Jak rozbít sklo svým hlasem

Díky chytré reklamě, která byla odvysílána v 70. letech minulého století, se obraz zpěváků, kteří rozbíjejí sklo pouze svým hlasem, dostal do amerického kolektivního vědomí. To vás mohlo vést k přemýšlení: „Mohl bych svým hlasem rozbít sklenici?“ I když existuje mnoho faktorů, které ovlivní, jak snadno se vám tento úkol podaří, s dostatkem času a úsilí budete možná moci redukovat sklenici na střepy pouze svým hlasem.

Metoda 1 ze 3: Nastavení fáze pro rozbití skla

 1. Obrázek s názvem Rozbít sklo svým hlasem Krok 1

  1 Připravte si rozbíjecí stanici na sklo. Pamatujte, že úspěch v tomto úkolu bude mít za následek rozbité sklo, takže si možná budete chtít zacvičit v místnosti s tvrdými podlahami, abyste si úklid usnadnili. Vyberte si pokoj s dobrou akustikou a malou až žádnou ozvěnou. Pokud jste se rozhodli používat mikrofon, budete také potřebovat zásuvku pro připojení zesilovače, stejně jako platformu, na které může vaše sklo a zesilovač sedět.
  • Pokud plánujete použít svůj hlas k rozbití vaší sklenice, budete potřebovat pouze pevnou platformu, na kterou sklenici položíte. Platforma by měla být relativně vysoká, abyste mohli při zpěvu stát, abyste získali nejlepší hlasitost a tón.
  • Pokud se o to pokusíte v oblasti s kobercem, položte velký hadřík. Malé třísky skla se mohou zapíchnout do koberce a způsobit později škodu. Kapka látky zabrání rozbitému sklu dostat se na váš koberec.
  • Při použití zesilovače a mikrofonu by měl být zesilovač umístěn čelem ke sklu a relativně blízko něj. Stabilní konferenční stolek může stačit k uchycení reproduktoru i skla a zároveň omezit zkreslující vibrace, ačkoli půda může také dobře fungovat. Zkuste umístit zesilovač tak, aby nevydával zvuk směrem k lidem, kterým by to mohlo vadit, jako vašim sousedům.
  • Vaše sklo by mělo být přímo před reproduktorem zesilovače. Prohlédněte si materiál pokrývající přední část zesilovače a najděte přesné umístění reproduktorového kužele. Umístěte sklo přímo před kužel.


 2. Obrázek s názvem Rozbít sklo svým hlasem Krok 2

  2 Na ochranu očí si nasaďte ochranné brýle/brýle. Rozbité sklo může vytvářet velmi malé úlomky, které mohou způsobit trvalé poškození očí. Tomu zabrání nošení jednoduché ochrany očí, jako jsou ochranné brýle nebo brýle.
  • Pokud náhodou nemáte po ruce ochranné brýle, můžete použít levné sluneční brýle nebo plavecké brýle. Ujistěte se, že vaše ochrana očí pokrývá celé oko. Brýle na čtení s polovičním zorníkem nebudou adekvátní.
 3. Obrázek s názvem Rozbít sklo svým hlasem Krok 3

  3 Najděte rezonanční frekvenci svého skla. Jemně poklepejte sklem nehtem a pozorně poslouchejte vyzváněcí zvuk. Toto je rezonanční frekvence vaší sklenice a budete muset odpovídat a udržovat tuto výšku, aby se rozbila. Může vám pomoci udržet se na hřišti, pokud si to pro sebe tiše hučíte, i když sklo vyzvánělo.
  • Můžete také způsobit, že vaše sklo bude bzučet ve své rezonanční frekvenci navlhčením prstu a třením o okraj skla. Prstem kroužte okraj skla, dokud slyšitelně nerezonuje. Pak se pokuste držet to hřiště v hlavě.
  • Při zkoušení zpěvu vám může pomoci nástroj nebo nástroj, jako je klavír nebo vyhledávač výšek, pomoci identifikovat, držet a zúžit rezonanční frekvenci.
  • Sklenici úplně vyprázdněte, odstraňte z ní ozdoby a položte ji na pevný pravidelný povrch, zatímco kontrolujete její rezonanční frekvenci. Věci, které jsou uvnitř, nahoře nebo připojené k vašemu sklu, mohou tento tón změnit.
 4. Obrázek s názvem Rozbít sklenici hlasem Krok 4

  4 Udržujte ve své mysli rezonanční frekvenci. Držení hřiště v hlavě po určitou dobu obvykle vede k ploché výšce. Plochá rezonanční výška nerozbije vaše sklo. Chcete -li zabránit tomu, abyste se vyhnuli, možná budete chtít pobrukovat nebo podpořit notu nějakým nástrojem, jako je nástroj, ladička nebo ladička. Slyšet velmi malé rozdíly v tónech může být obtížné i pro talentované hudebníky.
  • Při pokusu rozbít sklo hlasem často kontrolujte výšku tónu. Jednoduše jemně přejíždějte nehtem po žárovce skla, pozorně poslouchejte výsledný tón a upravte výšku tónu tak, aby tomu odpovídala.
 5. Obrázek s názvem Rozbít sklenici hlasem Krok 5

  5 Zaměřte se na hlasitou hlasitost čisté rezonanční výšky. Profesionální zpěváci a operní pěvci jsou obecně lidé, kteří se pokoušejí o tento druh výkonu díky své hlasové síle. Budete -li chtít rozbít sklenici, budete muset dosáhnout alespoň hlasitosti 100 - 110 decibelů a na několik sekund dokonale sladit rezonanční výšku. Pokud jste netrénovaní, může to být obtížný výkon, v takovém případě můžete použít mikrofon.
  • Rozsah 100 - 110 decibelů je podobný hluku vydávanému nedalekou sekačkou, motorovou pilou nebo motocyklem. Chcete -li rozbít sklo, budete muset dosáhnout této hlasitosti nebo hlasitěji při zpěvu rezonanční výšky.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Rozbíjení skla se samotným hlasem

 1. Obrázek s názvem Rozbít sklenici hlasem Krok 6

  1 Položte ústa blízko sklenice. S dostatkem praxe a hlasová síla , měli byste být schopni rozbít sklenici z pohodlnější vzdálenosti. Většina normálních lidí však bude mít potíže s udržením objemu nutného k rozbití sklenice. Být velmi blízko soustředí vaši zvukovou energii a poskytne vám nejlepší možnou šanci, aby se zlomila.
  • Chcete -li zkontrolovat, jak hlasitě zpíváte, možná si budete chtít stáhnout aplikaci pro měření zvuku z obchodu s aplikacemi do telefonu nebo si zakoupit měřič hladiny zvuku u online prodejce. Pokud si všimnete, že i když jste nejhlasitější, nejste blízko rozsahu 100 - 110 decibelů, možná byste měli zvážit použití mikrofonu.
 2. Obrázek s názvem Rozbít sklo svým hlasem Krok 7

  2 Zpívejte rezonanční frekvenční tón. Začněte zpívat rezonanční tón při normální hlasitosti mluvení. Pozorně poslouchejte zvuk svého hlasu. Zní to ostře (nad rezonančním tónem) nebo plochě (pod rezonančním tónem)? Pokud ano, proveďte mírné úpravy tónu. Když jste si jisti, že zpíváte perfektně, pomalu zvyšte hlasitost zpěvu tak, abyste zpívali co nejhlasitěji.
  • Pokud pociťujete nepohodlí, bolest nebo si všimnete výrazné změny v kvalitě svého hlasu, možná namáháte svůj hlas příliš hlasitým nebo příliš dlouhým zpěvem. Abyste předešli trvalému poškození, měli byste okamžitě přestat, vypít trochu vody. Odložte zpěv, dokud se váš hlas nevrátí do normálu.
  • Zvuky samohlásky budou méně rušeny, což vám umožní dosáhnout vyšší hlasitosti. Zejména zvuk samohlásky „ee“ má nejvyšší hodnocení hlasitosti. Samohláska „ay“ je také hodnocena velmi vysoko pro hlasitost.
  • Udržujte poznámku co nejdéle a přitom provádějte mírné úpravy. I když narazíte na rezonanční frekvenci, budete muset na několik sekund perfektně držet hřiště, než sklo vibruje natolik, že se rozbije. S větší pravděpodobností budete muset „posunout“ svůj hlas mírně nahoru a dolů a provést mírné úpravy tak, aby odpovídaly rezonanční výšce.
 3. Obrázek s názvem Rozbít sklo svým hlasem Krok 8

  3 Zkuste rozbít různé brýle. Některé brýle budou mít více mikroskopických nedokonalostí než jiné. Více nedokonalostí skla znamená, že budete mít větší šanci, že se rozbije. Otočením mezi několika různými skly je pravděpodobnější, že alespoň jeden bude mít nedokonalosti, které potřebujete k rozbití skla.
  • Můžete také zkusit brýle různých tvarů a velikostí. Nezapomeňte mrknutím nehtu zkontrolovat rezonanční frekvenci každé sklenice; každé sklo bude mít svou vlastní trochu jinou rezonanční frekvenci.
 4. Obrázek s názvem Rozbít sklenici hlasem Krok 9

  4 Rozbité sklo opatrně zlikvidujte když uspějete. Při úklidu noste rukavice, aby nedošlo k pořezání nebo poškrábání ostrými hranami. Poté oblast důkladně prozkoumejte, abyste se ujistili, že jste zachytili i ty nejmenší úlomky. Svítilna vám pomůže odhalit malé pramínky.
  • Možná byste se měli vyvarovat používání vysavače k ​​vysávání úlomků skla. Mohlo by dojít k poškození vakua. Místo toho zametejte co nejvíce smetákem a zachyťte drobné kousky stisknutím kousku chleba do úlomků.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Rozbití skla s mikrofonem

 1. Obrázek s názvem Rozbít sklo svým hlasem Krok 10

  1 Chraňte svůj sluch. Aby to fungovalo, bude nutné zesilovač zesílit poměrně hlasitě, takže byste měli chránit své uši před potenciálně škodlivými hladinami zvuku. Dobrý pár špuntů do uší může stačit, ale pro velmi hlasité hlasitosti mohou být nejlepší speciální chrániče sluchu tlumící zvuk.
 2. Obrázek s názvem Rozbít sklo hlasem Krok 11

  2 Připravte si zesilovač. Zapojte a zapněte zesilovač. Měli byste slyšet slabý tón způsobený proudem elektřiny. To znamená, že je váš zesilovač připraven ke vstupu. Vezměte konec kabelu mikrofonu a zapojte jeho zvukový konektor do zesilovače.
  • Také budete muset do zesilovače zapojit mikrofon. Mikrofon byste měli umístit co nejdále od zesilovače, protože kabel umožní zabránit zkreslení a zpětné vazbě mikrofonu.
  • Pokud máte k dispozici stojan na mikrofon, použijte jej. Zpívání rukou zdarma vám umožní soustředit se intenzivněji na daný úkol.
  • Nezapomeňte používat ochranu sluchu. Abyste minimalizovali vystavení hlasitým hlasitostem, měli byste stát za zesilovačem nebo za ním a stranou.
  • Pokud váš mikrofon nefunguje, zkontrolujte jej pomocí vypínače. Pokud je váš mikrofon již zapnutý, ale stále nefunguje, zkontrolujte zvukový konektor a ujistěte se, že je plně připojen k reproduktoru.
 3. Obrázek s názvem Rozbít sklo svým hlasem Krok 12

  3 Upravte hlasitost zesilovače. Pokud používáte neznámý zesilovač, vyzkoušejte jeho hlasitost na střední úrovni, než se jej pokusíte nastavit na maximální nastavení. Většina brýlí bude vyžadovat, abyste dosáhli minimálně 100 až 110 decibelů, což je zhruba objem projíždějící motorky, blízkého klaksonu nebo hudby v nočním klubu.
  • Možná budete chtít vrstvit zeď, na kterou je zesilovač namířen, zvuk tlumícím materiálem, jako jsou těžké přikrývky nebo polštáře. Zabráníte tím zesílení hlasitosti vašeho zesilovače ostatními.
  • Mezi další opatření pro tlumení zvuku, která byste mohli využít, patří akustické panely , zvukotěsné závěsy a další techniky.
 4. Obrázek s názvem Rozbít sklenici hlasem Krok 13

  4 Zpívejte do mikrofonu. Budete chtít zachránit svůj hlas před zbytečným vypětím zpíváním při mírné až střední hlasitosti. Posuňte svůj hlas ve velmi malých krocích po rezonanční výšce, dokud nebudete mít jistotu, že ji máte dokonale. Poté zvyšujte hlasitost, dokud nezpíváte do mikrofonu přímo při mírné hlasitosti.
  • Pokud se vaše sklenice odmítne rozbít, zkontrolujte svou výšku pomocí vyhledávače hřiště. Výška tónu, kterou zpíváte, je možná jen nepatrná, ale může to zabránit rozbití vaší sklenice.
  • Samohlásky jsou méně překážek a pomohou vám dosáhnout hlasitějších hlasitostí. Zejména zvuk samohlásky „ee“ má nejvyšší hodnocení hlasitosti. Samohláska „ay“ je také hodnocena velmi vysoko pro hlasitost.
  • Udržujte poznámku co nejdéle a přitom provádějte mírné úpravy. I když narazíte na rezonanční frekvenci, budete muset na několik sekund perfektně držet hřiště, než sklo vibruje natolik, že se rozbije.
  • Protože používáte zesílení, neměli byste křičet do mikrofonu. Mluvení nahlas zatěžuje váš hlas a může způsobit trvalé poškození, pokud si nedáte pozor. Zpívejte do mikrofonu při mírné hlasitosti a dejte si pauzu, kdykoli se váš hlas cítí unavený.
 5. Obrázek s názvem Rozbít sklo svým hlasem Krok 14

  5 Rozbité sklo opatrně zlikvidujte . Dvojice gumových rukavic vám pomůže zabránit čištění a škrábancům na skle. Možná budete chtít použít baterku, která vám pomůže najít těžko viditelné fragmenty. Sbírejte a odhazujte velké kusy skla rukama, zametejte menší úlomky a při vysávání buďte opatrní. Úlomky skla mohou poškodit váš vysavač.
  • Běžný trik, jak sbírat malé střepy a skleněné střepy, používá plátek měkkého sendvičového chleba. Zatlačte svůj chléb do podlahy, kdekoli uvidíte sklo. Sklenice by se měla zachytit do chleba, který můžete vyhodit, když je sklenice čistá nebo je kousek chleba plný skla. K vyčištění celé oblasti budete možná muset použít několik kusů chleba.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Nepoškodí roztříštění skla můj obličej, pokud použiji svůj hlas? Jak by se sklo rozbilo? Sklo by vám s největší pravděpodobností neublížilo, protože se sklo většinou rozpadá na velké kusy. Sklo by se rozbilo na velké a někdy i malé kousky, ale spadne. Jen buďte připraveni.
 • Otázka Je mi 12 a pokusil jsem se rozbít sklo a nefungovalo to. Vyzkoušel jsem všechny metody. Co můžu dělat? To je otázka z fyziky. Říká se tomu rezonance. Pokud jste zkoušeli zpívat hlasitěji a hlasitěji, dokud se nerozbije, jste na špatné cestě. Budete muset dostatečně dlouho zpívat na správném hřišti.
 • Otázka Mohu použít jakékoli sklo? Kayla Ano.
 • Otázka Proč mě ráno bolí v krku? Pokud vás po zpěvu bolí v krku, může to být známka natažení hlasivek. Zkuste zpívat nižší tóny a tolik se nezatěžujte. Před a po zpěvu pijte čaj nebo teplou vodu s citronem a během chvilky budete v pořádku.
 • Otázka Mohu rozbít sklenici se slámou? Ano, můžete.
 • Otázka Kde najdu profesionála, který by mi pomohl se zpěvem? Místní centra múzických umění mají obvykle hlasového učitele, stejně jako většina hudebních center. A hlasové učitele ve vaší oblasti můžete kdykoli zkontrolovat online.
 • Otázka Co když nemohu zpívat normální píseň, aniž by mi praskl hlas? Můžete procházet sekcemi skladby, dokud nebude dokonalá. Váš praskavý hlas jen znamená, že musíte pokračovat v tréninku.
 • Otázka Tato dívka na K.C. Tajný rozbité sklo, jak to mohu udělat, když je profesní? ELIZABETH KAYSER Protože se jednalo o zinscenovaný televizní pořad, scéna s největší pravděpodobností používala speciální efekty, aby to vypadalo, že svým hlasem rozbíjí sklo. Pokud to však chcete zkusit, můžete použít výše uvedené tipy.
 • Otázka Jak dlouho to obvykle trvá? Jakmile je nalezen tón odpovídající rezonanční frekvenci skla, zpěvák musí držet tuto notu po dobu nejméně dvou až tří sekund, aby se vibrace dostatečně nahromadily, aby se sklo rozbilo. Pokud se ptáte, jak dlouho trvá rozvíjet tuto dovednost, neexistuje způsob, jak na to odpovědět, protože to zcela závisí na jednotlivci.
 • Otázka Opravdu potřebujete k rozbití tenkou sklenici? Allison H. K rozbití nepotřebujete opravdu tenké sklo, ale čím tenčí, tím snazší. Jen zkoušejte různá hřiště a měli byste to zvládnout.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Vždy používejte ochranné brýle, abyste zabránili poranění očí sklem.
 • Do sklenice můžete umístit brčko, které vám pomůže vidět, když vibruje výškou vašeho hlasu. To vám pomůže najít správnou výšku.
 • Levné brýle se snadněji lámou, protože kontrola kvality těchto skel bude obecně nižší, což má za následek více nedokonalostí skla. To by mohlo mít za následek nižší úroveň (hlasitost) decibelů, které musíte dosáhnout, než se sklo rozbije.
 • Pokud máte potíže se slyšením hudebního tónu a následným sladěním stejného tónu se svým hlasem, můžete do něj investovat hlasové lekce než se o to pokusíte.
 • Pamatujte si, že lidé, kteří to dělali v televizi, pravděpodobně používali speciální efekty. Nebylo by to tak snadné.
 • Sklo můžete také rozbít zpíváním jeho rezonanční frekvence (výška, která způsobí, že předmět „hučí“) o oktávu vyšší (dvojnásobná frekvence) nebo o oktávu nižší (poloviční frekvence).
 • Každé sklo bude jiné a bude mít jedinečnou rezonanční frekvenci. I nedokonalosti, které jsou pouhým okem neviditelné, mohou způsobit rezonanci skla na úplně jiném hřišti.
 • Televizní show „Mythbusters“ zkoumala, zda je možné rozbít sklenici s hlasem. Výsledky tohoto experimentu vedly hostitele k tomu, aby při hledání rezonanční frekvence skla doporučovali „klouzat“ výškou nahoru a dolů.
 • Křišťálové brýle k tomu pravděpodobně budou fungovat lépe než u jiných typů skel.
 • Přibližnou rezonanční frekvenci a výšku, kterou budete muset napodobit, zjistíte třením navlhčeného prstu kolem okraje prázdné sklenice. To by mělo vydávat bzučivý zvuk. Ten zvuk je rezonanční frekvence skla.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Dávejte pozor, abyste se vyhnuli létajícímu sklu. Heavy metalový zpěvák Jim Gillette byl při provádění tohoto počinu řezán sklem, takže při pokusu buďte opatrní.
 • Rozbité sklo může být nebezpečné. Při čištění rozbitého skla buďte opatrní.
 • Rozbít sklenici svým hlasem bez zesílení je nesmírně obtížné. Na začátku je nepravděpodobné, že uspějete. Cvičením a školením se však můžete naučit, jak rozbít brýle s vysokou úspěšností, nebo dokonce rozbít více brýlí najednou.
 • Zapnutí zesilovače na maximální hlasitost může způsobit poškození zesilovače, reproduktorů a případně i ušních bubínků.
reklama

Věci, které budete potřebovat

Rozbíjení skla se samotným hlasem

 • Křišťálové sklo (které vám nevadí rozbít)
 • Ochranné brýle
 • Pitch finder (volitelně)

Rozbití skla s mikrofonem

 • Zesilovač se vstupem pro mikrofon
 • Křišťálové sklo (které vám nevadí rozbít)
 • Ochrana sluchu (např. Chrániče sluchu, chrániče sluchu)
 • Mikrofon
 • Pitch finder (volitelně)
 • Ochranné brýle

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku vzdělávacího obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Jak zlepšit rychlost netopýra. Rychlejší švih je silnější švih. Pokud se chcete dostat na základnu, pak musíte mít rychlou pálku. Dobrou zprávou je, že rychlost vaší pálky je něco, co můžete rozhodně zlepšit cvičením! Tento článek...

Jak zlepšit svou hbitost cvičením s tělesnou hmotností. Agility je dovednost, kterou byste mohli chtít zlepšit, zvláště pokud chcete doladit své atletické schopnosti nebo jste sportovec. Být agilní znamená, že se můžete rychle pohybovat, zastavit ...

Poté, co byl Indian Wells odložen (nebo zcela zrušen), začíná série ATP Masters pro rok 2021 s Miami.

Svět č. 1 dvojice dvojic Bob a Mike Bryan obdrželi ve čtvrtek v O2 Areně dvě ocenění - ATP World Tour č. 1 tým čtyřhry v podání Emirates a Favorite fanoušků ATPWorldTour.com od Moët & Chandon - každý po rekordní desátý čas.

Jak vylepšit dřep. Dřep je dynamické cvičení, které může posílit vaše nohy, boky, hýždě, břišní svaly, záda a ramena. Toto cvičení celého těla se často používá jako součást režimu vzpírání a aerobní rutiny. Zkontrolujte, zda vaše ...