Jak být stoický

Ať už vás zajímá stoická filozofie nebo chcete být stoický, jak je definováno ve slovníku, zkuste zapracovat na sebeovládání a sebeuvědomění. Pamatujte si, že můžete ovládat své činy a úsudky, ale většina věcí se vám vymkla z rukou a nestojí za váš stres. Být stoický neznamená, že byste měli být chladní a vzdálení, takže přemýšlejte, než budete mluvit, místo abyste vůbec nemluvili. Kromě toho, že se snažíte být v každodenním životě stoičtí, můžete se hlouběji ponořit do stoické filozofie zkoušením každodenních meditací a přemýšlením nad filozofickými citáty.

Metoda 1 ze 3: Rozvoj stoického myšlení

 1. Obrázek s názvem Be Stoic Krok 1

  1 Přijměte to, co nemůžete změnit. Některé věci, jako jsou světové události a přírodní katastrofy, jsou mimo vaši kontrolu a nemá cenu se mlátit do něčeho, co nemůžete změnit. Zaměřte se místo toho na věci, které můžete změnit, například na vlastní volby a úsudky.
  • Vzpomeňte si na tenisovou hru. Nemůžete ovládat věci, jako je dovednost soupeře, volání rozhodčích nebo jak mohou náhodné poryvy větru ovlivnit míč. Na druhou stranu se můžete rozhodnout, jak moc budete před zápasem cvičit, zda se ukážete odpočatí a nezůstanete vzhůru celou noc na párty před zápasem.


 2. Obrázek s názvem Be Stoic Krok 2

  2 Přemýšlejte, než promluvíte, a emocionálně reagujte. Pracujte na větší sebekontrole a sebeuvědomění. Být stoický nemá nic společného s tím, že nemluvíme. Důležitější je přemýšlet, než promluvíte, ať už vás zajímá filozofický stoicismus, nebo chcete být stoický ve slovníkovém smyslu.
  • Pokud vás například někdo urazí, nepokračujte v jeho hněvu. Nezapojujte je do emocionálního boje, ale zvažte, zda je na jejich prohlášení něco pravdy, a přemýšlejte o tom, jak byste se mohli zlepšit.
  • Pokud se cítíte naštvaní a nemůžete se soustředit na fakta o situaci, zkuste si představit příjemné prostředí, zazpívat si v hlavě písničku nebo si říci stoickou mantru, například: „Pokud to není pod mojí kontrolou, není to nic mé starosti. '
 3. Obrázek s názvem Be Stoic Krok 3

  3 Nebojte se o ostatní lidi. Na povídání s lidmi není nic špatného, ​​ale snažte se neblbnout nervózně a nesmyslně. Nemůžete ovládat ostatní lidi, takže není důvod být nervózní. Také byste neměli mít pocit, že se musíte přizpůsobit standardům jiných lidí, zvláště pokud to znamená kompromitovat vaši vlastní morálku.
 4. Obrázek s názvem Be Stoic Krok 4

  4 Zůstaňte pokorní a otevření novým znalostem. Pokuste se učit při každé příležitosti, ale nebuďte si vědomi všeho. Nemůžeš se naučit, pokud si už myslíš, že víš všechno. Moudrost je základní stoickou ctností a součástí kultivace moudrosti je přiznat si, že se máte co učit.
  • Vzdělávejte se, kdykoli můžete, čtením knih, posloucháním podcastů, sledováním dokumentů a (samozřejmě!) Čtením průvodců.
  • Můžete poslouchat podcasty jako TEDTalks, RadioLab a StarTalk Radio. Procházejte Netflix a další služby a hledejte dokumenty o tématech, jako je příroda, technologie a umění.
  • Pokud si chcete přečíst více o stoické filozofii, současný filozof William B. Irvine je vůdčí hlas. Jeho psaní je přístupné a nepoužívá spoustu nepřístupného filozofického žargonu.
 5. Obrázek s názvem Be Stoic Krok 5

  5 Soustřeďte se na to, abyste byli féroví, a ne drsní. Skutečného stoika nezajímají emocionální konflikty, odplata, pomsta ani zášť. To ale neznamená, že musíte být chladný, vzdálený, izolovaný hulvát. Pokud vám někdo ubližuje, můžete s ním mít soucit, i když ho nezapojíte do emocionálního konfliktu.
  • Například, když na vás někdo, na kom vám záleží, vyrazí, nedávejte mu jen studené rameno. Dalo by se říci: „Nemyslím si, že je moudré házet urážky tam a zpět. Věnujme trochu času vychladnutí, abychom mohli tuto situaci racionálně řešit. “
  • „Nezlobte se, vyrovnejte se,“ není vůbec stoické, takže se nikdy nepokoušejte pomstít. Pokud jste manažerem odpovědným za pokárání zaměstnance, přemýšlejte o spravedlivém způsobu, jak ho přimět k odpovědnosti, místo abyste ho slepě trestali.
  reklama
Skóre
0 / 0

Metoda 1 KvízPokud vás někdo urazí, měli byste:Vyhněte se jejich zapojení do emocionálního boje.

Zavřít! Sebekontrola a sebeuvědomění jsou základními prvky stoicismu, takže je důležité udělat maximum, abyste se vyhnuli emocionálnímu boji. Přesto to není jediný přístup, který můžete použít. Vyberte jinou odpověď!

nejlepší ženská tenisová raketa 2016
Zvažte, zda je na jejich prohlášení něco pravdy.

Téměř! Velká část stoicismu zahrnuje sebezdokonalování a otevřenost. Pokud vás někdo urazí, než aby reagoval, můžete udělat krok zpět a zjistit, zda je možné se z toho poučit a zlepšit. Není to však jediná věc, kterou je třeba zvážit. Zkuste jinou odpověď ...Zkuste být soucitní.

Zkus to znovu! Jen proto, že se stoici vyhýbají emocionálním konfliktům, to neznamená, že musíte být chladní a vzdálení. Soucit a snaha promluvit s druhým o hádce je jedním ze způsobů, jak situaci zvládnout, ale je třeba zvážit i jiné. Vyberte jinou odpověď!sledujte skutečné ženy v domácnosti z Beverly Hills sezóna 9
Vše výše uvedené.

To je správně! Stoici dělají vše pro to, aby se vyhnuli emocionálním konfliktům a pomstě. Přesto, pokud na vás někdo urazí, máte možnosti, jak se vyhnout zapojení, a přitom zůstat laskavý a spravedlivý. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Chcete další kvízy?Metoda 2 ze 3: Uplatňování stoických zásad v životě

 1. Obrázek s názvem Be Stoic Krok 6

  1 Neztrácejte čas rušením. Váš čas je drahocenný, proto se snažte nemrhat časem bezduchým rušením. V dnešním uspěchaném světě to může být těžké, ale soustřeďte se na to, co děláte, když plníte úkol nebo akci. I když jen sedíte sami nebo si povídáte s přítelem, místo kontroly telefonu každých 10 sekund se soustřeďte na okamžik.
  • Kromě toho se snažte nezabývat rušivými vlivy, jako jsou zprávy ze světa, aktuální události a katastrofy. Jedna věc je být informován o globálních událostech, ale nechcete se stresovat nebo panikařit nad věcmi, které nemůžete ovlivnit.
 2. Obrázek s názvem Be Stoic Krok 7

  2 Užijte si ten okamžik. Nemusíte být Scrooge s kamennou tváří, abyste projevili sebeovládání a soustředili se na tady a teď. Stále si můžete užívat zábavu, životní radosti a krásu přírody.
  • Když například podáte sklenku dobrého vína, stoický člověk ji může popíjet a přemýšlet: „Co když je to poslední sklenka vína, kterou kdy budu mít?“ Nejde o to, že přemýšlejí o zkáze a šeru, ale o to, že si váží tohoto jedinečného okamžiku požitku.
 3. Obrázek s názvem Be Stoic Krok 8

  3 Nepotíte malé věci. Podívejte se na velké výzvy života jako na příležitosti stát se moudřejším a silnějším člověkem. Pokud jde o malé nepříjemnosti, od rozlitého mléka po ztrátu pěti dolarů, zkuste zachovat klid a pokračovat.
  • Váš klid je cennější než stresovat se něčím málo hodnotným. Jak řekl stoický filozof Epictetus: „Trochu rozlitého oleje, trochu ukradeného vína - opakujte si:‚ Za tak malou cenu kupuji klid ‘.“
 4. Obrázek s názvem Be Stoic Krok 9

  4 Obklopte se lidmi, kterých si vážíte. Být stoický neznamená, že byste se měli izolovat od ostatních. Měli byste se však snažit trávit svůj drahocenný čas s lidmi, kteří chtějí být moudřejší, dělat lepší rozhodnutí a udělat z vás lepšího člověka.
  • Nechcete být snobským elitářem, ale myslete na své přátele a známé. Berou vás k odpovědnosti za vaše činy, povzbuzují vás k učení a motivují vás, abyste se zlepšovali? Existuje někdo malicherný, soudný, oportunistický nebo zlomyslný?
 5. Obrázek s názvem Be Stoic Step 10

  5 Umístěte morálku nad materiální zisk a chválu. Síla vaší postavy je mnohem důležitější než bohatství, ocenění nebo ohlas. Rozhodujte se na základě svých morálních zásad, místo abyste dělali něco neetického, co zlepšuje váš stav.
  • Například někomu nepomáhejte, protože chcete odměnu nebo pochvalu. Pomozte jim, protože je to správná věc, a nechlubte se tím ani nevyhledávejte pozornost.
  • Předpokládejme, že lhaní o spolupracovníkovi vám pomůže získat povýšení. Skutečný stoik by neudělal něco neetického jen proto, aby získal zvýšení.
  reklama
Skóre
0 / 0

Metoda 2 KvízS jakým člověkem byste měli trávit čas?

Elita společnosti

Nepřesně! Jako stoik se chcete obklopit druhem lidí, kteří mají zájem zlepšovat sebe i vás. Snobský elitářství je však v rozporu se zásadami stoicismu a vy se mu chcete vyhnout. Kliknutím na jinou odpověď najdete tu správnou ...

Oportunisté, kteří si nenechají ujít šanci.

Téměř! Stoicismus je o přijetí okamžiku a jeho ocenění. Přesto nechcete trávit čas s lidmi, kteří používají ostatní, nebo těmi, kteří používají neetické postupy, aby se dostali dopředu. Existuje lepší možnost!

Ti, kteří vás vedou k odpovědnosti.

Opravit! Někdy potřebujeme pomoc, abychom viděli své vlastní slabosti a zlepšovali je. Trávte čas s lidmi, kteří se snaží zlepšovat a pomáhají vám se zlepšovat. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Ti, kteří si nedělají starosti se světovými událostmi ani je nesledují.

Zavřít! Určitě chcete rozdělit velké rozptýlení, jako jsou katastrofy a světové události. Je důležité vědět, co se děje, protože vám to pomáhá zlepšit se, zkuste tedy najít lidi, kteří zprávy sledují, ale nezamotávají se do nich. Vyberte jinou odpověď!

bude disney+ bude v roce

Chcete další kvízy?

Metoda 3 ze 3: Zkoušení stoických meditací

 1. Obrázek s názvem Be Stoic Step 11

  1 Vizualizujte si své místo ve vesmíru. Hieroclesův kruh je stoické vizualizační cvičení, které vám pomůže přemýšlet o tom, jak zapadáte do velkého schématu věcí. Začněte vizualizací sebe sama a poté si představte svou rodinu a přátele v kruhu kolem vás. Vizualizujte si své známé, sousedy a spolupracovníky v dalším kruhu, své město v dalším a nakonec celé lidstvo, celou přírodu a veškerou existenci.
  • Na cvičení věnujte zhruba 10 minut. Pokud vám to pomůže soustředit se, posaďte se na klidné místo, zavřete oči a pomalu a zhluboka se nadechněte.
  • Jde o to, uvědomit si, že věci jsou propojené. Jste součástí lidské komunity a nakonec jste spojeni s celým vesmírem.
 2. Obrázek s názvem Be Stoic Step 12

  2 Zkuste si představit velkou ztrátu. Premeditatio Malorum je stoická meditace, při které si představujete ztrátu něčeho, co je pro vás velmi důležité, jako je vaše práce nebo blízký člověk. Představte si negativní scénář ve své hlavě jen na několik sekund. Zní to znepokojivě, ale jde o to, přijmout nesmrtelnost, připravit se na překážky, přemýšlet o dobrých věcech ve svém životě a překonat své strachy.
  • Negativní vizualizace může pomoci vybudovat psychologickou odolnost tváří v tvář nekontrolovatelným překážkám. To znamená, že když se stane něco špatného, ​​bude pro vás snadnější se s tím vyrovnat, pokud jste si to už představovali.
 3. Obrázek s názvem Be Stoic Step 13

  3 Přečtěte si denní citát a zamyslete se nad jeho významem. Každý den si vyhledejte krátký citát stoického filozofa. Řekněte si to několikrát pro sebe a zamyslete se nad jeho významem. I kdyby byl napsán před více než dvěma tisíci lety, zamyslete se nad tím, jak byste jeho význam mohli uplatnit ve svém vlastním životě.
  • Můžete si online vyhledat citáty myslitelů jako Epictetus, Seneca a Marcus Aurelius. Internetová encyklopedie filozofie ' Záznam o stoicismu je skvělým místem k hledání filozofů, citátů a dalšího čtení: http://www.iep.utm.edu/stoicism/ .
  • Citáty, úvahy a další zdroje najdete také na vědeckých blozích, jako je Stoicism Today: http://modernstoicism.com/ .
 4. Obrázek s názvem Be Stoic Step 14

  4 Na konci dne si napište reflexní deník. Na konci dne napište o výzvách, kterým jste čelili, a o vašich rozhodnutích. Zamyslete se nad zlozvykem, který jste se snažili zlepšit. Zamyslete se nad tím, jak jste si mohli lépe vybrat nebo situaci řešit jinak.
  • Můžete například napsat: „Dnes byl Sam se mnou velmi krátký. Začal jsem něco říkat, ale chytil jsem se, než jsem ztratil chladnou hlavu. Už se zlepšuji, když nedovolím ostatním lidem, aby se mi dostali pod kůži, ale stále mám nějakou práci. '
  reklama
Skóre
0 / 0

Metoda 3 Kvíz

bojíte se tmy sledujte online

Jaký je přínos špatné předtuchy?

Abyste se stali silnějšími.

Zavřít! Premeditatio malorum vám může pomoci stát se emočně odolnějšími, ale to není hlavní záměr. Existuje lepší možnost!

Přijmout nestálost.

To je správně! Premeditatio malorum je stoická meditace, ve které si představujete ztrátu něčeho, co je pro vás důležité. Dělat to může být náročné, ale pomůže vám to přijmout nestálost, připravit se na překážky a ocenit dobré věci ve vašem životě. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Každá správná praxe vyžaduje oběti.

Zkus to znovu! Zatímco premeditatio malorum může být emocionálně náročné, existuje mnohem naléhavější důvod k praktikování než jen obětovat a trpět. Kliknutím na jinou odpověď najdete tu správnou ...

Pomůže to ukázat, že se ve stoicismu zdokonalujete.

Nepřesně! Samozřejmě, čím více budete cvičit, tím lépe budete. Přesto můžete sledovat svůj pokrok tím, že si budete vést deník nebo uznáte své činy stoicismu. Premeditatio malorum má další výhodu. Vyberte jinou odpověď!

Chcete další kvízy?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Začal jsem dělat vše, co článek řekl, ale lidé se neustále ptají, jestli jsem v pořádku. Odpovím ano, nebo co? Stoickou věc chci utajit. Není důvod utajovat stoicismus. Buďte upřímní a přímí. Stoicismus neznamená, že budete uvnitř působit nevrle nebo smutně nebo emocionálně mrtvě. Má vám dodat vnitřní sílu, sebedůvěru a nezávislost na potřebě být emočně ověřen ostatními, protože nyní můžete emočně ověřit sami sebe. Je možné, že si lidé všimnou změny ve vašem chování a pouze se přihlásí. Pokud tomu tak je, oceňte jejich zájem, dejte jim najevo, že jste v pořádku, a dále jim dejte vědět, že máte vnitřní sílu, kterou můžete ušetřit, pokud náhodou potřebují podporu.
 • Otázka Mám za poslední měsíc sebevražedné myšlenky, mám se chovat stoicky nebo získat pomoc? Prosím o pomoc. Pokud máte vy nebo někdo, koho znáte, nepříjemné nebo sebevražedné myšlenky, vyhledejte pomoc u rodičů/opatrovníků, poradců/odborníků na duševní zdraví nebo u jiných osob. Udržování špatných pocitů v sobě nepřináší nic dobrého.
 • Otázka Jak často si mohou stoici užívat zábavu? Měli byste se toho všeho vzdát a soustředit se na skutečné a intelektuální věci? Hráč Animalz Ne. Občas potřebujete zábavu, protože soustředění na skutečné a intelektuální věci vás může unavit. Pokud chcete, můžete stále sledovat cokoli chcete a nechat si to pro sebe. Stoicismus je způsob, jak jednat kolem lidí - nikoli způsob, jak jednat podle toho, co vás baví.
 • Otázka Mohu být křesťan a stoik současně? Jo W. Ano. Zvažte hlubší filozofii obou. Nejsou opačné. Nenechte se pouštět do zbytečných hádek, zůstaňte klidní a laskaví, nedělejte si starosti se světovými událostmi, které nemůžete ovládat (pokud jste křesťan, jsou v Božích rukou, můžete to říci). Nenechte své myšlenky řádit, vzhlížejte vzhůru, než aby vás děsily věci kolem vás, a hledejte plody Ducha, který zahrnuje mír, trpělivost, laskavost, věrnost, pokoru a sebeovládání.
 • Otázka Jak mohu zabránit tomu, abych plakal poté, co mě člen rodiny tvrdě urazí? Pokračujte v dýchání, nezadržujte dech, protože by vám to mohlo propuknout v pláč. Opusťte místnost, pokud můžete. Zkuste myslet pozitivně nebo se rozptylovat.
 • Otázka Pokud vás škádlí osoba, která není vaším přítelem, odpovídá vám stoicismus? Mohl by to být dobrý přístup. Osoba, která vás škádlí, se může nudit a jít dál, pokud vůbec nereagujete.
 • Otázka Jak se nemám stresovat, když jsem stoický? Je v pořádku někdy cítit úzkost; všichni děláme! Dobrým způsobem, jak to překonat, i když to může být trochu klišé, je prostě si sednout, párkrát se zhluboka nadechnout a soustředit se na to, jak problém logicky a racionálně vyřešit. Brzy to všechno přijde přirozeně, protože jsem zjistil, že být stoický snižuje množství stresu, který cítím.
 • Otázka Jak se postupně stanu stoickým, aniž by někdo začal být podezřelý? Nechci, aby si mě někdo špatně vyložil/přečetl, zejména proto, že ve škole mohu být hlasitý. Mít stoický vzhled bude přirozeně nějakou dobu trvat. Tyto věci se nestanou přes noc, je to pomalý proces, i když se snažíte ze všech sil, takže si nedělejte starosti, zda si toho lidé všimnou nebo ne. A pokud někoho náhodou zajímá, proč jste jiní, dejte mu vědět o filozofii. Není důvod to skrývat.
 • Otázka Může být stoicismus začleněn do základních křesťanských přesvědčení a praktik? Uvažuji o stoicismu, ale jsem fundamentální baptista. Chuck Brecher Bible nezmiňuje nic o tom, jak udržet své emoce uvnitř, skrývat je nebo popírat. Emoce máme z nějakého důvodu a máme je vyjádřit vhodným, biblickým způsobem. Podívejte se v evangeliích, jak Ježíš vyjádřil své emoce. Jako následovníci Ježíše Krista máme následovat Jeho příkladu.
 • Otázka Jak mám být stoický, když je pro mě těžké být sám sebou? Vyjmenujte své osobní silné a slabé stránky. Buď k sobě upřímný. Uložte ho někam, kde na něj můžete denně přemýšlet. Buďte vděční za své přednosti a stanovte si cíle k překonání slabin. Vyhledejte pomoc u těch, kterým důvěřujete.

Populární Problémy

Sergejev porazil Stathama v kazašském tenise

Andy Murray a Rafael Nadal mají na trávě působivé výsledky, ale názory se rozcházejí v tom, kdo mezi nimi je lepší. Chcete -li zjistit, kdo z těchto dvou byl lepším hráčem na trávě, je třeba bližší pohled na statistiky.

Jak dostat pískání z tenisek Air Jordan. Každý rád nosí čerstvý pár stylových kopů, ale vrzající boty mohou být nepříjemné. Připravte se na písknutí vyhledáním zdroje hluku a vyjmutím stélky z boty ....

V horské dráze Tycoon 1, 2 a 3 můžete spravovat svůj vlastní zábavní park se všemi druhy jízd a atrakcí. V různých scénářích jsou cíle různé, ale mají jednu společnou věc: musíte získat určité množství ...

Jedná se o první letošní turnaj Premier 5 a v turnaji WTA bude v sázce maximálně 900 bodů a prize money 2 828 000 $.