Jak boxovat v basketbalu

Box je klíčovou součástí basketbalu, protože brání vašemu soupeři v doskakování. Boxování v basketbalu je technika, kterou hráč používá k tomu, aby se po chybě střely co nejlépe odrazil. Je tak účinný, že kratší hráč může odskočit vyššímu hráči. Boxování je základní dovedností každého hráče na podlaze a je obzvláště důležité pro centry a silové útočníky, jejichž primárním cílem při chybě střel je odskočit.

Část 1 ze 3: Očekávání odrazu

 1. Obrázek s názvem Box Out in Basketball Krok 1

  1 Ujistěte se, že byl proveden výstřel. Sledování soupeřova míče periferním viděním může být často zaměněno za střelu, zvláště pokud se jedná o lobovou přihrávku přes hřiště. Běžnou a užitečnou metodou, jak zjistit, zda byl výstřel proveden, je poslouchat, jak vaši spoluhráči křičí „výstřel“.
  • Pokud uvidíte výstřel, křičte na sebe, aby vás ostatní slyšeli.
  • Pokud se přesunete do boxu s otočenými zády, hráč, kterého střežíte, vás může snadno přeseknout do koše.


 2. Obrázek s názvem Box Out in Basketball Krok 2

  2 Pokud hrajete obranu muže proti muži, vyberte osobu, kterou střežíte. Boxování se může lišit podle toho, jaký typ obrany se hraje. V obraně muže proti muži najděte jakéhokoli hráče, kterému jste byli přiděleni k ochraně, protože je to vaše zodpovědnost.
  • Chce to cvik a rychlé myšlení, ale dobrým pravidlem je vyboxovat nejbližšího protivníka do koše. Pokud je jasné, že spoluhráč nebude schopen vyboxovat svého vlastního muže a jeho muž je blíže ke koši než váš muž, měli byste se přesunout a vyboxovat soupeře nejblíže ke koši.
 3. Obrázek s názvem Box out in Basketball Step 3

  3 Pokud hrajete zónovou obranu, zaškatulkujte si nejbližší osobu. Pokud hrajete v zóně vysokou pozici (blíže k horní části klíče, za čáru volného hodu), zkuste vybrat soupeře, který je také nad klíčem.
  • Pokud hrajete nízkou pozici (blíže ke koši), zkuste najít někoho, kdo je blízko vás v barvě.
 4. Obrázek s názvem Box out in Basketball Step 4

  4 Důvěřujte svému týmu, když jste v zónové obraně. Všech 5 hráčů musí vybalit, aby to fungovalo. Odrazová mentalita pro zónovou obranu je vytvořena pochopením přestupku soupeře a oblastí, které jsou rozhodující pro zajištění odrazu.
  • Zónová obrana je založena na střežení pozic na hřišti, takže odraz v takové obraně by měl odrážet stejnou mentalitu.
  • Pokud uvidíte, jak se míč odráží od ráfku vaším směrem, nenechte se zlákat skočit za ním. Mohlo by vám to uniknout a pak by váš muž mohl získat útočný odraz.
  reklama

Část 2 ze 3: Umístění sebe k odrazu

 1. Obrázek s názvem Box out in Basketball Step 5

  1 Postavte se mezi soupeře a koš a očekávejte úhel, pod kterým se bude míjet zmeškaný výstřel. Je užitečné rychle se podívat do očí soupeřova hráče. Mnoho hráčů bude mít oči vzhůru, sledovat vystřelený míč, aby se pokusili předvídat, jak se odrazí od opěradla nebo ráfku.
  • Jejich oči vám často řeknou, jakým směrem se chystají pohybovat, takže se můžete pohybovat, abyste je předvídali.
  • To vám může poskytnout výhodu, protože vám nevěnují okamžitou pozornost.
 2. Obrázek s názvem Box out in Basketball Step 6

  2 Krok k hráči. Neměli byste se pohybovat mnohem dále než o pár kroků, protože váš soupeř se bude pohybovat směrem k vám a koši, pokud se chystáte k odrazu.
 3. Obrázek s názvem Box out in Basketball Step 7

  3 Natáhněte paži a navažte kontakt s jejich trupem, abyste neztratili přehled o svém protivníkovi. Když hráč nepřátelského týmu vystřelí, měli byste se svým mužem navázat kontakt pomocí ruky nebo předloktí.
  • Nechytejte je a nevyhazujte paži žádnou silou, protože rozhodčí to uvidí a budou faulovat.
 4. Obrázek s názvem Box out in Basketball Step 8

  4 Otočte zpět (zpět) do přehrávače. Otočte tělo na opačnou stranu paže, kterou jste natáhli (pokud natáhnete pravou ruku, otočte tělo doleva). Hoďte ruce za sebe a udělejte ohradu. Když míč letí vzduchem do koše, zůstaňte v poloze tělem směrem ke svému muži.
  • Roztáhněte nohy o nohu nebo tak dále, než je šířka ramen, a pokrčte kolena, abyste spustili tělo. V tomto okamžiku by vás vaše hybnost měla přenést do soupeře.
 5. Obrázek s názvem Box out in Basketball Step 9

  5 Zůstaňte v rovnováze a mírně prodlužte zadek. Očekávejte kontakt se svými hýžděmi a dolní částí zad. Snižte se a použijte sílu své základny a jádra, abyste udrželi soupeře mimo odskočení.
  • Měli byste zastavit svého protivníka a nadále ho tlačit zpět, ne ho řešit.
 6. Obrázek s názvem Box out in Basketball Step 10

  6 Roztáhněte ruce na obě strany svého protivníka za sebou a současně ho tlačíte zpět svou základnou. S rukama na obou stranách, kolmo k tělu a šikmo dozadu, poznáte, kam se váš protivník plánuje přesunout. Měli byste plánovat pohyb stejným směrem. Tím zabráníte tomu, aby se kolem vás dostali.
  • Nedržte je na místě. Vaše paže jsou pro to, abyste řekli, kde je druhý hráč, ne pro to, abyste je udrželi na místě.
  • Zády k hráči, jedna noha a jedna paže by měla být na obou stranách těla soupeře, ale nedotýkat se jich.
  • Pásová pomoc bude naším příkladem; lepivou částí jsou vaše ruce a nohy a polstrování je váš hlavní rám. Nechcete, aby se „lepkavá část“ (ruce a nohy) dotýkala vašeho protivníka. Místo toho bude nelepivá část (váš hlavní rám, zadek a záda) kontaktním bodem, který ho udrží na místě. Vytváříte „krabici“, ze které váš protivník nemůže uniknout.
 7. Obrázek s názvem Box out in Basketball Step 11

  7 Zatlačte pažbou dozadu. Může to vypadat trochu trapně, ale je to nejúčinnější způsob, jak dostat protivníka ze své zóny. Projděte se s ním a ujistěte se, že vás neobejde.
  • Pokud máte pocit, že se pohybují jedním směrem, zatlačte na ně opačným směrem, abyste jejich pohybu působili proti. Pokud máte správný postoj, můžete se s nimi pohybovat na kteroukoli stranu, a proto jim extrémně ztěžuje cestu vpřed v odraženém úsilí.
  • Dřepněte si, jako byste seděli na židli. Použijte svoji tělesnou hmotnost, aby se nedostaly na míč.
 8. Obrázek s názvem Box Out in Basketball Step 12

  8 Sledujte míč, abyste se pokusili předvídat, kam se dostane, pokud je střela zmeškána. Když jste si jisti, že máte svého soupeře dostatečně vybaleného, ​​je důležité, abyste se poté sami odrazili.
  • Zastavení hybnosti vašeho protivníka často stačí k tomu, aby se nepokusili o odraz, a i když se bude snažit pokračovat, budete mít výhodu pozice.
  • Celé úsilí bude zbytečné, pokud se nepokusíte o odraz.
 9. Obrázek s názvem Box out in Basketball Step 13

  9 Klouzejte nohama podle potřeby, abyste zabránili nepřátelskému hráči ve vašem objetí. Sledujte, kam míček míří, a vyskočte k němu, když začne klesat.
 10. 10 Úplně natáhněte obě paže, abyste získali co největší výšku. Když se střela odrazí od koše vaším směrem, přeskočte na 'vysoký bod' (setkání s míčem v nejvyšším bodě vašeho skoku) a chyťte basketbal pro úspěšný odraz. reklama
Obrázek s názvem Box Out in Basketball Step 14

Část 3 ze 3: Zabezpečení odrazu

 1. Obrázek s názvem Box out in Basketball Step 15

  1 Nechte svého protivníka připnout. K odrazu jděte pouze tehdy, pokud máte pocit, že máte protivníka zajištěného na místě. Pokud si myslíte, že vás mohou obejít, nechte odskočení na jiného spoluhráče a soustřeďte se na to, abyste udrželi soupeře mimo míč.
 2. Obrázek s názvem Box out in Basketball Step 16

  2 'Chin ball'. Udělejte to tak, že si dáte míč pod bradu a vystrčíte lokty. Přineste si míč přímo pod bradu a rozevřete lokty. Nehoupejte lokty, nechcete nikoho faulovat ani zranit, ale vyneste je co nejširší, abyste ochránili míč.
  • To brání obraně ukrást vám míč poté, co zajistíte odraz.
 3. Obrázek s názvem Box out in Basketball Step 17

  3 Držte míč pevně. Když odskočíte, neodskakujte na sekundu nebo dvě, protože se to pokusí vyrazit mnoho obránců z vašich rukou.
 4. Obrázek s názvem Box out in Basketball Step 18

  4 Otočte se z koše na postranní čáru. Podívejte se, jak hodit výpustný průchod pruhovanému hráči nebo strážci umístěnému poblíž postranní čáry.
  • Hledejte svého strážce a podejte mu míč, pokud je otevřený.
  • Pokud jste strážcem bodu, vyhledejte na hřišti otevřeného spoluhráče poblíž koše; v opačném případě se pokuste nastavit svůj přestupek.
 5. Obrázek s názvem Box Out in Basketball Step 19

  5 Pokud jste strážný, otočte se a driblujte na kurtu. Pokud jste hráčem na postu, počkejte a podívejte se na výstupní průkaz strážce, než se sami postavíte na hřiště. Nepřekračujte sebevědomí díky své schopnosti manipulace s míčem. Před driblingem se ujistěte, že všichni obránci vyčistili. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Nebojte se vyvíjet na svého protivníka určitý tlak.
 • Kontakt je dobrý. Vaše zadní část a záda jsou vaše kontaktní body.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Nebuďte přehnaně agresivní a nedělejte žádné fauly, jen se ujistěte, že cítíte jeho tělo.
 • V pase byste neměli být úplně ohnutí. Záda by se měla opírat o osobu, kterou škatulkujete. Pokud se soupeř nemůže uklidnit, protože je vytlačen ze své komfortní zóny, udělali jste svou práci.
reklama

Populární Problémy

Za posledních šest měsíců se Naomi Osaka etablovala jako hráčka, která může porazit na turné WTA.

Josh Warrington se v sobotu zúčastní Kid Galahad v očekávaném zúčtování. Zde je návod, jak sledovat boj online v USA.

Hart Memorial Trophy a další se rozdávají během středeční přehlídky cen NHL 2019. Zde je návod, jak sledovat živý přenos bez kabelu zdarma.

Zde je vše, co potřebujete vědět ke sledování her Patriots online bez kabelu v roce 2019.

Angelique Kerber a Anna-Lena Friedsam se ve středu setkají v celoněmeckém zápase druhého kola na US Open 2020. Angelique Kerberová vyhrála obě předchozí setkání proti Friedsamu.

Ať už žijete na trhu nebo mimo trh, máme pro vás několik různých způsobů, jak v roce 2021 sledovat hry Patriots online bez kabelu.