Jak rozejít pár

Ačkoli je rozchod párů nebezpečným úsilím, pokud si myslíte, že opravdu patříte k osobě, která je ve vztahu s někým jiným, pak stojí za to to zkusit. Abyste pár rozešli, musíte postupovat opatrně a nejprve zasadit semínka pochybností, než se rozchod stane nevyhnutelným. Pokud chcete vědět, jak na to, postupujte podle těchto kroků.Část 1 ze 3: Pěstování semen nedůvěry

 1. 1 Zvažte důsledky. Ačkoli si možná nemyslíte, že je něco odporného rozbít osobu, která se vám líbí, a její významnou osobu, takže oba budete šťastnější, svět to tak možná nevidí. Zralé a inteligentní páry také mohou jasně a snadno vidět vaše motivy, zvláště pokud jste projevili žárlivost vůči jednomu z partnerů, prohlašujete se za blízkého přítele nebo jste bývalý.
  • Pokud je to váš cíl, ujistěte se, že jste si zcela jisti, že je to správná věc. Jste ochotni obětovat svou důstojnost? Pokud je rozchod způsoben vnější silou (vy), a ne přirozeným problémem ve vztahu, pár může stále mít vzájemné city, které se mohou časem zesílit.
 2. 2 Buďte si jistí osobou, se kterou chcete být. Pokud chcete rozbít osobu svých snů a její drahou polovičku, pak se jako Othellovo Iago (ale mnohem méně nevyzpytatelné) musíte dostat do středu páru pomalu, ale jistě. Chcete -li to udělat, musíte získat osobu, která vám ráda důvěřuje, a začít se vám otevírat.Mějte porozumění, příjemný a soucitný, a ukažte, že jste adobrý posluchač. Zpočátku vám ten člověk možná neotevře svůj vztah, ale ten čas přijde.
  • Jen jedno varování: je rozdíl být důvěrníkem vašeho milostného zájmu a spadnout s touto osobou do zóny přátel. Ujistěte se, že s danou osobou nepůsobíte příliš kamarádsky nebo kamarádsky, jinak vás nikdy nebude moci vnímat jako milostný zájem. Pokud to jeden z partnerů zjistí, určitě neuspějete. To nefunguje 99 procent času.
 3. 3 Nechte osobu, aby se otevřela ohledně nedostatků ve svém vztahu. Každý vztah má chyby a šance na pár po líbánkách a pár let trvající rozchod je malá. Nejhorší, co můžete udělat, je otevřeně kritizovat vztah dané osoby, kritizovat jejího partnera nebo obecně vzbudit v člověku pocit, že je ve vztahu odsouzeném k zániku. Díky tomu se bude člověk cítit naštvaný, obranný a odhodlanější než kdy jindy, aby věci fungovaly. Nikdo si nechce přiznat selhání, zvláště ne ve vztahu, takže musíte počkat, až si člověk přirozeně sám přizná problém.
  • Můžete začít tím, že necháte osobu mluvit o vztahu. Pokládejte nevinné otázky. Pokud například víte, že její kapela hrála večer na místním místě, ale že se její přítel nedostavil, nevinně se zeptejte, zda se mu její show líbí.
  • Zeptejte se, jak proběhla noc dané osoby. Pokud vám připadají trochu rozrušení, řekněte: „Jaký jste měli víkend?“ a počkejte, až odhalí zbytek.
  • Zeptejte se: „Jak jste se díky tomu cítili?“ Rozšiřte to o obecné otázky, které člověka povzbuzují, aby dál mluvil - a začali vidět trhliny v jejich vztahu.
  • Bohužel se možná pokoušíte rozejít pár, který má skvělý vztah, což by člověku ztěžovalo odhalení čehokoli negativního. Ale pokud jste se stali důvěrníkem této osoby, je méně pravděpodobné, že je vztah ve skvělé formě.
 4. 4 Nechte je mluvit. Jakmile člověk začne odhalovat nedostatky ve svých vztazích a všechny problémy se svým partnerem, nejhorší, co můžete udělat, je zcela souhlasit nebo říct: „Zasloužíš si mnohem víc než to.“ Díky tomu člověk uvidí, že máte postranní úmysly. Místo toho se chovejte trochu odtažitě nebo zmateně, přinutíte toho člověka déle mluvit a vysvětlete mu, proč jsou opravdu nešťastní - a proč jejich partner není dokonalý.
  • Pokud má člověk vysvětlit svoji frustraci dále a necháte ho mluvit, pak si problémů všimne ještě více.
  • Nechte osobu mluvit, kdykoli se objeví něco negativního. Zpochybňování jejich myšlenek je přiměje člověka je dále prozkoumat.
  • Nekritizace jejich vztahu také zlepší situaci v řadě. Pokud spolu skončíte, nikdo jim nemůže říct, že jste sabotovali předchozí vztah. Když někdy otevřeně kritizujete jednoho z partnerů, zvláště pokud váš plán selhal, dokazuje to, že jste se pokoušeli pokazit vztah.
  reklama

Část 2 ze 3: Díky tomu je rozchod nevyhnutelný

 1. 1 Buďte osobou, kterou chce předmět vaší náklonnosti. Aniž byste úplně změnili svoji osobnost, můžete se pokusit být tím, koho ve vztahu hledá člověk, který se vám líbí. Pokud si stěžuje, že se její přítel nikdy neptá na její pocity, udělejte to. Pokud si přeje, aby jeho přítelkyně sdílela více jeho zájmů, vydejte se na procházku nebo se podívejte do nové veganské kavárny, o které s ním řádil.
  • To není tak manipulativní, jak to zní. Pokud chcete být s touto osobou z dobrého důvodu, měli byste jim být dobrým partnerem, že?
  • Nedělejte si z toho těžkou hlavu. Pokud si stěžují, že jim partner nikdy nedělá laskavosti, dejte jim oběd nebo kávu, když mají náročný den v práci. To se však může obrátit, protože vás možná používají jen jako emocionální skládku.
  • Nepřekračujte to. Dělat tyto věci a být dobrým člověkem pro osobu, která se vám líbí, vás přirozeně přiměje začít padat do role významného druhého, ale nedělejte nic extrémního, například mu dejte květiny nebo jim řekněte, jak krásně vypadají. Je zřejmé, že děláte něco romantického, jako je kupování extravagantních věcí, a člověk toho může využít a použít vás jako dárky.
 2. 2 Udělejte více přítomnými. To neznamená, že byste měli být na místě a zavolat nebo být buldočím psem. Znamená to jen, že pomalu byste se měli začít potloukat trochu víc ... a pak mnohem víc. Nabídněte jim, že se s nimi svezete do třídy, dáte si příležitostné sousto a navrhnete nevinnou hru tenisu, dokud se nestanete součástí jejich každodenní rutiny. Ujistěte se, že nejste posedlí a že vaše milostný zájem uskutečňuje některá volání.
  • Nebuď také spolehlivý. Osoba by měla vidět, že máte svůj vlastní život - mimo snahu rozbít vztah.
  • Být více přítomný pomůže člověku vidět, jaké by to bylo být ve vztahu s vámi. To by jim mělo dát dobrý a jistější pocit z vás.
 3. 3 Využijte slabosti páru. Každý pár má svoji slabost. Řekněme, že jsou to lidé, kteří mají tendenci bojovat, když jste venku při velkých opilých příležitostech. Perfektní - pozvěte je na další párty. Řekněme, že osoba přítele vaší náklonnosti utrácí příliš mnoho peněz - řekněte mu o novém gadgetu, bez kterého nemůže žít. Řekněme, že se vám líbí osoba s přítelkyní, která je příliš posedlá svým vzhledem; vezměte ji na nákup.
  • Jakmile určíte, co je s párem v nepořádku - a může toho být mnoho, mnoho -, můžete to ještě mnohem zhoršit. Proměňte tu malou trhlinku ve zející díru, dokud nemohou nevstoupit.
  • Pokud se jedna osoba ve vztahu chce vdát a druhá váhá, najděte způsoby, jak téma manželství nastolit. Promluvte si o výročí svých rodičů, pozvěte je na zásnubní večírek, dokonce jim pošlete katalog diamantových prstenů poštou.
 4. 4 Zkuste oddělit členy páru. Nic nezpůsobí, že pár ztratí zájem rychleji, než se dobře pobavit samostatně. Pozvěte partnera svého milostného zájmu na zábavnou noc - nebo ještě lépe, představte mu osobu, se kterou by ještě více klikli. Udělejte vše, co je v jejich silách, abyste tyto dva lidi co nejvíce od sebe oddělili, a ujistěte se, že se jim skutečně líbí, co dělají, když jsou od sebe.
  • Nebuď zřejmý. Jen tak mimochodem představte některé činnosti, které by je přirozeně držely od sebe navzájem.
 5. 5 Přátelte se s těmi, kteří jsou v kruhu vašeho potenciálního partnera. Pokud si opravdu myslíte, že člověk, který se vám líbí, je ve strašném vztahu a že by mu s vámi bylo lépe, pak je pravděpodobné, že to stejně vnímají i jeho kamarádi. Pokud je tomu tak, pak byste měli být přátelští s jejich přáteli, aniž byste na sebe dělali podívanou, jen aby si mysleli, že jste skvělý člověk. To je může přimět zeptat se na váš milostný zájem: „Proč jsi stále s tím poraženým? Proč místo toho nezajdete s [vložte sem své jméno]? '
  • Když se potloukáte s přáteli svého milostného zájmu, příliš se svého milostného zájmu nezdržujte. Nenuťte je myslet si, že jste pro jejich přítele; jen si je všimněte, že byste se s jejich přítelem skvěle trefili.
 6. 6 Nebuď potřebný. Je rozdíl stát se bližším přítelem a být k dispozici, a chovat se, jako byste se chtěli neustále potloukat s osobou, která se vám líbí, navzdory jejich vztahu. Nesnažte se potloukat po zjevných randech, zvláštních příležitostech nebo ve chvílích, kdy víte, že pár tráví čas společně. Osoba, která se vám líbí, bude mít podezření, že byste byli potřební a lpí, kdybyste byli spolu - a to nikdo nechce.
  • Každých pět minut se můžete zpřístupnit, aniž byste museli psát SMS nebo volat osobě, která se vám líbí. Připravte si past a počkejte, až k vám přijdou.
 7. 7 Vytvořte žárlivost. Nic vám nedovolí, aby si osoba, která se vám líbí, rychleji uvědomila, co jí bude chybět, než když vás uvidí s dalším potenciálním partnerem po vašem boku. To neznamená, že byste měli někoho použít, aby ta osoba žárlila; prostě strávte více času s blízkým přítelem pohlaví, které vás přitahuje, nebo si zajděte na pár neškodných schůzek a podejte o tom zprávu. Budete překvapeni, jak rychle budete vidět v novém světle, a situace bude stále zoufalejší. Je dobré člověku připomenout, že tu nebudete navždy.
  • To člověka donutí přemýšlet: „Ach ne! Tahle skvělá kamarádka, kterou mám, může být uchvácena ... oh, počkej, proč by mě to mělo zajímat? Mohlo by to znamenat, že k nim něco cítím? '
 8. 8 Během rozchodu reagujte přiměřeně. Pokud není zcela zřejmé, že dotyčný se vztahem končí pro tebe, neměli byste se okamžitě vrhnout a začít se snažit s někým chodit. Místo toho byste měli být dobrým přítelem, sympatickým posluchačem a jen ramenem k pláči, když se člověk vyrovnává se smutnými pocity, které přirozeně doprovázejí jakýkoli rozchod - i když to tak mělo být.
  • Řekněte člověku, že jste vždy tam, pokud potřebuje mluvit, a že si nedokážete představit, co prožívá.
  • Přesto toho druhého nezlobte. Nazvání toho bývalého blbce nebo ještě hůř hned po rozchodu by toho člověka mohlo rozzlobit.
  • Vědět, co by člověka rozveselilo. Dejte jim hloupé plyšové zvíře nebo je vezměte na komedii. Jen zatím nedělejte nic příliš romantického.
  reklama

Část 3 ze 3: Aby váš nový vztah byl poslední

 1. 1 Neskákejte hned. Ačkoli jste možná čekali měsíce (nebo déle!), Než vztah konečně skončí, abyste mohli být s osobou, která se vám líbí, neznamená to, že byste se měli hýbat ve všech svých věcech, začít se spojovat a představovat osobu svých snů svým rodičům a padesáti nejbližším přátelům. Místo toho tomu dejte čas. I když jste se rozhodli randit hned, netrávte každý okamžik každého dne společně - stačí se s danou osobou vídat několikrát týdně a dát jí čas na uzdravení.
  • Nejlepší je dát člověku čas na uzdravení a už vůbec ne randit, dokud nebude připraven. Pokud jsou však pocity vážné, je snadnější to říci, než udělat.
 2. 2 Vyhněte se mluvení o bývalém. Ačkoli jste vy a váš nový partner možná zpočátku strávili hodiny pitváním předchozího vztahu, není načase to přehodnocovat. Ačkoli byste neměli předstírat, že ex dotyčného neexistuje, měli byste se vyvarovat toho, abyste o něm mluvili nebo se ho ptali, dokud nebude mít člověk dostatek místa - to může trvat měsíce nebo dokonce více než rok.
  • Samozřejmě, pokud ten člověk opravdu chce mluvit o minulém vztahu, neměli byste měnit téma. Můžete však říci, že si myslíte, že abyste se mohli soustředit na svůj nový vztah, měli byste minulost nechat za sebou, dokud nebudete mít pevnější základ.
 3. 3 Užijte si svůj nový vztah podle jeho vlastních podmínek. Nezůstávejte v minulosti a nestarejte se tolik o to, být pro svého nového partnera dokonalým člověkem - buďte sami sebou. Pokud jste opravdu měli být spolu, pak najdete rutinu, která vám bude vyhovovat a najde cestu ke skutečnému štěstí. Nesrovnávejte se s bývalým, snažte se být opakem bývalého nebo se snažte být něčím, čím nejste.
  • Jistě, možná jste použili nějaké nevyzpytatelné taktiky, aby se váš nový vztah uskutečnil, ale pokud chcete, aby to vydrželo, měli byste myslet jen na to, že jste spolu dva - a nic jiného.
  • I když jste předtím měli hluboké přátelství, měli byste najít nové věci, které byste mohli dělat společně jako pár, který vás může definovat jako položku, ne nutit přemýšlet o minulosti.
 4. 4 Nebuďte paranoidní z minulosti. Můžete se dostat do těžké situace. Váš nový milostný zájem se pro vás rozešel s bývalým - kdo by řekl, že se to nebude opakovat, pokud najdou osobu, která je pro ně ještě správnější než vy? Nikdo nemůže slíbit, že se to nestane, ale abyste zůstali rozumní a měli úžasný vztah, musíte si říct, že předchozí rozchod měl být a že vy a osoba, se kterou jste, opravdu patří k sobě . Už se to nestane.
  • Pokud se vždy zeptáte, o co se bývalý snaží, nebo budete žárlit, když osoba tráví čas s ostatními, odsoudíte svůj vztah k neúspěchu.
  • Pokud to opravdu má vydržet, pak z dlouhodobého hlediska zjistíte, že si přestanete dělat starosti s bývalým nebo předchozím vztahem. Ale to může trvat měsíce - nebo dokonce roky. Pokud máte být navždy spolu, pohřbít minulost bude stát za to.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Můj ex je v novém vztahu a oba se stále máme rádi. Nechce jí ublížit rozchodem s ní, a tak říká, že můžeme začít znovu mluvit, až se rozejdou. Mám je zkusit rozbít, nebo to nechat být? Alex Nejlepší odpovídač Něco tu není v pořádku - pokud o vás váš ex stále má zájem, tak proč vstoupil do jiného vztahu a proč se zdráhá ho ukončit? Zvláště pokud to byl on, kdo zahájil rozchod mezi vámi dvěma; ví, že rozchod v jakémkoli bodě této dívce ublíží, takže jeho vysvětlení není v souladu. (I když to nezačal, je pravděpodobné, že jste ve vztahu byli nešťastní - pamatujte, že je důvod, proč je váš bývalý.) Z pohledu outsidera to vypadá, že vás váš ex navléká, takže by to mohlo být lepší pustit ho a věnovat se jiným vztahům; chodí s jinou dívkou a přitom vám v podstatě říká „možná později“, a to k vám není fér.
 • Otázka Zkoušel jsem to už dříve a neuspěl jsem, což vedlo k tomu, že jsem dočasně ztratil přátelství toho chlapce. Teď jsme si navzájem odpustili, ale mám to zkusit znovu? Alex Nejlepší odpověď. Ne. Už jste s ním jednou ublížili přátelství; pokud to zkusíte znovu, pravděpodobně o to znovu trvale přijdete. Navíc, pokud se pokoušíte rozbít stejný pár, okamžitě to začne být podezřelé a velmi rychle se chytí, protože vědí, že jste to už někdy zkoušeli. Pokud je to jediný způsob, jak můžete vyřešit problém, který máte s párem (ať už pár nenávidíte, nebo chcete být s jedním z nich sami), musíte si dát pauzu v interakci s nimi a trávit čas s jinými přáteli nebo dělat jiné činnosti. Není zdravé být tak fixovaný na vztah, že se ho pokoušíte několikrát poškodit.
 • Otázka Tato dívka, která se mi nelíbí, chodí s mou láskou. Mám tomu muži říct, že je těhotná a podvádí ho, aby je rozehnala, přestože ona nic z toho není? Alex Nejlepší odpovídač Absolutně ne. Obě tyto věci lze vyvrátit a vaše zamilovanost vám nebude moci věřit, když nevyhnutelně zjistí, že jste mu lhali. Pokud tak učiníte, budete vypadat žárlivě a manipulativně (což nejsou rysy, které lidé po svých romantických partnerech chtějí) a ve skutečnosti by to mohlo vést k tomu, že byste se do sebe zamilovali a jeho přítelkyně by se při práci v konfliktu sblížila. Takový plán se vám velmi pravděpodobně obrátí a nebude mít pozitivní výsledky. Místo toho si od těchto lidí odpočiňte a promluvte si s někým, komu důvěřujete, o tom, jak se cítíte.
 • Otázka Tato dívka je stále s chlapcem a já jsem tam byl pro ni ve všem. Každý vidí, jak dokonalí bychom spolu byli, ale ona ne. Nechci ji žárlit, protože ona je ta pravá. Co bych měl dělat? Alex Nejlepší odpovídač To není to, co chcete slyšet, ale musíte se podívat na vztah mezi vámi a touto dívkou. Nezní to, jako by se na vás dívala romanticky, a pokud nevidí nedostatky ve vztahu nebo se přes nedostatky stále vrací ke svému příteli, prakticky neexistuje šance, že by se rozešli. Nemůžete přinutit pár, aby se rozešli, a ona vám nedluží vztah, protože jste tam pro ni byli - to právě dělají přátelé. Možná se cítí jako Ten, ale pokud neopětuje vaše city, není tím jediným. Místo toho, abyste se soustředili na ni, soustřeďte se na setkání s novými lidmi, aniž byste měli v úmyslu najít si rande, abyste si mohli vytvořit vztahy s ostatními, kteří se netočí kolem této dívky.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud se vztah již rozpadá, rozpadne se bez jakékoli pomoci. V důsledku toho možná nebudete muset nic dělat. Možná byste neměli nic dělat, protože je morálně špatné se dostat do záležitostí jiných lidí.
 • Pokud jste přátelé s párem, který rozcházíte, budete nuceni do tajného vztahu.
 • S jedním z nich se musíte potloukat (s druhým nikdy). Ujistěte se, že se vždy dostanete do jejich konverzací! Nikdy je nenechávejte spolu mluvit sami. Vždy napište jednomu z nich, aby s druhým nemohli mluvit.
 • S nikým nesdělujte skutečnost, že se je pokoušíte rozbít. Mohli by tomu páru říct, a i kdyby se rozešli, osoba, se kterou se snažíte randit, s vámi nepůjde.
 • Nepřehánějte to, co si o vás myslí. Mohou na vás zírat nebo požádat o vaše telefonní číslo, ale mohou se vám líbit jako přátelé. Dávejte pozor, abyste nedělali unáhlené závěry.
 • Nesnažte se rozbít stávající vztah. Pokud by chtěli být s vámi, pak by nebylo co rozcházet a žádná práce z vaší strany. To je extrémně manipulativní pro výpočet rozpadu vztahu, jehož nejste součástí.
 • To, že se jedná o článek, neznamená, že byste to měli udělat. Venku je mnoho lidí, kteří jsou opalovaní, takže není nutné rozbíjet vztah někoho jiného! Prostě buďte sami sebou a nepřerušujte vztahy nikoho jiného a pak byste si měli pořídit vlastního partnera!
 • Vědět, kdy použít tuto metodu- pokud chcete rozejít šťastný pár jen proto, že žárlíte, pak to pravděpodobně není skvělý nápad. Pokud jsou však ti dva ve vztahu nešťastní, pak by mohl být dobrý plán rozchodu.
 • Nesnažte se být příliš lpí, protože to bude vypadat špatně. To znamená, že požadovaný člověk vás pak může považovat za přilnavého nebo otravného, ​​někdy dokonce manipulativního.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Je extrémně těžké rozejít pár, který se právě dal dohromady a je stále ve fázi líbánek.
 • Dávejte pozor, abyste se nechytili uprostřed milenecké hádky.
 • Někdo může objevit váš spiknutí.
 • To je považováno za morálně špatné, ale nemusíte se cítit provinile.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku vzdělávacího obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Jak nastartovat BMW (s komfortním přístupem). Po celá léta se považovalo za samozřejmé, že nastartování auta vyžaduje otočení klíčem. Některé automobilky, jako například BMW, tuto představu zpochybňují. BMW vyvinulo systém známý jako komfortní přístup ...Serena Williamsová byla v žebříčku top 10 zařazena podle prestižního kanálu mezi nejlepší ženské hráčky všech dob. Seznam obsahuje pouze dva aktivní hráče - sestry Williamsovy, Serenu a Venuši.

Sezóna 2019 Biancy Andreescuové byla jednou z historických knih. Vyhrála sérii akcí na hardcourt, včetně Indian Wells a Canadian Open, když porazila několik nejlepších 10 hráčů na cestě.

Jak osvěžit páchnoucí boty. Mezi běháním, chůzí a sportováním se nám zpotí nohy - a díky tomu mohou naše boty trochu zapáchat. Pokud jste si po sundání bot všimli určitého přetrvávajícího zápachu, možná je na čase dát ...