Maria Sharapova říká, že Serena Williamsová by „rozhodně byla někde na vrcholu seznamu největších sportovců všech dob“

Serena Williamsová poté, co na Australian Open 2015 porazila Marii Šarapovovou

Serena Williamsová poté, co na Australian Open 2015 porazila Marii Šarapovovou

Maria Šarapovová nedávno prohlásila, že je 23násobnou grandslamovou šampionkou Serena Williamsová patří mezi největší sportovce všech dob. Rusová také poukázala na to, jak je neuvěřitelné, že Williamsová, která je v současné době na 11. místě na světě, stále bojuje o to, aby se přidala k jejímu hodnocení Slam.

Vzájemný souboj mezi Serenou Williamsovou a Marií Šarapovovou je jedním z nejrozporuplnějších v historii tenisu. Na konci Šarapovovy kariéry sledovala Williamsovou s obrovským rozdílem 2–20 - přičemž její dvě vítězství přišla až v roce 2004.

Tehdy 17letá Šarapovová porazila Williamsovou ve finále Wimbledonu 2004, což bylo všeobecně považováno za jedno z největších rozrušení vůbec. Šarapovová nikdy nedokázala napadnout Američana v pozdějších letech a jejich vzájemný vztah byl často považován za mrazivý.

Ale v nedávném podcastu Když Rus požádal o pojmenování největších sportovců v historii, neměl ani druhé myšlenky.

Myslím, že Serena by určitě byla někde na vrcholu tohoto seznamu (největší sportovci všech dob ve všech sportech), bezpochyby, řekla Šarapovová. Její úspěchy jsou neuvěřitelné. Vyhrála více než 20 grandslamů a stále soutěží o další.
Maria Šarapovová s titulem French Open 2014

Maria Sharapova s ​​titulem French Open 2014

Navzdory své neschopnosti prosadit se proti Sereně Williamsové se Maria Šarapovová chlubí několika chvályhodnými úspěchy ve své kariéře. Ruska má na svém kontě pět hlavních titulů, a co je důležitější, je jednou z pouhých 10 žen, které kdy absolvovaly kariérní grandslam.

Spolu s Williamsovou je Sharapova jedinou hráčkou 21. století, které se tohoto úspěchu podařilo.

Serena Williamsová v letech 2005-2016 porazila Marii Šarapovovou 18krát za sebou

Serena Williamsová poté, co na US Open 2019 porazila Marii Šarapovovou

Serena Williamsová poté, co na US Open 2019 porazila Marii Šarapovovou

Velmi zřídka se setkáváme s tím, že by hráč na nejvyšší úrovni dominoval jinému tak důrazně jako Serena Williamsová ovládla Marii Šarapovovou.

Americká legenda poté, co na konci roku 2004 uspěla v vzájemném souboji, proti sobě s Ruskem senzačně navázala 18 zápasů v řadě. Série Williamsových nakonec skončila na French Open 2018, ale jen proto, že dala Šarapovové náskok.

Serena Williamsová završila svůj velkolepý rekord proti Šarapovové vítězstvím v úvodním kole US Open 2019.

Sedm z těchto 18 po sobě jdoucích vítězství pro Serenu Williamsovou přišlo na Majors. Devětatřicetiletá žena porazila Šarapovovou ve třech grandslamových finále-2007 Australian Open, 2013 French Open a 2015 Australian Open.

Williamsová také ve finále olympijských her 2012 porazila svůj protějšek a zvítězila 6: 0, 6: 1.

Skutečnost, že Šarapovová dokázala proti Williamsu shromáždit pouze tři sety (první sada semifinále Australian Open 2005, druhá sada čtvrtletí Charleston Open 2008 a první série finále Miami Open 2013), dále posiluje neuvěřitelnou nadvládu Sereny nad Ruskou.

Populární Problémy

Chcete streamovat Neviditelnou sestru? Zde je vše, co potřebujete vědět, včetně toho, jak se na to právě dívat, herci, postavy a zábavná fakta.

Mary Pierce komentovala zápas a sledovala incident z první ruky.

Dnes večer jsou ceny American Music Awards 2019. Získejte přehled o tom, jak sledovat AMA online prostřednictvím živého streamování bez kabelů.

Jak měřit rovnoběžnost. Rovnoběžnost je měřítkem toho, zda jsou dva povrchy objektu navzájem rovnoběžné, nebo zda jsou dvě čáry rovnoběžné. Rovnoběžně jednoduše znamená, že vzdálenosti mezi dvěma plochami nebo dvěma čarami jsou ...

Jak naplánovat večírek Harryho Pottera. Pořádání tematické párty s Harrym Potterem může být hodně zábavné. Lidé se mohou do potterovského tématu opravdu vžít a skvěle se bavit. Vzhledem k tomu, že svět Harryho Pottera je tak bohatý, můžete udělat tolik, abyste si ...

Naomi Osaka se nyní má tento měsíc objevit jako nová japonská komická postava. Šampionka US Open uznala čest na Twitteru a tvrdila, že ona i její sestra jsou „opravdu nadšené“.