Jak chovat francouzské buldoky

Francouzští buldoci jsou rozkošná zvířata, která se svými milujícími a přátelskými povahami dělají skvělé rodinné mazlíčky. Pokud chcete chovat francouzské buldoky, musíte se s velkou pečlivostí a pozorností vypořádat s úkolem stát se chovatelem. Ujistěte se, že vybíráte muže a ženy s dobrou historií zdraví, které nejsou v úzkém vztahu. Monitorujte střet chovu a dávejte pozor na známky nezbytného C-řezu. Připojte se k některým renomovaným chovatelským organizacím a začněte si budovat důvěryhodnost chovatele.Část 1 ze 4: Páření se zvířaty

 1. 1 Vyberte si psy s dobrou historií chovu. Chcete -li chovat štěňata francouzského buldoka, musíte si vybrat psy, kteří mají dobrou zdravotní historii a kteří mají vlastnosti, které byste chtěli předat štěňatům. Přemýšlejte o fyzických vlastnostech, jako je velikost a barva, spolu s dalšími vlastnostmi, jako je temperament a osobnost.
  • Ujistěte se, že pes a fena nejsou v blízkém vztahu.
  • Nechte oba psy geneticky testovat a testovat na infekční choroby, jako je brucelóza, abyste věděli, že jsou zdraví, než je odchováte.
 2. 2 Sledujte ovulační cyklus vaší feny. Fena obvykle začne ovulovat asi 5 dní v cyklu, jakmile začne špinit. Všimnete si trochu krve a podrážděnosti, abyste naznačili začátek jejího plodného období.
  • V tuto chvíli můžete svou ženu vzít k veterináři na testy, abyste potvrdili, že ovuluje, než ji umístíte k samci k páření.
 3. 3 Dejte psy dohromady, když fena ovuluje. Když máte potvrzení, že vaše fena ovuluje, umístěte ji do stejné místnosti jako váš chov. Nejlepší je položit jednu ruku na límec ženy a druhou pod její hrudní koš, aby jí pomohl uklidnit se, zatímco ji muž nasadí. Nezapomeňte pečlivě dohlížet na páření, abyste zabránili agresivním výbuchům.
  • Pokud jeden z psů vykazuje známky agresivity, je nejlepší mít je během páření na vodítku. Tak je můžete oddělit a lépe kontrolovat jejich interakci, abyste předešli zranění.
  • Během pohlavního styku se penis hřebu zvětší, zatímco je uvnitř ženy. To vede k situaci, kdy se penis „zasekne“ uvnitř samice a pes se obvykle otočí, takže se zdá, že jsou oba psi přilepeni od zadku k zadku. To je zcela normální a obvykle to trvá přibližně 20 minut.
 4. 4 Získejte pomoc od svého veterináře pro umělé oplodnění místo fyzického chovu psů. Můžete raději požádat o pomoc veterináře s umělým oplodněním vaší feny, než aby se dva psy skutečně pářili. Tato metoda může být pro samici mnohem jednodušší, takže je často metodou volby pro chovatele veteránů.
  • Pokud vás to baví dělat sami, můžete zkusit odebrat sperma z napnutého penisu cvoka a čistým kapátkem jej nakapat do pochvy feny. Samičku držte na zádech s mírně zvednutými boky, aby bylo zajištěno početí.
  • Nepokoušejte se to provést sami, pokud jste nebyli vyškoleni, nebo byste mohli zranit psy nebo způsobit infekci.
  reklama

Část 2 ze 4: Narození štěňat

 1. 1 Vezměte svou fenku k veterináři na prenatální péči před porodem. Veterinář bude schopen udělat ultrazvuk nebo rentgenový snímek, aby zjistil, kolik štěňat bude mít váš pes. Budou také moci zkontrolovat případné problémy s těhotenstvím a poskytnout vám rady pro porod štěňat.
 2. 2 Dávejte pozor na známky práce. Když je vaše žena připravena zahájit porod, mělo by to být podle jejího chování zcela zřejmé. Mezi běžné příznaky porodu patří: neklid, třesavka, lapání po dechu, ztráta chuti k jídlu, kňučení a zvracení. Váš pes může také ustoupit do odlehlé oblasti při přípravě na doručení.
  • Jakmile začnete vidět tyto příznaky, štěňata obvykle začnou přicházet do 12-24 hodin po zahájení porodu.
 3. 3 Zasahujte do porodu pouze v případě potřeby. Každé štěně by mělo přijít do 10-30 minut od sebe a matka obvykle ukousne pupeční šňůru, roztrhne placentární vak kolem každého štěněte a začne štěně energicky olizovat, aby stimulovalo dýchání a cirkulaci. Pokud vaše žena provádí všechny tyto činnosti sama, nechte ji to, aby se mohla spojit se svými štěňaty.
  • Pokud přehrada neví, co má dělat, budete muset jednat. Nejprve jemně roztrhněte placentární vak, aby štěně mohlo dýchat. Poté přestřihněte pupeční šňůru a zavažte ji nití. Odstraňte veškerou tekutinu nebo hlen z úst a nosu štěněte. Poté štěně energicky vetřete, aby stimulovalo dýchání a cirkulaci.
 4. 4 Připravte se na nezbytný císařský řez. Francouzští buldoci mají malé pánve a velké hlavy, takže obvykle nemohou rodit přirozeně. Uvědomte si tuto skutečnost a sledujte u své Francouzky příznaky nutné sekce C, když zahájí pracovní proces.
  • Pokud je fena v porodu déle než hodinu, měli byste ji okamžitě vzít k veterináři na nouzovou sekci C.
  reklama

Část 3 ze 4: Péče o štěňata

 1. 1 Postavte si whelling box. Toto je prostor, kde se matka může zotavit, zatímco se zotavuje z porodu a starat se o svá štěňata. Krabice musí být dostatečně velká, aby se matka a všechna štěňata pohodlně uložila s dostatečně vysokými stěnami, aby štěňata udržela uvnitř - asi 81 cm na šířku, 41 cm na hloubku a 12 palců (30 cm) ) vysoká.
  • Měli byste se ujistit, že v blízkosti je zdroj tepla, jako je topná lampa, která pomůže udržet štěňata v teple během prvního týdne.
 2. 2 Ujistěte se, že štěňata dostatečně jedí. Novorozená štěňata potřebují jíst asi jednou za dvě hodiny. Pozorujte nová štěňata, abyste se ujistili, že si razí cestu k bradavkám své matky kvůli době krmení. Pokud ho nemohou najít, zkuste bradavku zmáčknout a vést štěně ke kapce mléka, aby ho povzbudilo k jídlu.
  • Pokud štěňata nesají nebo se zdají být neustále hladová (neustále křičí a pláčou), možná budete muset doplnit krmení z láhve vysoce kvalitním novorozeneckým štěnětem, jako je Esbilac.
 3. 3 Sledujte štěňata, abyste se ujistili, že močí a vyprazdňují se. Francouzští buldoci se nerodí, aby věděli, jak čůrat a kakat. Tyto dovednosti se učí tím, že jsou olizovány matkami. Tento pohyb povzbuzuje štěňata k používání koupelny.
  • Pokud se nezdá, že by matka olizovala štěňata, možná to budete muset udělat. Namočte vatový tampon do teplé vody a jemně jím vetřete genitálie štěněte, abyste stimulovali jejich exkrementy.
  reklama

Část 4 ze 4: Stát se certifikovaným chovatelem

 1. 1 Získejte chovatelskou ženu. Nejdůležitější věc, kterou potřebujete, abyste se stali uznávaným chovatelem, je zdravá a plodná žena. Vždy se můžete domluvit s jinými chovateli, aby používali své psy jako cvoky, takže na začátek opravdu potřebujete samici. Zajistěte, aby vaše žena byla zdravá a schopná nosit vrhy.
  • Vezměte svou ženu k veterináři, aby získala úplné fyzické vyšetření, než ji začnete chovat.
  • Vaše fenka by měla být aktuální o všech svých očkováních, aktivně užívat léky na dirofiláriu a bez jakýchkoli parazitů.
 2. 2 Připojte se k několika klubům plemene francouzský buldok. Vstup do takových organizací zvýší vaši šanci na schválení, když se prostřednictvím Kennel Clubu nebo jiné organizace ucházíte o certifikovaného chovatele. Pomůže vám to také navázat spojení s dalšími chovateli Frenchie - tímto způsobem můžete najít další cvoky a feny, s nimiž budete po cestě chovat své vlastní psy.
  • Zvažte vstup do klubu French Bulldog Club of America, French Bulldog Club of England, Southern Bulldog Club nebo kohokoli jiného ve vaší oblasti.
 3. 3 Přihlaste se jako zajištěný chovatel uznávaný různými psími organizacemi. O schéma zajištěného chovatele Kennel Club můžete požádat online na https://www.thekennelclub.org.uk/breeding/assured-breeder-scheme/assured-breeder-scheme-application/ . Když dokončíte proces podávání přihlášek, budete muset zahrnout informace o svých zvířatech (včetně registračních jmen a čísel), své osobní historii chovu francouzských buldoků, příslušná členství v klubu a zaplatit malý poplatek (obvykle kolem 60 USD) za členství poplatky.
  • Získání schválení pro tento typ programu vám poskytne přístup klubu k inzerci vašich vrhů v jejich publikacích a bude uveden jako schválený chovatel.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka č. 4 Mám 4 mláďata z francouzské buldočí smíšené feny a mix pitbull s mužem Presa Canario. Kolik mohu za štěňata účtovat? Ceny mohou záviset na tom, zda jsou štěňata a rodiče registrováni u AKC (American Kennel Club). Myslete jako kupující. Kolik byste byli ochotni zaplatit? Ceny se mohou pohybovat od 10 do 350 dolarů.
 • Otázka Jsou AKC akceptovány všechny barvy Francouzů? AKC uvádí přijatelné barvy jako žíhaná, plavá, bílá, žíhaná a bílá a jakákoli jiná barva kromě těch, které představují diskvalifikaci.
 • Otázka Jak často mohu bezpečně chovat svoji samici? Pokud je pes chován v každém tepelném cyklu, může to být dvakrát ročně, ale může to být také 4krát ročně. Záleží na cyklu psa.
 • Otázka Je AKC americký nebo britský? AKC znamená „American Kennel Club“, a je tedy americký. Britský ekvivalent se jednoduše nazývá „Kennel Club“.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Washington Open začal jako vyladěný turnaj ATP 500 na US Open později v srpnu.

FC Dallas převezme Philadelphia Union za otvírák MLS každého týmu v roce 2020. Zde je návod, jak sledovat živý přenos zápasu online bez kabelu.Druhá nasazená Elina Svitolina čelí v sobotu ve štrasburském finále nadějnému talentu Eleně Rybakině. Svitolina a Rybakina se na WTA turné nepotkali dříve.

Trojnásobný šampion Roger Federer se ve čtvrtfinálové fázi Miami Open 2019 utká s dobře sloužícím Kevinem Andersonem.Vítězka grandslamu Jana Novotná zemřela v neděli, což si vyžádalo vylévání poct z tenisového světa.