Jak být dobrý ve fotbale

Nikdo se nenarodil s fotbalovými dovednostmi. Trvá mnoho let, než se zlepší vaše silné i slabé stránky. Mohli byste být rychlí, ale ne příliš silní; dobrý na rohové kopy, ale ne příliš dobrý na přihrávky. Po hodně tréninku se však vaše úroveň dovedností postupně zlepší. S několika cvičeními, která budete cvičit každý den, se nakonec můžete stát velmi dobrým fotbalistou.

Část 1 ze 4: Protahování a příprava na cvičení

 1. 1 Abyste se vyhnuli zranění, před každým cvičením, včetně fotbalu, se protáhněte asi 10 minut.
  • Zkuste provést několik výpadů, dotyků prstů a podobných úseků. Ujistěte se, že se soustředíte spíše na natažení kolen a lýtek než na paže, protože fotbal je hlavně hra využívající nohu/nohu.
  • Pokud se neprotáhnete, máte riziko vážného poškození svalů, což by vás mohlo odradit od cvičení na dny, týdny nebo dokonce měsíce.
  • Po cvičení se protáhněte, abyste svaly „zchladili“, ne jen sedíte.


  reklama

Část 2 ze 4: Manipulace s fotbalovým míčem

 1. Obrázek s názvem Buďte dobří ve fotbale Krok 1

  1 Nácvik přijímání fotbalového míče. Najděte velkou izolovanou cihlovou nebo betonovou zeď. Jednoduše kopněte míč tak, aby dopadl na zeď asi 3 stopy nad zemí. Jakmile se míč odrazí, zvedněte nohu do vzduchu. Nechte míč zasáhnout nohu a spadněte na zem. Udělejte to znovu a znovu po dobu 10 minut denně.
  • Je důležité nekopnout do míče. Zvedáte nohu tam, kde si myslíte, že se míč odrazí. Nechte míč přijít k vaší noze.
  • Když dostanete míč na zem, položte na něj nohu, abyste zabránili jeho odvalení.
  • Každé vrtání začněte blízko zdi. Jak se budete cítit pohodlněji, postupně se pohybujte dozadu. Než budete cvičit, naviňte alespoň 30 stop od zdi.
 2. Obrázek s názvem Buďte dobří ve fotbale Krok 2

  2 Žonglujte s fotbalovým míčem. I nejlepším fotbalistům trvá zvládnutí žonglování s míčem roky. Je to však dobrý způsob, jak si pohodlně zacházet s fotbalovým míčem a zlepšit koordinaci z očí do očí. Umístěte míč na horní část chodidla, aby nespadl. Zvedněte nohu do vzduchu a nechte míč létat nahoru. Když míč spadne, vykopněte ho druhou nohou zpět do vzduchu.
  • Ujistěte se, že trefíte míč doprostřed chodidla. Pokud tak neučiníte, míč by vás mohl zasáhnout do obličeje nebo odletět opačným směrem. Cílem je udržet míč v blízkosti vašeho těla, asi jednu nohu daleko.
  • Aby míč necestoval příliš daleko, ohněte kolena směrem nahoru, když do míče kopnete. Prodloužením nohy odkopnete míč od těla.
  • Proveďte toto cvičení alespoň 10 minut denně. Je v pořádku, když nejprve dostaneš jen 1 nebo 2 žongléry. Zkoušejte to dál a nakonec se vaše schopnosti zlepší. Pokuste se alespoň zastavit na 10 dotyků, než zastavíte cvičení.
 3. Obrázek s názvem Buďte dobří ve fotbale Krok 3

  3 Začněte driblovat s míčem. Použijte svůj dvorek a pokud nemáte dvorek, jděte na svůj přední dvůr. Cestujte po obvodu svého dvorku nebo předního dvora a jemně kopejte do míče. Než kopnete do fotbalového míče, ujistěte se, že sázíte na míče (horní část, nikoli patu) nohou. Pokaždé, když kopnete do míče, mělo by jít jen o 1 až 2 stopy. Proveďte toto cvičení 10 minut, nebo dokud jste několikrát nepochodili po poli.
  • Zatímco fotbalisté používají k kopání míče oběma nohama, také si vyberou jednu jako svou primární kopací nohu. Toto je obvykle dominantní noha, tj. Noha, která odpovídá ruce, kterou primárně používáte (pravou rukou, použijte pravou nohu atd.) Tato vrtačka vám pomůže zjistit, s kterou nohou budete primárně kopat.
  • Vaše nedominantní noha bude použita k zasazení a vyvážení vašeho těla. Když driblujete, je důležité, aby vaše nedominantní noha zůstala relativně blízko těla; jinak byste mohli kopnout do míče dál, než byste chtěli.
  • Až vám driblování bude pohodlnější, zkuste zvednout oči nahoru. Vaše oči budou mít tendenci se dívat na míč, když driblujete, ale ve hře musíte mít oči vzhůru a rozhlížet se kolem. Je v pořádku, když omylem zakopnete o míč ve vrtačce, ale postupně si zvyknete na koukání nekoukat.
 4. Obrázek s názvem Buďte dobří ve fotbale Krok 4

  4 Otočte míč v různých směrech. Zatímco můžete driblovat doleva nebo doprava, nemůžete získat ostrou zatáčku ve směru pouze pomocí horní části nohy. Tady vstupují do hry boky vašich nohou. Nejprve pravidelně driblujte asi osm stop. Když zvýšíte rychlost, mírně předběhněte míč a vysaďte dominantní kopací nohu. Jak se míč dále valí, zasáhne vaši vysazenou nohu a odrazí se směrem, kterým chcete, aby se dostal dovnitř.
  • Směr, kterým se rozhodnete otočit míč, závisí na poloze vaší nohy. Například za předpokladu, že používáte pravou kopací nohu, budete chtít, aby míč zasáhl vnitřní část vaší nohy, aby míček odešel doleva, a vnější část vaší nohy šla doprava. Pokud používáte levou kopací nohu, budete chtít míč zasáhnout na vnější stranu vaší nohy, aby míč šel doleva, a vnitřní část vaší nohy šla doprava.
  • Pokud chcete jednoduše změnit kurz míče, položte nohu a držte ji pevně. Pokud chcete výrazně změnit směr míče, posuňte nohu proti míči a dejte mu další kop ve směru, kterým chcete míček mířit.
 5. Obrázek s názvem Buďte dobří ve fotbale Krok 5

  5 Driblujte s míčem kolem překážek. Najděte sadu kuželů a umístěte je do přímé linie, nejméně 3 stopy od sebe. Začněte driblovat kolem překážek. Pokud je kužel na levé straně a používáte pravou kopací nohu, jemně poklepejte míč vnitřní částí pravé nohy. Vykopněte ho dostatečně tvrdě, aby dopadl na levou stranu dalšího kužele. Pokud je překážka napravo a použijete pravou kopací nohu, poklepejte na míč vnější částí pravé nohy. Ujistěte se, že míč dopadne na pravou stranu dalšího kužele.
  • Tyto pokyny jsou podobné lidem, kteří používají levou kopací nohu, kromě toho, že budete používat různé strany chodidel. Pokud je například překážka nalevo, klepněte na míč vnější částí levé nohy. Pokud je překážka napravo, klepněte na míč vnitřní částí levé nohy.
  • Cvičte také se svou nedominantní nohou. To vám pomůže udržet kontrolu míče oběma nohama.
  • Poté, co jste protnuli přímou překážku, můžete vyměnit kužely. Umístěte je do cik-cak formace nebo je umístěte náhodně do pole.
  ODBORNÁ TIP

  Walter Merino

  Fotbalový trenér Walter Merino je mládežnický fotbalový trenér a spoluzakladatel Ole Soccer Club se sídlem mimo oblast Los Angeles, Kalifornie. Trénoval mládež od čtyř let na střední a vysokou školu. Walter hrál vysokoškolský fotbal za Cal Poly Pomona a Los Angeles Mission College. Mezi jeho úspěchy patří trénování fotbalového klubu Olé, který vyhrál titul divize Cal South State Cup Governors Boys 2007. Walter Merino
  Fotbalový trenér

  Komunitní zkušenosti: Abyste byli dobří ve fotbale, musíte se tuto hru opravdu naučit milovat. Když jsem trénoval střední školu, bylo tam jedno dítě, které si vyzkoušelo středoškolský tým, a neměl mnoho zkušeností. Pracovali jsme s ním několik dní v týdnu, ale viděli byste ho s fotbalovým míčem téměř každý den. Příští rok dokázal díky své tvrdé práci vytvořit univerzitní tým.

  reklama
Skóre
0 / 0

Část 2 Kvíz

sloužící grip tenisu

Proč byste měli kopat do míče středem nohy?

S míčem tak můžete driblovat snadněji.

Zkus to znovu! Nedriblujete míč středem chodidla. Zkuste jinou odpověď ...

Aby míč putoval dál.

Ani náhodou! Když trefíte míč středem chodidla, snažíte se procvičovat koordinaci ruka-oko. Nechcete, aby míč cestoval daleko. Existuje lepší možnost!

Takže můžete lépe ovládat míč.

Absolutně! Pokud nezasáhnete míč středem chodidla, míč by vás mohl zasáhnout do obličeje nebo letět opačným směrem. Cílem je udržet míč v blízkosti vašeho těla, asi jednu nohu daleko. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Chcete další kvízy?

Část 3 ze 4: Vylepšení sady dovedností

 1. Obrázek s názvem Buďte dobří ve fotbale, krok 6

  1 Předejte míč svým spoluhráčům. Existují dva hlavní typy fotbalových pasů, pozemní a vzduchový. Pozemní průchod se používá nejčastěji a na kratší vzdálenosti. Nechte přítele nebo spoluhráče stát asi 20 stop od vás, tváří v tvář vám. Dobrý průchod po zemi využívá vnitřní nebo vnější část vaší dominantní nohy, nikoli její bod.
  • Pěstujte svou nedominantní nohu ve směru přihrávky, hned vedle míče. Poté švihněte dominantní nohou zpět na střední sílu. Když se vaše dominantní noha blíží k míči, aby do něj kopla, ujistěte se, že vaše dominantní noha zasáhne míč vnitřní částí vaší nohy a budete postupovat, abyste zůstali přesní.
  • Cílem je předat míč svému spoluhráči, aniž by se míč odrazil. Chcete, aby míč zůstal na zemi až k vašemu spoluhráči.
  • Podávejte míč tam a zpět. Dělejte to 10-15 minut každý den. Ujistěte se, že míříte míč přímo na svého spoluhráče, protože během hry budete muset být přesní. Jak postupujete, můžete prodloužit vzdálenost procházení z 20 stop až na 40 stop.
 2. Obrázek s názvem Buďte dobří ve fotbale Krok 7

  2 Pošlete míč dál. Druhým hlavním typem fotbalového pasu je dlouhý míč. To je, když je váš spoluhráč 50 stop nebo více daleko. Místo vnitřní strany chodidel použijete vrchní část chodidla. Nechte spoluhráče stát alespoň 50 stop od vás, čelem k vám. Couvejte pár stop za míčem, abyste za přihrávkou získali větší sílu.
  • Když se pohybujete směrem k míči, položte svou nedominantní nohu vedle míče, stejně jako přihrávka po zemi. Otočte svou dominantní nohu dozadu v plné síle.
  • Jakmile vaše noha klesá, ujistěte se, že vaše dominantní noha zasáhne míč přímo nad vaše prsty. To poskytne míči maximální úhel a tlačí, aby se dostal ze země a cestoval daleko.
  • Pokračujte v přizpůsobování síly přihrávky. Aby byl dlouhý míč úspěšný, možná nebudete potřebovat plnou sílu nohy. Snažte se být co nejpřesnější. Pokračujte v průchodu vzduchu se svým spoluhráčem alespoň 10 minut denně.
 3. Obrázek s názvem Buďte dobří ve fotbale, krok 8

  3 Držte míč mimo obránce. Když hrajete fotbalový zápas, obránce se pokusí vstát, tlačit na vás a odejmout míč. Abyste se na to připravili, najděte si spoluhráče, se kterým budete cvičit. Nejprve začnete normálně driblovat v otevřeném poli. Váš spoluhráč pak přijde a poběží po vašem boku. Cílem vašeho spoluhráče bude odebrat míč pryč, zatímco vaším cílem bude chránit míč za každou cenu.
  • Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je správné umístění těla. Pokud se obránce objeví na vaší levé straně, posuňte tělo, abyste obránce zablokovali. Pokud obránce přijde na vaši levou stranu, pohybem těla doleva obránce zablokujte.
  • Můžete také použít své paže, abyste soupeře postrkovali z cesty. Neroztahujte však úplně ruce ani nebuďte přehnaně agresivní; jinak byste mohli dostat žlutou kartu.
  • Proveďte tento vrták na 20-30 stop. Poté můžete přepínat tam a zpět, abyste získali cit pro útok i obranu.
 4. Obrázek s názvem Buďte dobří ve fotbale, krok 9

  4 Vykopněte míč z rohu. Když se fotbalový míč dostane mimo hrací čáru na koncové čáře, kde je cíl, soupeřův tým získá rohový kop. Cílem rohového kopu je, aby se zakřivil směrem k brance. Umístěte míč do rohu nejblíže místu, kde míč skončil. Pokud jen cvičíte, můžete to udělat v každém rohu. Udělejte krok zpět alespoň o tři kroky, abyste měli dostatek prostoru pro běh.
  • Začněte utíkat směrem k míči. Při zvyšování hybnosti umístěte levou nohu na levou stranu míče. Otočte pravou nohu zpět v plné síle.
  • Když kopnete do míče, chcete se ujistit, že zasáhne levý horní okraj pravé nohy. To vytvoří oblouk v dráze míče tak, aby se zakřivil směrem k síti.
  • Opakujte to znovu a znovu, dokud nebudete mít vzdálenost a sílu. Požádejte spoluhráče, aby se pokusil vyrazit míč do sítě, nebo jej přijmout a kopnout do sítě.
 5. Obrázek s názvem Buďte dobří ve fotbale, krok 10

  5 Dát gól. I když neexistuje žádná náhražka skutečného rvačky, která by vám pomohla procvičit bodování, můžete některá cvičení provádět sami nebo se svým spoluhráčem. Postavte se asi 12 yardů od branky, vzdálenost trestného střílení. Použijte techniku ​​průchodu vzduchu, kromě toho, že budete 'přihrávat' do cíle. Vraťte se o několik stop zpět, abyste získali maximální rychlost a sílu.
  • Utíkejte směrem k míči. Umístěte svou nedominantní nohu na stranu míče. Zvedněte dominantní nohu dozadu v plné síle. Když spustíte dominantní nohu dolů, ujistěte se, že trefíte míč přímo nad prsty.
  • Vyberte určitá místa cíle, na která chcete zamířit. Než zkusíte jiné místo, zkuste získat tři po sobě jdoucí výstřely. Můžete tam také stát svého spoluhráče a předstírat, že jste brankářem v ještě realističtější situaci.
  • Přesuňte míč na různá místa na hřišti. Měňte sílu, kterou vkládáte do svých záběrů, v závislosti na různých vzdálenostech, které si vyberete.
  reklama
Skóre
0 / 0

Část 3 Kvíz

westernový tenisový grip

Při předávání spoluhráčům je cílem:

Držte míč na zemi.

Ano! Umístěte svou nedominantní nohu asi 12 palců od míče. Poté švihněte dominantní nohou zpět na střední sílu a poté dopředu, abyste zasáhli vnitřní stranu chodidla. Cílem je předat míč svému spoluhráči, aniž by se míč odrazil. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Odrazit míč.

Ani náhodou! Cílem je předat míč svému spoluhráči, aniž by se míč odrazil. Chcete, aby míč zůstal na zemi až k vašemu spoluhráči. Kliknutím na jinou odpověď najdete tu správnou ...

Nechejte míč plout vzduchem.

Nepřesně! Váš míč by měl zůstat na zemi, jak si razí cestu k vašemu spoluhráči. Zkus to znovu...

San Diego nabíječky live stream

Chcete další kvízy?

Část 4 ze 4: Zdokonalování vaší hry

 1. Obrázek s názvem Buďte dobří ve fotbale, krok 11

  1 Střílejte míč hlavou. Hlavičky se obvykle používají, když spoluhráč kope z rohu. Chcete -li tuto ránu nacvičit, postavte se před sebe asi deset stop od spoluhráče. Budou loftovat míčky pod hlavou směrem k vaší hlavě. Začněte tím, že uděláte stojící hlavičku. To znamená, že vaše nohy zůstanou na zemi. Nakloňte se, jak míč míří k vám. Jakmile se míč dostane ještě blíže, vraťte hlavu dopředu.
  • Udeřte míč přímo na čelo. Udělejte to, když je vaše hlava v rovině s tělem. Například neházejte míčem, pokud se nakláníte příliš dozadu nebo příliš dopředu. Udělejte to, když je vaše hlava v normální, vzpřímené poloze.
  • Chcete -li provést skokovou hlavičku, proveďte stejný postup jako předtím, kromě tohoto časového skoku jako prvního. Při skákání opřete tělo dozadu. Zvedněte hlavu dopředu, abyste se setkali s míčem. Když je hlava v normální poloze a když jste v nejvyšším bodě skoku, udeřte míč čelem.
  • Proveďte desetinásobné vrtací a skákací záhlaví. Je důležité, abyste nepřeháněli záhlaví, protože vám mohou časem způsobit otřes mozku.
 2. Obrázek s názvem Buďte dobří ve fotbale, krok 12

  2 Ramenní finta během zápasu. Toto je pravděpodobně nejjednodušší tah, který můžete provést, ale efekt je ohromný. Driblujte míč dopředu asi 10 až 20 stop. Když se blížíte k obránci, nakloňte rameno doleva, jako byste směřovali tímto směrem. Poté posuňte míč o 45 stupňů doprava, s vnějším okrajem pravé nohy.
  • To samé můžete udělat i v opačném směru. Ztlumte rameno doprava. Poté posuňte míč o 45 stupňů doleva vnější hranou levé nohy.
  • Obránce si bude myslet, že jdete jedním směrem a budete špatně nasměrován. Poté, co jste tah dokončili, pokračujte v driblování kolem něj.
  • Nechte spoluhráče předstírat, že je obráncem. Cvičte, dokud nedokončíte trik alespoň 10krát.
 3. Obrázek s názvem Buďte dobří ve fotbale, krok 13

  3 Proveďte Cruyffovu zatáčku. Cílem tohoto tahu je zaskočit soupeře protihráče. Chcete-li cvičit, driblujte s míčem dobrých 10 až 20 stop, abyste získali dynamiku. Pak budete chtít předstírat, jako byste přihrávali míč. Vezměte svou nedominantní nohu a zasaďte ji pár centimetrů před míč. Poté stáhněte dominantní nohu, jako byste kopli do míče.
  • Místo toho, abyste kopali hlavou do hlavy, trefíte míč vnitřním okrajem vaší dominantní kopací nohy. Vykopněte míč na stranu, za již vysazenou, nedominantní nohu.
  • Otočte tělo buď ve směru nebo proti směru hodinových ručiček, podle toho, jakou nohou kopete. Najděte míč a pokračujte v driblování v novém směru.
  • Chcete -li cvičit, zkuste se ubránit kolegou z týmu. Udržujte trik v tajnosti a zjistěte, zda je můžete předstírat. Pamatujte, že tento tah funguje pouze tehdy, když je obránce před vámi. V opačném případě bude míč putovat přímo k nohám vašeho soupeře.
 4. Obrázek s názvem Buďte dobří ve fotbale, krok 14

  4 Ovládněte pohyb nůžek. Stejně jako Cruyff Turn je tento tah navržen tak, aby zaskočil protivníka. Chcete-li cvičit, driblujte s míčem asi 10 až 20 stop, abyste získali rychlost a dynamiku. Umístěte levou nohu na levou stranu míče, asi o stopu do strany. zatáhněte pravou nohu dozadu, jako byste kopali do míče. Když spustíte pravou nohu dolů, otočte pravou nohou kolem míče ve směru hodinových ručiček, aniž byste se míče dotkli.
  • Poté, co dokončíte víření, zasuňte pravou nohu na pravou stranu míče. Vraťte levou nohu zpět a kopněte míč doleva.
  • Abyste dostali protivníka na pravou stranu, vířte pravou nohou a kopejte levou. Abyste soupeře dostali na levou stranu, vířte levou nohou a kopejte pravou nohou.
  • Můžete také provést dvojitý nůžkový pohyb tak, že nejprve kroužíte pravou nohou a poté znovu víříte levou nohou. Poté, co provedete obě víření, položte levou nohu a pravou nohou kopněte do správného směru.
 5. Obrázek s názvem Buďte dobří ve fotbale, krok 15

  5 Během zápasu použijte Zico Cut. Tento krok vám umožní oklamat obránce a překonat jej. Driblujte míč asi 10 až 20 stop, abyste vytvořili hybnost. Umístěte pravou nohu napravo od míče, asi o jednu nohu do strany. Poté vezměte levý okraj levé nohy a klepněte na pravou stranu míče (obě nohy jsou nyní na pravé straně míče).
  • Udržujte kontrolu míče levou nohou při otáčení těla proti směru hodinových ručiček a pohybujte pravou nohou tělem.
  • Poté, co jste provedli otočením těla o 360 stupňů a přitom udrželi kontrolu míče levou nohou, začněte znovu driblovat. Váš protivník bude zaskočen a bude předstírán v opačném směru.
  • Tento pohyb můžete také provést opačným směrem. Jednoduše zasaďte levou nohou a přitom udržujte kontrolu pravou. Točte tělem a levou nohou ve směru hodinových ručiček, dokud neprovedete otočení o 360 stupňů. Poté pokračujte v driblování.
  reklama
Skóre
0 / 0

Část 4 Kvíz

Kdy byste použili výstřel hlavy?

Když spoluhráč kope z dálky.

Ne tak docela! Vzdálenost vašeho spoluhráče nezáleží na tom, kdy použijete výstřel hlavy. Kliknutím na jinou odpověď najdete tu správnou ...

Když spoluhráč kope zpoza tebe.

Nepřesně! Pokud spoluhráč kope zpoza vás, neprovedete hlavičku. Zkuste jinou odpověď ...

Když spoluhráč kope přímo před vámi.

Ani náhodou! Neměli byste použít výstřel hlavy, když váš spoluhráč kope přímo před vámi. Hádej znovu!

zdobené tenisky
Když spoluhráč kope z rohu.

Opravit! Při provádění hlavičky nezapomeňte udeřit míč přímo na čelo. Udělejte to, když je vaše hlava v rovině s tělem. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Chcete další kvízy?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu být dobrý bez praxe? Bez cvičení opravdu neexistuje způsob, jak být dobrý. Dokonce i někdo, kdo se zdá být v pořádku, aniž by hodně cvičil, nemůže být nikdy na stejné úrovni jako lidé, kteří cvičí a tvrdě pracují.
 • Otázka Zlepší používání většího míče při tréninku moje dovednosti v hraní fotbalu? Asi ne. S větší pravděpodobností si zvyknete hrát s větším míčem, což vás při hře donutí přizpůsobit se normálnímu fotbalovému míči. Je lepší cvičit s míčem stejné velikosti, jaký použijete ve hrách.
 • Otázka Jak se zdokonalím v trestných stříleních? Zkuste oklamat brankáře pomocí svého těla. Například: Dostaňte míč na přední část boty a otočte tělo stejným způsobem jako chodidlo, ale poté jej zakřivte opačným směrem. Nakonec se tam dostanete!
 • Otázka Co může dívka dělat? Můžete dělat všechny věci doporučené výše. Možná založte rvačku s některými svými přáteli a vyzkoušejte své nové schopnosti. Pohlaví není problém.
 • Otázka Pomohou mi tyto kroky profesionálně? Ne tak docela, ale hodně vám pomohou, pokud jde o to, stát se lepším fotbalistou. Pokud chcete být profesionál, podívejte se Jak se stát profesionálním fotbalistou pro pár užitečných rad a informací.
 • Otázka Jak mohu být dobrý ve fotbale, když mi nikdo nikdy nepodá míč? Řekněte lidem, aby vám podali míč, a vysvětlete jim, že pokud vám míč nikdy nepodají, nikdy nezískáte potřebnou praxi, abyste se stali lepšími. Pokud problém přetrvává, promluvte si se svým trenérem.
 • Otázka Tyto rady mi pomáhají vytvořit středoškolský fotbalový tým? Ano. Pokud hodně cvičíte a budete správně dodržovat tyto rady, zlepšíte se ve fotbale a zvýšíte své šance na vytvoření týmu.
 • Otázka V jakém věku je příliš pozdě na to, začít se učit a získat kvalifikaci ve fotbale? Nikdy nejsi příliš starý! V každém věku cvičte dál!
 • Otázka Jak se stanete lepším brankářem? Snažte se mít míč stále na očích. Pokud vidíte, že to jde k vám, zkuste to zablokovat. V případě potřeby použijte ruce. Nevadí, když to zmeškáš; zkuste to příště znovu.
 • Otázka Jak mohu zvládnout driblování? Swordehh ml Praxe. Podívejte se online na nepřeberné množství cviků, které vám pomohou rozvíjet driblování a toho se držte.

Populární Problémy

Scorpions je notoricky těžké zabít. Tito jedovatí pavoukovci jsou zvyklí žít v drsných podmínkách, takže u většiny pesticidů netrpí řasou. Nejjistější způsob, jak se zbavit štíra, je propíchnout jeho exoskeleton ostrým ...

Váš průvodce streamováním Lion King 2: Simba’s Pride online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.

Jak se zútulnit v posteli. Pohazujete se a otáčíte se v posteli kvůli nepohodlí? Zdá se, že se nemůžete cítit pohodlně? Součástí dobrého spánku je útulné prostředí. Zde je několik způsobů, jak takové prostředí vytvořit. Najdi...

Jak opravit bolest kolena. Bolesti kolen jsou běžnou stížností mezi Američany a postihují všechny věkové kategorie, ale často z různých důvodů. U mladších lidí je bolest kolena obvykle důsledkem poranění, jako je podvrtnutí vazu, zánět šlach nebo přetržení ...

Belgičan David Goffin se probojoval do osmifinále těžkou čtyřsetovou výhrou nad blízkým přítelem a 19. nasazeným Rakušanem Dominicem Thiemem.

Fotbal Iowa a Purdue se sejde v sobotu ve West Lafayette. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online zdarma.