Jak se stát fitness trenérem

Kondiční trenér pomáhá někomu dosáhnout jeho cílů v oblasti fitness tím, že ho naučí cvičení a wellness strategie. Pokud doufáte, že se stanete fitness trenérem, prvním krokem je zúžení vašeho zaměření na jeden typ fitness. Podívejte se na certifikační program, který vás může připravit na certifikační zkoušku. Jakmile program dokončíte, složte zkoušku a získejte certifikaci, což vám umožní začít školit klienty. Buď se začněte ucházet o zaměstnání ve fitness, které vás zajímají, nebo se prodejte jako osobní fitness trenér, abyste získali klienty a zahájili svoji kariéru trenéra fitness.Část 1 ze 3: Získání certifikace

 1. Obrázek s názvem Staňte se fitness trenérem Krok 1

  1 Rozhodněte se, jaké bude vaše fitness zaměření. Vyberte si, zda budete skupinovým fitness instruktorem, učíte věci jako cyklistika, step aerobik nebo box, nebo budete osobním trenérem, který pracuje pouze s jednotlivými klienty. Rozhodněte se, zda chcete pracovat ve třídách, pracujte jeden na jednoho nebo dokonce obojí, a vyberte si konkrétní typ kondice.
  • Většina profesionálních certifikací fitness, jako ACE nebo NASM, nabízí certifikace pro mnoho různých specifických typů fitness.
  • Skupinový instruktor fitness může například absolvovat zkoušku ACE Group Fitness Instructor, zatímco osobní trenér by mohl získat certifikaci prostřednictvím Národní akademie sportovního lékařství (NASM) se specializací na hubnutí.
  • Pokud jste skupinový učitel fitness, budete choreografovat pohyby pro své vlastní hodiny.
  • Kondiční trenér, který pracuje pouze s jednotlivými lidmi najednou, bude potřebovat znalosti o tom, jak vytvořit fitness plán na základě fitness cílů jedné osoby, což znamená, že jsou žádoucí znalosti o různých typech fitness cílů.
 2. Obrázek s názvem Staňte se fitness trenérem Krok 2

  2 Prohlédněte si online programy, které nabízejí potřebné školení. Certifikační programy jsou online kurzy, které nabízejí obsah, který budete potřebovat. Jakmile si vyberete požadovaný typ fitness, vyhledejte online certifikační programy, které vás naučí vše, co potřebujete k úspěšnému absolvování konkrétní certifikace. Mezi oblíbené možnosti patří American Council on Exercise (ACE), International Sports Sciences Association (ISSA) nebo National Strength and Conditioning Association (NSCA). Každý z nich vám umožní vybrat si konkrétní typ specializace, kterou byste chtěli.
  • Podívejte se, co různé certifikační kurzy nabízejí online, abyste si mohli vybrat ten nejlepší pro své potřeby.
  • Programy nabízí také National Academy of Sports Medicine (NASM) a American College of Sports Medicine (ACSM).
 3. Obrázek s názvem Staňte se trenérem fitness Krok 3

  3 Zaregistrujte se do zvoleného programu a zaplaťte všechny požadované poplatky. Mnoho programů má možnosti, kolik nebo jak málo chcete koupit. Pokud například zaplatíte vyšší cenu, můžete mít například přístup k živým workshopům, koučům a mentorům nebo zrychlenému programu. Kromě placení za skutečný program budete pravděpodobně muset zaplatit také za zkoušku a učební materiály (například učebnice).
  • Ceny pro každou organizaci se široce pohybují, přičemž programy stojí kdekoli od 450 do 1 200 USD nebo více. Některé programy zahrnují náklady na zkoušku do svého celkového programu, proto si před odesláním platby zkontrolujte, zda je zahrnuta.
  • Mnoho programů nabízí nabídky, které vám poskytnou určité procento slevy, pokud se rychle zaregistrujete.
 4. Obrázek s názvem Staňte se fitness trenérem Krok 4

  4 Dokončete práci v kurzu, abyste se dozvěděli požadavky na certifikaci. Většina programů je online a nabídne digitální nebo fyzickou učebnici, video přednášky a praktické zkoušky. Udělejte si čas, když procházíte úkoly, důkladně si prostudujte informace, abyste si byli jisti, že si to všechno zapamatujete. Podívejte se, jaké další studijní příručky nebo učební aktivity váš program nabízí.
  • Při účasti v programu se dozvíte o výživě, cvičebních technikách, anatomii a dalších tématech souvisejících s vaší konkrétní certifikací.
  • Tyto programy mají obvykle vlastní tempo, což znamená, že studium studijních prací vám může trvat jak dlouho, nebo jen krátce.
  • Několik programů může vyžadovat dokončení kurzu v určitém časovém období, například tři měsíce.
 5. Obrázek s názvem Staňte se trenérem fitness Krok 5

  5 Absolvujte certifikační zkoušku po prostudování všech důležitých prvků. Zkouška bude obsahovat písemný test a mnoho zkoušek také obsahuje praktickou část, která prověří vaše porozumění správným cvičebním technikám. Před provedením testu si důkladně prostudujte programový materiál, abyste jej určitě zvládli.
  • Mnoho certifikačních programů nabízí studijní materiály, jako jsou praktické testy a workshopy, které vám pomohou se připravit.
  • Zkouška také prověří vaši schopnost vytvářet cvičební programy pro potřeby různých klientů a také to, jak posoudit něčí kondici.
 6. Obrázek s názvem Staňte se trenérem fitness Krok 6

  6 Získejte školení CPR , jak to vyžaduje mnoho pracovních míst nebo certifikačních agentur. Ať už to vaše certifikace vyžaduje nebo ne, CPR je velmi užitečná dovednost, kterou můžete mít jako fitness trenér, protože zajišťuje, že můžete klientovi pomoci, pokud někdy bude potřebovat lékařskou pomoc. Najděte si místní třídu CPR ve svém okolí a přihlaste se, abyste se naučili správné školení.
  • Vyhledejte třídu zadáním „tříd CPR v mém okolí“ do online vyhledávače.
 7. Obrázek s názvem Staňte se trenérem fitness Krok 7

  7 Získejte titul v oblasti související se zdravím nebo kondicí, je-li to relevantní. Někteří zaměstnavatelé mohou požadovat, abyste měli bakalářský nebo dokonce magisterský titul z předmětu, jako je kineziologie, tělesná výchova nebo cvičení. Pokud máte zdroje a touhu dále se vzdělávat, zvažte zápis na vysokou školu, která nabízí předmět související s fitness, který byste chtěli studovat, osobní nebo online výuku.
  • Vyhledejte online vysoké školy a univerzity, které nabízejí tituly související s fitness a wellness.
  reklama

Část 2 ze 3: Hledání klientů nebo zaměstnání

 1. Obrázek s názvem Staňte se fitness trenérem Krok 8

  1 Aplikujte na zakázky na místech, jako jsou butikové fitness společnosti a tělocvičny. Tato místa téměř vždy hledají nové lidi, kteří by učili klienty. Pošlete svůj životopis nebo se přihlaste na otevřená pracovní místa v rekreačních střediscích, klubech zdraví, tanečních studiích nebo jiných fitness asociacích.
  • Mít životopis to odráží vaše dovednosti, vzdělání a certifikaci související s prací, o kterou se ucházíte.
 2. Obrázek s názvem Staňte se fitness trenérem Krok 9

  2 Pokud chcete být samostatně výdělečně činní, vybudujte si vlastní klientskou základnu. Pokud byste raději měli na starosti svůj vlastní rozvrh a pracovali s klienty jeden na jednoho, vytvořte si značku. Rozhodněte se, co budete klientům nabízet v oblasti cvičení a koučování v oblasti zdraví, shromážděte veškeré vybavení, které budete ke školení potřebovat, a vložte své informace na sociální média a online, aby je lidé našli.
  • Zvažte vytvoření vlastního webu nebo stránka sociálních médií propagovat své podnikání.
  • Nabídněte setkání s klienty v tělocvičně, které jste členy, nebo venku, pokud je pěkné počasí.
  • Zařízení, které budete potřebovat pro práci s klienty, bude záviset na vaší specializované fitness instrukci. Například osobní fitness trenér může potřebovat přístup k věcem, jako jsou závaží a odporové pásy, zatímco instruktor jógy potřebuje podložky na jógu nebo bloky na jógu.
  • Přineste jednu sadu vybavení, kterou můžete sdílet se svým klientem, nebo navrhněte klientovi, aby si koupil vlastní vybavení, které bude mít u sebe.
 3. Obrázek s názvem Staňte se fitness trenérem Krok 10

  3 Sdělte, že jste certifikovaným fitness trenérem, pomocí sociálních médií a videí. Pořizujte videa z klipů ze svých cvičebních rutin, aby si lidé udělali představu o tom, jaké to je trénovat s vámi. Vytvořit Facebook , Instagram , Cvrlikání , a LinkedIn stránky, aby vaše služby mohlo najít stále více lidí.
  • Oslovte lidi místně účastí na fitness setkáních nebo cvičebních akcích.
  • Zvažte možnost být pouze online fitness trenérem, který vytváří videa pro široké publikum, na které se může odkazovat.
 4. Obrázek s názvem Staňte se fitness trenérem Krok 11

  4 Spojte se s dalším certifikovaným fitness trenérem, který vám pomůže získat zkušenosti. Je to skvělý způsob, jak se naučit praktičtější způsoby, jak být fitness trenérem. Zeptejte se fitness trenéra, že víte, zda byste mohli učit klienta nebo třídu vedle nich. Věnujte pozornost tomu, jak komunikují, a instruujte své klienty, aby se z jejich metod poučili.
  • To je obzvláště užitečné, pokud jste nervózní z prvního koučování klientů sami.
  reklama

Část 3 ze 3: Pilování nezbytných dovedností

 1. Obrázek s názvem Staňte se fitness trenérem Krok 12

  1 Pokračujte v učení o tom, jak zůstat zdraví, a to jak prostřednictvím jídla, tak cvičením. Chcete -li být úspěšným fitness trenérem, naučte se co nejvíce o zdraví a pohodě, včetně výživy, kontroly nad svou váhou a praktik zdravého životního stylu. Pomocí těchto znalostí pomůžete svým klientům dosáhnout jejich cílů v oblasti fitness a zdraví.
  • Vědět co nejvíce o zdraví a kondici ukáže, že jste do tohoto tématu nadšení.
  • Čtěte knihy o zdraví a kondici, navštěvujte konference a kurzy, sledujte videa a účastněte se dalších lekcí fitness, které vám pomohou naučit se nové věci.
 2. Obrázek s názvem Staňte se fitness trenérem Krok 13

  2 Zůstaňte energičtí a povzbuzující k procvičování svých motivačních schopností. Skvělý fitness trenér může motivovat lidi, aby pokračovali, i když nechtějí. Procvičujte tuto dovednost tím, že budete dělat věci, jako je zůstat pozitivní, když učíte, používat povzbuzující hlas a vyzařovat energii, která je nakažlivá.
  • Sledujte ostatní fitness trenéry v akci, abyste zjistili, jak vydávají energii a zároveň motivují ostatní.
  • Můžete říci například: „Jde ti to skvěle! Podívejte se, jestli se můžete posunout o kousek dál! “
 3. Obrázek s názvem Staňte se fitness trenérem Krok 14

  3 Procvičte si předvádění a vysvětlování různých cvičebních technik. Je to nejlepší způsob, jakým se od vás vaši klienti učí. Věnujte čas předstírání, že někoho učíte různá cvičení, jděte pomalu a ujistěte se, že vysvětlíte správnou formu svými slovy i tělem.
  • Procvičte si vysvětlení jakýchkoli bezpečnostních pravidel, která jsou součástí cvičení, nebo jak poznat, že cvičíte správně.
 4. Obrázek s názvem Staňte se trenérem fitness Krok 15

  4 Zjistěte, jak provádět úpravy rutiny cvičení nebo hodiny. Někdy klient nebo účastník třídy nebude schopen udělat přesně to, co jste si pro rutinu naplánovali, kvůli fyzickému omezení nebo jinému faktoru. Vždy mějte u každého cvičení naplánované úpravy, aby se každý mohl nějakým způsobem zúčastnit.
  • V závislosti na úrovni dovedností dané osoby můžete mít různé varianty cvičení.
  • Můžete jim například ukázat, jak provádět pravidelné kliky s vysunutými oběma nohama, přičemž upravená verze je kliky na kolenou.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Udržujte svou certifikaci (certifikaci fitness tréninku i certifikaci CPR) aktuální a obnovte ji před vypršením její platnosti, často každé 1–2 roky.
 • Vyhledejte požadavky týkající se standardů certifikace fitness vašeho státu.
 • Někteří zaměstnavatelé mohou požadovat, abyste měli bakalářský titul z předmětu souvisejícího s fitness, jako je kineziologie, tělesná výchova nebo cvičení.
 • Zvažte najmutí vlastního fitness trenéra, který by se poučil z jejich technik a příkladů.

reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.Populární Problémy

Plstěné boty jsou stále populárnější a můžete najít spoustu stylových možností pro běžné sportovní boty, které lze nosit se spoustou různých outfitů. Mnoho z nich je dokonce vyrobeno z udržitelnějších materiálů a procesů, což ...Zde je návod, jak sledovat online stream Maia vs Askren a všechny zápasy UFC Fight Night Singapore online.Man City a Fulham se setkají ve čtvrtém kole nedělního FA Cupu. Zde je návod, jak sledovat zápas v USA.Jak vyrobit okurkový salát. Okurkový salát je oblíbené jídlo, které se podává v létě, když je jich dostatek a je horké počasí. Existuje mnoho způsobů, jak připravit okurkový salát, ale všechny mají několik společných věcí: jsou snadné ...

Jak svléknout a navoskovat podlahu. Nanesením vosku nebo povrchové úpravy na podlahu vytvoříte lesklou ochrannou vrstvu, díky které bude vaše podlaha atraktivní a bez škrábanců a skvrn. Časem se však tyto vrstvy opotřebují nebo se zašpiní a potřebují ...