Jak nosit kočku

Někdy budete muset kočku sebrat a přemístit, ať už jde o to, dát ho do kočičího nosiče, zabránit mu, aby způsoboval potíže, nebo ho vyřadit z nebezpečné situace. To, jak kočku vezmete a přenesete, závisí na individuálním temperamentu kočky. Pokud víte, že je kočka přátelská, můžete ho zvednout a opřít o hruď s tlapkami na rameni. Pro kočku, kterou neznáte, je nejbezpečnější ho zvednout a bezpečně držet. U divokých koček, které nemají rády manipulaci, použijte techniku ​​škrábání.Metoda 1 ze 3: Přenášení přátelské kočky

 1. 1 Řekněte kočce své záměry. Nikdy kočku nepřekvapujte a nechytejte ji. Je mnohem pravděpodobnější, že se kočka uvolní v náručí, pokud s ním předem hezky promluvíte a řeknete mu své úmysly uklidňujícím, měkkým hlasem. Americká humánní společnost doporučuje přistupovat ke kočkám z jejich levé nebo pravé strany, protože je méně pravděpodobné, že by se cítily ohroženy, pokud byste je oslovili přímo čelně.
  • Kočky jsou bystří soudci charakteru a jakmile si uvědomí, že mu nechcete ublížit, bude mnohem pravděpodobnější, že bude spolupracovat.
 2. 2 Při vyzvedávání kočky používejte dobrou formu. I když je přátelská kočka velmi přívětivá a pravděpodobně bude jen ráda, že je zvednuta, měli byste se při vyzvedávání tohoto druhu koček snažit používat dobrou formu, abyste zajistili její bezpečnost.
  • Jedním z nejlepších způsobů, jak držet kočku, je hlava vzhůru, nohy dolů a jeho tělo rovnoběžně s hrudníkem a přitlačené k němu. V této poloze se kočka cítí dobře podepřena a nehrozí jí pád, což znamená, že je méně pravděpodobné, že bude bojovat.
 3. 3 Roztáhněte ruku pod hrudník kočky. Opatrně zvedněte kočku tak, aby stála na zadních nohách. Jednu ruku obtočte kolem své kočky, podepřete mu přední nohy a dále ho opatrně zvedejte.
  • Jakmile kočičí zadní končetiny opustí zem, zasuňte volnou ruku pod kočku tak, aby byly podporovány jeho zadní nohy a tělesná hmotnost. Díky tomu se kočka bude cítit bezpečněji.
  • Zajistěte, aby kočce byly vždy podepřeny zadní nohy a zvedněte ji rovnoměrně na obou koncích, abyste zajistili bezpečnost.
 4. 4 Stiskněte kočku na hruď. Díky tomu se bude cítit podporován a zranitelný. Rovněž zajišťuje menší riziko vypadnutí kočky z vašich paží. Váš úchop by měl být volný, ale přesto by měl cítit jakékoli napětí od kočky.
 5. 5 Otočte kočku. Pomocí spodní paže otočte kočku tak, aby byla tváří k vám s předními tlapkami na vašem rameni. To usnadňuje bezpečné držení kočky, aniž by mu ublížilo. Také byste mohli kočku otočit a poté ho umístit do kolébky paží s nohama vzhůru ve vzduchu jako miminko.
  • Ať už se rozhodnete držet poddajnou, mazlivou kočku, ujistěte se, že vždy podepřete veškerou váhu kočky a nikdy ji nedržíte jen za nohy. Kombinace jeho tělesné hmotnosti a náhlého pohybu je opět receptem na zlomenou nohu.
 6. 6 Noste kočku. Kočku byste opravdu měli nosit jen tehdy, pokud jste v bezpečném prostředí, například doma, v místnosti s kobercem. Pokud jste ve veterinární ordinaci nebo kdekoli jinde, kde vám mohou překážky nebo překážky překážet, neměli byste chodit s kočkou v náručí. Rozdíl v prostředí může zvýšit jeho obranyschopnost a může mít větší pravděpodobnost, že vás omylem poškrábe nebo vyskočí z náruče, pokud se bojí, čímž potenciálně ublíží vám i sobě.
  • V ideálním případě, pokud chcete s kočkou strávit čas jeden na jednoho, chyťte ho a pak si sedněte. Nechte ho mazlit se na hrudi nebo v klíně. Tímto způsobem se přiblíží k zemi, což sníží riziko pádu nebo jiného zranění, pokud se najednou rozhodne, že čas mazlení skončil a vyskočí z vás. Pokud sedíte, je také menší šance, že zakopnete nebo upadnete, a tím pádem upustíte kočku. Vyhrává každý.
  • Některé kočky jsou citlivé nejen na to, jak se nosí, ale také na to, kde je nosí. Kočka propadá panice například tehdy, je -li nesena na schodech, kde je její úniková cesta velmi dlouhá (a nebezpečná) cesta dolů. Vzhledem k tomu, že není bezpečné nosit kočky na schodech, kvůli potenciálu pádu je nejlepší, když nalepíte útulný a pohodlný prostor, který si kočka užije.
 7. 7 Položte kočku. Položte kočku bezpečně dolů tím, že mu položíte přední tlapky na zem a podepřete mu zadní konec, když vám vykročí z paží. Pokud se vám kočka někdy potýká v náručí, nebojujte, abyste ho tam udrželi. Místo toho se pokuste dostat nízko k zemi a nechte ho bezpečně vyskočit.
 8. 8 Vědět, co nedělat. Obecně platí, že přátelská kočka není problém; bude vrčet bez ohledu na to, co děláte nebo jak ho vyzvednete, a bude jen rád, že bude mít pozornost. Musíte však pamatovat na jemné držení a nošení kočky, i když je mazlavá a přátelská. Kočky mají křehké kosti a mohou se snadno zranit, pokud s nimi budete drsní. Pokud kočka vykazuje známky bolesti, okamžitě ho přestaňte nosit.
  • Nikdy nenechávejte kočičí zadní nohy viset. Kočkám to připadá nepohodlné a mohou se začít kroutit, pokud jejich spodní konec zůstane nepodporovaný.
  • Nezvedejte kočku za nohy nebo ocas.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Přenášení neznámé kočky

 1. 1 Nikdy nezvedejte toulavou nebo divokou kočku. Neznámá kočka znamená tu, která vás příliš nezná, stejně jako kočku přítele nebo souseda. Vyhněte se zvedání toulavé pouliční kočky, pokud to není nezbytně nutné (tj. Dostat kočku z nebezpečí nebo přepravit nemocnou nebo zraněnou kočku k veterináři).
  • Pokud musíte vyzvednout toulavou nebo divokou kočku, buďte obzvláště opatrní, abyste kočku nerozrušili a nezranili, a pokud je to možné, noste rukavice.
 2. 2 Přistupte ke kočce. Zajistěte, aby kočka věděla, že jste tam, probuďte ho jemným tahem a mluvte jemným hlasem. Jakmile se trochu protáhne a je s vaší přítomností spokojený, pak je v pořádku ho vyzvednout.
  • Tento krátký úvod vám také umožňuje posoudit, zda je kočka přátelská nebo ne. Pokud začne syčet a plivat, pak je nejlepší použít scruffingovou metodu popsanou v Metodě 3. Pokud ale kočka líně zamrká nebo dokonce začne vrnět, pak při vyzvednutí postupujte podle níže uvedených kroků.
 3. 3 Jednu ruku zasuňte za každý kočičí loket. Poté posuňte ruce dále kolem kočičí hrudi, abyste kočku jemně uchopili.
 4. 4 Opatrně zvedněte kočku. Zvedněte kočku, dokud jeho přední nohy neopustí zem a kočka nestojí na zadních nohách v polokrčení nebo v poloviční poloze.
 5. 5 Vsuňte svou nedominantní ruku dále pod hrudník kočky. Podepřete kočičí hrudní kost (hrudní kost) touto rukou, která vám pomůže poskytnout dostatečnou oporu pro udržení tělesné hmotnosti kočky, když ho zvednete výše.
  • S nově uvolněnou dominantní rukou naberte kočičí dno. Nyní má kočka všechny čtyři nohy nad zemí.
 6. 6 Objměte kočku na hrudi. Díky tomu se bude cítit bezpečně. Uděláte to tak, že založíte ruce na prsou, jako byste si překřížili ruce, ale ve skutečnosti držíte kočku. Držte kočičí dno (v dominantní ruce) na hrudi a posuňte ruku na opačnou stranu. Vytvořte mělký oblouk s nedominantní rukou, otáčejte kočku v půlkruhu a hlavu pohybujte z nedominantní strany na dominantní stranu obloukem od hrudníku a vraťte se zpět do podpaží.
  • Pokud jste to udělali správně, hlava kočky je na vaší dominantní straně a spodní na nedominantní straně. Tělo kočky by navíc mělo být drženo mezi vašimi předloktími a bylo přitlačeno k vaší hrudi. Díky tomu se kočka cítí velmi bezpečně a většina dobromyslných koček je ráda, že se takto nosí.
 7. 7 Noste kočku. Jak je uvedeno výše, je opravdu ideální přepravovat kočku, pokud jste doma nebo v jiném bezpečném prostředí, kde je sníženo riziko, že kočka spadne a zlomí si kost, nebo se naopak stane frustrovaná a poškrábe vás. Pokud musíte kočku nosit a současně se pohybovat, ujistěte se, že vám v cestě nejsou žádné překážky, a udržujte kočku pevně, ale jemně. Ujistěte se také, že se pohybujete pomalu a záměrně. Běh s kočkou může způsobit, že se kočka začne bát, což zvyšuje pravděpodobnost boje.
  • Vyhněte se nošení kočky v náručí v prostorách, které ho znepokojují, například ve veterinární ordinaci, na ulici nebo na schodech či římsách.
  • Pamatujte, že kočky mají křehké kosti a existuje větší riziko zranění kočky, pokud se budete pohybovat, když budete kočku držet, než abyste zůstali na jednom místě.
 8. 8 Položte kočku. Stejně jako v metodě 1 položte kočku bezpečně zpět na zem tak, že ji položíte opačným způsobem, než jste ho zvedli; uzemněte mu přední tlapky a podepřete zadní nohy. Měl by bez problémů vykročit nebo lehce vyskočit z vaší náruče.
  • Nezapomeňte nikdy nebojovat za držení kočky, která nechce být držena. Riskujete, že ublížíte kočce i sobě. Jak se vám kočka postupem času naučí důvěřovat, je pravděpodobné, že se stane otevřenější vůči držení.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Oškrábání kočky

 1. 1 Použijte scruffingovou techniku. Agresivní kočka se pravděpodobně pokusí uniknout z vašich rukou škrábáním, takže výše uvedené metody pro něj nejsou ideální. Bezpečnější způsob, jak tuto kočku nosit, je oškrábat ho. Scruffing napodobuje, jak matka matka pohybovala svá koťata tím, že je držela za uvolněnou kůži přes ramena zvanou scruff. Když jsou kočky drženy v zápěstí, jsou podmaněné a nebrání se. Někteří veterinární odborníci potvrzují, že škrábání je přijatelný způsob, jak udržet kočku pod kontrolou po velmi krátkou dobu, protože pokud je provedena správně, kočce neublíží. Pamatujte, že škrábání je kontroverzní technika, takže zvažte možnost požádat veterináře, aby vám ukázal, jak to udělat správně.
  • Kromě toho pomocí techniky škrábání můžeme také zajistit, aby kočka měla zuby a drápy obrácené od vás, takže je méně pravděpodobné, že vám ublíží.
  • Uvědomte si, že dospělá kočka je příliš těžká na to, aby ji nesl sám šmejd, a že byste měli unést část její váhy tím, že jí zadek položíte na druhou ruku. To zajistí, aby kočka necítila bolest, když je ošoupaná, a aby nebyla namáhána páteř a svaly.
 2. 2 Použijte svou nejsilnější ruku na škrábání kočky. To by byla vaše dominantní ruka, nebo ta, kterou používáte pro základní činnosti, jako je nošení potravin nebo psaní. Položte tuto ruku na ramena kočky a uchopte hrst volné kůže v pěst.
  • Držte kůži pevně, ale ne přehnanou silou. Při zvedání kočky používejte jen tolik úchopu, kolik potřebujete, a ne více nebo méně.
 3. 3 Zvedněte kočku za zátylek. Držte kočku od těla. To má za následek, že míří nohama od vás. Pokud se pokusí poškrábat, zbývá mu jen drápat vzduch.
 4. 4 Podpořte jeho dno. Druhou rukou vytvořte naběračku „sedadlo“ a zasuňte ji pod nejnižší část těla. Některé kočky se při seškrábání stočí, takže to může znamenat jeho spodní část nebo spodní část zad (pokud se stočí).
  • Nikdy nezvedejte kočku za zátylek samotnou. Vždy podepírejte jeho dolní končetiny a nikdy nezastavujte jeho tělesnou hmotnost, protože to může být velmi nebezpečné a způsobit kočce bolest, zvláště pokud je starší.
 5. 5 Noste kočku. Nenoste kočku, když ho škrábáte; většina odborníků tvrdí, že to může kočce uškodit a zatížit páteř a svaly. I když je v pořádku škrábat kočku, aby ho na okamžik zvedla, nebo podat léky nechtěné kočce, škrábání je vždy poslední možnost a nemělo by se to dělat déle než několik sekund. Proto by se škrábání nemělo používat k náhodnému přenášení kočky.
 6. 6 Položte kočku na zem. Neškrábejte kočku a pak ho pusťte. Místo toho položte jeho přední nohy na zem a nechte ho jemně vyskočit z vašich paží. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Moje kočka není vůbec agresivní, ale když se ji pokusím zasunout rukama, abych ji zvedl, začne být neklidná a pravděpodobně by mě poškrábala. Co mám dělat? Některé kočky nemají rády, když jsou sbírány a přenášeny. Jen počkejte, až k vám přijde, a vyzvedněte ji, jen pokud to bude nezbytně nutné.
 • Otázka Jak nosíte kočku, která je super stydlivá a vždy uteče? Ptám se na to, protože moje kamarádka má tuhle rozkošnou Peršanku, která se mě bojí a pokaždé, když ji nosím, do mě kopne tlapkami. Některé kočky nemají rády, když je někdo vyzvedává, zvláště lidé, se kterými nežijí. Přestaňte se na chvíli snažit ji vyzvednout a místo toho ji jemně hladit, když k vám přijde.
 • Otázka Jak mohu zajistit, aby si moje kočka užívala? Kousek po kousku ho nenuťte. Buďte jemní tam, kde položíte ruce, a nezapomeňte mu podložit nohy. Začněte pomalu a postupně ho zvedejte ze země; ostré pohyby ho mohou vyděsit a vyděsit. Mluvte s ním tiše, abyste ho uklidnili, a jemně ho hladte.
 • Otázka Mohu svou novou kočku nosit okamžitě, nebo mám pár dní počkat? Měli byste počkat několik dní, aby kočka měla příležitost se kolem vás cítit pohodlně a s myšlenkou, že bude nesena.
 • Otázka Je mi 14 a mám ruční palné zbraně. Co bych měl dělat? Sušenky Jednu paži držte kočku za horní část těla a jednou rukou ji dejte dolů, aby si mohla opřít nohy. Pokud to nedokážete, držte spodní část dvěma pažemi a nechte kočku ležet na vás. Z velké části se kočka přizpůsobí vám.
 • Otázka Jak mám unést bláznivou kočku, která se ani nechce dotknout? Noste ho jako dítě tlapkami nahoru a je zpět v náručí. Nebude se tolik kroutit a nemůže vás poškrábat.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Nejjednodušší je vyzvednout kočku, která je uvolněná nebo ospalá. Pokud je kočka nervózní, bude mnohem těžší ho vyzvednout a může vás kousnout nebo poškrábat.

reklama

Varování

 • Pokud vás kočka poškrábe nebo kousne, očistěte ránu 3% peroxidem vodíku a přikryjte obvazem. Kočky nesou bakterie Pasturella multocida v ústech, a to může být velmi škodlivé, pokud se přenáší na člověka. Pokud dojde k kousnutí, měli byste to pravděpodobně sdělit svému lékaři primární péče a pokud existuje podezření na infekci (pokud si všimnete tepla, otoku, zarudnutí místa kousnutí), proveďte ne ignorovat to.
 • Pokud vaše kočka nemá ráda nošení, dávejte pozor, abyste kočku příliš často nebrali. Vaše kočka by se tak mohla cítit podrážděně.
 • Vždy dohlížejte na děti, které drží kočky. Nejlepší je, když dítě drží kočku, když sedí, aby si kočka mohla odpočinout v klíně. Tímto způsobem se výrazně sníží riziko pádu kočky a jejího zranění.
reklama

Populární Problémy

Jak vytvořit krajinu na velkém dvoře. Úprava velkého dvora může být výzvou, ale také vám dává šanci přidat řadu prvků, na které malé trávníky nemají místo. Kvůli rozdílům v podnebí, topografii a půdě ...

Čištění prostěradla je prospěšné pro vaše tělo i mysl. Lidé mnohem lépe spí, když jsou jejich listy čisté. .Zde jsou všechny podrobnosti, které potřebujete ke sledování živého přenosu dokumentu o Hře o trůny v USA, Velké Británii, Indii a po celém světě.

Zmatený? Tady je přesně to, jak sledovat novou živou akci Mulan na Disney Plus právě teď.Real Madrid a Barcelona se střetly o třetí El Clasico za poslední měsíc. Zde je návod, jak sledovat živý přenos zápasu online ve Spojených státech.