Jak pečovat o koženou obuv Tan

Pokud se o ně správně staráte, můžete mít své opálené kožené boty mnoho let. Aby vaše boty zůstaly ve špičkovém stavu, provádějte pravidelnou údržbu a čistěte je, kdykoli se zašpiní. Dbejte také na jejich skladování na chladném a suchém místě. Se správnými produkty můžete nechat svou tříslovou kůži vypadat úplně novou.

Metoda 1 ze 3: Chrání vaše boty

 1. Obrázek s názvem Péče o kožené boty Tan 1. krok

  1 Po každém nošení si kožené boty otřete měkkým hadříkem. Přejeďte hadříkem po povrchu bot pokaždé, když si je na den sundáte. Pravidelné provádění pravidel zabrání usazování nečistot a špíny na vašich botách.
 2. Obrázek s názvem Péče o koženou obuv Tan 2. krok

  2 Vyleštěte své kožené boty jednou měsíčně. Pravidelné leštění zajistí, že vaše boty budou vypadat jako nové. Hledejte lesk na opálení, které odpovídá barvě vaší boty, aby nedošlo ke změně barvy. Chcete-li vyleštit kožené boty, naneste na čistý hadřík leštidlo o velikosti desetníku a krouživými pohyby jej vetřete do obuvi. Zakryjte celý vnější povrch obuvi a poté nechte leštidlo zaschnout.
 3. Obrázek s názvem Péče o koženou obuv Tan 3. krok

  3 Ošetřete své boty koženým kondicionérem jednou za měsíc. Pomocí hadříku naneste na boty velké množství koženého kondicionéru, jako je norkový olej nebo kožený med. Vtírejte kondicionér do kůže a ujistěte se, že byl ošetřen celý vnější povrch každé boty.
  • Upravte své boty po každém měsíčním leštění, abyste nezapomněli.


 4. Obrázek s názvem Péče o opálenou koženou obuv Krok 4

  4 Vodotěsné kožené boty ochráníte před poškozením vodou. Podívejte se na stříkací nebo voskovou vodotěsnou směs navrženou speciálně pro kůži. Nejprve si vyzkoušejte nenápadné místo na botách, abyste zjistili, zda směs způsobuje změnu barvy. Pokud ne, naneste rovnoměrnou vrstvu směsi na celý vnější povrch obuvi. reklama

Metoda 2 ze 3: Čištění kožených bot Tan

 1. Obrázek s názvem Péče o opálenou koženou obuv Krok 5

  1 Použijte jemný čistič kůže, který obsahuje povrchově aktivní látky. Povrchově aktivní látky vytáhnou z kůže nečistoty a jiné částice. Některé běžné povrchově aktivní látky, které je třeba hledat v seznamu složek, jsou alkylsulfáty, alkylbenzensulfonáty, imidazoliny a betainy. Zajistěte, aby použitý čistič kůže neobsahoval alkohol ani abraziva; tyto přísady mohou poškodit kůži.
  • Před použitím vždy zkontrolujte štítek přísad na čisticím prostředku.
 2. Obrázek s názvem Péče o koženou obuv Tan 6. krok

  2 Otestujte čistič na nenápadném místě vašich kožených bot. Zkontrolujte, zda čistič nezpůsobuje změnu barvy. Pokud ano, podívejte se na jiný čistič s méně drsnými přísadami.
 3. Obrázek s názvem Péče o kožené boty Tan 7. krok

  3 Otřete veškeré zaschlé nečistoty z obuvi čistým hadříkem. V této fázi si nedělejte starosti s tím, že byste dostali všechno. Čistič kůže se dostane ze zbytku. Zkuste se dostat pryč z velkých shluků hlíny nebo bláta.
  • Pokud jsou vaše boty opravdu špinavé, vyjděte ven a několikrát je plácněte, než je setřete.
 4. Obrázek s názvem Péče o kožené boty Tan, krok 8

  4 Naberte desetinné množství čisticího prostředku kartáčem. Pokud nemáte kartáč, použijte místo něj hadřík.
 5. Obrázek s názvem Péče o koženou obuv Tan, krok 9

  5 Krouživými pohyby vyčistěte čistič na povrch. Na čisticí kartáč příliš netlačte. Jemným krouživým pohybem pokryjte celou plochu obou bot a dejte pozor, abyste odstranili veškeré nečistoty nebo špínu.
 6. Obrázek s názvem Péče o opálenou koženou obuv krok 10

  6 Otřete čistič suchým hadříkem. Ujistěte se, že z bot odstraníte přebytečný čistič. Odložte boty stranou, aby uschly
 7. Obrázek s názvem Péče o koženou obuv Tan, krok 11

  7 Zbavte se odolných skvrn bílým octem a vodou. V míse smíchejte dva díly vody a jeden díl octa. Namočte roh hadříku do směsi a naneste jej na jakékoli skvrny na kožených botách. Pokud se skvrna nezvedne, směs jemně vetřete do skvrny hadříkem. Směs octa setřete jiným vlhkým hadříkem a nechte boty uschnout. reklama

Metoda 3 ze 3: Uložení bot

 1. Obrázek s názvem Péče o koženou obuv Tan 12. krok

  1 Použijte boty na boty, abyste zachovali tvar obuvi. Pořiďte si dva botníky, které odpovídají velikosti vaší nohy, a vložte je do kožených bot, kdykoli je budete skladovat déle než týden. Před vložením obuvi vždy nechte boty jeden den odpočívat, než si je obujete; v opačném případě můžete zachytit škodlivou vlhkost v obuvi.
 2. Obrázek s názvem Péče o kožené boty Tan 13. krok

  2 Ucpejte a zabalte boty papírem bez kyselin. Papír bez kyselin bude během skladování absorbovat vlhkost z vašich bot, takže se nepoškodí. Naplňte vnitřek bot papírem (dejte pozor, abyste je nepřeplnili, nebo byste mohli natáhnout jejich tvar) a boty zabalte do papíru, aby nebyla odkrytá žádná kůže.
  • Nepoužívejte noviny. Noviny obsahují kyseliny, které by mohly poškodit vaše boty.
 3. Obrázek s názvem Péče o opálenou koženou obuv Krok 14

  3 Kožené boty skladujte na tmavém místě. Nikdy nenechávejte své kožené boty delší dobu na přímém slunci. Slunce způsobí vyblednutí opálené kůže a její zesvětlení. Skříň na chladném a suchém místě je ideálním místem pro uložení bot, když je nemáte na sobě.
 4. Obrázek s názvem Péče o kožené boty Tan, krok 15

  4 Vyhněte se skladování obuvi v blízkosti zdroje tepla. Teplo usuší kůži, což vede k popraskání. Kožené boty skladujte na suchém a chladném místě.
  • Pokud vám boty zvlhnou, nesušte je u krbu nebo pece. Místo toho do každé boty nacpejte suchý ručník, který absorbuje vlhkost. Když ručníky navlhnou, vyměňte je za nové.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaké oleje mohu použít k úpravě opálené kožené obuvi? Marc Sigal
  Specialista na péči o obuv Marc Sigal je zakladatelem ButlerBox, služby chemického čištění a péče o obuv se sídlem v Los Angeles, Kalifornie. ButlerBox umísťuje na míru navržené skříňky odolné proti vráskám v luxusních bytových domech, kancelářských budovách třídy A, nákupních centrech a na dalších pohodlných místech, takže si můžete věci vyzvednout a odevzdat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Marc má bakalářský titul z globálních a mezinárodních studií na Kalifornské univerzitě v Santa Barbaře. Marc Sigal Specialista na péči o obuv Odpověď odborníka Na změkčení materiálu můžete použít v podstatě jakýkoli kožený kondicionér. Pokud chcete, můžete také použít přírodní olej. Jojobový olej je skvělá volba, ale něco jako kokosový olej bude také fungovat.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Měkká látka
 • Opalovací krém na boty
 • Kožený kondicionér
 • Voděodolná směs
 • Čistič kůže
 • Čisticí kartáč
 • bílý ocet
 • Obuvi
 • Papír bez kyselin

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat Matt Mitrione vs Sergei Kharitonov a všechny zápasy Bellator 215 online zdarma.

Pokud máte sezónní bipolární poruchu, můžete mít v určitém ročním období bipolární nebo manické příznaky a po zbytek času se cítit jako vaše normální já. To by mohlo způsobit frustraci při pokusu vyrovnat se s ...

S tolika nervovými buňkami, kolik je hvězd v Mléčné dráze (přibližně 100 miliard), tvoří váš mozek 2,5 procenta z celkové hmotnosti vašeho těla a využívá až 20 procent celkového energetického příjmu. Rosamond Richmond, Nová žena, ... .

2019 Copa America začíná v pátek. Zde je návod, jak sledovat každý zápas v angličtině nebo španělštině ve Spojených státech.