Jak mísa

Bowling je zábavný způsob trávení času s přáteli i vážný soutěžní sport. Ať už chcete vědět, jak být příležitostným nadhazovačem, nebo jak zdokonalit své bowlingové dovednosti, jste na správném místě.jak léčit tenisový loket

Část 1 z 5: Naučit se základy bowlingu

 1. 1 Pochopte bowlingovou dráhu. Než začnete hrát bowling, musíte porozumět funkci bowlingové dráhy. Bowlingová dráha je dlouhá 18,3 m od faulové čáry, čáry nejblíže nadhazovači, čepu hlavy, čepu nejblíže nadhazovači. Na obou stranách bowlingové dráhy jsou žlaby. Pokud se míč vybočí z dráhy, jde do žlabů a je mimo hru.
  • Přibližovací oblast je 15 stop (4,6 m) dlouhá a končí na čáře faulu. Nadhazovač nemůže při svém postupu překročit faulní čáru, jinak se jeho střela nepočítá.
  • Pokud se míč dostane do žlabů a poté se odrazí ven a zasáhne kolíky, nebude se to počítat.
 2. 2 Pochopte kuželky. Deset kolíků je uspořádáno na konci bowlingové dráhy na začátku každého rámce. Jsou uspořádány do trojúhelníkového útvaru, přičemž bod trojúhelníku směřuje k nadhazovači. V první řadě je jeden kolík, což je čep na hlavě, dva kolíky ve druhé řadě, tři ve třetí a čtyři ve čtvrté.
  • Umístění kolíků je přiřazeno čísly 1-10. Kolíky v zadní řadě mají čísla 7-10, kolíky v řadě nad zadní řadou jsou očíslovány 4-6, kolíky ve druhé řadě jsou očíslovány 2-3 a čep hlavy je kolík 1.
  • Všechny piny získají nadhazovateli jeden bod, pokud jsou zasaženy. Čísla jsou založena na umístění, nikoli na hodnotě.
 3. 3 Naučte se lingo. Než se budete moci nazývat skutečným nadhazovačem, měli byste znát několik různých bowlingových termínů. Znalost těchto pojmů vám také výrazně usnadní pochopení pravidel. Zde jsou:
  • Úder je, když na první pokus srazíte všechny kolíky míčem.
  • Náhrada je, když na druhý pokus srazíte všechny kolíky.
  • Rozdělení je, když první koule rámečku srazí čelní čep (čep nejblíže k vám), ale ponechá dva nebo více kolíků, které nejsou sousedící. V této situaci je těžké trefit rezervu, zvláště pokud máte rozdělení 7-10, což je nejtěžší rozdělení.
  • Turecko je tři údery za sebou.
  • Pokud po otočení nadhazovače nějaké kolíky zůstanou, nazývá se to „otevřený rám“.
 4. 4 Pochopte, jak bowling funguje. Jedna bowlingová hra se skládá z 10 rámců. Každý rámec se rovná jedné otáčce nadhazovače. Cílem nadhazovače je srazit co nejvíce kolíků v rámci, ideálně všechny.
  • Nadhazovač může hodit míč dvakrát v každém rámu za předpokladu, že netrefí úder.
  • Nadhazovač získá další otočení na desátém rámu, pokud v první zatáčce srazí všechny kolíky.
 5. 5 Naučte se bodování. Pokud má nadhazovač otevřený rám, pak jednoduše získá kredit za počet připíchnutých kolíků. Pokud nadhazovač po dvou otočeních srazí 6 kolků, jednoduše dostanou dvě otočení. Pokud však nadhazovač nadhodí nebo udeří, pravidla se mírně zkomplikují.
  • Pokud nadhazovač trefí záložníka, měl by na svůj výsledkový list umístit lomítko. Po svém dalším tahu obdrží 10 bodů plus počet kolíků, které v tomto kole srazí. Pokud tedy po prvním tahu srazí 3 kolíky, získají 13 bodů před druhým tahem. Pokud poté ve druhém kole srazí 2 kolíky, získají za dané kolo celkem 15 bodů.
  • Pokud nadhazovač udeří úder, měl by zaznamenat X do své výsledkové listiny. Úderem se nadhazovači získá deset bodů plus počet kolíků sražených v následujících dvou tahech hráče v následujícím kole.
  • To, co může nadhazovač v jedné hře dosáhnout, je 300 bodů. To představuje 12 úderů za sebou nebo 120 pinů, které byly sraženy ve 12 rámcích. Dokonalá hra má 12 úderů a ne deset, protože pokud nadhazovač dostane úder na poslední rám, pak mohou provést další dvě otočení. Pokud jsou tyto dvě zatáčky také údery, budou mít 300 bodů.
   • Pokud hráč hodí v posledním framu náhradní, může si vzít ještě jedno kolo.
  reklama

Část 2 z 5: Příprava na Bowl

 1. 1 Najděte bowling. Přejděte online a najděte místní bowling, který vyhovuje vašim potřebám. Zkuste najít místo, které nabízí kurzy bowlingu nebo má bowlingové ligy pro začátečníky.
  • Pokud si chcete jít zahrát bowling s přáteli, najděte si místo, které je hodnoceno jako zábavné prostředí a možná také nějaké jídlo a občerstvení.
 2. 2 Jděte do bowlingové dráhy, kterou jste si vybrali. Promluvte si s ostatními nadhazovači a zaměstnanci a zjistěte, zda se vůbec můžete připojit ke hře. Alternativně můžete jít do uličky se skupinou přátel. Zeptáte -li se davu, zda se můžete připojit k jejich hře, ujistěte se, že není příliš konkurenceschopný. V uličce si můžete dokonce najít nové přátele.
 3. 3 Pořiďte si bowlingové boty. Pokud jste začátečník, můžete si v uličce půjčit boty. Pokud chcete rozjet svoji hru, můžete si koupit pár vlastních bot. Pouliční boty na bowling nefungují, protože vás buď přimějí držet se na podlaze místo přirozeného sklouznutí, nebo vás příliš uklouznou a zraní se.
  • Pokud nenosíte bowlingové boty, můžete také poškodit nebo zanechat na podlaze uličky stopy. Půjčte si boty, pokud se nechcete dostat do potíží, než začnete hrát bowling.
  • Nezapomeňte nosit ponožky nebo si přinést ponožky do uličky. Některé uličky prodávají ponožky, ale budou drahé.
 4. 4 Vyberte si správný míč. Než začnete hrát, musíte si najít míč, který má pro vás správnou váhu a velikost prstů. Míče budou označeny na základě jejich hmotnosti, takže koule, na které je napsáno „8“, bude vážit 8 liber. Zde je návod, jak najít míč správné velikosti a hmotnosti:
  • Hmotnost. Míč o hmotnosti 14 až 16 liber by fungoval u většiny dospělých s většími rukama a míč o hmotnosti 10 až 14 liber by fungoval u většiny dospělých s menšími rukama. Obecně je lepší mít míč o něco těžší, protože vám pomůže získat na síle. Obecným pravidlem je, že míček by měl vážit 10% stejně jako vaše tělo, takže pokud vážíte 140 liber, měli byste míček s míčem o hmotnosti 14 liber.
  • Velikost otvoru pro palec. Palec by měl těsně zapadnout do jediného otvoru pro palec. Měli byste být schopni to vyndat z otvoru, aniž by se to zaseklo nebo se zaseklo, ale otvor by neměl být tak velký, abyste v otvoru museli mačkat palec, abyste mohli viset.
  • Velikost otvorů pro prostředníček. Jakmile vložíte palec, měli byste položit prostředníček a prsteníček přes další dva otvory. Pokud je rozpětí správné, měly by vaše dva prsty snadno a pohodlně ležet na obou otvorech, aby se střední kloub zarovnal se stranou otvoru nejblíže vašemu palci. Skrčte dva prsty do otvorů, abyste se ujistili, že do otvoru dobře zapadnou jako váš palec.
 5. 5 Najděte si bowlingovou dráhu. Jakmile se zaregistrujete v uličce a obujete si boty, budete nasměrováni na bowlingovou dráhu. Pokud si vyberete svůj jízdní pruh, vyberte si pruh, který je daleko od hlučných nebo hlučných lidí. Ale je to vaše volba: možná budete umět lépe mísit, pokud jste obklopeni jinými nadhazovači. reklama

Část 3 z 5: Zahájení bowlingu

 1. 1 Držte míč správně. Nejprve si vezměte míč a vydejte se na správné místo před bowlingovou dráhu. Umístěte prostřední a prsteníček do 2 horních otvorů a palec vložte do spodního otvoru.
  • Držte míč mírně na své straně, bowlingovou rukou pod míčem a druhou rukou položenou na spodní straně míče pro extra podporu.
  • Pokud jste pravák, mějte palec na vrcholu míče v 10:00. Pokud jste levák, použijte pozici 2:00.
 2. 2 Přistupte k linii faulu. Standardní přístup spočívá ve stoji s rovnými zády, rameny vycentrovanými přímo k cíli a koleny mírně pokrčenými. Rameno míče by mělo směřovat přímo dolů po vašem boku. Vaše záda by měla být nakloněna mírně dopředu.
  • Vaše chodidla by měla být mírně od sebe a vaše „skluzová noha“ by měla být umístěna mírně před druhou nohou. Vaše skluzavka bude opakem ruky, kterou používáte k bowlingu (pravák bude klouzat levou nohou).
 3. 3 Pracujte na míření míče. Vaše bowlingová dráha by měla mít řadu teček 7 stop (2,1 m) po dráze a černé šipky asi patnáct stop po dráze. Pokud jste začínající nadhazovač, měli byste se snažit hodit míčem doprostřed těchto značek. Jakmile rozvinete své bowlingové schopnosti, můžete při míčku mířit nalevo nebo napravo od značek.
  • I když míříte míč středem značek, možná nebudete schopni zasáhnout kolíky, protože míč může zpomalit nebo se odkutálet směrem k okapům. Jen si všimněte, kde se koule valí, když to uděláte, a neukládejte pevný rám a podle toho upravte svůj cíl.
  • Zaměřte se na míření na značky, ne na kolíky.
 4. 4 Uvolněte míč. Udržujte přímý, nekroutící se přístup těla, protože pozice míče a ruky by měla být držena relativně stejně-pod míčem a za míčem během švihu. Plochým pohybem paže míče dozadu a poté dopředu uvolněte míč. Uvolněte míč, když se vaše paže posunula co nejvíce dopředu.
  • Při správném uvolnění by měl nejprve vyjít palec a poté prsty. To by mělo pomoci získat rotaci míče, což by mělo pomoci háčku při přenášení, jakmile se dostane do dráhy.
  • Při vypouštění míče dávejte pozor na cíl, na který míříte. Pokud se podíváte dolů na své nohy nebo míč, ztratíte rovnováhu a nebudete moci správně mířit.
 5. 5 Po skončení tahu si otřete ruce. Než pokaždé vezmete míč do misky, ujistěte se, že máte úplně suché ruce. Utěrkou si otřete ruce, nebo si alespoň otřete ruce o kalhoty, pokud je nemáte. Pokud jsou vaše ruce stále zpocené, míč vám může vyklouznout z rukou.
  • Můžete také použít kalafunu, kterou najdete ve většině profesionálních bowlingových obchodů, aby vaše prsty a palec byly mírně lepkavé a méně kluzké.
 6. 6 Udržujte skóre po celou dobu hry. Většina bowlingových drah bude mít v blízkosti posezení počítač, který vám umožní udržet skóre. Pokud ulička nemá počítač, dostanete skóre, které zaznamená vaše skóre. Ať tak či onak, postup je stejný. Zde je návod, jak udržet skóre:
  • Oblast v levém horním rohu každého rámce je pro záznam prvního míče a pole nalevo je pro druhý míč a pokud máte úder. Stávka je označena 'X' a záložka '/'.
 7. 7 Dokončete blízko čáry faulu. Pokud chcete dosáhnout optimálního uvolnění, vzdálenost mezi doručovací linkou a vámi by měla být přibližně 6 palců (15 cm). To znamená, že míč je vztyčen v malé vzdálenosti přes čáru faulu, než se dotkne dráhy. Míč se tak dostane dále po dráze a při dopadu na kolíky zachovává energii. Dokončení příliš daleko od čáry faulu znamená, že se k ní budete muset přiblížit, když začnete v postoji.
  • Pamatujte, že úder je 10 plus další dva míče, zatímco náhradní je 10 plus další míč. Pokud zasáhnete první míč v 10. rámečku, získáte další dva míčky, které určí vaše konečné skóre. 300 je nejvyšší skóre, jaké můžete získat.
  reklama

Část 4 z 5: Vylepšení vaší bowlingové hry

 1. 1 Sledujte bowling v televizi. Pečlivě sledujte odborníky a zjistěte, jaké techniky používají. Můžete také sledovat videoklipy odborných nadhazovačů online.
  • Pokuste se napodobit postoje nadhazovače ve svém vlastním domě. Pamatujte, že sledujete odborníky a vaše technika bowlingu bude mnohem jednodušší než jejich.
 2. 2 Požádat o radu. Pokud se chcete ve své hře opravdu zlepšit, vyhledejte pomoc u jiných, pokročilejších nadhazovačů a u trenérů. Vždy pomůže kritické oko, které vás sleduje, a získáte nový pohled.
 3. 3 Připojte se k bowlingové lize. Je to skvělý způsob, jak si udržet pravidelnou praxi a získat nové přátele. reklama

Část 5 z 5: Bowlingová etiketa

Jako každá jiná hra, i bowling má být zábava! Při procházení následujících pravidel etikety mějte na paměti, že byly vytvořeny za účelem bezproblémového běhu hry.

 1. 1 Čtěte pozorně a dodržujte všechna konkrétní pravidla, která jsou v uličce zveřejněna.
 2. 2 Na dráze noste pouze bowlingovou obuv.
 3. 3 Nezačínejte s bowlingem, dokud stroj pro nastavení kolíků nedokončí svůj cyklus.
 4. 4 Nechte nadhazovače v sousedním pruhu hrát nejprve, pokud se oba přiblížíte na přistávací dráhu současně. Jinak hráč, který přijde jako první, jde jako první.
 5. 5 Nestoupejte ani nepřekračujte hranici fauly, a to ani v neformální hře. Bowling je sport, takže hrajte fér.
  • Pokud překročíte hranici faulu, riskujete také uklouznutí a jiné zranění.
 6. 6 Míč by měl být zahnut po dráze. Vyhněte se házení nebo házení míče, protože by mohlo dojít k poškození dráhy.
 7. 7 Nehrajte svou hru v jiném pruhu, měli byste mít dostatek prostoru sami.
 8. 8 Při používání míče někoho jiného vždy nejprve požádejte o svolení.
 9. 9 Při bowlingu nerozptylujte ostatní hráče. Zkontrolujte svůj jazyk a omezte nadávky, jak jen můžete.
 10. 10 Buďte připraveni, až budete na řadě.
 11. jedenáct Pokuste se udržet skóre přesné. Téměř všechny uličky mají nyní automatické vedení skóre. reklama

Pravidla a strategie bodování

Pravidla bowlingu Tipy na skórování v bowlingu

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak naučím své děti, jak hrají? Pokud jsou opravdu mladí, použijte rampu pro míč, který má nyní většina drah. Také nárazníky použijte pro velmi malé děti.
 • Otázka Mohu připustit hru v polovině, pokud špatně prohrávám? Ne na automatizovaném systému. Přijměte ztrátu, pokud si myslíte, že prohráváte špatně, a zbytek hry použijte jako trénink pro další hru.
 • Otázka Proč potřebuji na bowling ručník? Aby vaše ruce zůstaly čisté a otíraly olej a špínu z koule, aby se konzistentně zachytila. Pamatujte, že pokud jíte, nikdy nejíte stejnou rukou, s jakou mísíte.
 • Question Bowling je v mé rodině populární. Jak získám krocana? Mícháte 3 údery za sebou. Pro nového hráče to není moc jednoduché, takže začněte cvičit, pokud toho chcete dosáhnout před rodinou nebo tak.
 • Otázka Mohlo by dítě používat stejné techniky? Ano, jen zajistěte, aby dítě mělo přístup do pruhů bez okapů a používalo menší míčky. Dítě musí být dostatečně silné, aby udrželo a koulelo malé kuličky.
 • Otázka Mám špatný palec. Existuje nějaký způsob, jak bych mohl hrát bez palce v kouli? Ano můžeš. Opřete si palec o míč, jak nejlépe umíte. Budete muset svůj přístup více pozvednout.
 • Otázka Kolik hráčů je v bowlingovém týmu? To závisí na formátu ligy, turnaje nebo události. Existují jednotlivé události (jedna osoba), dvojité události (dva nadhazovači) nebo týmové události, které mohou mít 3 až 5 nadhazovačů.
 • Otázka Můj přítel není velký nadhazovač, jak můžeme zapracovat na jeho off spin? Bowling je velmi tvrdý sport a málokdo ho umí dělat dobře. Můžete sledovat videa dobrých nadhazovačů a získat spoustu praxe.
 • Otázka Kolik hráčů může hrát v jedné dráze? V bowlingové dráze můžete mít mnoho lidí, které chcete. Pokud máte obrovskou skupinu přátel, možná budete chtít zaplatit za další pruh.
 • Otázka Při bowlingu, co je to řidič? Řidič je osoba, která vede výsledkovou tabulku. Obecně platí, že máte -li za celý běh nejvíce bodů dosažených na výsledkové tabuli, stanete se řidičem.
Zobrazit více odpovědí Nezodpovězené otázkyPoložit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Když se chystáte na mise, sledujte svůj cíl.
 • Sledování je důležité ... například pokud dokončíte svůj švih s rukou otočenou, jako byste chtěli podat ruku, zahákne míč.
 • Pokrčte kolena když uděláte svůj přístup. To vám pomůže získat rovnou kouli nebo trochu křivky.
 • V ideálním případě chcete, aby se míček zavěsil do kapsy (1-3 pro praváky), aby se dosáhlo nejlepšího nošení pro úder, a rovnější je obvykle lepší pro náhradní díly, zejména pro jeden kolík.
 • Míč, který pro vás vyvrtá profesionální zkušený vrták, vám pomůže nezatěžovat se snahou držet míč a také získat čisté uvolnění-což je klíčem k důslednému dobrému skórování.
 • Šlapání je velmi důležitou součástí bowlingu. Na začátku svého tahu mějte míč u pasu oběma rukama a levou nohou na středové značce. Pokud jste pravák, vykročte pravou nohou a posuňte míč také ven. Pak další krok, začnete házet míč dozadu. Poté váš třetí krok, míč je za vámi s probíhajícím švihem. Pak by měl být vaším posledním, čtvrtým krokem levá noha, asi tři až osm palců od faulové čáry, když rychle míčíte míč ven před sebe, jakkoli míříte na čepy.
 • Aby váš míč šel doleva, otočte ruku trochu doleva, stejně jako pravá ruka, pokud chcete, aby šla doprava.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Po uvolnění míče pokračujte ve švihu, abyste předešli zranění.
 • Nehoupejte ramenem příliš daleko dozadu, jinak se můžete zranit.
 • Neztrácejte přilnavost k míči, jinak může létat.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Bowlingová koule
 • Bowlingové boty
 • Ručník
 • Dětský pudr (na skluz)
 • Kalafuna (pro úchop)
 • Tření alkoholu (k odstranění oleje z koule)

Populární Problémy

Jak vyrobit hračky pro poustevníka Krabi poustevníci jsou společenská stvoření, která si rádi hrají. Jejich stanoviště by mělo být vyplněno dekorem, který je vybízí k pohybu. Baví je šplhat, skrývat se a kopat. Váš krab bude prospívat, když dostane ...Smíšené recenze pro Twitter na French Open

Conor McGregor se vrací do Oktagonu na odvetu proti Dustinu Poirierovi na UFC 257. Zde je návod, jak koupit boj prostřednictvím ESPN Plus.