Jak mísit s reaktivními bowlingovými míčky

Jedním z nejslavnějších pokroků v moderním bowlingovém vybavení je „reaktivní“ bowlingová koule. Na rozdíl od běžných bowlingových míčků, které jsou potaženy polyuretanem nebo hustým plastem, jsou reaktivní koule potaženy vrstvou přilnavé pryskyřice. To zvyšuje trakci míče na dráze a dává nadhazovateli větší kontrolu nad rychlostí a úhlem hodu. Většina nadhazovačů na vysoké úrovni využívá této přidané trakce házením hákových úderů, které mají tendenci mít za následek více úderů kvůli jejich rotaci a úhlu vstupu. Pokud jste se pokoušeli zlepšit svou bowlingovou hru, pocit reaktivní bowlingové koule vám umožní vytáhnout střely, které by dříve byly nepředstavitelné.

Část 1 ze 3: Uchopení míče

 1. Obrázek s názvem Bowl with Reactive Bowling Balls Krok 1

  1 Vložte prsty do míče. Pokud jste pravák, zasuňte prostřední a prsteníky ruky do horních dvou otvorů pro prsty. Pokud jste levák, vložte prsty levé ruky. Otvory pro prsty by se měly zastavit hned kolem prvního kloubu. Tento úchop bude nejúčinnější pro přesné úhly bowlingu.
  • Použití jakýchkoli jiných prstů vám nedovolí držet míč vycentrovaný v ruce.
  • Vyberte si míč, který vás nenutí natáhnout ruku. Mezi dlaní a povrchem míče by měl být dostatek místa, aby se do něj vešla tužka.


 2. Obrázek s názvem Bowl with Reactive Bowling Balls Krok 2

  2 Druhou rukou napněte míč. Položte ruku bez bowlingu na opačnou stranu míče. Tuto ruku použijete ke stabilizaci míče při zahájení švihu. Pokud se příliš spoléháte na pohyb své bowlingové ruky, může to způsobit, že se míč před okamžikem rozkýve - to odhodí vaši ránu.
  • Vaše opěrná ruka by měla zůstat na míči, dokud se těsně nepohnete.
 3. Obrázek s názvem Bowl with Reactive Bowling Balls Krok 3

  3 Vyjměte palec z míče. Opřete si palec naplocho o vnější stranu míče, abyste ho nedostali z cesty. Na rozdíl od konvenčního hodu, kde palec vede míč během uvolňování, správný úder hákem vyžaduje, aby se míč mohl mírně otáčet.
  • Představte si, že míč spíše svíráte palcem, než byste na něj tlačili.
  • Při zvednutí míče za sebe si zastrčte míč proti zápěstí, abyste jej stabilizovali.
 4. Obrázek s názvem Bowl with Reactive Bowling Balls Krok 4

  4 Držte míč volně. Udržujte zápěstí rovné, ale uvolněné. Aby bylo možné zasáhnout úder hákem, je důležité, abyste míč vypustili přesně ve správný čas a pozici. Pokud jste příliš napjatí, je větší pravděpodobnost, že neutralizujete rotaci hodu nebo zcela minete.
  • Pokuste se nevytáhnout paži příliš stranou. Míč by se měl při míse pohybovat do několika palců od vaší opěrné nohy.
  reklama

Část 2 ze 3: Bowling a Hook Shot

 1. Obrázek s názvem Bowl with Reactive Bowling Balls Krok 5

  1 Srovnejte své tělo s kolíky. Než se otočíte, ujistěte se, že váš postoj je na druhou stranu a vaše hlava směřuje dopředu. Mírně pokrčte kolena, abyste získali pevný základ. Jakékoli posunutí nebo naklonění chodidel, pasu nebo ramen vás připraví o přesnost.
  • Začněte rovně a dokončete rovně.
  • Pamatujte, že úhel záběru závisí do značné míry na úhlu vašeho těla.
 2. Obrázek s názvem Bowl with Reactive Bowling Balls Krok 6

  2 Udělejte pár kroků ke zlomové linii. Plynule klouzejte do každého kroku a udržujte hlavu při cestě vpřed. Zvedněte míč na úroveň tváře, poté jej stáhněte dolů a zpět za sebe. Při přípravě na uvolnění míče sklopte boky a nakloňte horní část těla dolů, abyste se dostali blíže k dráze.
  • Nechte přirozenou hybnost míče unést houpačkou - nenuťte ji.
  • Většina zkušených nadhazovačů udělá během svého přístupu 4-5 kroků. Cokoli jiného může způsobit větší komplikaci při hodu a odvrácení pozornosti od vaší techniky.
 3. Obrázek s názvem Bowl with Reactive Bowling Balls Krok 7

  3 Když míč opustí vaši ruku, lehce švihněte prstem. Těsně před uvolněním míče stočte prostřední a prstencové prsty k sobě nahoru a do strany. Pohyb těchto dvou prstů je zodpovědný za generování rotace. Pravorukí nadhazovači by měli míč otočit jen mírně doleva, než se dotkne dráhy. Levorukí nadhazovači otočí míč doprava.
  • Prsty by měly při výstupu vystrkovat okraje otvorů.
  • Když se poprvé učíte házet háčkem, udržujte rotaci minimální. Když si na pohyb zvyknete, můžete zapracovat na tom, aby byly vaše úhly širší a váš oblouk výraznější.
 4. Obrázek s názvem Bowl with Reactive Bowling Balls Krok 8

  4 Pro větší přesnost proveďte postup. Pokračujte v prodlužování bowlingové paže dopředu a nahoru, i když míč opustil vaši ruku. Tím zajistíte, že se příliš brzy nevrátíte a nezadusíte dynamiku míče. Dokončete roli rukou přibližně na úrovni hrudníku, jako byste přijali potřesení rukou.
  • Dobrý postup je zásadní pro rychlý a přesný hod.
  • Pokud vaše bowlingová paže míří dolů po dráze, když dokončíte svůj hod, dostatečně ji nesledujete.
  reklama

Část 3 ze 3: Správné míření a valení

 1. Obrázek s názvem Bowl with Reactive Bowling Balls Krok 9

  1 Vyrovnejte míč v blízkosti okraje dráhy. Aby míč dopadl blízko středu kolíků po zakřiveném háku, musíte se ujistit, že začíná svou dráhu na opačné straně dráhy. Jak se bude pohybovat po jízdním pruhu, vnitřní rotace způsobí, že bude táhnout v opačném směru, čímž se bude pohybovat blíže ke středu.
  • Přibližujte se ze strany dráhy, než abyste se pokoušeli dosáhnout pomocí bowlingové paže.
  • Pokuste se udržet míč uvnitř nejvzdálenější šipky vytištěný na dráze. V opačném případě může dojít k nechtěné spirále do žlabu.
 2. Obrázek s názvem Bowl with Reactive Bowling Balls Krok 10

  2 Proveďte čisté uvolnění. Když dokončíte svůj hod, mějte hlavu vzhůru a oči na kolících. Nechte míč opustit vaši ruku jedním plynulým pohybem a ujistěte se, že rychle vytáhnete prsty z otvorů, aby nepřekážely. Dávejte pozor, aby vám míč nespadl ani neházel - než se dotkne dráhy, nesmí spadnout více než palec nebo dva.
  • Čím nižší je váš postoj a úhel horní části těla, tím blíže bude vaše bowlingová paže k dráze.
  • Kvůli zvýšenému tření vytvářenému skořápkou reaktivních bowlingových koulí je ještě důležitější, aby vaše uvolnění bylo bezproblémové.
 3. Obrázek s názvem Bowl with Reactive Bowling Balls Step 11

  3 Zaměřte bod mezi prvním a druhým nebo třetím kolíkem. Když míč vstoupí z tohoto „sladkého místa“, vytvoří zametací akci, která převrhne čepy ve směru, ve kterém jsou umístěny. Jedná se o mnohem efektivnější cestu než bowling přímo na, která často ponechává okolní piny nedotčené.
  • Pokud jste nadhazovač pravou rukou, míč by měl vstoupit přímo mezi první a třetí kolík (kolík vpředu a ten těsně za ním vpravo). Levorukí nadhazovači by měli mířit mezi první a druhý čep.
  • Šikmý úhel a síla otáčení háčku usnadňuje vyčištění kolíků, i když je váš cíl o kousek vypnutý.
 4. Obrázek s názvem Bowl with Reactive Bowling Balls Step 12

  4 Naučte se zvýšit míru rotace, kterou na míč dáváte. Rotace, kterou na míč aplikujete, mu umožňuje zasáhnout kolíky přesným úhlem a větší silou, ale také zvyšuje pravděpodobnost, že minete. Začněte házením mírných zatáček a poté se propracujte k přehnanějším háčkům. Poté, co zdokonalíte svou kontrolu nad míčem, budete moci bez námahy mířit údery a šetřit.
  • Rotace by měla vycházet z pohybu vašich prstů, nikoli zápěstí, paže nebo ramene.
  • Válce s větším otáčením musí být vyváženy vyšší rychlostí, aby se zabránilo vyklouznutí z jízdního pruhu.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Praxi nelze ničím nahradit. Pokud chcete zvládnout odpaly bowlingu s reaktivní koulí, musíte se dostat na dráhy.
 • Kupte si vlastní reaktivní bowlingovou kouli, se kterou budete cvičit. Většina kuliček zásobovaných komerčními bowlingovými dráhami má základní polyuretanovou konstrukci, která ztěžuje ovládání házením.
 • Vyberte si míč s dostatečnou hmotností, abyste vytvořili sílu, která není příliš těžká na pohodlnou manipulaci.
 • Dávejte pozor na dráhu (nebo vizuální podněty jako tištěné šipky), ne na kolíky nebo dráhu vaší bowlingové paže.
 • V případě potřeby vždy používejte vhodné vybavení, včetně neklouzavé obuvi a chrániče zápěstí. Ačkoli se mohou zdát bezvýznamné, tyto položky mohou ve vaší hře znamenat skutečný rozdíl.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Vyleštěte reaktivní bowlingové koule, ale neolejujte je. Vrstva pryskyřice nanesená na vnější plášť vytváří malé důlky pro zvětšení povrchu. Olejování tyto dolíčky vyhladí, sníží tření a tím i vaši kontrolu nad míčem.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Reaktivní bowlingová koule
 • Bowlingové dráhy
 • Protiskluzové boty na bowling
 • Podpůrný chránič zápěstí (volitelně)

Populární Problémy

49ers a Ravens se v neděli potkají v potenciálním Super Bowlu. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

A znovu se objevil starý rozhovor s Novakem Djokovičem, kde vyjádřil obdiv jak Rogerovi Federerovi, tak Samprasovi. Tehdy sedmnáctiletý také mluvil o Marii Šarapovové a jeho oblíbených tenisových vzpomínkách.

Andy Murray se po delší odmlce vrátil na cvičiště, ale už vypadá v dobrém rytmu. Skot se plánuje vrátit k tenisu, jakmile se turné obnoví, v naději, že se naplno vrátí po operaci kyčle.

Vaše lýtka se skládají ze dvou různých svalů, které je třeba vypracovat, aby byly dobře vyvinuté-gastrocnemius a soleus. Http://healthyliving.azcentral.com/calves-big-weights-7085.html Můžete však efektivně cvičit a růst oba...

Steelers a Browns se v neděli střetnou v 6. týdnu AFC North. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online zdarma.

Tento wikiHow vás naučí, jak obnovit tovární nastavení přepínače Nintendo. Obnovení továrního nastavení Nintendo Switch můžete provést v nabídce nastavení systému. Obnovení továrního nastavení vašeho Nintendo Switch vymaže všechny vaše hry, profily a herní data z ...