Jak koupit napájecí zdroj

The napájecí zdroj (PSU) je jednou z mála položek v elektrickém zařízení, které ovlivní spolehlivost celého vašeho systému. Je to často nejvíce podhodnocená a podceňovaná součást jakéhokoli zařízení, přesto jedna z prvních komponent, která způsobila selhání.Tento článek se zaměřuje na faktory, které je třeba hledat při nákupu napájecího zdroje pro osobní počítač, ale lze jej použít na jakoukoli aplikaci, která potřebuje regulovaný napájecí zdroj. Při dodržování této příručky vezměte v úvahu vlastní aplikaci a vhodně zvažte každý faktor.Kroky

 1. Obrázek s názvem Koupit napájecí zdroj Krok 1

  1 Určete požadovaný výkon. K určení vašich požadavků použijte webovou stránku nebo software kalkulátoru napájecího zdroje. Ještě lepší je najít recenzi na podobný systém, který měří spotřebu energie. Když se tato spotřeba měří na zdi, vynásobte účinností napájecích zdrojů kontrolního systému, abyste získali výstup. (Pokud nevíte, 0,82 bude blízké nebo mírně pesimistické.) Nekupujte napájecí zdroj těsně nad svými požadavky. Maximální účinnost jakéhokoli napájecího zdroje se pohybuje v rozmezí 40%-60% zátěže. PSU také stárnou a postupem času ztrácí výkon. Kupte si napájecí zdroj, který vás provede několika dalšími upgrady během víceletého období.
 2. Obrázek s názvem Koupit napájecí zdroj Krok 2

  2 Zjistěte, jaké konektory potřebujete. Novější napájecí zdroje často poskytnou jak 24kolíkový konektor ATX, který slouží zároveň jako 20kolíkový konektor. Modely vyšší třídy mohou poskytovat pouze 24kolíkový konektor a modely nižší třídy mohou poskytovat pouze 20kolíkový konektor. Většina základních desek s procesorem Pentium 4 a Athlon 64 (a starší) obvykle vyžaduje 20kolíkový konektor ATX, zatímco novější základní desky vyžadují 24pinový konektor ATX. Většina napájecích zdrojů bude mít také 4pinový pomocný 12V konektor pro základní desky a některé budou mít 8pinový, který bude sloužit jako 4pinový, a pouze špičkové napájecí zdroje budou mít jeden nebo více 6pólových nebo 8pólových PCI -E konektory pro grafické karty.
 3. Obrázek s názvem PSU94

  3 Podívejte se na zdroje s vysokou účinností . A ty, které jsou hodnoceny při teplotách zátěže, nikoli při pokojové teplotě. Cokoli 80% a výše je dobré. Při 83% se přibližně 17% příkonu ztrácí jako teplo. Proto napájecí zdroj, který může být inzerován jako 500W napájecí zdroj, bude ve skutečnosti odebírat téměř 600 W na zeď. Účinnost klesá v průběhu času a během životnosti napájecího zdroje. Rok starý napájecí zdroj pravděpodobně není schopen produkovat stejné množství energie, jaké kdysi dělal, když byl nový. Certifikace '80 Plus 'ukazuje, že napájecí zdroj byl testován tak, aby měl 80% účinnost při každém zatížení. Existují vyšší úrovně 80 Plus, které vykazují ještě vyšší účinnost, například 80+ Bronze nebo Silver. Vzhledem k ušetřeným nákladům na elektřinu by možná stálo za to koupit výrazně dražší napájecí zdroj, než jaký jste zvažovali jako první.
 4. Obrázek s názvem Koupit napájecí zdroj Krok 4

  4 Určete robustnost napájecího zdroje. Jak dobře zdroj zvládá aktuální změny? I když to není záruka, existuje silná korelace mezi hmotností a kvalitou: větší komponenty (tj. Kondenzátory) odpovídají tolerantnějšímu a spolehlivějšímu napájecímu zdroji. To je jedna nevýhoda 120mm ventilátoru: přestože poskytuje tišší chlazení, součásti, které mají být chlazeny, musí být těsněji zabaleny. Pokud vám nezáleží na hluku, může nabídnout lepší hodnotu 80mm ventilátor na tradičním místě v zadní části napájecího zdroje.
 5. Obrázek s názvem Koupit napájecí zdroj Krok 5

  5 Zkontrolujte počet kolejnic . Stejně jako pojistková skříňka vašeho domu obsahuje velký hlavní jistič i menší jistič na obvod, aby se zajistilo, že se dráty obvodů s menšími větvemi nepřehřívají, vysokokapacitní napájecí zdroje rozdělují svůj výstup na více „kolejnic“, z nichž každá má menší proudový limit . Příslušná bezpečnostní norma vyžaduje limit 20A, což je docela velkorysé, vzhledem k tomu, že vodiče jsou menší než ty, které se používají ve vašem domě k přenosu 15A. (Ale je tu výhoda, že dráty nejsou ukryty ve stěnách, takže jsou lépe chlazené a ucítíte to, když něco začne hořet.) Tím je však připojení napájecího zdroje složitější; kromě toho, že to celkově nepřetěžujete, musíte se vyhnout přetížení každé kolejnice, jinak se vypne. Dobrý napájecí zdroj to usnadní, protože poskytne kolejnice v celkovém součtu mnohem více, než je celkové hodnocení napájecího zdroje. Levnější alternativou je poskytnout dostatek kolejnic k celkové kapacitě, což ztěžuje využití veškeré kapacity napájecího zdroje. (To může být vodítkem k tomu, že zdroj není schopen dodávat svou plnou jmenovitou kapacitu.) Ještě levnější alternativou, která se stala velmi populární, je odstranění všech bezpečnostních obvodů a vytvoření „jednokolejného“ napájecího zdroje, který může dodávat veškerý svůj výstup na jakýkoli vodič. To je technicky v rozporu se specifikací napájecího zdroje ATX, ale v praxi se to neprokázalo jako bezpečnostní problém a mnoho lidí to preferuje. Jednokolejný design není známkou nekvalitního napájecího zdroje.
 6. Obrázek s názvem Koupit napájecí zdroj Krok 6

  6 Získejte modulární napájecí zdroj. Pomůže eliminovat další dráty, které by bránily chlazení. Ignorujte tvrzení, že modulární kabely vytvářejí větší odpor v důsledku koroze kontaktů. Dodatečný odpor je zanedbatelný.
 7. Obrázek s názvem Koupit napájecí zdroj Krok 7

  7 Porovnejte proud každého napětí. Jmenovitý výkon napájecího zdroje nepřispívá ke stanovení proudu při jakémkoli konkrétním napětí. Všechny napájecí zdroje budou mít na každé úrovni napětí nálepku s jmenovitým proudem. Tyto informace by měly být poskytnuty při nákupu napájecího zdroje od online prodejce a viditelné na maloobchodním balení jednotky. Jak již bylo uvedeno výše, moderní počítače jsou 12 V těžké zátěže. Napájecí zdroj 500 W může znít adekvátně, ale pokud je jeho napětí 12 V nízkých 20 s nebo méně (12V krát 25 A je 300 W), nemusí být schopen napájet moderní počítač. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak poznám, kolik wattů je pro můj počítač příliš mnoho? Denneisk Nejlepší hlasatel Nikdy nemůžete mít příliš mnoho wattů, ale pokud chcete ušetřit energii a peníze, sečtěte minimální výkon pro všechny nainstalované komponenty a zaokrouhlete. Pokud například vaše zvuková karta potřebuje alespoň 100 W, váš GPU 150 W a další různé komponenty potřebují 100 W dohromady, můžete se spokojit s výkonem 500 W, který pokryje požadavek na výkon.
 • Otázka Je nabíječka stejná pro všechny notebooky? Ne obvykle, ne. Někdy mohou mít notebooky stejné značky, které jsou podobnými modely, kompatibilní nabíječky, ale většinou jsou všechny jiné.
 • Otázka Chci si koupit napájecí zdroj pro počítač. Jak si mohu být jistý, že je to legitimní? Před nákupem použijte kalkulačku napájecího zdroje k spočítání celkových voltů, wattů a proudu pro vhodný napájecí zdroj. Kupte si známou značku (Seasonic, Thermaltake, Silverstone atd.) Od renomovaného prodejce s příznivými recenzemi.
 • Otázka Jak opravím napájecí zdroj ATX? Pořiďte si nový. To zvládnou jen profesionálové, každý drobný hajzl a celý váš počítač by byl zapálen.


Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Některé značky vydávají modely nejvyšší kvality, některé pouze modely hodnotové řady a jiné by neměly vydávat modely vůbec! Aby toho nebylo málo, některé obecně vysoce kvalitní značky těží ze své pověsti vytvořením levné linky (ve všech smyslech toho slova). Zde je kategorizovaný seznam značek podle seskupení kvality podle výkonu a spolehlivosti na základě renomovaných recenzí napříč značkami uvedených v externích odkazech. Všimněte si, že ne všechny modely v rámci jedné značky značky mají stejnou kvalitu , a to jsou průměry pro celou modelovou řadu značek, nejen pro konkrétní modely.

  Vezměte prosím na vědomí : tyto seznamy nemusí odrážet vaši vlastní osobní zkušenost.

  • Nejlepší kvalita (na základě elektrických schopností): Seasonic, Zippy, Silverstone, Enermax, Antec, Acbel, Akasa, AMS, Channel Well, Corsair, Delta, Etasis, EVGA, Zalman.
  • Nízká kvalita (založeno na rychlosti RMA a zamýšlené aplikaci počítačů hodnotové řady): A-TOP, Aerocool, APEX, Apevia (Aspire), Asus, ATADC, Athena Power, ATRIX, Broadway, Casecom, Deer, Diablotek, Dynapower, EagleTech, Enhance „Enlight, E-Power, FOXCONN, Futurepower, I-Star, In-Win, JPAC, Just PC, Kingwin, Linkworld, Lite-On, Logisys, Masscool, MGE, MSI, NMEDIAPC, Norwood Micro, NorthQ, Powmax, Q -Tec, SFC, Sintek, Shuttle, Skyhawk, Spire, Star Micro, STARTECH, TTGI, Wintech, XION, YoungYear, Zebronics.
  • Sporné značky (považováno za kvalitní, ale vyžadující referenční recenze nebo články nebo články se spornou kvalitou nebo různou kvalitou různých modelů): ABS/Tagan, BFG Tech, Coolermaster, Coolmax, FSP, Hiper, HIPRO, Mushkin, OCZ PC Power & Cooling, NZXT, Raidmax/Sigma, Rosewill, Scythe, Sunbeam/Tuniq, Topower, Ultra, XClio, XIGMATEK, Thermaltake.
 • Inflace hodnocení slev. Napájecí zdroje pro počítače jsou obzvláště složité, protože od 90. let minulého století došlo k posunu v požadavcích. Vysoce výkonné 3D grafické karty a základní desky se 4pólovým konektorem „P4“ pro napájení procesoru využívají velké množství napájení +12V, což byl jen zlomek výstupní kapacity starších napájecích zdrojů. Aby byl zajištěn spolehlivý výkon, doporučili výrobci 3D grafických karet napájecí zdroje nadměrných velikostí. Například 600W napájení pro zajištění 300W +12V. Výrobci, kteří šetřili náklady, zase vyráběli napájecí zdroje s označením „600 W“, které by mohly produkovat 300 W +12 V, ale ne víc, protože věděli, že jejich zákazníci ve skutečnosti nikdy nepožádají o větší výkon. Moderní napájecí zdroje jsou tímto způsobem „těžké“ na 12 V, schopné produkovat většinu svého celkového výkonu ve formě 12 V, ale mezi levnějšími napájecími zdroji jsou stále běžné přehnaně optimistické hodnocení výrobců; Obzvláště náchylné k tomu jsou napájecí zdroje dodávané s případy. Některý software pro výpočet napájecího zdroje bude obsahovat značný „faktor fudge“, který umožní toto nesprávné označení.
 • Podívejte se za zvonky a píšťaly, jako jsou osvětlené ventilátory, nastavitelné rychlosti ventilátorů, kabely s rukávy a lakované nebo leštěné skříně. Přestože se jedná o žádoucí funkce, nevyrovnávají nedostatky ve výkonu nebo spolehlivosti.
 • Kupte si tester PSU (obvykle mezi 10 a 20 USD v USA), abyste se ujistili, že všechny napěťové lišty fungují na vašem novém napájecím zdroji. Všimněte si toho, že napájecí zdroje s 24kolíkovými konektory již nedodávají -5V.
 • Významné značky, jako je Rosewill (značka Newegg House), nabízejí hodnotu, ale za cenu výkonu a spolehlivosti. Štítky, jako je tento, jsou dobrou volbou pro low-endové sestavy s minimálními požadavky na výkon, ale často jsou přeceňovány pro svůj výkon ve výkonu a nedostatečně chráněny, aby byla zajištěna spolehlivost.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Zkontrolovat záruka . Porovnejte záruky každého výrobce, zásady vrácení zboží a historii zákaznických služeb. Někteří výrobci napájecích zdrojů vydávají skvělé produkty s hroznou podporou a naopak.
 • Výrobci a distributoři napájecích zdrojů nemají žádnou povinnost k jakémukoli standardu jmenovitého výkonu. Mnoho „hodnotných“ napájecích zdrojů nemusí ve skutečnosti vydávat výkony, které tvrdí, v reálných podmínkách. Je možné, že 500W „hodnotový“ PSU bude produkovat méně energie než kvalitní PSU prodávaný při 350W. „Upgradování“ napájecího zdroje, ale výběr modelu nižší třídy, může být ve skutečnosti downgrade!
 • Nikdy netestujte napájecí zdroj pomocí kancelářské sponky. To je velmi nebezpečné jak pro dodavatele, tak pro uživatele, protože kancelářská sponka vede elektřinu.
 • Nikdy neotevírejte napájecí zdroj, navzdory informacím na internetu, které uvádějí jinak. Tyto články jsou určeny pouze kvalifikovaným technikům oprav napájecích zdrojů. Zdroj napájení obsahuje kondenzátory, které vydrží nabité, i když je počítač vypnutý; tento výboj může uživatele vážně zranit.
 • Velkoobjemoví a nekvalitní výrobci často nakupují návrhy od jiných společností pro použití ve svých vlastních produktech. Tyto návrhy „kopií“ mají často nízkou kvalitu. Na druhé straně uvolňují svůj produkt s kopií kopií s dalšími zvonky a píšťalkami a jiným „štítkem“ společnosti, který naláká zákazníky. Za další funkce si mohou dokonce účtovat prémii. Pokud to s koupí spolehlivého napájecího zdroje myslíte vážně, kupujte pouze ten od výrobce, který navrhuje většinu jejich jednotek.
reklama

Populární Problémy

Jak zmrazit karbanátky. Zmrazení masových kuliček může být velmi užitečnou metodou, pokud hledáte rychlý předkrm, který můžete dát do trouby a jíst na oběd nebo večeři. Většina obchodů prodává zmrazené karbanátky, ale mnoho z nich má výkrm ...Zde je návod, jak sledovat „Brexit“, nový film HBO s Benedictem Cumberbatchem o historickém hlasování Británie o vystoupení z Evropské unie v roce 2016.

Manželka Novaka Djokoviče Jelena zveřejnila video z páru pomalého tance k jeho narozeninám. Novak Djokovic a jeho manželka odvedli v roce 2020 také spoustu charitativní práce.Teen prodigy Jannik Sinner se svými výsledky a plynulým stylem hry v poslední době hodně zatočil. A bývalá světová jedničkaPolyester je běžný syntetický materiál používaný k výrobě trvanlivých, pevných a trvanlivých tkanin. Http://www.whatispolyester.com/history.html Mnoho oděvů a domácích potřeb, jako jsou deky, prostěradla a peřiny, se vyrábí s určitým procentem ...

Jak natřít střechu. Pokud se vám nelíbí aktuální barva střechy, ale nechcete vše vyměnit, můžete ji vymalovat a osvěžit. I když malování neopraví žádné praskliny ani poškození, které máte, stále můžete vypadat tak, aby vaše střecha vypadala ...