Roger Federer vyhrál oblíbenou cenu fanoušků ATP, přestože odehrál pouze 1 turnaj, ale je někdo překvapen?

Roger Federer se svými fanoušky ATP 2019

Roger Federer s oblíbenou cenou fanoušků ATP 2019

Roger Federer v roce 2020 odehrál pouze šest zápasů, všechny přišly na Australian Open. Po zbytek roku byla švýcarská legenda stranou, zotavovala se z operace dvojitého kolena.

Navzdory své dlouhé absenci ve sportu byl Roger Federer zvolen jako Oblíbený hráč ATP Fan již 18. rok v řadě . Ale je to opravdu překvapení?

Pokyny k rozhodnutí o vítězi ceny jsou velmi jednoduché. ATP na konci roku zveřejní na svých webových stránkách anketu a fanoušci z celého světa mohou hlasovat pro „svého oblíbeného“ hráče sezóny. Příliš horliví fanoušci však mohou také odevzdat svůj hlas vícekrát, a to pomocí různých zařízení nebo přihlašovacích údajů.

Už nějakou dobu je všeobecně přijímáno, že Roger Federer je nejpopulárnějším hráčem na planetě. Hromadně přitahuje fanoušky, kamkoli jde, a získává lví podíl na podpoře davu prakticky v každé zemi, která pořádá tenisový turnaj.

rakety vs válečníci live stream zdarma

To se nepřekvapivě překládá také na web. Od té doby, co Roger Federer vyhrál svůj první Slam v roce 2003, získává nejvyšší procento online hlasů od fanoušků.

Ocenění fanoušků ATP bylo vyhlášeno v roce 2000 a jeho prvním vítězem se stal Gustavo Kuerten. Po Brazilci následoval Marat Safin, který cenu získal ve dvou po sobě jdoucích letech. Ale poté, co si Roger Federer v roce 2003 odnesl svou první cenu, zavedl v soutěži popularity takovou neřest, že je zbytečné považovat ostatní hráče za nominované.

Z 21 dosud vyhlášených fanouškovských cen vyhrál Švýcar 18 - to znamená, že získal 85% všech ocenění, která kdy byla v této kategorii udělena! To je neskutečná dominance.

Někteří očekávali, že série bude letos přerušena, vzhledem k tomu, že Roger Federer byl na turné sotva dokonce aktivní. Hráči jako Novak Djokovic, Dominic Thiem a Rafael Nadal ovládli tenisové titulky svými vykořisťováním na hřišti, zatímco Federer byl redukován na dodatečnou myšlenku ovlivněnou zraněním. A přesto jsme tady, když konkurenci porazili Švýcaři opět.

Měli fanoušci Federera vzít v úvahu, že jejich hrdina celý rok téměř nehrál? Sám jsem to neudělal a jsem si docela jistý, že většina věrných fanoušků - jakéhokoli hráče - by také neměla.

Váš oblíbený hráč se nemění s množstvím tenisu, který hrají. Nezáleží na tom, zda Roger Federer hraje šest zápasů nebo 60. Důležitá je radost, kterou hráč dává svým fanouškům, a Federer rozhodně přináší spoustu radosti, i když není fyzicky na hřišti.

Ta věc ti říkala YouTube? Je plný všech druhů videí „Federer the genius“, z nichž každé dává svým fanouškům neomezené štěstí.

tenisové míčky v sušičce
Roger Federer je oblíbeným fanouškem, ať už hraje nebo hraje kdekoli.

Roger Federer je oblíbeným fanouškem, ať už hraje nebo hraje kdekoli.

Říká se, že díky absenci srdce roste. A Roger Federer nikdy nechyběl na očích veřejnosti více než v roce 2020. Díky tomu byli jeho fanoušci k 39letému muži ještě více láskyplnější; vědí, že mu na turné nezbývá ještě mnoho let, a tak si chtějí vážit každého okamžiku, který jim zbývá.

I kdyby Roger Federer letos prohrál v prvním kole Australian Open, pravděpodobně by si domů stále odnesl Cenu fanoušků. Sakra, jeho fanoušci by ho pravděpodobně zvolili k vítězství, i kdyby celý rok nehrál ani jeden zápas.

Proč je Roger Federer tak milován po celém světě?

Žádný jiný mužský hráč není tak milován jako Roger Federer

Žádný jiný mužský hráč není tak milován jako Roger Federer

Elegantní a zdánlivě snadná hra Rogera Federera hrála klíčovou roli v tom, že se z něj stal nejpopulárnější hráč na planetě. Většina fanoušků se chce pobavit při sledování tenisového zápasu. A není mnoho zábavnějších věcí, než sledovat Federera, jak skáče po kurtu a rozpoutává jeden ze svých podpisových výstřelů, a to rychlostí sledovací střely a ladností baletky.

tenis, jak hrát

Federerův postoj a chování na hřišti i mimo něj z něj také udělaly všestrannou ukázkovou postavu, vzor, ​​ke kterému je třeba vzhlížet. To, jak se Federer nese ve vítězství i v porážce, obdivují i ​​neutrální pozorovatelé.

Když vyhraje, uvidíte ve Švýcarsku určité dětské vzrušení. A když prohraje, poznáte, jak moc pro něj tenis znamená.

Kdo může zapomenout na následky finále Australian Open 2009, kde Federer plakal jako dítě poté, co utrpěl srdcervoucí prohru s Rafaelem Nadalem. Federer neplakal, protože prohrál s Nadalem nebo sestoupil v silně zpochybněném pětici setterů. Plakal, protože toho večera dal ze sebe všechno, a stále to nestačilo proti moci Španělů.

Bylo vidět, že dvacetinásobný grandslamový šampion vrhl do zápasu všechno - celé srdce, tělo i duši. Federer plakal nad jeho neúspěchem a společně s ním plakaly jeho miliony fanoušků.

Rafael Nadal utěšuje Rogera Federera na Australian Open 2009.

Rafael Nadal utěšuje Rogera Federera na Australian Open 2009.

tenisová kresba

Jinak božsky podobná postava, kterou je Roger Federer, má lidskou stránku, což téměř slouží jako výjimka, která potvrzuje pravidlo. Může být dítě milující zábavu, může být zodpovědnou ikonou, může být příkladným rodinným mužem. Federer může být cokoli, co od něj chcete, a další.

Jednoduše řečeno, Roger Federer je kombinací nesčetných jedinečných a pozitivních vlastností. A to vysvětluje, proč má švýcarská hvězda fanoušky z každé věkové skupiny, každého regionu a každého pohlaví.

Federer je v mnoha ohledech jako Superman. Oba jsou lidmi svého světa uctíváni jako bohové. Jsou neúnavní v honbě za slávou (nebo spravedlností pro Supermana). Je zajímavé, že oba mají také vlastní logo; pro Supermana je to „S“ vyryté přes jeho hruď a pro Federera je to „RF“.

A podobně jako „S“ znamená v případě Supermana naději, je sám Federer majákem naděje pro mnohé na celém světě. Osminásobný wimbledonský šampion se během své kariéry několikrát vrátil z pokrajů porážky a nyní pokračuje v dobrém boji, přestože je blízko 40. Mnozí ho považují za více než pouhý smrtelník a proč ne? Stále jim dává důvod věřit v nadpřirozeno.

Ve skutečnosti měl Federer svůj podíl na logických vítězstvích i letos, přestože odehrál jen šest zápasů. Jeho letošní vítězství nad Tennysem Sandgrenem a Johnem Millmanem na Australian Open nebylo nic zázračného a připomnělo jeho fanouškům, proč ho nikdy nemůžete odepsat.

Nenechte se překvapit, pokud Roger Federer v příštích letech získá několik dalších oblíbených cen fanoušků ATP, i když nikdy nevyhraje další velký turnaj nebo dokonce nebude soutěžit na nejvyšší úrovni. Dokud bude jeho jméno mezi hlasovacími volbami, bude nejlepším uchazečem o jeho vítězství.

Populární Problémy

Voltaren Gel je lokální mast, která se používá k léčbě bolesti, která přichází s osteoartritidou a problémy s klouby, jako je ztuhlost, bolest a otok. K aplikaci gelu použijete dávkovací kartu k odměření správného množství, ...

Martina Navrátilová bude koučovat Agnieszku Radwanskou.

Ať už hrajete volejbal ve škole, v komunitním centru nebo na pláži, snažte se být tím nejlepším hráčem, jakým můžete být. Vyvinout se z průměrného hráče na dobrého hráče vyžaduje trpělivost, obětavost a soustředění na zlepšování svého ...

Ve středu večer má premiéru sezóna 37 seriálu „The Challenge“ s názvem „Spies, Lies & Allies“. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos pořadu online.

Jak uchovávat dorty. Při skladování koláčů není nutné chlazení. Svůj koláč můžete nechat při pokojové teplotě až týden. Pokud chcete dorty skladovat 2 týdny až 1 měsíc, vložte je do vzduchotěsné ...