Jak pečovat o kočku Savannah

Kromě splnění základních potřeb vaší kočky Savannah budete muset tomuto aktivnímu a inteligentnímu plemenu poskytnout spoustu fyzické a duševní stimulace. Naučte to triky, poskytněte různé interaktivní hračky a zajistěte rozmístění kočičích stromů a bidýlka kolem domu. Navíc, protože kočky Savannah rády žvýkají, nezapomeňte zajistit elektrické kabely a odstranit z vašeho domova toxické domácí rostliny. Kromě toho nikdy nenechávejte kočku chodit venku sama. Když jdete ven, nezapomeňte jej mít na vodítku a neustále na něj dohlížet.Metoda 1 ze 4: Splnění jeho základních potřeb

 1. Obrázek s názvem Péče o kočku Savannah Krok 1

  1 Poraďte se s veterinářem. Zajistěte, aby vaše kočka měla aktuální očkování a záběry. Vaše kočka bude potřebovat očkování proti vzteklině a možná i další záběry. Nezapomeňte zkontrolovat místní předpisy, protože každý stát USA má jiné zákony týkající se očkování domácích zvířat. Kromě toho vezměte svou kočku k veterináři alespoň jednou ročně na rutinní prohlídku a zubní údržbu.
  • Zeptejte se svého veterináře na nutriční, ošetřovací a zdravotní potřeby kočky Savannah, aby si udržela optimální zdraví.
  • Obecně je to zdravé plemeno. Ujistěte se však, že svou kočku koupíte od chovatele, který vám může zaručit její zdraví formou písemného prohlášení.
 2. Obrázek s názvem Péče o kočku Savannah Krok 2

  2 Kartáčujte jednou nebo dvakrát týdně. Použijte kovový hřeben a kartáčujte ve směru růstu vlasů. Nezapomeňte vykartáčovat celé jeho tělo, včetně břicha a hrudníku. Gumové kartáče jsou navíc skvělé pro odstraňování mrtvých vlasů z krátkosrstých koček.
  • Při kartáčování kočky přejíždějte rukama po kočičí srsti a nahmatávejte hrudky, boule, lysiny a/nebo otoky. Pokud si všimnete některého z těchto příznaků, vezměte kočku k veterináři, protože to jsou běžné příznaky kožní infekce.
 3. Obrázek s názvem Péče o kočku Savannah Krok 3

  3 Nechte si ostříhat nehty. Zastřihávejte nehty každých 10 až 14 dní. Kočku můžete buď odvést k profesionálnímu ošetřovateli, nebo si sami upravit její nehty. Pokud se rozhodnete je zastřihnout sami, budete muset svoji kočku aklimatizovat tak, aby se jí nejprve zařídily nehty a tlapky. Proveďte toto:
  • Masírujte prstům a tlapkám vaší kočky prsty po dobu maximálně tří sekund. Pokud se odtáhne, nestlačte ani neskřípněte tlapky. Jakmile je vaše kočka klidná, vezměte její tlapku znovu a stisknutím podložky prodloužíte hřebík. Pak kočce dopřejte pochoutku za dobré chování.
  • Připnutím kousku makaronů u uší vaší kočky stisknutím podložky prodloužíte hřebík. Poté kočičí tlapku uvolněte a dopřejte jí pamlsek. Vaše kočka si tak zvykne na zvuk stříhání nehtů.
  • Pouze stříhání bílé části nehtů. Nestříhejte růžovou část nehtů, tj. Rychle. Tato část nehtu obsahuje nervy a krevní cévy a pokud je oříznuta, krvácí. Držte v blízkosti styptickou tyčinku nebo prášek pro případ, že byste omylem připnuli půst.
  • Zastřihněte pouze jeden nebo dva hřebíky v jednom sezení, dokud vaše kočka nebude s tímto postupem spokojená. Po zastřižení jednoho nebo dvou hřebíků odměňte svou kočku pochvalou a pamlskem.
 4. Obrázek s názvem Péče o kočku Savannah Krok 4

  4 Pozorujte jeho uši. Kočičí uši byste měli kontrolovat jednou týdně. Hledejte úlomky a vosk a ujistěte se, že nejsou žádné známky infekce. Ujistěte se, že na vnějším uchu nejsou žádná lysina, a zkontrolujte, zda je vnitřní povrch světle růžový a čistý. Jemně sklopte ucho své kočky a zkontrolujte její zvukovod.
  • Jeho vnitřní ucho by nemělo obsahovat nečistoty a špínu, mělo by mít minimální ušní maz a zdravou růžovou barvu.
  • Pokud potřebujete vyčistit kočičí uši, otřete vlhkým hadříkem nebo vatou všechny nečistoty a nečistoty. Nikdy nečistěte nic do zvukovodu vaší kočky.
  • Pokud si všimnete velkého množství vosku, otoku, krve nebo zápachu, vezměte kočku k veterináři, aby zjistila, zda nemá zánět ucha.
 5. Obrázek s názvem Péče o kočku Savannah Krok 5

  5 Často si čistěte zuby. Zkuste si vyčistit zuby alespoň třikrát až pětkrát týdně. Pokud ne, pak jednou týdně je to v pořádku. Ujistěte se, že používáte speciálně formulované zubní pasty a zubní kartáčky pro kočky; nepoužívejte lidskou zubní pastu ani zubní kartáček. Vyčistěte si zuby své kočky doma:
  • Dotýkejte se jeho dásní špičkou Q nebo je jemně masírujte prstem. To pomůže aklimatizovat vaši kočku na čištění zubů. Cvičte to jeden týden.
  • Naneste malé množství zubní pasty na rty vaší kočky. To vaší kočce pomůže zvyknout si na chuť zubní pasty. Cvičte to také týden.
  • Představujeme zubní kartáček vaší kočce. Jemně zatlačte rty dozadu a dotkněte se zubním kartáčkem zubů a dásní. Cvičte to několik dní.
  • Nanášení zubní pasty na kartáček. Poté kočce jemně vydrhněte zuby směrem dolů, abyste odstranili plak a zubní kámen. Nezapomeňte svou kočku odměnit chválou a pochoutkami za dobré chování.
 6. Obrázek s názvem Péče o kočku Savannah Krok 6

  6 Udržujte jeho podestýlku čistou. Kontrolujte čistotu jednou denně, ne -li dvakrát, denně podestýlku vaší kočky. Zpravidla to kontrolujte ráno a večer. Pokud uvidíte odpad, okamžitě jej odstraňte. Poté, co jste odstranili odpad, znovu naplňte odpadkový koš čerstvým čistým stelivem.
  • Zkuste jeho odpadkový box každých 10 až 15 dní umýt horkou vodou a jemným mýdlem. Nepoužívejte čisticí prostředky, které obsahují čpavek, deodoranty nebo vůně (zejména citron).
  reklama

Metoda 2 ze 4: Krmení vaší kočky

 1. Obrázek s názvem Péče o kočku Savannah Krok 7

  1 Krmte to jídlem přiměřeným věku. Když je vaše kočka kotě, budete ji muset krmit krmivem pro kotě. Nezapomeňte zkontrolovat etiketu potraviny, abyste zjistili, zda jídlo, které jste si vybrali, odpovídá věku. Po jednom roce věku může vaše kočka jíst krmivo pro dospělé kočky.
 2. Obrázek s názvem Péče o kočku Savannah Krok 8

  2 Vyberte si kvalitní a značkové jídlo. Ujistěte se, že jídlo, které si vyberete, má vysoký obsah bílkovin, protože kočky Savannah vyžadují dietu s vysokým obsahem bílkovin. Zkontrolujte kvalitu seznamu složek. Ujistěte se, že první tři přísady jsou pojmenované maso jako kuřecí, hovězí, lososové nebo telecí. Pokud ne, vyberte jinou značku.
  • Svou kočku můžete krmit suchým i mokrým krmivem.
 3. Obrázek s názvem Péče o kočku Savannah Krok 9

  3 Krmte svou dospělou kočku dvakrát denně. Pokud je vaše kočka kotě, možná budete muset krmit tři menší jídla denně. Kolik krmíte kočku, závisí na jejím věku, úrovni aktivity a zdraví. Proto se o stravě vaší kočky poraďte se svým veterinářem. Váš veterinář bude schopen navrhnout dietní plán, který splňuje potřeby životního stylu vaší kočky.
  • Pokud jste například vy a vaše kočka velmi aktivní, budete možná muset krmit více jídla denně.
 4. Obrázek s názvem Péče o kočku Savannah Krok 10

  4 Zajistěte ji čerstvou vodou denně. Vysypte a naplňte misku s vodou vaší kočky čerstvou vodou jednou, ne-li dvakrát, denně. Kromě toho nezapomeňte misku opláchnout a odstranit všechny nečistoty a nečistoty, než ji znovu naplníte čerstvou vodou. reklama

Metoda 3 ze 4: Poskytování duševní a fyzické stimulace

 1. Obrázek s názvem Péče o kočku Savannah Krok 11

  1 Kolem domu rozmístěte kočičí stromy a bidýlka. Savannah kočky milují skákat a mohou skákat velmi vysoko. Umístěte proto kolem domu dva až tři stromy a bidýlka, aby měl dostatek vertikálního prostoru.
  • Kolem domu navíc umístěte škrabky, jako jsou lana, abyste zabránili tomu, aby si vaše kočka na nábytek naostřila nehty.
 2. Obrázek s názvem Péče o kočku Savannah Krok 12

  2 Naučte to triky. Savannah kočky jsou velmi inteligentní. Chcete -li udržet jejich mysl stimulovanou, zkuste je naučit, jak aportovat, přicházet, sedět, točit a třást. Nejlepších výsledků dosáhnete, když svou kočku vycvičíte klikrem.
  • Učte své kočičí triky v 10 až 15 minutových sezeních a učte je vždy jen jeden trik.
  • Při výcviku kočky používejte techniky založené na odměnách. Netrénujte svou kočku tím, že ji potrestáte za to, že neplní úkol správně.
 3. Obrázek s názvem Péče o kočku Savannah Krok 13

  3 Poskytněte interaktivní hračky. Interaktivní hračky, jako jsou hádanky s jídlem, jsou skvělým způsobem, jak udržet vaši kočku fyzicky i duševně stimulovanou. Poskytujte také různé hračky. Ujistěte se však, že jsou bezpečné a velmi pevné, protože kočky Savannah rády žvýkají.
  • Některé skvělé možnosti pro hračky jsou nylonové výrobky Nylabones nebo DuPont, plyšové hračky určené pro silné žvýkání, tenisové míčky, papírové tašky, lepenkové krabice a zmačkaný papír.
  • Nedávejte své kočce plastové sáčky, opeřené hračky, hračky, které mají šňůry/provázky/stuhy, malé pěnové koule nebo plyšové hračky, které obsahují malé kousky, které lze snadno rozkousat a spolknout.
  • Nezapomeňte odstranit a vyhodit všechny poškozené hračky.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Zajištění bezpečnosti vaší kočky

 1. Obrázek s názvem Péče o kočku Savannah Krok 14

  1 Skříně s dětskou pojistkou. Pokud není zajištěna, může se vaše kočka Savannah otevřít a dostat se do skříněk. Proto nezapomeňte zamknout a zajistit skříně, do kterých nechcete, aby se vaše kočka dostala; například skříně, které obsahují čisticí prostředky pro domácnost a další položky, které mohou vaší kočce ublížit.
 2. Obrázek s názvem Péče o kočku Savannah Krok 15

  2 Zajistěte elektrické kabely. Savannah kočky, zejména koťata, milují žvýkání. Zabraňte tomu, aby vaše kočka žvýkala elektrické šňůry, postříkejte jablečným octem. Během týdne možná budete muset šňůry jednou nebo dvakrát přestříkat.
  • Dávejte pozor, aby jablečný mošt nestékal na stěny nebo podlahu, protože by mohl tyto předměty zašpinit.
 3. Obrázek s názvem Péče o kočku Savannah Krok 16

  3 Nenechávejte to jít venku samotné. Místo toho vodítko vycvičte svou kočku, abyste s ní mohli jít ven. Kromě nebezpečí pro auta a zvířata může vaší kočce hrozit i krádež, pokud ji necháte venku samotnou. Mějte proto svou kočku vždy na vodítku, když jste venku, a neustále na ni dohlížejte.
 4. Obrázek s názvem Péče o kočku Savannah Krok 174 Odstraňte toxické rostliny. Může se stát, že vaše kočka bude žvýkat domácí rostliny. Důvodem je, že mnoho koček Savannah považuje rostliny za hračky. Proto se ujistěte, že vaše domácí rostliny nejsou toxické.
  • Některé běžné domácí rostliny, o nichž je známo, že jsou pro kočky toxické, jsou například lilie, oleandr, azalky a africké fialky.
  • Rostlinami bezpečnými pro kočky jsou například bambus, zlatá palma, modrá echeveria, vánoční kaktus, knoflíková kapradina, kořenící orchidej, palma ocasu poníka a jehněčí ocas.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mohu je při odchodu z domu zavřít do klece? Ano můžeš.
 • Otázka Mohu zkrotit kotě Savannah, aby se v dospělosti chovalo jako obří, realistický, létající tygr? Asi ne. Kočky se nedají snadno vycvičit a mají rády odstup. Bylo by mnohem snazší zkrotit psa, aby to udělal.
 • Otázka Jakou značku krmiva pro kočky je nejlepší krmit Savannah f7? To opravdu závisí na věku kočky. Doporučuji Taste of the Wild Grain Free High Protein Natural Dry Cat Food pro většinu věků. Je to dobrá značka a má dobrou pověst.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Roger Federer je mnohými považován za jejich oblíbeného hráče, přičemž Marat Safin je tím nejnovějším, kdo může do refrénu přidat. Safin byl jedním z největších Federerových rivalů na počátku dvacátých let; ti dva spolu hráli až 12krát.Velikost pasu vám pomůže vybrat perfektní džíny a sledovat vaši váhu a je opravdu snadné ji měřit. Váš pas začíná v horní části kyčelní kosti a postupuje až těsně pod hrudní koš, takže je snadno ...Zatímco polovina nejlepších mužských hráčů se tento týden účastní dubajského tenisového mistrovství, druhá polovina míří do Acapulca na Abierto Mexicano Telcel Open.

Zde je kompletní přehled o tom, jak sledovat jarní tréninkové hry Boston Red Sox online v roce 2019.Jak si udělat YouTube hovínko. YouTube Poop je velmi populární internetová kategorie videa zahrnující remixování několika klipů, které přidávají další scény, dialogy nebo snímky, aby zvýšily humor videa. YouTube Poop může být ...