Jak se stát brankářem

Spousta sportů se spoléhá na to, že brankář zabrání druhému týmu ve skórování. I když je obvykle cílem zabránit tomu, aby se míč nebo puk dostal do sítě, použitá taktika se liší sport od sportu. Brankáři musí být rychlí a ostražití, ale hrát brankáře znamená víc než jen zastavit míč. Nejlepší brankáři pomáhají svým spoluhráčům tím, že jim v průběhu hry dávají pokyny a povzbuzují je, když jde do tuhého.

Metoda 1 ze 3: Hraní brankáře v hokeji

 1. Obrázek s názvem Buď brankářem Krok 1

  1 Udržujte dobrý postoj. Postavte se s bruslemi rovnoběžně k sobě, trochu více než na šířku ramen. Posuňte váhu mírně dovnitř tím, že trochu pokrčíte kotníky a kolena tlačíte dopředu.
  • Držte hrudník vysoko. Střelec by měl vidět logo na vašem dresu. Nejen, že to vašemu postoji dodá rovnováhu, ale také maximalizuje čisté pokrytí.
  • Aby byl váš hrudník na správné úrovni, držte ramena rovnoběžně.


 2. Obrázek s názvem Buď brankářem Krok 2

  2 Procvičujte různé taktiky blokování. Někteří profesionálové doporučují, abyste vždy zůstali na nohou. Jiní navrhnou „motýlkové“ brankářství, což je metoda, při které klesnete na kolena a zablokujete nízké střely. Pokud chcete být úspěšným brankářem, změňte taktiku blokování.
  • Chcete -li provést motýlí blok, myslete na to, že ze svého základního postoje vrazíte kolena do ledu. Udržujte svůj zadek mimo paty vašich bruslí. Chcete, aby vaše horní část těla byla ve stejné pozici, jako je ve vašem základním postoji.
  • Když stojíte na nohou, měli byste být schopni rychle se pohybovat ze strany na stranu. Pracujte na míchání a bruslení dozadu. Jako brankář byste se měli cítit pohodlně v brankovišti nebo v oblasti těsně před sítí.
  • Nespoléhejte na žádnou taktiku blokování puku. Díky tomu se můžete stát zranitelnými a vaši protivníci brzy vymyslí způsoby, jak na vás bodovat.
 3. Obrázek s názvem Buď brankářem Krok 3

  3 Procvičte si bruslení. Blokování střel je jen malá část práce brankáře. I když ve hře můžete zablokovat spoustu výstřelů, většinu času budete polohovat a zotavovat se.
  • Musíte být silný bruslař, abyste mohli sledovat střelce a byli rychlí v brankovišti.
 4. Obrázek s názvem Buď brankářem Krok 4

  4 Soustřeďte se na zastavení puku. Jako brankář byste měl být dobře chráněn kompletní výstrojí. Puk může přijít rychle, ale je vaší prací ho zastavit. Při cvičení udržujte čistou hlavu a soustřeďte se na hlídání sítě.
  • Nechte trenéra nebo spoluhráče, aby na vás střílel a zkuste se soustředit na zastavení puku. Nenechte se ovládnout strachem ze zasažení.
 5. Obrázek s názvem Buď brankářem Krok 5

  5 Podpořte své spoluhráče. Brankář je poslední obranná linie. Když zjistíte, že bráníte střelu, je to proto, že vaši spoluhráči nechali projít druhý tým. Možná budete chtít za to obviňovat své spoluhráče, ale místo toho je povzbudit.
  • Povzbuďte své spoluhráče, aby spolupracovali, když je uvidíte bojovat. Buďte tu pro ně fyzicky i duševně.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Hraní brankáře ve fotbale

 1. Obrázek s názvem Buď brankářem Krok 6

  1 Nácvik kopání a házení míče. Jako brankář je vaším úkolem zabránit druhému týmu v bodování. Jakmile ale budete mít míč pod kontrolou, budete muset útok obnovit nebo vrátit míč zpět do hry. K tomu musíte umět přesně kopat nebo házet míč.
  • Trénujte kopání do míče s přesností alespoň na 40 yardů. Nechte spoluhráče stát na různých vzdálenostech a sledujte, jak přesné jsou vaše kopy. Střídejte kopání a vhazování.
  • Vždy hledejte spoluhráče, který je volný, a nekopejte míč zpět na hřiště, aniž byste měli na mysli cíl.
  • Nemusíte vždy lobovat míč. Můžete jej hodit na zem nebo hodit dolů. Hlavním cílem je dostat to zpět na spoluhráče.
  • Zapracujte na odklízení míče. Pokud se obrana rojí a hodiny jsou nízké, možná budete chtít vymazat. Puntujte míč co nejdále na stranu druhého týmu a snažte se zůstat uvnitř hranic. Udělejte to, pouze pokud musíte, protože to téměř zaručuje, že druhý tým získá kontrolu.
 2. Obrázek s názvem Buď brankářem Krok 7

  2 Procvičte si práci nohou. Možná neběháte nahoru a dolů po hřišti jako ostatní spoluhráči, ale to neznamená, že můžete zanedbávat práci nohou. Musíte být schopni bránit ze všech úhlů a rychle změnit směr, jak to situace vyžaduje.
  • Během her a cvičení zůstaňte na nohou. Neopírejte se o paty, jinak budete těžší provádět náhlé pohyby.
  • Procvičte si pohyb ze strany na stranu, aniž byste překřížili nohy. Při pohybu mějte ramena a boky v jedné linii se střelcem.
 3. Obrázek s názvem Buď brankářem Krok 8

  3 Promluvte si se svými spoluhráči. Komunikace je klíčem k tomu, být silným brankářem. Vaším úkolem jako brankáře je informovat zbytek svého týmu, když jste pod příliš velkým tlakem nebo pokud potřebujete zvýšit obranu.
  • Kromě udávání pokynů na hřišti podpořte zbytek svého týmu, aby hrál lépe. Použijte vokální tón, který je pozitivní, ale pevný.
  • Můžete vidět celé pole a sledovat míč současně. Využijte tuto perspektivu ve svůj prospěch a udržujte spoluhráče v povědomí o tom, co se děje na hřišti.
  • Vykřičte nestřežené protivníky nebo značky, aby vaši spoluhráči věděli, koho mají hlídat.
 4. Obrázek s názvem Buď brankářem Krok 9

  4 Trénujte své reflexy. Brankář potřebuje k zastavení míče pevné reflexy. Nestačí jen stát před sítí. Musíte si být vědomi míče a toho, kam míří.
  • Nechte trenéra nebo spoluhráče postavit pár míčků asi 5 metrů (5,5 yardů) od cíle. Umístěte stejný počet míčků přibližně 11 metrů (12,0 yardů) od cíle, rovnoběžně s první řadou míčků. Nechejte trenéra kopnout tyto míče nízko, aby zasáhly míče před sebou. Míče by měly být nepředvídatelné. Vaším úkolem jako brankáře je zabránit kterémukoli z nich ve vstupu do sítě.
  • Postavte se na brankovou čáru a čelem k síti. Nechte svého trenéra dát signál, než kopne, a pak se rychle otočte a pokuste se zastavit míč.
 5. Obrázek s názvem Buď brankářem Krok 10

  5 Zapracujte na čtení svých protivníků. Je důležité soustředit se na míč, ale stejně důležité je umět přečíst svého soupeře. Sledujte, jak se jejich tělo pohybuje, jak se k vám dribluje. Dávejte pozor na jejich nohy a sledujte jejich oči.
  • Opěrná noha vašeho protivníka může být někdy indikátorem směru, který plánují při střelbě.
  • Pokud můžete, zkuste své protivníky prostudovat sledováním jejich videí v jiných hrách. Věnujte pozornost tomu, jak se pohybují, a reagujte na určité situace.
 6. 6 Buďte agresivní. Jako brankář byste měl udělat vše, co je v jeho silách, aby zastavil míč. Odvrácením se od blížícího se kopu se pouze otevře více sítě druhému týmu.
  • Necouvejte, když hráč dribluje do brankoviště. To je váš prostor a musíte z něj dostat míč.
  • Pokud si myslíte, že vás míč zasáhne, nechte to. Míč nemůže zasáhnout síť, pokud vás zasáhne jako první. Míč může bodnout, ale nebude příliš bolestivý.
 7. 7 Pracovat na chytání míče . Je to nejlepší způsob, jak rychle dostat míč pod kontrolu.
  • Ujistěte se, že chytáte správnou cestou, jinak by se míč mohl dostat mimo vás.
  • Nebojte se, že musíte vždy chytit míč. Pokud nemáte čas nebo míč běží příliš rychle, můžete jej kdykoli zablokovat. Jen se ujistěte, že to rychle vyzvednete nebo se toho zbavíte, protože míč bude stále živý.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Hraní brankáře v Lacrosse

 1. Obrázek s názvem Buď brankářem Krok 11

  1 Cvičte dobrý postoj. Chcete-li mít dobrý brankářský postoj, postavte se nohama o něco více než na šířku ramen. Mírně pokrčte kolena, zůstaňte na chodidlech a snažte se nenaklánět dopředu.
  • Uchopte hůl dominantní rukou nahoře. Kolíčku držte mezi palcem a ukazováčkem. Držte rukojeť pevně, ale ujistěte se, že můžete hůl otáčet. Položte spodní ruku zhruba na délku předloktí pod horní ruku. Spodní ruka by měla být dostatečně volná, aby podle potřeby klouzala hůlkou nahoru a dolů.
  • Držte klacek před sebou a dominantní ruku držte i s ramenem. Držte hůl před helmou, abyste si chránili hlavu.
 2. Obrázek s názvem Buď brankářem Krok 12

  2 Procvičte si vidění míče. Zkuste si vyprázdnit mysl, když hrajete brankáře. Jediná věc, na kterou byste se měli soustředit, je vidět míč.
  • Jedním ze způsobů, jak si pomoci vyčistit mysl, je soustředit se pouze na oblast 3 stopy před vámi. Uvolněte se a vyčistěte si mysl od všeho, co se kolem vás děje. Když na vás někdo střílí, soustřeďte se na míč a na to, kam míří. To vás naučí chytit míč, než hádat, kam jde.
 3. Obrázek s názvem Buď brankářem Krok 13

  3 Prostudujte si nabídku záběrů. „Nabídka záběrů“ v lakrosu odkazuje na 7 míst na poli, ze kterých může výstřel pocházet. Pokud chcete být úspěšným brankářem, je dobré si procvičit ukládání střel z každého z těchto úhlů.
  • Střely mohou pocházet z vysokého, středního a nízkého úhlu a z obou stran branky. Někteří střelci dokonce zkouší odskoky, které mohou být nepředvídatelné.
  • Nechte spoluhráče, aby vám poskytl různé záběry, abyste si mohli zvyknout šetřit z více úhlů.
 4. Obrázek s názvem Buď brankářem Krok 14

  4 Kupte si dobré vybavení. Hraní na brankáře může být nebezpečné. V určitém okamžiku vás určitě zasáhne míč. Pokud chcete hrát dál, měli byste investovat do dobrého vybavení, abyste byli v bezpečí.
  • Při lakrosu je možné dostat otřes mozku, takže se ujistěte, že máte dobrou přilbu. Investujte také do chrániče krku. Poslední věc, kterou chcete, je dostat se do krku rychlou koulí.
  • Získejte správné polstrování, jako jsou rukavice, chrániče holení, chránič hrudníku a šálek. I když chcete zůstat chráněni, ujistěte se, že se můžete stále pohybovat ve své výstroji. Není nutné zakrývat ramena a paže. Můžete si udělat nějaké pohmožděniny, ale nebude to bolet tak, jako kdybyste dostali ránu do hrudníku.
 5. Obrázek s názvem Buď brankářem Krok 15

  5 Být vůdcem. Jako brankář máte jedinečný pohled na hru. Měli byste být schopni sledovat své spoluhráče a zjišťovat jejich potřeby. Komunikujte se svým týmem v průběhu hry a pomozte jim hrát lépe.
  • Nekřičte na své spoluhráče, ale při telefonování byste měli používat silný hlas. Ujistěte se, že znáte jméno každého. Pokud mají přezdívku, kterou preferují, použijte ji.
  • Pokud vaši spoluhráči dělají chyby, nesundávejte je. Podpořte své spoluhráče a povzbuďte všechny, aby spolupracovali.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu získat odvahu potápět se, když jsem fotbalovým brankářem? Podívejte se na tipy v Buďte nebojácní jako fotbalový brankář .
 • Otázka Co je lakros? Lacrosse je sport hraný s lakrosovými holemi, kde proti sobě soupeří dva týmy, aby góly dosáhly na nejvyšší počet bodů. Na tým je obvykle vždy 11 hráčů na hřišti. To zahrnuje 1 brankáře, 3 útoky, 3 obrany a 4 hráče ve středu pole.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Když hrajete brankáře, můžete se začít cítit osaměle nebo odpojeni od týmu. Mějte však na paměti, že jste jednou z nejdůležitějších součástí týmu. Zůstaňte ve spojení s týmem díky komunikaci v průběhu hry.
 • Zůstaňte aktivní během hry. I když máte pocit, že veškerá aktivita je daleko, pokračujte v pohybu a soustřeďte se na to, co se děje.
 • Zůstaň pozitivní. Můžete nechat druhý tým skórovat, ale neobviňujte sebe a neobviňujte své spoluhráče. Zvyšte morálku povzbuzením svých spoluhráčů, když to nejvíce potřebují.
 • Určitě cvičte často. Jako brankář musíte udržovat své schopnosti co nejostřejší.
 • Pít hodně vody. I když se možná nebudete tolik hýbat jako zbytek týmu, intenzivní hra může unavit i ty nejlepší brankáře.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Nové kočky se mohou stydět nebo se vás bát, když s nimi poprvé komunikujete. Naštěstí existují snadné způsoby, jak přimět kočku, aby se přiblížila a věřila vám. Ať už se snažíte přilákat kočky ven nebo budovat důvěru v pokojovou kočku, s trochou ...Juan Martin del Potro dlouze hovořil o svém nezapomenutelném semifinále proti Rogeru Federerovi na olympijských hrách v Londýně 2012. Argentinec také prozradil, jaké myšlení si nesl ve svých dvou zápasech na olympiádě proti Novakovi Djokovicovi.Pohled na rozpis před zápasy Wimbledonu na 5. den, 6. července.

Rafael Nadal by pravděpodobně byl rád, kdyby slyšel, že Rome Masters se prosazuje o týden. Týdenní mezera mezi Římem a Paříží poskytne Nadalovi dostatek času na dobití sil.První iterace XFL je zkoumána ve filmu 30 za 30 „This was the XFL“. Zde je návod, jak sledovat dokument online.Jak používat rodičovskou kontrolu na Nintendo Switch. Tento wikiHow vás naučí používat rodičovskou kontrolu na přepínači NIntendo. Omezení obsahu a internetu můžete nastavit v nastavení systému Nintendo Switch. Pro více možností můžete ...