraví a herních úrovní.

To se teprve uvidí, zda Murray dokáže, že se Ivanisevič mýlil, a skutečně znovu vyhrál Slam.

Populární Problémy

Jak se natáhnout pro zánět Achillovy šlachy. Achillova tendonitida je problém, který může způsobit velké množství bolesti v zadní části kotníku a patě nohy. Protahování oblasti může být velkou pomocí při snižování této bolesti. Při protahování ...

Chcete se dívat na Wrestlemania 36 na vašem Firestick? Připravili jsme pro vás super snadný průvodce krok za krokem, jak stahovat a streamovat síť WWE ZDARMA.

7-1 Packers absolvují zajímavý test na silnici proti Chargers Sunday. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Koule se liší od kruhu, protože je trojrozměrná nebo 3D. Kreslení koule může být složité kvůli stínování a zvýraznění, aby vypadala 3D. Vše, co však potřebujete, je pár jednoduchých nástrojů a trocha fantazie, abyste ...

Roger Federer a Novak Djokovič se zapojili do kampaně „Společné vítězství“ v boji proti koronaviru. Federer okamžitě přijal žádost jeho přítele Guga Kuerten o pomoc v boji proti hladu v Brazílii.

RPM znamená otáčky za minutu. Otáčky slouží jako způsob, jak měřit, jak tvrdě pracuje váš motor. Zatímco většina vozidel je vybavena tachometrem, některá nemusí. Abyste mohli číst ... Možná budete muset nainstalovat tachometr na trhu