Naštěstí můžeme vyhrát více slamů jako Federer, říkají legendární bratři Bryanové

Mistrovství - Wimbledon 2010: Den sedmý

Dosáhnout 16 grandslamových titulů není žádný průměr. A neustále se dařit a vyzvat nadcházející hvězdy ve věku 39 let je o to zvláštnější.

V loňském roce jsme byli svědky oživení Rogera Federera a Rafaela Nadala v singlové aréně. Duo se vrátilo z přestávky po zranění a zničilo vše, co mu stálo v cestě, aby každý vyhrál dva grandslamy.

Kdo ví, letos se možná dočkáme opětovného oživení nejlepší dvojice dvojic na světě.

Bobovi a Mike Bryanovi, kterým bylo téměř 40 let, se podařilo dostat do semifinále Australian Open, kde prohráli těsně napadené střetnutí s Juanem Sebastianem Cabalem a Robertem Farahem.

nejlepší pádlo na stolní tenis pro začátečníky

V samotném prvním kole zírali na výjezd, když se po ztrátě prvního setu ocitli v hlubokých potížích, 4: 4, 0: 40 ve druhém setu.

Nicméně, jak už to tak často dělají, drápali si cestu zpět a vyhráli úvodní zápas.

Když jsem se blížil čtyřicítce, napadlo mě, jak to dělají pořád znovu a znovu. Jak to, že neustále vycházejí a vyhrávají?

'Štěstí. Ne, myslím, že jsme sklopili hlavu a tvrdě pracovali. Není to čím dál jednodušší, to je jisté. Ale přesto se sem rádi dostaneme a máme šanci tyto turnaje vyhrát. Mám pocit, že to ještě dokážeme. Naše těla se stále cítí dobře. Jsme dychtiví a tvrdě trénovaní v offseason. Cíle jsou tedy stejné, být č. 1 a vyhrát Slamy. Naštěstí to můžeme udělat jako Roger Federer. Stále to dělá. '

Bratři Bryanové hráli svůj první Grand Slam před více než 13 lety. První vyhráli v roce 2005 na Roland Garros. Od té doby vyhráli ještě 15krát a na cestě překonali spoustu rekordů.

Drželi společně žebříček světových deblových dvojic 438 týdnů, což je déle než kdokoli jiný v historii čtyřhry, a také si užívali společně žebříčku světové jedničky rekordních 139 po sobě jdoucích týdnů.

Získali také několik zlatých olympijských medailí pro Spojené státy a dosáhli všeho, čeho je ve světě tenisu dosaženo.

podmínky bodování tenisu

Co je tedy drží v chodu?

„Mysleli jsme si, že minulý rok byl poslední. Dokud jsme zdraví a užíváme si a užíváme si proces probouzení s posláním zlepšit se, pak je to skvělý koncert a nevzdáváme to v dohledné době. Mám doma rodinu, se kterou musím vyvážit, ale opravdu podporují to, co tady děláme. To to usnadňuje. Máme cíle, chceme toho udělat víc. '

Nejdůležitějším aspektem úspěšné dvojice je chemie mezi oběma hráči. V průběhu let jsme byli svědky toho, jak řada úspěšných hráčů ve čtyřhře několikrát změnila své partnery.

Samotní indičtí Leander Paes a Mahesh Bhupathi začali své partnerství velmi dobře, než došlo k ošklivému výpadku, který narušil jejich vztah.

Bylo mnoho takových případů, kdy úspěšní hráči ve čtyřhře přerušili své partnerství kvůli nepředvídaným okolnostem.

jak uvázat tenisky

Naštěstí u Bryanů tomu tak nebylo. Drželi se spolu hned od samého začátku a plánují spolu také ukončit kariéru.

Přemýšleli však někdy o změně partnerů?

'Ne. Možná, že kdybych odešel do důchodu, Mike by pokračoval. Kdo ví? Myslím, že proto jsme mohli zůstat skvělí. Nikdy jsme si nemuseli dělat starosti, že by si druhý bratr hledal nového partnera. Nikdy jsme neměli strach, že špatný zápas způsobí v tomto týmu přestávku. To pomáhá, když vím, že ten chlap nikdy neuteče. '

Popularita formátu čtyřhry v průběhu let bohužel klesá. Aby to udrželo naživu, hovořilo se o několika změnách pravidel, které by mohly být implementovány v blízké budoucnosti.

tenisový míček v pračce

Ve smíšené čtyřhře začalo vyskakovat několik změn, což zvýšilo popularitu formátu.

V nedávné době se na Hopman Cupu hrál formát „rychlé 4“, který měl několik vylepšení běžných tenisových pravidel, jedním z nich bylo odstranění pravidla „nech“ (čistý akord).

Na otázku, zda budou tyto změny pravidel vítány v mužské čtyřhře, byli bratři Bryanovi pro.

'To je slušné pravidlo.' Je tam kontinuálnější hraní. Je to napínavější, získáte variantu odrazu [bez povolení]. Nemyslím si, že by to bylo špatné pravidlo. Vysokoškolský tenis to má už nějakou dobu a World Team Tennis také. Tyto vychytávky tedy nejsou pro sport špatné. Hledáte způsoby, jak zvýšit hodnotu zábavy pro fanoušky, a oni mají pravdu, když to hledají. '

Americký tenisový rébus

Statoil Masters Tennis - pátý den

Roddick byl jedním z nejlepších tenistů z USA

Zatímco Spojené státy nepřetržitě produkují kvalitní hráče ve čtyřhře, scéna dvouhry se podobného povstání nedočkala.

Od chvíle, kdy Andy Roddick opustil arénu, nikdo z USA neměl zásadní vliv na jednotlivce.

Bylo několik takových jako Sam Querrey, John Isner a Jack Sock, kteří neustále klepají na dveře velkých zbraní. Nikdo však nedokázal převzít kontrolu nad situací tak, jako to udělal Roddick.

'Je to éra Federera, Nadala, Murraye a Djokoviče.' Tito kluci tak dlouho nasákli většinu Slamů a velkých turnajů. Je dobré mít v Jack Sock chlapa v top 10. Isner je vždy hrozba. A máte Querreyho a mladou Američanku, která klepe na dveře v první stovce. Jakmile tito lidé odejdou do důchodu, kdo ví? Může to trvat několik let, než někdo prorazí. '

přestávka na tie tenis

Během posledních několika let bylo natočeno několik dokumentů a filmů o kariéře a zajímavých životech legendárních singlových hráčů.

Kdo ví, další velký hollywoodský trhák by mohl být o legendárních bratrech Bryanových?

Za prvé bych byl první v řadě, kdo si pořídil lístek na sledování filmu.

Populární Problémy

Velitelé San Antonia a Orlando Apollos se setkají v neděli 2. Zde je návod, jak sledovat hru online.

Jak vyrobit smažené fazole. Už jste někdy navštívili Taco Bell a/nebo jiné mexické restaurace a přáli jste si, abyste mohli mít ty samé dobré fazole v pohodlí svého domova? Pokud ano, postupujte krok za krokem a naučte se to ...

Petra Kvitová se v sobotu utká s talentovanou teenagerkou Leylah Fernandezovou v předváděcím zápase třetího kola. Češka na letošním French Open ještě nepustila ani set.

Hrajete profesionály ve Wii Tennis a chcete odpovídat rychlosti jejich podávání? Chcete podávat míč tak rychle, až kouří? S trochou praxe a několika novými pohyby to zvládnete. Začněte zápas Wii Sports Tennis. Pokud chceš...

Australanka zvedla trofej WTA Elite poté, co ve finále porazila čínskou Wang Qiang 6-3 6: 4.

Roger Federer nedávno poskytl aktualizaci svého fyzického stavu s tím, že než se rozhodne o svém nadcházejícím plánu, musí se poradit se svými lékaři a trenérským týmem.