Jak zlomit útočníkovi nos

I když byste měli svému okolí věnovat velkou pozornost a dělat vše pro to, abyste se vyhnuli hrozivým situacím, možná to považujete za nutné bránit se před útočníkem . Pomocí úderu dlaní vzhůru se pokusíte zlomit útočníkovi nos. Udržujte široký postoj nohou, abyste udrželi úder, a poté udeřte útočníka pohybem vzhůru zpod nosních dírek. Můžete také zkusit udeřit po stranách nosního můstku, abyste útočníka omráčili. Pokud je to nutné, pokračujte úderem do hlavy, hrudníku nebo nohy, abyste zvýšili šance na útěk. Co nejdříve byste měli uprchnout před útočníkem, křičet o pomoc a zavolat záchrannou službu.

Část 1 ze 3: Použití úderu dlaní

 1. Obrázek s názvem Break an Attacker

  1 Postavte se s širokým postojem nohou. Pokud je to možné, postavte se nohama alespoň na vzdálenost ramen. Mírně pokrčte kolena. Budete potřebovat nohy, abyste dodali energii za úderem, takže stoj s výrazným postojem nohou je životně důležitý.
 2. Obrázek s názvem Break an Attacker

  2 Ohněte otevřenou dlaň dozadu. Oddělte prsty tak, aby nebyly sevřené a vzájemně se nedotýkaly. Ohněte zápěstí dozadu, abyste dosáhli úderu patou dlaně. Pokud nemáte mnoho zkušeností s bojovým uměním nebo sebeobranou, je mnohem méně pravděpodobné, že úspěšně odrazíte útočníka, aniž byste si poranili ruku, pokud použijete patu dlaně.
 3. Obrázek s názvem Break an Attacker

  3 Úder vzhůru a do tváře útočníka. Nos má trojúhelníkový tvar, který je navržen tak, aby prováděl přímé, přímé dopady, takže zasažení přímo do obličeje není vaše nejlepší strategie. Místo toho dejte veškerou svou váhu do paže, když ji natáhnete nahoru do nosu útočníka. Zaměřte se na úder těsně pod nosní dírky a pokračujte v pohybu nahoru do útočníkovy hlavy.
 4. Obrázek s názvem Break an Attacker

  4 Hledejte jiné příležitosti. Pokud vaše pozice vůči útočníkovi neumožňuje úder vzhůru, je také možné zlomit nos úderem z boku. Pomocí paty dlaně udeřte do boku nosního můstku. I když přestávku nedosáhnete, silný úder pravděpodobně způsobí krvácení nebo slzení očí, což by vám mělo dát šanci uniknout.
 5. Obrázek s názvem Break an Attacker

  5 K obraně použijte improvizovanou zbraň. Pokud máte opasek a máte možnost si ho sundat, můžete si ho omotat kolem ruky a houpat nebo praštit sponou útočníkovi do obličeje. Jako improvizované zbraně lze také použít hůl nebo vycházkovou hůl, těžkou kabelku, pevnou deštníkovou hřídel a další položky.
  • Pokud máte pero, můžete kolem něj zavřít pěst s odhaleným ostrým koncem. Jděte po očích, krku a krku útočníka. Stejnou strategii můžete použít i se sadou klíčů.


 6. Obrázek s názvem Break an Attacker

  6 Využijte šanci uprchnout. Jakmile provedete úder, zkuste rychle utéct, místo abyste si udělali čas a zjistili, zda jste útočníkovi úspěšně zlomili nos. I když se vám nepodařilo zlomit nos, pravděpodobně jste způsobili bolest, krvácení nebo zaplavili oči útočníka slzami. Jednejte rychle a využijte této příležitosti, abyste se dostali pryč. reklama

Část 2 ze 3: Používání kombinací

 1. Obrázek s názvem Break an Attacker

  1 Zkombinujte další úder úderem dlaně vzhůru. K další deaktivaci útočníka můžete také použít rychlou kombinaci jedna-dvě. Pokud se rozhodnete použít kombinaci, měli byste okamžitě následovat úder dlaní vzhůru dalším úderem. Neprovádějte svůj první úder, pak počkejte několik sekund na druhý, jinak ztratíte drahocenný čas, který byste mohli použít k útěku.
  • Vaší prioritou je dostat se pryč, ale rychlý kombinační úder vám pomůže zajistit, že jste útočníka omráčili a mohli uprchnout.
 2. Obrázek s názvem Break an Attacker

  2 Použijte otevřený háček na útočníkovu hlavu. Rychlou kombinaci můžete použít následováním úderu vzhůru úderem hlavy, abyste útočníka dále deaktivovali. Bezprostředně po zasažení útočníka úderem vzhůru druhou patou ruky silně udeřte do spánkové oblasti hlavy.
  • Představte si mozek, jak sedí lebce jako nakládané okurky ve sklenici. Tvrdý úder do hlavy může otřást mozkem a způsobit otřesový efekt, který dočasně deaktivuje vašeho útočníka.
 3. Obrázek s názvem Break an Attacker

  3 Pokračujte dvojitým úderem dlaní do paty. Poté, co udeříte útočníka do nosu, tvrdá rána do hrudníku je srazí dolů a pryč od vás, což vám umožní uniknout. Udržujte nohy v širokém postoji s koleny mírně pokrčenými, abyste mohli dosáhnout úderu. Udeřte útočníka do hrudníku oběma dlaněmi současně, abyste je od sebe odstrčili, poté běžte opačným směrem než jejich pád.
 4. Obrázek s názvem Break an Attacker

  4 Zkuste nárt dupat. Popadejte útočníka tak silně, jak jen můžete, aby je omráčil a pomohl zabránit tomu, aby vás pronásledovali. Před nebo po úderu nahoru do nosu můžete použít nárt. Pokud vás útočník chytil, použijte nárt a poté pokračujte úderem nosu, hlavy nebo hrudníku. Můžete také nejprve použít úder nosem a poté následovat nártní dupání, které vám pomůže zaručit útěk. reklama

Část 3 ze 3: Moudré používání sebeobrany

 1. Obrázek s názvem Break an Attacker

  1 Útok zpět pouze jako poslední možnost. Vaše priority by měly být vždy si být vědomi svého okolí, bezpečně uniknout ohrožující situaci a křičet o pomoc. Boj zpět je nebezpečná poslední možnost. Pokud se musíte bránit, vaším cílem je zneškodnit nebo rozptýlit útočníka, aby unikl.
  • Pokud jste například přepadeni, měli byste spolupracovat a okamžitě se vzdát své peněženky nebo kabelky, místo abyste se pokoušeli provést úder v sebeobraně. Připravte si pro každý případ falešnou „přepadovou peněženku“ s pouhými několika účty a osobními věcmi.
  • Na druhou stranu, pokud jste nuceni jít na druhé místo, měli byste vynaložit veškeré úsilí, abyste se ubránili a unikli.
 2. Obrázek s názvem Break an Attacker

  2 Zavolejte záchrannou službu co nejdříve. Pokud to bude možné, vytočit nouzové číslo . Pokud můžete diskrétně vytáčet před zapojením útočníka, vložte telefon do kapsy s otevřenou linkou na reproduktoru.
  • Pokud máte otevřenou tísňovou linku, pracujte s fyzickými vlastnostmi útočníka ve slovních výstrahách. Řekněte například něco jako: „Budu se bránit, vysoký chlapíku. Ucouvněte, nebo vyškrábnu ty hnědé oči, srazím tu modrou kšiltovku a vytrhnu ty hnědé vlasy. '
 3. Obrázek s názvem Break an Attacker

  3 Opusťte situaci co nejdříve. Pokud váš útočník spadne nebo spadne na zem, okamžitě oblast opusťte. Pokračování v útoku vám může způsobit zranění a v závislosti na regionálních zákonech by vás mohlo vést k soudnímu řízení nebo zatčení.
  • Máte například právo se bránit, pokud se domníváte, že existuje bezprostřední riziko zranění. Pokud však útočníka začnete kopat, když jsou dole nebo v bezvědomí, můžete riskovat vážné zranění nebo dokonce zabití útočníka, což může nakonec vést k dlouhému trestu odnětí svobody.
  • Útočník by také mohl získat klid a přemoci vás, pokud se budete držet a pokusit se zasadit další rány. Stačí udeřit jednou nebo rychlou kombinací a utéct.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku vzdělávacího obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Jak vyrobit gumový míč. Existuje mnoho skvělých důvodů, proč mít gumový míč. Můžete to odrazit, použít to, aby všechny gumičky zůstaly na jednom místě, nebo to zmáčknout, aby se posílily svaly rukou. Pokud vás baví dělat svůj první ...

Jak masírovat bolest dolní části zad. Bolest dolní části zad většinou sama odezní během několika dní. Pokud tomu tak není, bolest dolní části zad lze zvládnout kombinací masáže a cvičení. Chcete -li zmírnit bolest dolní části zad pomocí masáže, ...

Jeden z pouhých dvou neporažených týmů odešel v zemi, Michigan v neděli nastupuje na Northwestern. Zde je návod, jak sledovat hru online.

Jak si vyrobit domácí sýrové hranolky. Hranolky z domácího sýra jsou skutečným pohodlným jídlem! Tyto lahodné recepty jsou rychlé, snadné a vyžadují pouze základní spíž. Hranolky upečte v troubě a poté horké hranolky pokapejte sýrovou omáčkou ...

Jak se připravit na krevní test. Zdravotníci objednávají krevní testy z různých důvodů. Od monitorování hladin léků po vyhodnocení vašich výsledků v průběhu diagnostiky zdravotního stavu může být krevní práce zásadní ...

How to Talk to a Crush Who Hates You. Může být obtížné mluvit se svou zamilovaností, ale ještě více s láskou, která vás nenávidí. Někdy, když vás někdo nenávidí, došlo k nedorozumění. Tím, že vyjasníte, proč vás nenávidí, a vyhrajete ...