Jak vyvážit fotbalový míč na noze

I když s žonglováním s fotbalovým míčem nemáte mnoho zkušeností, stále můžete na ostatní udělat dojem vyvažováním míče. Se správným umístěním chodidla se vyvažování fotbalového míče snadno naučíte. Vylepšujte svou techniku ​​častým cvičením, abyste delší dobu vyvažovali míč na noze. Poté, co to zvládnete, můžete své dovednosti dále zlepšit tím, že se naučíte žonglovat nebo vyvažovat míč na jiné části těla.Část 1 ze 2: Držení míče na noze

 1. 1 Hledejte rovný povrch, na kterém byste mohli stát. Najděte si rovný povrch, aby se míč nesvalil z vaší nohy. Zkuste cvičit na dvoře, příjezdové cestě nebo na nejbližším fotbalovém hřišti. Využijte výhod těchto oblastí k udržení větší kontroly nad svou rovnováhou. Typ povrchu, na kterém hrajete, na tom příliš nezáleží, takže jděte tam, kde se cítíte nejpohodlněji.
  • Ovládání míče je snazší na rovném povrchu. Jakmile zvládnete techniku, můžete vyvážit míč téměř kdekoli.
 2. 2 Postavte se rovně s nohama na šířku ramen. Usaďte se do silné, stabilní pózy. Vyzkoušejte svůj postoj zvednutím nohy mírně ze země. Pokud máte pocit, že můžete tuto pozici chvíli držet, pak jste připraveni vyrovnat míč. V opačném případě upravte polohu, dokud se nebudete cítit vyrovnaní.
  • Většina lidí má tendenci se při vyvažování míče naklánět dopředu nebo dozadu, ale to způsobí ztrátu rovnováhy.
 3. 3 Ohněte prsty směrem ke kotníku a připravte se na držení míče. Zvedněte nohu ze země a zvedněte prsty, jako byste je přitáhli zpět k holeni. Horní část chodidla slouží jako plochý povrch pro vyvážení míče. Nohu držte mírně nakloněnou se zvednutými prsty, aby se koule vrátila zpět k vaší noze. Pokud vaše noha směřuje k zemi, míč tam skončí.
  • Držte nohu maximálně pod úhlem 45 stupňů. Nemusíte mít tak tuhý úhel, takže držte nohu trochu plošší, abyste snížili únavu.
 4. 4 Při položení míče na nohu zpevněte kotník držící míč. Zvedněte nohu mírně ze země, pokrčte koleno a zpevněte kotník. Když tam vyvažujete fotbalový míč, nemůžete vůbec hýbat nohou. Vaše noha ovládá veškeré pohyby, které musíte udělat, abyste udrželi míč na místě. Až budete připraveni, položte míč na nohu a opřete jej o nohu.
  • Před umístěním míče vyzkoušejte svoji polohu. Pokuste se přesunout nohu ze strany na stranu, aniž byste změnili polohu chodidla.
  • Nohu mějte pevnou, ale chodidlo uvolněné. Zamkněte kotník, ne koleno!
  • Pokud je vaše noha napnutá, míč se od ní může odrazit. Také se můžete rychleji unavit.
 5. 5 Pohybujte nohou s míčem, abyste udrželi rovnováhu. Nakonec se míč bude kutálet směrem k vaší noze. Pokud cítíte, jak se míč valí směrem doprava, posuňte nohu doprava. Pokud jde po vaší levici, přesuňte nohu doleva, aby se míč vrátil zpět do středu. Pokračujte v úpravách, abyste udrželi míč na noze delší dobu.
  • Klíčem k úpravě jsou pomalé, plynulé pohyby. Když cítíte, jak se míč pohybuje, můžete být v pokušení švihnout nohou rychle směrem k němu. Nakonec překompenzujete a ztratíte kontrolu nad míčem.
  • Cvičte často, abyste získali představu o tom, jak se míč pohybuje a co musíte udělat, abyste udrželi rovnováhu. Odstraňte rušivé vlivy a poté se soustřeďte na to, abyste cítili míč proti noze.
  reklama

Část 2 ze 2: Nácvik rovnováhy míče

 1. 1 Pokud máte problémy s rovnováhou, poklekněte a položte si míč na nohu. Pokud jste začátečník, poklekněte s nohou před sebou. Zvedněte nohu nahoru, jako obvykle, pak se natáhněte dopředu a položte míč. Vyvažujte to tam co nejdéle. Až to pochopíte, zkuste to ve stoje.
  • Vyberte si měkkou nebo travnatou plochu, abyste si při cvičení neškrábali kolena. Tato póza je na tvrdém povrchu trochu nepohodlná.
 2. 2 Přesuňte míč na nohu, abyste získali lepší kontrolu nad míčem. Rolování míče nejen vypadá skvěle, ale snižuje množství pronásledování míčů, které musíte udělat. Chcete -li jej hodit, přesuňte nohu na míč. Přitáhněte míč k sobě a poté rychle přesuňte nohu za míč. Jakmile se převalí na nohu, nakloňte prsty na nohou, abyste ji vyrovnali na místě.
  • Vyvažování míče tímto způsobem je o něco pokročilejší, než ho jednoduše postavit na nohy, ale může vám pomoci zlepšit se. Také vám ušetří nutnost získávat míč rukama pokaždé, když ho odhodíte.
 3. 3 Vyhoďte míč do vzduchu nohama, abyste žonglovali a chytili ho. Při vyvažování míče držte nohu stále stejně jako obvykle, poté pohybujte prsty na nohou a noze, aby míč vyskočil zpět nahoru do vašich rukou. Poté můžete míč chytit rukama nebo se jej pokusit znovu chytit na nohu, abyste získali více rovnováhy. Abyste zvládli tuto techniku, budete muset udržovat rovnováhu a přitom zvedat míč a znovu jej chytat.
  • Tento trik je užitečný při žonglování, ale také pomáhá při procvičování rovnováhy. Míč nemusí spadnout přímo dolů před vás, takže ho možná budete muset sledovat nohou.
  • Dalším způsobem, jak to udělat, je nastavit míč na nohu, vyvážit jej tak dlouho, jak je to možné, a poté jej vrátit zpět do rukou. Dělat to tak je užitečné, pokud máte potíže s balancováním při házení míče do vzduchu.
 4. 4 Vyhoďte míč do vzduchu rukama, abyste ho chytili nohou. Postavte se rovně a poté vysuňte míč před sebe. Mějte ho blízko u těla, abyste se nemuseli hýbat daleko, abyste ho chytili. Dostaňte nohu do správné polohy, aby vám míč dopadl na tkaničky. Poté, co se vrátí zpět k vaší noze, vyvažte ji tam.
  • Tato praxe vám pomůže získat představu o tom, jak se míč pohybuje nad vaší nohou. Chcete -li dosáhnout nejlepších výsledků, obraťte se na míč s plochou částí chodidla přímo za prsty.
  • v fotbalové žonglování Tento krok je znám jako nožní stání. I když neplánujete dělat další triky, nácvik tohoto pohybu zlepší vaše vyvažovací schopnosti.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak zastavím a ovládnu míč na hrudi? 27. CliGibbs Pokud chcete trefit míč hrudníkem, aby spadl na zem a pokračoval ve hře nohama, měli byste zkusit, aby vám kamarád nebo trenér házel tenisové míčky na hrudník, zatímco se ho snažíte tlačit, aby skončí na zemi. Poté to můžete zkusit se skutečným míčem, zasáhnout míč hrudníkem a poté pokračovat ve hře nohama. Opakování je to, co vás dělá lepšími.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Kopačky nejsou tou nejlepší volbou pro vyvážení fotbalového míče. Pro snazší dobu cvičte s tenisky nebo dokonce s bosými nohami.
 • Při cvičení odstraňte co nejvíce rušivých vlivů. Balancování je snazší, když se dokážete soustředit na míč.
 • Relaxovat! Vyvažování je těžší, když jsou vaše svaly napjaté, tak se bavte.
 • Chcete -li zlepšit své dovednosti po úspěšném vyvažování fotbalového míče, cvičte oběma nohama a zkuste žonglovat.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

 • Rovný povrch
 • plně nafouknutý fotbalový míč
 • Tenisové boty

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Trenér Darren Cahill říká, že Simonu Halepovou podpoří z postranní čáry poté, co se v roce 2019 rozhodl přestat s jeho rolí.Venus do French Open čtvrté kolo poprvé po šesti letech

Napětí strun je podceňováno a často přehlíženo. Od základů po dopad napětí na výkon a to, co profesionálové používají - vše pokryjeme.

Jak zlepšit svoji agilitu. Agility označuje kvalitu rychlosti nebo vynalézavosti, která se může týkat vašich fyzických nebo mentálních schopností. Http://www.merriam-webster.com/dictionary/agility Být agilní není přirozená vlastnost, takže jste ...Novak Djokovič udělal minulý týden další obrovský krok ve svém pochodu k tenisové historii ziskem nebývalého devátého titulu z Australian Open.